Nepíše. Píše, že to neskúšal. Potom tvrdí, že bez cievky to nemôže fungovať. Nakoniec píše, že už to funguje, ako má. (Rozumej, že to dobastľovaním nezničil.)
Když funguje, tak to neřeš. Maximálně můžeš spočítat součástky z druhé strany a porovnat se schématem, jestli tam ta cívka je nebo není.
Ještě pár postřehů k tomu modulu. Má dost mizerný dosah, je to dáno jednoduchostí konstrukce, dá se zvednout víceméně jen zvýšením napájecího napětí. Ale jde to i pro bateriové aplikace, když použiješ nějaký step-up měnič s rychlým startem a enable vstupem. Používám to při občasných předělávkách IR ovladačů na RF. Výhodou je, že vysílací modul je díky své jednoduchosti prakticky okamžitě po připojení napájení naběhlý a začíná vysílat a v klidu má minimální spotřebu. Takže ho stačí napojit místo LEDky v ovladači a celé i s měničem to pohodlně naběhne během preamble IR vysílání a nemusím tak do ovladače dávat žádnou logiku.
Písal som, že zapojenie je iné. Nakoniec asi len na pohľad. To jedno biele SMD, čo premosťuje chýbajúcu cievku, asi nie je kondenzátor. Multimeter pískaním hlási skrat. Meral som na plošaku. Nechcelo sa mi to odletovávať, už na to nevidím. Ale nezdá sa, že by to mohlo byť prepojené ešte nejako inak naokolo. Takže záhada chýbajúcej cievky je (asi prvý krát na internetoch) vyriešená. Zostáva otázka, akou že to SMD súčiastkou je klasická cievka nahradená.
Ešte k testu s tlačítkom a LEDkou. Zavesil som na to osciloskop a nahral nejaké 3 sekundy testovania. To sa kupujúci z popisu na čínskom online obchode nedozvie, aký bordel z toho lezie. A z arduinovských diskusi tiež nie. Chcel som to použiť na občasný prenos dát po seriovej linke, ale to by som musel pridať ešte jedno arduino na odfiltrovanie bordelu, aby to bolo použiteľné.
Tohle je naprosto normální u všech bezdrátových přenosů, jak RF, tak i IR, musíš si to vyfiltrovat softwarově. Zobrazený průběh je celkem v pohodě, mnohem horší je když se ti do toho motá nějaký jiný přenos z okolí.
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.