No já se přiznám, že úplně nevím, co chceš slyšet...
Zcela vlastní řešení: základy návrhu DPS nejspíš znáš, nebo využij example, co je u většiny vhodných IO. Třeba kolegou zmiňovaný TPS5450 je asi dobrý obvod, takže když seženeš originál a dáš k tomu ostatní kvalitní prvky, bude to fungovat.
Úprava PRC modulu: možná by se dal použít i ten modul od Lásky, ale zaprvé je nejistý původ a kvalita IO a dalších součástí, za další budou dost pravděpodobně proudově poddimenzované cívky, nepříliš low ESR a long life elektrolyty atd. Chtělo by to koupit a zkontrolovat/změřit, lepší možnost posouzení asi neexistuje.
To, že modul má uvedené různé výstupní proudy je (kromě možné chyby) nejspíš tím, že v každé větvi se jedná o jinou topologii (příklad jak řešit invertující měnič je třeba tady - TPS5430 je méně proudově dimenzovaný TPS5450).
V obou případech bych se soustředil i na EMI, a to jak na vstupu, tak na výstupu.
Podívej se i na Webench, je to zajímavý nástroj podstatně usnadňující návrh SMPS (s obvody TI).
Postavit SMPS "nadivoko" může přinést problémy v podobě různých zákmitů apod., což může třeba vést až k výpadkům zpětnovazební smyčky, k průrazu namáhaných prvků atd. Píšou o tom často i v DS nebo appnotes. Pokud to ovšem postavíš jako typickou VF konstrukci (např. co nejkratší a dostatečně dimenzované spoje, velké zemní plochy, zemnění do hvězdy atd. a pod.), asi nelze nic namítat...
No a koupě hotového modulu to řeší všechno najednou, ale to jsi nechtěl slyšet a přiznám se, že já to zejména tady taky nerad doporučuju. _________________ Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.
Založen: Jan 17, 2007 Příspěvky: 6900 Bydliště: Milotice u Kyjova
Zaslal: po říjen 16 2023, 19:48 Předmět:
@JirkaZ, víš, chtěl jsem slyšet:
Ten modul od Lásky bude asi v každé větvi zapojen jinak, zkus to třeba tak jak píšou v Application reportu SLVA257A.
Díky, to mi stačí - stačí jen nakopnout a ne říct, takhle to fungovat nebude - to jsem sám tak nějak tušil. Číňan to postavil jistě stejně.
EMI zvládnu, pár zdrojů s frekvencemi od 50 kHz do 2 MHz jsem už postavil a některé byli měřené na EMI... Jiné používám v low noise aplikacích. Jen to proudově bylo jinde a nikdy jesm nepoužil buck converter jako invertor.
PS: Od noname číňana už nekupuju - vždy mi došli pravděpodobně vyřazené šváby z výroby od TI, které nesplňovaly to co psal datasheet. Někdy ani velikost vstupního napětí.
Á propo, u TI jsem hledal v app note, asi špatné klíčová slova.
Časy uváděny v GMT + 1 hodina Jdi na stránku Předchozí1, 2
Strana 2 z 2
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.