To bude záležet na tom BT modulu. Kdysi jsem BT modul zamontoval do PC beden, aby nemuseli při cvičení připojovat mobil přes kablík. A jen normální staboš, signál oddělen kondama. Bedny byly staré, ještě s klasickým trafem a nějakejma broukama, žádná "D" třída.
Bohužel už nezjistím, jaký modul jsem tam dával, bo už je někdo vyhodil i s tím modulem...
Založen: Nov 17, 2011 Příspěvky: 6983 Bydliště: U Litomyšle.
Zaslal: út říjen 28 2025, 16:23 Předmět:
No vida, nesmí mít společné země. Tak na to jsem přišel taky. Ale už před 40ti lety. Nenapadlo mně, že ty 2cm to tak rozhodí. Ten zdroj z ali jsem zkoušel taky. Jinak těch krámů je plno, momentálně je použit ten pravý. Čipy jsou různé viz třeba z hadexu (ten jsem zkoušel taky). https://www.hadex.cz/m424e-bluetooth-41-stereo-audio-receiver-modul-ly-02-mini/
BT 2.JPG
Komentář:
Velikost:
84.73 kB
Zobrazeno:
6 krát
BT.JPG
Komentář:
Velikost:
107.44 kB
Zobrazeno:
12 krát
_________________ Digitální technologie pracuje se dvěma stavy. Blbě nebo vůbec.
Ještě vyfoť ten zesilovač, kam ten modul chceš dát.
Tohle bude problém, že ten BT modul nemá vyladěnou anténu a vf pole se šíří všude po deskách a drátech. Někdy stačí na vstupy navazujícho zesilovače přidat SMD kondíky kolem 10p.
Jinak je potřeba doplnit kus plechu nebo plošnáku, aby kmitna vf napětí byla mimo citlivá místa. Ono se zapomíná, že ten BT modul komunikuje obousměrně a těch 100mW je už pořádný výkon.
100mW? U BT modulů? Spíše bych tipoval o dva řády míň.
Jsem to nezkoumal. ESP32 na quadrokoptéře komunikuje proti mobilu v pohodě na 100m. Na větší vzdálenost už koptéru nevidím, tak jsem víc nezkoušel Anténa je taky takový meandr.
Založen: Jan 01, 2023 Příspěvky: 2738 Bydliště: Česká Lípa
Zaslal: út říjen 28 2025, 18:56 Předmět:
Vysílací výkon Bluetooth se liší v závislosti na verzi a zařízení, ale typicky se pohybuje od několika mW do 100 mW v závislosti na třídě. Například starší čipy pracují s 1 mW, zatímco novější zařízení mohou mít vysílací výkon +10 dBm nebo i více, což odpovídá různým dosahům signálu.
Třídy Bluetooth
Třída I: Maximální výkon až 100 mW (cca +20 dBm) a dosah cca 100 metrů. Tato třída není běžná u spotřebitelských zařízení.
Třída II: Maximální výkon až 2.5 mW (cca +4 dBm) a dosah cca 10 metrů. Toto je nejběžnější třída u většiny zařízení, jako jsou mobilní telefony a sluchátka.
Třída III: Maximální výkon 1 mW (cca 0 dBm) a dosah do 1 metru. Tato třída se používá pro zařízení s velmi krátkým dosahem.
Založen: Nov 17, 2011 Příspěvky: 6983 Bydliště: U Litomyšle.
Zaslal: po listopad 03 2025, 18:40 Předmět:
Dnes jsem zapojil BT modul do starého jezevčíka. A kupodivu je rušení minimální. Je to "mluvící" modul, nemá vývod na ledku. Ta je na desce, ale zrnko máku, takže nejde vytáhnout ven. Má ale o dost silnější audio výstup, musel jsem ho snad desetkrát snížit na potenciometr hlasitosti. Je nepatrně slyšet, pro hifi to není, ale do tech. místnosti kde pořád něco běží OK. _________________ Digitální technologie pracuje se dvěma stavy. Blbě nebo vůbec.
Založen: Nov 17, 2011 Příspěvky: 6983 Bydliště: U Litomyšle.
Zaslal: st listopad 19 2025, 19:33 Předmět:
Náhodou jsem na tento můj příspěvek narazil. Zas problém se změnou proti napsanému, neuhlídal jsem překladač.. _________________ Digitální technologie pracuje se dvěma stavy. Blbě nebo vůbec.
Časy uváděny v GMT + 1 hodina Jdi na stránku Předchozí1, 2
Strana 2 z 2
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.