Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Daň z nemovitosti
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7461

PříspěvekZaslal: út leden 25 2022, 20:05    Předmět: Citovat

FF není exotika. To IE11 už fakt je, MS radši vyplodil Edge pro Win7, aby ho nahradil (a musím říct, že funguje líp než IE). Už ten bordel nechtěli udržovat, jsou i oficiální termíny konce podpory ve Win10.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st leden 26 2022, 7:18    Předmět: Citovat

Kdyz jsme pred casem nechavali delat webovky pro jeden projekt, stalo testovani 100% funkcnosti pro dalsi prohlizec/jeho ruzne verze tolik, ze bez potencionalnich zakazniku jez je pouzivaji, neco jim nefunguje a odmitaji pouzit napr. chrome se obejdeme. Proste by se to nevyplatilo a provozovatel webu neni charita.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2496
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: pá květen 31 2024, 16:41    Předmět: Citovat

Pro zajímavost zmíním mojí zkušenost týkající se platby daně z nemovitosti - omylem jsem zaplatil FÚ daň za nemovitost rodičů která už ale je zaplacena rodiči (jasně že je to moje chyba - došlo k tomu tak, že chodí na můj email i předpis daně pro rodiče a vzhledem k podobné částce jsem to omylem zaplatil). Takže duplicitní platba.
Očekával jsem že mi tato duplicitní platba bude automaticky vrácena, to je ale omyl. Preventivně jsem poslal informační email se žádostí o vrácení platby na příslušný FÚ, ale bylo mi odpovězeno že v žádném případě nemohu o vrácení platby žádat emailem, ale pouze zasláním žádosti poštou (proč to lze poštou a ne emailem je mi záhadou), případně osobní návštěvou nebo datovou schránkou. Při osobní návštěvě nebo posláním žádosti přes datovku předpokládám potíže, protože já budu žádat o vrácení platby zaplacené sice z mého účtu, ale za jiný daňový subjekt.
Proč v takovýchto případech FÚ nevrací platbu automaticky je mi záhadou, a zajímalo by mě zda je to vůbec legální. (mě pokud přijde omylem platba na můj účet tak mi ty peníze také nenáleží)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mhepp



Založen: Aug 16, 2017
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: pá květen 31 2024, 16:49    Předmět: Citovat

Co se týče doručování, tam je to jasné. Odesílatel musí být „ověřitelný“. To můžeš zajistit tak, že pošleš vlastnoručně podepsaný dopis, zprávu datovou schrankou (kde je vlastník DS ověřený procesem zřízení schránky) nebo osobně. Ještě je možnost i ten e-mail, ale ten musí být podepsaný uznávaným el. podpisem - je za tím proces podobný jako u DS. To je dané zákonem.

Vezmu-li analogii s odesláním peněz na špatný účet, tak taky přeci neposíláš platbu automaticky zpět, obvykle si o ty peníze musí někdo požádat...

Stejně tak je v daňovém řádu jasně napsané, že o přeplatek si musíš požádat.

Důležitá věc na závěr: V zákonech nehledej logiku. Zbláznil by ses z toho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 01 2024, 7:28    Předmět: Citovat

sr71 napsal(a):
Při osobní návštěvě nebo posláním žádosti přes datovku předpokládám potíže, protože já budu žádat o vrácení platby zaplacené sice z mého účtu, ale za jiný daňový subjekt.
Proč v takovýchto případech FÚ nevrací platbu automaticky je mi záhadou, a zajímalo by mě zda je to vůbec legální. (mě pokud přijde omylem platba na můj účet tak mi ty peníze také nenáleží)
FÚ má naprostou pravdu. Nekoukej na to jako na platbu za cizí subjekt, ale na platbu omylem z tvého účtu. Proto doporučuji pouze osobní návštěvu u jejich správce daně, kde se prokážeš platnou občankou a budeš žádat o vrácení platby, která byla provedena omylem. Klidně v diskusi u nich upozorni na neoprávněné majetkové obohacení z jejich strany a že jsi byl ochotný přijít osobně, aby neměli dodatečné problémy podle zákona s prokázáním majitele účtu při vrácení dané částky. A ber to u nich z úsměvem, mají tam dost svých problémů a nechtějí si komplikovat život kvůli blbosti jiných.
A nezapomeň si vzít kopii výpisu z účtu, kde je ta platba provedena, tzn. jen to potvrzení o platbě (ne celý výpis), kterou jim tam můžeš klidně nechat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 01 2024, 7:33    Předmět: Citovat

mhepp napsal(a):
Stejně tak je v daňovém řádu jasně napsané, že o přeplatek si musíš požádat.

