Podle mě by měla stačit i jedna BTS. Akorát se bude vědět, že je to někde v dosahu té BTS. A také se získá informace, že jiná BTS tam nemá signál, ale tuhle informaci to asi nezpracovává - to je spíš pro kriminálku. Samozřejmě, čím víc BTS-ek, tím přesněji to může zaměřit pravděpodobnou polohu. _________________ Ubuntu 24.04.3 LTS, LibreOffice Verze: 25.2.6.2, wxMaxima 24.02.1, Maxima 5.48.1 (SBCL)
Založen: Dec 12, 2005 Příspěvky: 2673 Bydliště: SR, Poprad
Zaslal: po listopad 10 2025, 9:56 Předmět:
p32 napsal(a):
Domíchaný jsi právě ty sám. Zkus si o tom něco přečíst a třeba právě návod k tomu GF-07. Tam právě funguje jen ta SIM karta (žádné GPS tam není) a ten zbytek je pouzdro, plošňák a baterie. Ty hodinky pro děcka jsou to samé, kde musíš mít SIM kartu s povolením sledování. Možná jsou i dražší s pořádnou GPS.
Mám dojem, že jsi toho názoru, že jen SIM karta bez telefonu nebo podobného zařízení ti bude fungovat sama o sobě.
GF-07: Tracker pracuje s akoukoľvek SIM kartou a zadaním jednoduchej SMS správy vám odošle SMS s odkazom, na ktorý stačí na telefóne kliknúť a hneď zistíte jeho polohu.
a sme doma. O tomto hovorim. to je kus hw, ktory on sam odosiela udaje.
Ale ja hovorim o situacii, kedy vlozis sim kartu do hocijakeho mobilu, aj 20 rocneho - jedina podmienka, aby sa zaregistroval do siete. ziadne sms, ziadne data, nic. A polohu ti riesi operator, nie ten kus hw, kde je umiestnena sim. Volakedy to bola sluzba operatora, tusim u nas ju mal orange a to bolo v casoch ked jediny internet v mobile bol wap. _________________ No vidis, a tak si sa bal
Jedna BTS nestačí. A je to odlišné podle operátora. Některý dá skutečně kruh kolem BTS, kde by mobil mohl být, některý dá kruhovou výseč. V každém případě nejde o přesné určení polohy, protože oboje je v toleranci řádu kilometrů.
@pocitujlasku a další - SIM skutečně netřeba. Stačí IMEI. Každý mobil i bez SIM se přihlašuje do sítě. Už proto, že z něj lze volat na tísňové linky.
Založen: Mar 16, 2005 Příspěvky: 34703 Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21
Zaslal: po listopad 10 2025, 10:14 Předmět:
Hubert_79 napsal(a):
OK, to s tím "sledováním" je pro mě novinka.
Ta GSM síť musí z principu pořád sledovat každou SIMku - aby dokázala podle síly signálu měnícího se kvůli pohybu nebo i kvůli pohybujícím se překážkám v cestě signálu včas přepnout na jinou základnu. Během pohybu pěšky přepnutí nepoznáš, při jízdě autem docela často - minimálně jako krátkodobej výpadek spojení, v horším případě hovor vypadne úplně. Ale celou dobu síť "ví", v okruhu který BTSky (= "věže") se ten kterej přihlášenej foun nachází, aby v případě že je volanej mohla k němu postavit "spojovací kanál". Vyhledání polohy je spešl funkce, kdy se najednou na daný číslo zaměří nejen ta buňka, ve který je foun aktuálně přihlášenej, ale všecky k ní přiléhající - a všecky najednou vyhodnotí sílu signálu. Z toho se pak dá vypočítat podle výpočetních modelů šíření signálu v terénu i podle dodatečnýho měření pokryvu sítě (ověření výpočtovýho návrhu a případný korekce pokrytí) kde se přibližně ten konkrétní mobil nachází. A samozřejmě - čím hustší BTS, tím přesnější zaměření. Bez příjmu satelitní navigace to umí přesnost na nižší desítky metrů, s možností příjmu GPS doslova na metry. _________________ Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...
A kutilmile - nelituju tě !!!
Založen: Feb 14, 2005 Příspěvky: 9395 Bydliště: Brno (JN89GF)
Zaslal: po listopad 10 2025, 10:15 Předmět:
Teď jsem se koukal k TM. Máme možnost na každé SIM aktivovat službu "Kde je..." pak se nahlásí poloha zařízení s tou konkrétní SIM. Asi jen podle BTS, podrobnosti jsem nezjišťoval. Polohu mobilu podle IMEI ale asi jen tak pohodlně nikdo nezíská, když mobil není nijak vázanej na smlouvu s operátorem.
Jinak všechny naše mobily jsou spravovaný, mají instalovaný Desktop Central, přes který lze polohu taky zjistit. Zajišťuje i kontrolu instalovanýho SW, možnost vzdálenýho ovládání, vynucení nastavení vyššího zabezpečení (žádný odemknutí jen potažením prstem) atd...
Bezpečnost je prostě důležitá a když občas vidím, jak laxní přístup k tomu mají některý firmy i dnes, tak nechápu (každej BFU admin práva, ubohý profláknutý hesla, aktualizace SW ani OS se neřeší...)
Založen: Jan 13, 2007 Příspěvky: 16487 Bydliště: Olomouc
Zaslal: po listopad 10 2025, 13:09 Předmět:
pocitujlasku napsal(a):
a sme doma. O tomto hovorim. to je kus hw, ktory on sam odosiela udaje.
Ale ja hovorim o situacii, kedy vlozis sim kartu do hocijakeho mobilu, aj 20 rocneho - jedina podmienka, aby sa zaregistroval do siete.
No a jsme doma doopravdy. Asi si nerozumíme, ale tady vůbec není řeč o tom, jak operátor zjišťuje SIM kartu a IMEI telefonu. To ví přece furt a vždy, ale není nikomu povinen tyto informace dávat kromě České Policie.
Já se bavím pouze o tom, jak může někdo z občanů stopovat SIM kartu normálně a k tomu potřebuje mít povolení majitele SIM karty, aby to na ní nastavil.
Už to psal i forbidden:
citace:
Teď jsem se koukal k TM. Máme možnost na každé SIM aktivovat službu "Kde je..." pak se nahlásí poloha zařízení s tou konkrétní SIM.
Takže pokud si vlezu do nastavení SIM karty např. manželky, tak ji mohu sledovat, ale co bych z toho asi měl, že? Zrovna tak, když povolím mé sledování a jen pro ni, tak se stejně dozví jen to, že 2 hodiny ležím v obyváku. Taky si rodiče mohou nastavit sledování 12tiletého kluka s mobilem a 9tileté holky s hodinkami.
Takže klidně zapomeň na to, že bys jen tak mohl sledovat pohyb sousedky, protože znáš její číslo. Taky zapomeň na to, že některá SIM jede bez toho HW. A vše jede jen přes BTS.
Založen: Dec 12, 2005 Příspěvky: 2673 Bydliště: SR, Poprad
Zaslal: po listopad 10 2025, 14:43 Předmět:
p32: citaj prosim ta pozorne. Niekolkokrat som v prispevkoch spominal, ze cez tu staru sms sluzbu musela ta druha strana poslat suhlas cez sms, a az potom bolo mozne zistovat jej polohu.
Co sa tyka zamestnavatela, tak on je "majitel" sim karty, takze operator ma suhlasy od neho, ale zaroven zamestnavatel musi mat nejakym sposobom osetrene to, ze je zamestnanec oboznameny s moznym sledovanim polohy.
A kde prosim ta pisem, ze to ide bez hw? ja pisem o tom, ze na to nepotrebuje specialny sw, alebo apku, staci, ze je simkarta registrovana v sieti, a to napr. aj v 20 rocnom mobile. _________________ No vidis, a tak si sa bal
Založen: Dec 24, 2017 Příspěvky: 8331 Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Zaslal: po listopad 10 2025, 19:25 Předmět:
EKKAR napsal(a):
Hubert_79 napsal(a):
OK, to s tím "sledováním" je pro mě novinka.
...špalek...
Byl jsem nepochopen. Chápu princip BTS atd; šlo mi spíš o to, zda jsou tato data dostupná majiteli té SIM.
Že operátoři mají ta data nějakou dobu archivované vím rovněž, stejně jako i to, že si to může PČR/BIS/VP a další složky vyžádat (potřebují soudní souhlas). _________________ Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Založen: Mar 16, 2005 Příspěvky: 34703 Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21
Zaslal: út listopad 11 2025, 6:52 Předmět:
Z hlediska práva je majitelem SIMky operátor - a ten ji podle smlouvy pronajímá uživateli spolu s přiděleným konkrétním telefonním číslem. Je to to samý, jako že majitelem tabulky s RZ auta je v ČR stát - a majiteli auta je pouze pronajímán jistej předpiosem danej počet tabulek. SIMku operátor trvale sleduje a data o její poloze loguje po zákonem danou dobu - a ty data jde získatjedinýma 2 způsobama:
1) získat je může ten, kdo je podepsanej na smlouvě o pronájmu SIMky a čísla, tudíž taky ten, kdo ve finále platí oučty;
anebo
2) PýČazRyby případně další orgány/ni činné v řízení vyšetřovacím a trestním - těm to musí povolit dozorující Státní zástupce resp. soudce, protože to je stejná kategorie, jako odposlech tlf nebo prostor danou osobou využívanejch. _________________ Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...
A kutilmile - nelituju tě !!!
Založen: Jan 13, 2007 Příspěvky: 16487 Bydliště: Olomouc
Zaslal: út listopad 11 2025, 9:15 Předmět:
EKKAR napsal(a):
Z hlediska práva je majitelem SIMky operátor - a ten ji podle smlouvy pronajímá uživateli spolu s přiděleným konkrétním telefonním číslem.
Je to to samý, jako že majitelem tabulky s RZ auta je v ČR stát - a majiteli auta je pouze pronajímán jistej předpiosem danej počet tabulek.
Tak to je pěkná blbost. Když si koupím např. SIM kartu Kaktus s předplaceným kreditem 100 Kč, tak jsem jejím majitelem právně já. Ten operátor je pouze majitelem té služby, kterou mohu a nemusím odebírat (používat). Pokud tu kartu přestřihnu, spalím a potom i utopím v hrnku vody, tak mi nikdo nic nemůže. Zkus to udělat veřejně s tabulkou RZ.
Časy uváděny v GMT + 1 hodina Jdi na stránku Předchozí1, 2
Strana 2 z 2
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.