Založen: Jan 01, 2023 Příspěvky: 2437 Bydliště: Česká Lípa
Zaslal: so březen 18 2023, 22:38 Předmět:
Vlado napsal(a):
Výrobcu môjho nefunkčného detektora nepoznám, len predajcu. Preto som sem dal podobný detektor, ktorý funguje pri oboch mojich alarmoch.
Kvicala_r napsal(a):
No kdyby si tazatel dal 3 minuty práce, našel by zřejmě že je to čína jménem Sgooway A to čidlo stojí cca 5euro....
V tom případě než se takto trápit s jedním vadným kusem za cca 5 euro a nebo ještě levnější viz tento odkaz, který používá stejné kódování a i s poštovným vyjde jen necelé 3 eura, tak to bude asi lepší poslat ho do koše a koupit si na Aliexpressu nový kus.
Založen: Jan 19, 2005 Příspěvky: 3467 Bydliště: Haná / N.J.
Zaslal: so březen 18 2023, 22:49 Předmět:
Vypadá, že to prodávají i pod jménem Guardian. Chápu někdy zápal zjistit, kde ta chyba je. I kdybych měl vzít další čidlo a měnit součástku po součástce.
Otázkou ale je, jestli bych hlídání chtěl svěřit někomu, kdo se za svoji značku stydí. Prý výdrž 9V baterky cca 6 měsíců. Já měním v Paradox čidlech 3xAA po cca 4 letech a to je v garáži, kde mrzne.
Přitom i paradox koupíš starší na bazaru za pár korun a kvalitativně to mnohonásobně pravděpodobně předčí (navzdory věku) podobné výkvěty.
Založen: Sep 10,
2004 Příspěvky: 20413 Bydliště: Jičín, Český ráj
Zaslal: so březen 18 2023, 23:06 Předmět:
Jojo, mikrotužky v Paradoxech, dokonce to byly alkalinky, už kvetly, ale čidlo stále fungovalo. Taky asi dvaapůl roku, možná tři, než se baterky měnily.
Devítivoltové 6F22 byly v jakýchsi starých noname alarmech, ale měl jsem v parádě jen drátové, uměly reagovat na pohyb trvající určitou dobu, půl minuty počkat, a pak seply těch 9 V do výstupů pro ústřednu i pro řvavou sirénu.
Naposledy upravil Hill dne so březen 18 2023, 23:15, celkově upraveno 1 krát.
Alarm je Profipatrol 1 a je kúpený u nás. Dnes už predávajú len Profipatrol 2. V Bratislave v E-shope Kamery a alarmy som kúpil detektor pohybu, ktorý je teraz nefunkčný. Možno je vyrobený v Číne ako všetko ostatné, ale oproti detektoru Sgooway sa líši tým, že nemá na boku vypínač. Inak je vzhľadovo totožný. Fotky pošlem o chvíľu.
Valdano: Ja som už kúpil druhý nový alarm s dvoma podobnými senzormi ako mám z Maďarska za 15 €. Ja som ten vadný senzor odpísal, lebo mi až tak nechýba ,keď mám spolu 3 funkčné. Ale rozčuľuje ma, že som takú jednoduchú vec nepochopil a neopravil. Nevzdám sa, pokým aspoň nezistím v čom je chyba.
Zbytočne som premeriaval frekvencie, vymieňal rezonátory a prepájal modulácie z jedného senzora na druhý. Chyba asi bude v chýbajúcom kóde, ako mi to povedal výrobca detektorov.
Vieš meniť rezonátory a nevieš označenie výrobcu? Nevieš sem dať fotku vnútornosti, alebo aspoň napísať označenie integračov?
V predošlom vlákne som to všetko dal, ale nikto mi nevedel poradiť, kde je chyba. Preto som založil nové vlákno o nahratí alebo skopírovaní kódov. Vraj sa to dá zosnímať z funkčného detektora. V prílohe je plošák detektora aj pohľad z hora.
Založen: Jan 01, 2023 Příspěvky: 2437 Bydliště: Česká Lípa
Zaslal: ne březen 19 2023, 14:52 Předmět:
Vlado napsal(a):
VV prílohe je plošák detektora aj pohľad z hora.
Vyfoťte zblízka ten malý plošňák s čipem co je v levé dolní části na tom druhém obrázku co jste zde přiložil. Vyfoťte ten malý plošňák na desce toho vadného kusu detektoru. Viz níže na obrázku je ta část co se má vyfotit zvýrazněna širokým červeným rámečkem. Vyfoťte to tak, aby bylo co nejlépe vidět popis, který je na tom čipu.
Môj foťák fotí až z 20 cm vzdialenosti, preto sa mi nedarí ho ostro vyfotiť. Pokúsim sa ešte s iným aparátom. Pozrel som sa naň lupou a zistil som, že sú k nemu pripojené 4 ks 10 k odporov. Ani jeden nie je prepálený. Spínacie kontakty, ktoré sú vedľa toho, som sa pokúšal rúzne pospájať, ale nepomohlo. Aj som ich úplne vybral ako na druhom detektore a nič sa nedialo. Druhý detektor ich toriž nemá.
Tak už tu máme fotky krabice, fotky plošaku veľkosti poštovej známky, vieme, že sú tam vraj nejaké rezonátory, že na integrač sú pripojené nejaké nespálené odpory, ale stále nevieme, čo je napísané na tom plošaku a čo je napísané na tých troch, či štyroch integráčoch. To bol taký veľký problém opísať tých niekoľko znakov do úvodného príspevku? Načo sú tri strany diskusie, keď najpodstatnejšia inormácia chýba?
Založen: Jan 01, 2023 Příspěvky: 2437 Bydliště: Česká Lípa
Zaslal: ne březen 19 2023, 18:36 Předmět:
Vlado napsal(a):
Je to EV1527. Na ňom 4x 10 K odpory.
Čip EV1527 je enkodér, který moduluje signál vysílače 433MHz a zabezpečuje vysílání 24-bitových paketů dat. Popis pinů čipu viz přiložený obrázek. Výstupní pin 4 (TXD) pravděpodobně přes odpor moduluje signál z vysílače, který je na desce napravo v tom kovovém kruhovém pouzdře s popisem 433A.
Zkontrolujte následující
1) Na pinu 2 (Vcc) má být přivedeno plus (+) a na pinu 3 (Vss) má být přivedeno mínus (-) napájecí napětí čipu. Při zapnutém detektoru změřte jaké je mezi piny 2 a 3 napětí. Porovnejte napětí mezi těmito dvěma piny mezi nefunkčním a funkčním detektorem.
2) Pin 1 (OSCI) by měl být přes odpor připojen vůči pinu 2 (Vcc). Při vypnutém detektoru nebo detektoru bez baterie změřte jaká je hodnota toho odporu. Obvykle se používá odpor 330K. Porovnejte hodnotu tohoto odporu mezi nefunkčním a funkčním detektorem.
Popis paketu dat
Datový paket má délku 24 bitů tj. 3 bajty.
Prvních 20 bitů v paketu obsahuje pevně výrobcem čipu definovaný unikátní kód a za ním následují 4 bity dat dle stavu čtyř vstupů toho čipu (na přiloženém obrázku viz K0 až K3 připojené přes ty odpory).
Unikátní 20-ti bitový kód je v tom čipu výrobcem napevno vypálený tj. nedá se změnit. Při párování si přijímač tento kód uloží a podle něj pak identifikuje definované zařízení (ovladač, detektor pohybu apod.).
4 bity dat se používají u tlačítkových ovladačů pro detekci změny stavu až 4 tlačítek na ovladači a u detektoru pohybu je z nich zřejmě využit 1 bit pro stav detekce pohybu 0/1 a nejsem si jist jestli jsou u detektoru pohybu k něčemu použity i ty ostatní 3 bity a nebo jestli se na straně přijímače pro detektor pohybu ignorují. Zkontrolujte na desce senzoru kam jsou ty 4 vstupy K0 až K3 přes ty odpory připojeny.
Odhad závady
Pokud je s tím čipem EV1527 nějaký problém pak je možné, že je modulace na TXD výstupu chybná a přijímač nedokáže ten detektor pohybu identifikovat. Takže lze případně zvážit koupit a vyměnit ten čip EV1527.
Zajtra doobeda premeriam piny a porovnám s druhým detektorom.
Čo dalšie IO? Na druhom IO je nápis HOLTEK HT9274. Tretí IO je EM78P153SNJ. Je to 8-bit jednochipák. Na pine 6 by mohlo byť 445 kHz - napísali mi v inom vlákne.
Časy uváděny v GMT + 1 hodina Jdi na stránku Předchozí1, 2, 3, 4, 5Další
Strana 2 z 5
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.