Důležitá věc na závěr: V zákonech nehledej logiku. Zbláznil by ses z toho.
Ne, není to tam. Platí to totiž jen pro konkrétního daňového poplatníka a ne pro někoho, kdo omylem pošle jakoukoliv částku kamkoliv. Přečti si to znovu a hlavně, pro koho to platí. V zákoně je napsáno totiž to, že příjemce musí neoprávněný příjem vrátit a jakýkoliv nález (třeba peněženky s 5 tisíci Kč) ohlásit. Daňový řád je tomu podřízen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasekpetr1



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 862
Bydliště: Hospoda u Třebíče

PříspěvekZaslal: so červen 01 2024, 8:00    Předmět: Citovat

Ony se ty peníze nikam neztratí a pokud bys je tam nechal, tak o to budeš (nebo rodiče budou) mít sníženou výměru daně na příští rok. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6116
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so červen 01 2024, 10:11    Předmět: Citovat

Neztratí, ale na spořáku by se trochu okotily.
p32 napsal(a):
Nekoukej na to jako na platbu za cizí subjekt, ale na platbu omylem z tvého účtu.
Tahle finta stojí na vodě - variabilní symbol jednoznačně definuje, za který subjekt se platí.

Procesně nejjednodušší bude, když rodiče požádají o vrácení té platby, kterou provedli oni. To je dvoustranný úkon, zatímco vrácení té synovy platby je trojstranný. Vrácení synovi podmíní berňák souhlasem rodičů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 01 2024, 11:11    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
Procesně nejjednodušší bude, když rodiče požádají o vrácení té platby, kterou provedli oni.
Ano, pokud by se na to muselo dívat opravdu jen ze strany platby daně, tak je tohle lepší a rychlejší řešení. Ono tam někdy záleží i na tom, kdo zaplatil později.

Naposledy upravil p32 dne so červen 01 2024, 11:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2496
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: so červen 01 2024, 11:11    Předmět: Citovat

no jsem zvědav jak moc bude komplikované dostat platbu zpět, nechávat jim to tam jako předplacenku na příští období moc nechci (i když i to je varianta, otázka je zda by skutečně příští rok poslali z FU výměr s tím že je předplaceno takže platba 0 ?)
A absolvovat jednání na FU s tím že tam k tomu budu muset tahat ještě např. otce se mě taky úplně nechce.


Naposledy upravil sr71 dne so červen 01 2024, 11:20, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 01 2024, 11:12    Předmět: Citovat

Ne, vyžadujte vrácení peněz za každou cenu. Ty víš, co bude za rok?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasekpetr1



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 862
Bydliště: Hospoda u Třebíče

PříspěvekZaslal: so červen 01 2024, 12:04    Předmět: Citovat

Daně řeším na portálu FÚ Portál moje daně a tam jasně vidím, kolik peněz poslat, případně jestli tam mám nějaký přeplatek a podle něj doplatím nedoplatek při příští dani. Mám to takto už třetím rokem a doposud nebyl žádný problém. O spořáku se nemá smysl moc bavit, ty zisky z něj jsou přímo omračující a pokud někoho trápí takto odložené peníze, tak to musí přímo krvácet při zálohách na elektřinu či plyn, pokud skončí přeplatkem Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17950
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so červen 01 2024, 17:13    Předmět: Citovat

Tak na mě finančák nějak zapomněl s novou výší daně z nemovitosti, konkrétně za rodinný dům. Protože finančák v Bydžově už komplet zrušili, tak ani nevím, kdo je dnes v Hradci můj správce daně. Když jsem tam volal, tak se se mnou po telefonu odmítli bavit, že prý musím osobně. Nedá se to někde nalýzt na daňovým portálu? Soukr datovku nemám, jen OSVČ. Do emailu nic neposlali, dopis taky žádnej.
Jó, holt úřad blíž občanovi. Twisted Evil

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6116
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so červen 01 2024, 17:39    Předmět: Citovat

Na daňovém portálu se přihlásíš přes bankovní identitu a tam to najdeš.
Probral ses dost pozdě, splatnost byla včera.

Taky jako FO nemám datovku. Nechal jsem si tam předvyplnit DP z evidence, zkontroloval, zaškrtnul doručování výměru mailem a odeslal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6116
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so červen 01 2024, 17:48    Předmět: Citovat

vasekpetr1 napsal(a):
O spořáku se nemá smysl moc bavit, ty zisky z něj jsou přímo omračující
To nejsou, kvůli pár stovkám se nikdo na hlavu nepostaví, ale je lepší je mít než nemít. Za poslání jednoho dopisu to stojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund