Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cena za opravu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: so duben 23 2005, 1:28    Předmět: Citovat

U mě tak od 450,-Kč do 650,-Kč dle okolností Wink . Nikdy neměním jenom tento jeden elyt, spolu s ním automaticky vyměním také druhý 220uF který je v napájení +12V u pinu č.3 TDA8143 protože i ten už jsem měl jako příčinu že mě ničil BU..., takže automaticky měním oba.

Chassis také důkladně prohlédnu na studené spoje, bývá jich tam občas dost. Dála pak u každé, byť sebejednodušší opravy, automaticky beru do ruky osciloskop a projedu zvlnění na všech napájecích větvích, téměž vždy se ještě nejaký jiný elektrolyt na výměnu najde. Zpravidla také preventivně vyměním všechny elektrolyty v imp.zdroji. Následuje v případě nutnosti doseřízení geometrie obrazu, vyvážení bílé atd... , takže ono to se vším všudy včetně vypsání ZL atd. tu hodinku i hodinku a půl dá, podle toho pak vypadá výsledná cena opravy. Je to všechno z preventivních důvodů a spokojenost je pak na obou stranách. Zákazník je spokojený že mu oprava vydrží a nemusí mě to sem za chvilku zase vést kvůli něčemu dalšímu a já jsem spokojený že nemusím řešit reklamace Very Happy

Tenhle příklad s tím vazebním elytem do báze u OTF je něco podobného jako když bývaly aktuální ty klasické Elekty atd... Většinou byl příčinou závady hlavně ten elektrolyt v napájecí větvi pro řádek umístěný jako první hned za relátkem, 33uF/160V. Nikdy se mě ale nestalo, že bych vyměnil jenom tenhle nafouknutý elyt a byl bych s opravou hotov i když jsem to tak udělat mohl...

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: so duben 23 2005, 1:31    Předmět: Citovat

kimi napsal(a):
Ale stejně nejlepší byznys pánové byl přechod ze Secamu na Pal.
Kdeže ty zlaté časy sou. Cry Cry Number one

Jo to byly časy Number one Very Happy

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stofi



Založen: Aug 27, 2005
Příspěvky: 2
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2005, 14:43    Předmět: Re: NTSC? Citovat

Hill napsal(a):
->wiktor: pozorně jsem sledoval, jak po úspěšném pokusném vysílání v PALu nám někdo rozhodl, že "zděsj budět Sekam". Ti, kdo poukazovali na nevýhody Secamu, byli málem označeni za vlastizrádce a

Ja som bol v tom case profesionalom a uchvatne na to bolo to, ze vsetko u nas bezalo v PAL-e a kvalita sa degradovala tesne pre modulatorom TV vysielaca.Teraz sa divim preco sa moje hodinky v mobile nesynchronizuju s casom v mobilnej sieti. Asi zase niekdo zvolil zly standart ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TomasX



Založen: Aug 12, 2005
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2005, 21:32    Předmět: Citovat

PetrK napsal(a):
U mě tak od 450,-Kč do 650,-Kč dle okolností Wink . Nikdy neměním jenom tento jeden elyt, spolu s ním automaticky vyměním také druhý 220uF který je v napájení +12V u pinu č.3 TDA8143 protože i ten už jsem měl jako příčinu že mě ničil BU..., takže automaticky měním oba.


Nechces jim to zadara dojet spravit???
Tehle navod na opravu je jako s tim FUNAIem. Boid
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po srpen 29 2005, 13:56    Předmět: Citovat

