Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

řazení PIR detektorů pohybu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zabezpečovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RX-20



Založen: Jun 30, 2024
Příspěvky: 120
Bydliště: střední Čechy u Koněpruských jeskyní

PříspěvekZaslal: po listopad 03 2025, 19:43    Předmět: řazení PIR detektorů pohybu Citovat

mám otázku, zda v PIR detektorech pohybu se používá na výstupou relé nebo něco jiného. PIR detektory mají napájení ze sítě, mají tři vývody (R, N a třetí drát je výstup).
Jde mi v podstatě o to, zda můžu spojit paralelně dva nebo i tři PIR detektory (spojit jim výstup). Každý detektor by hlídal úsek v rozmezí 120°, dva detektory tedy 240˚.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinkopp



Založen: Oct 12, 2023
Příspěvky: 1060

PříspěvekZaslal: po listopad 03 2025, 19:48    Předmět: Citovat

Některé mají relé, jiné mají triak. Musíš to kuchnout a podívat se. Dělají se i 360° PIR.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RX-20



Založen: Jun 30, 2024
Příspěvky: 120
Bydliště: střední Čechy u Koněpruských jeskyní

PříspěvekZaslal: po listopad 03 2025, 20:01    Předmět: Citovat

dík, to jsem si právě myslel, že některé asi budou mít triak Sad V obchodě mi je asi nedvolí kuchnout Very Happy Zkusím najít nějaký 240°nebo 360˚.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 7072
Bydliště: Milotice u Kyjova

PříspěvekZaslal: po listopad 03 2025, 20:24    Předmět: Citovat

Jednou jsem řešil úkol PIR na baterky (AA článek Li), výdrž 1 rok a musí rozlišit i směr pohybu (třeba aby jsi věděl v chodbě na které straně rozsvěcovat světla a kde zhasínat). Jestli si chceš zabastlit, tak TI k tomu udělal hezký aplication note.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zabezpečovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund