Jenomže Microsoft nepoužil tzv. Enablement Package poprvé, takže spíše hloupost než zvědavost a hlavně aby někdo nešel stejnou chybou přes ISO. Instalace aktualizace KB5054156 včetně restartu je otázkou pár minut.
Jenomže Microsoft nepoužil tzv. Enablement Package poprvé, takže spíše hloupost než zvědavost a hlavně aby někdo nešel stejnou chybou přes ISO...
Vydání verze 25h2 je záležitost stará pár dnů a jenom ten, kdo ji očekával, se o ní v zájmových komunitách (Reddit) dozvěděl o nějaký den dříve než ostatní. To platí i o aktivačním balíčku. Snažit se nazvat někoho hlupákem, protože se nedostal k tomuto balíčku dříve než k ISO-souboru, vypovídá spíše něco o egu.
serviceman provedl upgrade a podělil se o výsledky. Jeho postup budou následovat ti, kterým aktivační balíček bude prd platný.
Přišel o nainstalované programy a já jen informuji o tom, aby někdo neudělal stejnou hloupost. Tímto všem s podobným nápadem ušetřím čas. Jestli je to podle tebe něco o egu, tak tímto se servicemanovi omlouvám. Stačí?
U toho ISO ta volba "zachování všeho" je, ale v Preview je vyšedlá. Dá se předpokládat, že bude ve finální verzi funkční. Pak by to byla cesta k opravě poněkud nabořených instalací Windows. _________________ Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Tak pokračování - po vymazání profilů uživatelů, vymazání složky $WINDOWS.~BT a provedení operací pro zfunkčnění aktualizací se po spuštění windows update objevila nabídka na win11 24H2. A po povolení instalace se začnou instalovat, ale nenainstalují. Zůstanou W10, bez jakékoli hlášky
Podle podobných problémů, které jsem zběžně prohlížel na netu, bývá nejčastější příčinou stejného/podobného chování (vrácení do původní verze) nekompatibilita některých ovladačů. Dá se odhalit zapnutím funkce Integrita paměti (...Zabezpečení zařízení/Izolace jádra).
Jeden z návodů předkládám:
"Měl jsem problém s vrácením zpět a narazil jsem na toto vlákno. Chtěl jsem přispět tím, co jsem nakonec našel, protože informace zde sice pomohly, ale přímé řešení nakonec nebylo poskytnuto.
Moje řešení je následující:
1. Otevřete Zabezpečení systému Windows, přejděte do Zabezpečení zařízení, Izolace jader. Povolte Integritu paměti.
2. Při tom jsem okamžitě dostal seznam nekompatibilních ovladačů, které bylo nutné opravit, než se aktivovala integrita paměti.
3. Rozbalte každý z nich, otevřete příkazový řádek se zvýšenými oprávněními a zadejte příkaz „pnputil -d oemxx.inf“, kde „oemxx.inf“ je název souboru inf uvedeného na obrazovce integrity paměti. Proveďte to pro každý ovladač v seznamu.
4. Povolte integritu paměti a měla by zůstat zapnutá.
5. Restartujte počítač a proveďte upgrade na verzi 11."
Tak pokračování - zkusil jsem. Po zapnutí Integrity paměti se nevypíše jediný ovladač. Ponechal jsem zapnuto, restartoval, zkontroloval - zůstalo zapnuto, spustil update. Výsledek je stejný.
I tak díky za nápad.
Tak si napřed udělej obraz disku (systémového), ať se případně máš "kam vracet". Taky bych vyzkoušel použít k instalaci/upgrade program WinNTsetup bez vymazání a formátování disku.
Včera jsem zkusil upgrade na W11 na 10let starém booku HP.Instalačka 25H2 upravená Rufusem.S tím,že se zachovají data a nastavení.Zpočátku ok,pak se book zastavil na 46% aktualizace .To trvalo tak hodinu,už to vypadalo že aktualizace krachne.Pak naskočily výstrahy Microsoftu,že budou potíže a blablabla,že prý se to nedoporučuje a jestli se má pokračovat.Zvolil jem dokončit a zatím to vypadá dobře.Komp se zdá i kapku rychlejší
Snad by bylo nejlépe opravit stávající instalaci volbou System / Recovery / Fix problems using Windows Update, kdy se Windows přeinstalují samy se zachováním všeho. Tahle volba možná ale ve W10 není. Pak to přeinstalovat z ISO, stejnou verzí toho, co máš se zachováním všeho, abys opravil systém a teprve pak upgradovat na W11. Mně to podobný problém vyřešilo. _________________ Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Časy uváděny v GMT + 1 hodina Jdi na stránku Předchozí1, 2
Strana 2 z 2
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.