Zaslal: so listopad 22 2025, 11:51 Předmět: Windows s-bez vzdálené správy
Hezký den. Dejme tomu, že mám k dispozici notebook, který má nainstalován Windows se vzdálenou správou. U toho notebooku bych vyměnil pevný disk a nainstaloval bych tam klasický Windows s plným přístupem a pak jej používal.
No a kdybych notebook vrátil, tak bych tam dal zpět původní disk. Bios je přístupný. Je to proveditelný? - Windows by byla stejná verze, akorát bez vzdálené správy
Myslíte si, že ta "vzdálená správa" je pouze součásti instalace na HDD (SSD), nebo se i ukládá něco do FW notebooku?
Vzdálená správa je součástí verze Enterprise a snad i Pro, ale ne Home. Jestli má či nemá být, stačí změnit licenční číslo a netřeba s ničím jiným šachovat.
Možná jsem ale dobře neporozuměl otázce. _________________ Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Jednu vzdálenou správu máš v čipsetu notebooku - jmenuje se to intel management engine. A odstranit se to nedá. Jsou to v podstatě zadní vrátka do počítače ke kterým nemáš absolutně žádnou kontrolu.
S tím prohozením Windows je to otázka. Licence Woken je ověřena proti TPM čipu v notebooku a ten by snad tu původní měl pamatovat. Resp. když nainstaluješ na notebook s TPM čistou instalaci windows, tak se tato ověří automaticky bez zásahu uživatele.
BTW.: K čemu to má být dobré. To chceš studovat Sputnik nebo Péčko na notebooku zaměstnavatele?
Noťas má Windows 7 Pro (bohužel ještě). Používám jej pouze na diagnostiku a vadí mě ten systém nesmyslných hesel, než jej spustím. Kupříkladu, pokud jej držím v ruce, tak jej sám nespustím. Na ptákoviny mám jiný notebooky ve svém vlastnictví.
No to je ovšem jiná. To jsi měl říct hned negře
To není vzdálená správa ale počítač je přihlášený do domény.
Jestli tam budeš instalovat Windows 7 na jiný disk, tak nemáš vůbec žádný problém, kromě aktivace nové kopie. Pro vrácení původního disku stačí nic neměnit v nastavení BIOSU u položek UEDI Legacy SATA a podobných.
Jestli máš jiné notebooky, tak ho vůbec neřeš a dej ho do šuplíku. Když na tom trváš a v systému jsi domain-user, tak ten disk vyměň, protože jak sám píšeš, je to vratné.
Nebylo by špatné napsat o jakou vzdálenou správu jde, ale tipuji VPNku a celkem by bylo zajímavé, kdyby byl ještě takový starý systém včetně HW ještě někde pod kontrolou.
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.