Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mala 12V UPS s 18650

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Le_Ze



Založen: Jul 24, 2014
Příspěvky: 721
Bydliště: Ano, mam

PříspěvekZaslal: ne červenec 13 2025, 6:37    Předmět: Mala 12V UPS s 18650 Citovat

Zdar.
Jsem hledal zigbee venkovní sirenu a našel jen tuto.
https://www.kryteo.cz/alarmy-kamerove-systemy/venkovni-alarm-sirena-zigbee-neo-nas-ab06b-tuya/?utm_source=chatgpt.com
Nějak mi nesedi ta modra barva.

Bude na sloupu, kde mam i 12V.
Tak jestli neni lepši normalní.
https://www.onpira.cz/zbozi/12v-poplachova-sirena-110db/?gad_campaignid=17415753760

A použit 1CH 7-32V Zigbee rele
https://aliexpress.com/item/1005007311062544.html

Nevim jak toto 1CH, ale mam doma spoustu 4CH, ktere ma i posilovač signalu, takže bych i signal na zahradě posilil.

Potřebují ale vyřešit nějakou malu UPS přes modul 18650 na zalohu.
U te sireny pišou provozní napětí: 12 V DC a spotřeba: 300 mA.
Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 2226

PříspěvekZaslal: ne červenec 13 2025, 13:09    Předmět: Citovat

U nás toho moc není, nejaký průmyslový hluboký zdroje na DIN lištu, ale to používá olovo. Na lítiu vo ničem nevim.

Vim vo jedné čínské fabrice co to dělá, bohužel na smysluplnej dovoz nejsou finance (v malým kusově to nemá smysl, chcou za to 2-3násobek plus uhnijní výpalný atd., to nemá význam). Pokud by to nekdo chcel zainvestovat, můžem to rozjet, do té doby budeš závislej na nejakejch bastlech, anebo řešení postavený na olovu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 3191
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne červenec 13 2025, 13:32    Předmět: Citovat

Pokud máš na místě 12V, stačí ti tři články s BMS/balancérem, DC-DC měnič s nastavitelným omezením proudu a dioda. Články klidně zrecyklované (z notebooku a pod), zbytek je za pár korun z Číny, případně od tuzemských překupníků.
_________________
Nepoužívám smajlíky. Pobavený nebo ironický tón si laskavě domyslete sami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HF_Tech



Založen: Apr 25, 2022
Příspěvky: 1424

PříspěvekZaslal: ne červenec 13 2025, 13:50    Předmět: Citovat

Asi by stačila malá "UPS" MHPower DL181-12 Mini UPS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hape



Založen: Feb 08, 2010
Příspěvky: 699
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)

PříspěvekZaslal: ne červenec 13 2025, 17:15    Předmět: Citovat

Těch mini UPS s 12 V výstupem by se našlo víc, třeba APC Back-UPS Connect 12Vdc 36W, nebo Eaton 3S Mini 36W.
Akorát, jestli uvažuješ, že dáš Li-Ion baterie ven na sloup, tak to není dobrý nápad. Podle mně, nebo spíš podle toho co jsem často četl, se Li-Xxx baterie nesmí nabíjet při teplotách pod 0°C, takže v zimě by to mohl být problém.

Jinak tu výše zmíněnou mini UPS MHPower DL181, ale s výstupem 5 V 2,1 A, mám doma tři roky pro zálohování napájení vnitřní jednotky meteostanice a zatím funguje bez poruchy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 2589
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne červenec 13 2025, 18:33    Předmět: Citovat

Le_Ze napsal(a):
Potřebují ale vyřešit nějakou malu UPS přes modul 18650 na zalohu. U te sireny pišou provozní napětí: 12 V DC a spotřeba: 300 mA.

Dělají se levné UPS Li-Ion Boost moduly na DPS včetně nabíjení viz tento odkaz na 12V verzi. Připojuje se k tomu jeden a více paralelně zapojených Li-Ion 18650 a vhodný síťový zdroj 12V DC, ale kvalita není nic moc. V tématu viz tento odkaz to zkoušel Celeron s 9V verzí a moc z toho radost neměl. Projděte si to odkazované téma. Je v něm pár dalších odkazů ne jiné podobné verze takových UPS modulů na Aliexpressu, ale zřejmě to bude podobných nevalných kvalit.

Výše odkazované APC nebo EATON budou mnohem lepší než ty levné UPS Li-Ion Boost moduly na DPS. Takže to spíš berte jen jako info o tom, že něco podobného existuje i v levné, ale ne moc kvalitní podobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 36235
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 13 2025, 18:56    Předmět: Citovat

Hape napsal(a):
Li-Xxx baterie nesmí nabíjet při teplotách pod 0°C, takže v zimě by to mohl být problém.

Ano, nabijanie pod nulou clanky spolahlivo znici, zvysuje sa aj riziko vnutorneho skratu.

Vonku sa pouziva olovo alebo NiMH.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1174
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: ne červenec 13 2025, 21:09    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 19611
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne červenec 13 2025, 22:25    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):

Vonku sa pouziva olovo alebo NiMH.

A zkusil jsi někdy venku při -5℃ nabít NiMH? Já jo, bílý AA Eneloopy 1,9Ah a výsledek byl, že nabíječka nerozeznala deltu a i když byly zjevně přebitý, tak při odběru daly jen asi 600 mAh, tedy 1/3 deklarovaný kapacity.
Při následným testu v dílně, kde bylo 20℃, se chovaly normálně.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hape



Založen: Feb 08, 2010
Příspěvky: 699
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)

PříspěvekZaslal: ne červenec 13 2025, 23:02    Předmět: Citovat

Ale možná, kdyby nabíjení probíhalo malým proudem a bylo omezené na nějaké napětí, které by NiMH baterie dlouhodobě snesly, tak by to třeba snášely i v mrazu.
Určitě to snášejí NiCd baterie, protože je máme ve venkovní siréně EZS od Jablotronu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund