Založen: Nov 26, 2006 Příspěvky: 622 Bydliště: Brumovice
Zaslal: čt listopad 13 2025, 21:31 Předmět: Konektory 2.1mm x 5.5mm a kabel
Samec na kabel u některých kusů byl zkratovaný pérkem, které má asi zlepšovat mechanický možná i elektrický kontakt zajištění protikusu.
Při zasunutí je to ok, ale po rozpojení se zkrat obnovil.
Což ničemu nevadí, pokud za samce označuješ zdířku se středovým kolíkem. Protože na zdroji je ten konektor s dutinkou. S kolíkem je na spotřebiči. _________________ Nepoužívám smajlíky. Pobavený nebo ironický tón si laskavě domyslete sami.
Založen: Nov 26, 2006 Příspěvky: 622 Bydliště: Brumovice
Zaslal: čt listopad 13 2025, 22:08 Předmět:
Ano Male - samec má středový kolík, potřeboval jsem na test netypicky mít na výstupu stabilizovaného zdroje samec, který byl ve zkratu a shazoval mně takto napájení. Navíc v té sadě byl zamíchaný kus 5,5x2,5
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.