Ceny oprav, věčné téma, zkusím vám naservírovat trochu jiný pohled. Leta jsem spolupracoval s německým prodejcem a servisem. A hodně jsem se naučil. Cena opravy se v Německu odvíjí spíše od hodinové zúčtovací ceny servisu, než od položkového ceníku, jak je zvykem v našich končinách. Když bych vzal banální závadu v rozkladech, vadné Bučko, nějaký ten koďan atd, však to znáte, naúčtoval bych třeba těch 500-700Kč, jak jste se shodli, ale tak, že materiál by stál dohromady třeba: BUxxx = 380,00 + 2 elyty po 65,00. Chápete kam mířím? Zákazník většinou neví, že Bučko stojí 20 až 40 Kč a pokud by se zeptal máte zadní vrátka, že v té jeho TV je speciál za tyhle peníze. Zákazníkovi předložíte zakázkový list na kterém cena materiálu přesahuje cenu práce, vrátíte mu vadné součástky a ten človíček odchází domů s pocitem, že mu servis zhodnotil televizi! V Německu je dodnes běžné, že zákazník za IC s nákupem 1-2Eur platí 10 krát tolik! A levný pomocný materiál, např. podložka pod tranzistor i 100 krát více! A další věc. Příklad! Přišla mi TV s banální závadou, shořel pojistkový odpor ve větvi vertikálu. Vyměnil jsem ho a TV běžela. Ale tak ne! Vymění se filtrační kond, další drobné součástky v obvodu, dioda a IC! Přesto, že je dobrý. Je to rychlé, levné a prodáte materiál! To je samozřejmě produkt gigantických servisních center, kde primární zjištění-vadný fuserezistor, udělá technik a TV předá dělňasovi s tím co bude měnit. A pak jen zkontroluje jestli to fachčí. Ale zamyslete se nad tím, nedalo by se to praktikovat i u nás? Do vysoké ceny ND rozpustíte náklady na obstarání, poštovné, čas, benzín atd. Já to tak dělal a věřte že mentalita Čecha či Slováka ocení jiné rozložení financí v ceně opravy, než je zvykem. A když vám přijde nějakej šťoura, že tenhle integráč mu před rokem měnili za 50 a od vás stojí 500? Ten co jste montovali vy je přece mnohem kvalitnější a nakonec cena opravy je plus minus totožná! A to se vyplatí! Já vím, že to je blbost, ale ví to i zákazník? Vždyť nám reklamy pískujou mozek horem dolem, tak proč jít proti proudu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: út srpen 30 2005, 10:55    Předmět: Citovat

Před mnoha léty mě mistr říkal:"Oprava stojí 100Kč proto, že odpor stojí 1Kč a to že víš který 99Kč" Cool
Pánové platí se to, že VÍŠ který. Byl jste někdo u notáře nebo doktora pro razítko??? BUCH = 200 Kč a víc. Evil or Very Mad
Tak proč se dohadujete???? Question Snad proto, aby jsme "drželi basu", ale to je zase kartelová dohoda. Cry
Kdo vi a zná ať tlačí na tužku - nás taky nikdo nešetří!!!!
Návrat nahoru
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: čt září 08 2005, 2:48    Předmět: Citovat

TomasX napsal(a):
PetrK napsal(a):
U mě tak od 450,-Kč do 650,-Kč dle okolností Wink . Nikdy neměním jenom tento jeden elyt, spolu s ním automaticky vyměním také druhý 220uF který je v napájení +12V u pinu č.3 TDA8143 protože i ten už jsem měl jako příčinu že mě ničil BU..., takže automaticky měním oba.


Nechces jim to zadara dojet spravit???
Tehle navod na opravu je jako s tim FUNAIem. Boid

Tak to ani náhodou, nejsem zrovna z těch co by "kočárkárníkům" kteří si tím přivydělávají na černo radili Wink . Tohle jsem si ale ani neuvědomil, takže přijmi omluvu. Na štěstí se ale neodehrávají všechny opravy jenom kolem těchto dvou elektrolytů, pouze tato znalost u 99,9% oprav nikomu moc nepomůže. Spíše bych se přimlouval za to, aby se zde neobjevovaly podrobné návody na servisní menu. Pokud to potřebuje některý z kolegů servismanů, jsem kdykoliv ochotný pomoci i s tímto ale dá se to poslat na SZ nebo e-mail, veřejně bych zde tyto postupy nepsal a bohužel už jsem to tu také našel. Kolegové, to jsou informace které nám dávají ještě alespoň nějakou výhodu proti různým samoukům co si z toho dělají černou živnost a kazí nám ceny které my musíme vzhledem k našim nutným nákladům účtovat..... Naše řemeslo bude vzhledem ke směšným cenám finálních výrobků za chvíli končit, tak ten konec neurychlujme tím že podpoříme černou konkurenci volným šířením jedné z mála výhod kterou zatím máme.

PS: o jaký Funai šlo ?

_________________
**** Petr ****


Naposledy upravil PetrK dne ne září 11 2005, 9:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: čt září 08 2005, 3:21    Předmět: Citovat

Artax napsal(a):
........Když bych vzal banální závadu v rozkladech, vadné Bučko, nějaký ten koďan atd, však to znáte, naúčtoval bych třeba těch 500-700Kč, jak jste se shodli, ale tak, že materiál by stál dohromady třeba: BUxxx = 380,00 + 2 elyty po 65,00. Chápete kam mířím? Zákazník většinou neví, že Bučko stojí 20 až 40 Kč a pokud by se zeptal máte zadní vrátka, že v té jeho TV je speciál za tyhle peníze. Zákazníkovi předložíte zakázkový list na kterém cena materiálu přesahuje cenu práce, vrátíte mu vadné součástky a ten človíček odchází domů s pocitem, že mu servis zhodnotil televizi! V Německu je dodnes běžné, že zákazník za IC s nákupem 1-2Eur platí 10 krát tolik! A levný pomocný materiál, např. podložka pod tranzistor i 100 krát více! ..........

Ale zamyslete se nad tím, nedalo by se to praktikovat i u nás? Do vysoké ceny ND rozpustíte náklady na obstarání, poštovné, čas, benzín atd. Já to tak dělal a věřte že mentalita Čecha či Slováka ocení jiné rozložení financí v ceně opravy, než je zvykem. A když vám přijde nějakej šťoura, že tenhle integráč mu před rokem měnili za 50 a od vás stojí 500? Ten co jste montovali vy je přece mnohem kvalitnější a nakonec cena opravy je plus minus totožná! A to se vyplatí! Já vím, že to je blbost, ale ví to i zákazník? Vždyť nám reklamy pískujou mozek horem dolem, tak proč jít proti proudu?

Blbost to není, já to už takhle praktikuju několik let protože o té mentalitě našich zákazníků o které píšeš jsem se přesvědčil už dávno. Ještě se mě nestalo že by zákazník přišel s tím že nějaký díl platil jinde levněji, za to se mě ale několikrát stalo že se strašně divil nad cenou opravy když v sáčku dostal k opravené TV nějakou malou levnou součástku a oprava stála 700 protože 680 z ceny tvořila práce. Takže když měním nějaké díly a pokud to jde, jejich cenu účtuji vždy co nejvyšší a třeba naúčtuji naopak méně za práci než kolik bych normálně účtoval. Za práci účtuji hodinovou sazbu, takže spočítám si kolik mě to za tu opravu vychází a třeba na takovém VN trafu není problém přisadit si dejme tomu o 300Kč více a o to méně napsat za práci. Výsledná cena je stejná ale zákazník se cítí spokojenější Wink .

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TomasX



Založen: Aug 12, 2005
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: ne září 11 2005, 14:57    Předmět: Citovat

To PetrK:
Ten FUNAI je příspěvek po kterém jste se do mě pustili za radu s vertikálem. Ten FUNAI je vysloužilá TV a na těch pár kouscích nikdo nezbohatne, ale ORAVy ještě běhají. Taky jsem si "neuvědomil" a poradil někomu kdo si nevěděl rady. Ono nezáleží komu radíš, ale kdo si to může přečíst. Jak píše Artax - mělo by se nějakou formou platit. (dej informaci = dostaneš informaci)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: po září 12 2005, 4:55    Předmět: Citovat

TomasX napsal(a):
To PetrK:
Ten FUNAI je příspěvek po kterém jste se do mě pustili za radu s vertikálem. Ten FUNAI je vysloužilá TV a na těch pár kouscích nikdo nezbohatne, ale ORAVy ještě běhají......

