Zaslal: so září 14 2024, 14:29 Předmět: Copak je to za zařízení u vodních toků
Hezký den. Často vídám na mostech namontovaný sloupek zakončený solárním panelem. Z boku je rahno a na konci malá krabice s něčím, co "kouká" na tok vody. Je to podle mě nějaký hlídač hladiny - je to ultrazvuk, nebo radar. Co kdybych pod tím náhodou prošel?
Založen: Feb 08, 2005 Příspěvky: 8438 Bydliště: rovina u Kolína
Zaslal: so září 14 2024, 14:52 Předmět:
Ultrazvukový měřič výšky hladiny toku. Data posílá pomocí GSM na obecní úřad nebo krizové stanoviště. Je to součástí VVS (výstražného varovného systému) kterého součástí je i bezdrátový rozhlas. Tudíž bezdrátový rozhlas neslouží primárně k informaci že bude zavřená pošta ale pro krizovou informaci obyvatel. Pokud je obec v zátopové lokalitě a má osazený tento indikátor, má nárok na dotaci 90% na pořízení. Tyto systémy jsou napájené akumulátorem s dobou provozu min 72h. _________________ ..to bude jen ňákej odpůrek
Viděl bych to na vyhodnocovací jednotku Fiedler pro ultrazvukový měřič vyšky hladiny. Uvnitř je aku 12V/7Ah, regulátor dobíjení ze soláru a vyhodnocovací jednotka M4016, H1 apod.
Více zde .
Data jsou odesílána třeba sem.
...Je to součástí VVS (výstražného varovného systému) kterého součástí je i bezdrátový rozhlas...
Jen bych si dovolil poopravit - správně je JSVV (jednotný systém varování a vyrozumění), toto zařízení není jeho součástí. Na základě jím sesbíraných dat se pak vyhlašuje všeobecná výstraha.
Rozhlas slouží primárně pro hlášení obecního úřadu, ale lze ho doplnit o funkci JSVV, v tom případě se tváří jako eletronická siréna. Klasické houkání pak v tomto případě bývá doplněno hlasovým upřesněním. Signály pro varování pak spouští operační středisko hasičů.
Není zač.
S firmou Fiedler (dříve Fiedler-Mágr) spolupracujeme již mnoho a mnoho let k plné oboustranné spokojenosti.
Je to firma, která si téměř vše vyvíjí sama a tudíž je schopna zodpovědět všechny naše technické dotazy.
U těchto stanic je dobré, že se nastavení ukládá na jejich server (nebo lze nastavení do stanice přes server poslat). Tudíž je vždy k dispozici kompletní historie nastavení.
Ty aby sis nerýpnul. Je to výřez z panoramatu z Mapy.cz. Navíc tento přístroj kouká na Tichou Orlici, protože je na mostě v Chocni. Rosický aparát ještě v mapách není - rozuměj v těch panorama fotkách.
Založen: Jan 17, 2007 Příspěvky: 6954 Bydliště: Milotice u Kyjova
Zaslal: ne září 15 2024, 21:30 Předmět:
No ty měřáky jsou super, ale ty "retranslační" stanice občas jsou hrůza. Baterie, které zničila po roce nabíječka neutáhnou nic, takže když je problém a zároveň to pocuchá elektrické vedení, tak měřák ze solárem svoje hlášení nepřenese ani do půl obce, natož tak k IZS.
Založen: Feb 08, 2005 Příspěvky: 8438 Bydliště: rovina u Kolína
Zaslal: po září 16 2024, 19:55 Předmět:
To nedává přímo ale přes BTS. Má to SIM a komunikátor. Takže spotřeba nic moc. A některé hlásiče BOR a takovéto stanice už mají docela vychytané nabíjení. Je nutné použít kvalitní akumulátor a není problém 5-8let. A to je v bedně v létě víc jak 60C a v zimě -20. _________________ ..to bude jen ňákej odpůrek
Časy uváděny v GMT + 1 hodina Jdi na stránku 1, 2Další
Strana 1 z 2
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.