Aha, něco se mě matně vybavuje... Wink

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kimi



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 170
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

PříspěvekZaslal: st září 14 2005, 20:46    Předmět: Citovat

Máš pravdu taky to tak praktikuji.
Artax napsal(a):
Ceny oprav, věčné téma, zkusím vám naservírovat trochu jiný pohled. Leta jsem spolupracoval s německým prodejcem a servisem. A hodně jsem se naučil. Cena opravy se v Německu odvíjí spíše od hodinové zúčtovací ceny servisu, než od položkového ceníku, jak je zvykem v našich končinách. Když bych vzal banální závadu v rozkladech, vadné Bučko, nějaký ten koďan atd, však to znáte, naúčtoval bych třeba těch 500-700Kč, jak jste se shodli, ale tak, že materiál by stál dohromady třeba: BUxxx = 380,00 + 2 elyty po 65,00. Chápete kam mířím? Zákazník většinou neví, že Bučko stojí 20 až 40 Kč a pokud by se zeptal máte zadní vrátka, že v té jeho TV je speciál za tyhle peníze. Zákazníkovi předložíte zakázkový list na kterém cena materiálu přesahuje cenu práce, vrátíte mu vadné součástky a ten človíček odchází domů s pocitem, že mu servis zhodnotil televizi! V Německu je dodnes běžné, že zákazník za IC s nákupem 1-2Eur platí 10 krát tolik! A levný pomocný materiál, např. podložka pod tranzistor i 100 krát více! A další věc. Příklad! Přišla mi TV s banální závadou, shořel pojistkový odpor ve větvi vertikálu. Vyměnil jsem ho a TV běžela. Ale tak ne! Vymění se filtrační kond, další drobné součástky v obvodu, dioda a IC! Přesto, že je dobrý. Je to rychlé, levné a prodáte materiál! To je samozřejmě produkt gigantických servisních center, kde primární zjištění-vadný fuserezistor, udělá technik a TV předá dělňasovi s tím co bude měnit. A pak jen zkontroluje jestli to fachčí. Ale zamyslete se nad tím, nedalo by se to praktikovat i u nás? Do vysoké ceny ND rozpustíte náklady na obstarání, poštovné, čas, benzín atd. Já to tak dělal a věřte že mentalita Čecha či Slováka ocení jiné rozložení financí v ceně opravy, než je zvykem. A když vám přijde nějakej šťoura, že tenhle integráč mu před rokem měnili za 50 a od vás stojí 500? Ten co jste montovali vy je přece mnohem kvalitnější a nakonec cena opravy je plus minus totožná! A to se vyplatí! Já vím, že to je blbost, ale ví to i zákazník? Vždyť nám reklamy pískujou mozek horem dolem, tak proč jít proti proudu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Neeo



Založen: Aug 10, 2005
Příspěvky: 12
Bydliště: Slovensko, Senica

PříspěvekZaslal: čt říjen 06 2005, 22:32    Předmět: Citovat

PetrK napsal(a):
TomasX napsal(a):
To PetrK:
Ten FUNAI je příspěvek po kterém jste se do mě pustili za radu s vertikálem. Ten FUNAI je vysloužilá TV a na těch pár kouscích nikdo nezbohatne, ale ORAVy ještě běhají......

Aha, něco se mě matně vybavuje... Wink



Ohladom toho Funaie hadajte kdo zadal o radu. No predsa ja. Uz my mesiac slape, a bez problemov ho pouzivam ( zatial )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2005, 12:47    Předmět: Citovat

Taky bych se rád vyjádřil jako zákazník verzus opraváři Evil or Very Mad Kleknul mě monitor a tak jsem neváhal se do něj podívat.Zjistil jsem vadnou schotkyho diodu,tranzistor2SJ306+výkonovej T a diodu.Vše bych si spravil sám,jenže jsem narazil na problém s poslední diodou,měla na sobě zřejmě Japonskej čárovej kod,usuzuji podle výrobce monitoru a ten kod neznám.Odvezl jsem monitor do opravny vzdálené 16Km.Když byla správka hotová,předvedl mi monitor a já si ho odvezl.Doma jsem zjistil,že monitor jde,ale pouze na základní rozlišení 640*480,byl jsem nucen jet tam znova a bylo mě řečeno od "odborníka",že to nezkoušel na jiné rozlišení a mám si pro něj přijet za 14 dní.Tak jsem si pro něj přijel za 14 dní,to už byla druhá cesta navíc a monitor si odvezl,jenže za 3 a 1/2 měsíce se obrazek_cenzura znova a záruka trvala pouze 3 měsíce,tak jsem ho odevřel znovu já a zjistil jsem že odešla opět schotkyho dioda a následně ostatní obvody,jenže ta neznámá dioda již byla nahrazena,tak jsem vyměnil vše ostatní včetně schotkyho diody kterou jsem dal silnější a vše šlape už asi 5 let.Druhá zkušenost se servisem byla,že mě odešel vertikál na TV tesla,opět jsem si říkal hovno tomu rozumíš,dej to odborníkům,tak jsem to dal do servisu ale jiného.Po 3 dnech jenž měla bít TV opravena uběhl měsíc a tak jsem si přijel slavnostně pro TV.TV běžela neuvěřitelných 5 měsíců a opět odešla,samozřejmě záruka byla pouze 3 měsíce.Opět jsem nahlédl dovnitř a zjistil, že IO vertikálu je v pořádku,ele příčina proč odešel minule byla v konektoru z desky na vychil.cívky.Byl úplně spečenej a byl na něm prechodovej odpor.Vše jsem pečlivě odstranil,tak jak bych si představoval od servisu a TV šlape 2 roky bez problémů.Ta samá závada na té samé TV se stala známýmu,což jsem mu už naletoval přímo na desku a také šlape.Tím chci říct,že u těchto TV to musí být známá závada z výroby a ten servisák o tom musel vědět,ale proč mu to opravovat když s tím přijde za půl roku znova a 1300Kč je v kapse.Nejsem žádnej machr na tyhle opravy,ale po těchhle dvou zkušenostech se do všeho raději podívám sám.A to nemůžete říci,že jsem nedal šanci servisu,ale sami si posrali mou důvěru.Né jen odstranit závadu,ale také příčinu závady a toho se držte,jinak budete opravdu brzo bez práce.Neříkám a neobvinuji že jsou všichni špatní,ale myslím že někteří zákazníci co sem zabrousí se mnou budou souhlasit.Nebojte se do toho podívat jestli si troufáte,vždyt je to vaše a není už co pokazit pokud je to po záruce.Mě se to alespon vyplatilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2005, 22:31    Předmět: Citovat

Kocure, úplně chápu tvoje rozčarování když máš tak špatné zkušenosti. S tím monitorem je to naprosto jasné, po každé opravě je třeba vyzkoušet jej na všechna rozlišení, to by servisák měl vědět. Jsou totiž závady které se projevují pouze při určitém rozlišení....

S tou OVP ovšem nevím že by vyhřátý konektor k vertikálním VC byla nějaká jejich známá závada kterou by měl servisák vědět, nevzpomínám si že bych někdy toto měl nebo že by OVP v tomto ohledu vydalo servisům někdy nějaký zvláštní pokyn. Jo k horizontálním vychylovačkám to ano, to je běžné u spousty TV různých značek a tento konektor dokáže prakticky úplně vyhořet (tak se ptám sám sebe, jestli sis to tak trochu nepopletl). Pokud TV šlapala 5 měsíců, tak nechápu podle čeho usuzuješ že právě kvůli tomu odešel tehdy ten IO vertikálu, proč ti tedy neodešel po těch 5ti měsících znovu? To tvoje tvrzení je prostě v tomto případě naprosto neopodstatněné a opraváře který tu TV opravoval napadáš bezdůvodně. Uvědom si že TV je pouze stroj a nikdo ti z něj při opravě neudělá celý nový. Můžu dělat jako servis všechno jak chci pečlivě a stejně nemůžu nikdy na 100% zabránit tomu, že za půl roku se tam opět nenajde nějaký vyhřátý spoj. A u OVP to platí několikanásobně víc než u jiných značek, protože jejich chassis je opravdu něco, taková "kvalita" z čeho je to vyrobené se jen tak nevidí. Navíc pokud by ten IO skutečně odešel kvůli tomu vyhřátému konektoru, tak by to v žádném případě neběželo 5 měsíců, to je pěkná blbost co tady tvrdíš.

A ještě k tvé radě: Nebojte se do toho podívat jestli si troufáte,vždyt je to vaše a není už co pokazit pokud je to po záruce.Mě se to alespon vyplatilo. Ano máš pravdu v tom že "je to přece vaše" ale zásadně nesouhlasím s tím že není co pokazit. Zrovna dnes jsem tu celé odpoledne dělal OVP u které by odstranění původní vady trvalo tak maximálně hodinku a podle toho by i odpovídala cena opravy. Bohužel majitel amatér se do ní nejdřív podíval a sprasil všechno co se dalo, takže oprava ho vyjde asi tak 5x dráž než kdyby to přinesl rovnou. Předevčírem jsem tu měl pro změnu Oriona s dig.zpracováním zvuku kam se kutilové snažili nabastlit konvertor, samozřejmě neodborným zásahem poškodili procesor.
Takže bylo by potřeba si laskavě uvědomit, že bez potřebných znalostí a vybavení se do tak složitých přístrojů prostě neleze, dnešní TV nejsou ani zdaleka Tesly a Rubíny kde si to člověk opravil sám například s pomocí návodů z Amatérského rádia. Samozřejmě je to každého věc, já jenom nesouhlasím s tvrzením že nemá co pokazit, to je prostě omyl!

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2005, 10:07    Předmět: opravy Citovat

Tak jsem si přečetl tady pár příspěvků na téma cena opravy. Docela mě udivilo, že se tady objevují rady typu (nepopisujte postupy oprav apod, kdekdo nám fušuje do řemesla). Mám zato, že tento web když má název elektrobastlírna, že je taky pro bastlíře, kteří mají radost, že si můžou něco sobě, nebo známým opravit. Já osobně jsem již v důchodu a baví mě příležitostné elektrobastlení dosti dlouho. Nikdy se necpu do oprav drahých věcí. Ale když mě kamoš požádá o pomoc u nějakého starého křápu, který se nehodí nechat v servisu pro vysoké náklady opravovat, tak se pokusím. Nikdy jsem si nic nevzal, jsem ve věku, kdy peníze pro mě nemají už ten význam, neb životní náklady jsou pro mě minimální, nejsem náročný. Navíc by případný výdělek nebyl úměrný času vloženému do opravy. Prostě mám radost, že udělám radost kamarádovi. Mě to stačí. A měl jsem tu představu, že tento web slouží k výměnám zkušeností a rad a ne návodům jak s těmito radami skrblit. Zdejší účastníci jsou od opravdových profíků až po bastlíře, jako jsem já. Tak si nemyslím, že když se mi náhodou podaří opravit video, nebo televizi s Vaším přispěním, že Vám kšefty brát nebudu. Jsou mě svěřovány a to jen občas opravdu veteráni, které by nikdo do servisu ani nenesl. Zatím jsem žádal jednou radu v sekci video a jednou v televizi, kdy jsem byl úspěšný. Teď žádám v televizi podruhé a doufám, že mi zase někdo poradí. Rozhodně se nemíním cpát mezi profíky.
Toť můj názor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund