Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nabíječka z PC zdroje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 32, 33, 34  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PavelFF
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 11:33    Předmět: Citovat

citace:
Dostal jsem z ní 7A. Možná by šlo víc,
Velikost max. proudu je nastavená autorem zapojení na 7A.
Proudové omezení má na starost IO1a. Pokud bys chtěl zvětšit proud, musel bys zvětšit hodnotu P1 nebo zmenšit R4. Jenomže pak by byl zas přetížený bočník R1. A samozřejmě to musí dávat PC zdroj , aniž by se poškodil.
Návrat nahoru
maja19



Založen: Dec 01, 2005
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 14:18    Předmět: Citovat

Díky za radu. Nepotřebuji více ampér. Spíš přemýšlím jestli budu s touto nabíječkou spokojen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5232

PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 15:54    Předmět: Citovat

Stavel jsem asi tri tyto nabijecky a v pohode. Jinakl jeste pro jistotu nerusim tu zpetnou vazbu ale zvedám napeti zdroje naprazdno na cca15V (pro jistotu ze regulator nebude regulovat) Wink
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maja19



Založen: Dec 01, 2005
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 20:24    Předmět: Citovat

Tak baterie v autě se nabila na 14,4V a pak začal klesat proud na cca 140mA. Pak se nabíječka vypla. ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 20:28    Předmět: Citovat

maja19 napsal(a):
Tak baterie v autě se nabila na 14,4V a pak začal klesat proud na cca 140mA. Pak se nabíječka vypla. ???

tak jestli začala svítit ledka "udržovací režim" tak je baterie nabitá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
maja19



Založen: Dec 01, 2005
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: po září 10 2007, 6:01    Předmět: Citovat

Filda napsal(a):
maja19 napsal(a):
Tak baterie v autě se nabila na 14,4V a pak začal klesat proud na cca 140mA. Pak se nabíječka vypla. ???

tak jestli začala svítit ledka "udržovací režim" tak je baterie nabitá.
Zelená LEDka začala svítit a začal se snižovat proud. Když tak bylo 140mA tak se odpojil výstup. Musel jsem odpojit aku, zdroj vypnout a zase zapnout a aku připojit. Myslel jsem že v tom udržovacím režimu je to třeba týden? Asi jo, jen neco to vypíná. Dnes si budu zase s tím hrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCmaniac
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá září 28 2007, 17:57    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
citace:
Dostal jsem z ní 7A. Možná by šlo víc,
Velikost max. proudu je nastavená autorem zapojení na 7A.
Proudové omezení má na starost IO1a. Pokud bys chtěl zvětšit proud, musel bys zvětšit hodnotu P1 nebo zmenšit R4. Jenomže pak by byl zas přetížený bočník R1. A samozřejmě to musí dávat PC zdroj , aniž by se poškodil.


děkuji o je to co potřebuji snad to zabere.... ona mi ta nabíječka totiž dává maximálně 0,78A a s tím bych 44AH baterii nabíjel celkem dlouho... zkusím a dám vědět...
Návrat nahoru
ss2men
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po říjen 08 2007, 11:53    Předmět: Citovat

ja som túto nabíjačku postavil podľa amara ešte minulého roku.
Spočiatku som si myslel že som niekde urobil chybu lebo mi to prepínalo do udržiavacieho režimu pri nastavenom prúde 4A cca po jednej hodine. Skúšal som to na dvoch rozdielných bateriách. Nakoniec som zistil že obidve batérie boli nefunkčné a nedržali kapacitu. Overil som si to potom tak že som novú baterku z auta nechal vybiť cez zapnuté svetlá, tak že som nemohol naštartovať a dal ju nabiť, po cca 6 hodinách mi prepla kontrolka na na udržiavací režim.
Návrat nahoru
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 18 2007, 6:59    Předmět: Citovat

Zdravim vsechny na foru. Muzete se podelit o zkusenost z upravou AT zdroju. Zkousel jsem 4 AT zdroje. Pouze jeden fungoval pri odpojene civce. U ostanich jsem zkousel nahradit civku +- 1k odporem. A zdroj se nerozjel. A v jednom zdroji ta civka ani neni. Potreboval bych jeste jeden AT zdroj a nevim jak to upravit aby se zdroj rozjel i bez civky. A jaky zdroj vam bez civky funguje. Ze bych se ho pokusil sehnat./ Asi nemozne/ Dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2007, 19:32    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Zdravim vsechny na foru. Muzete se podelit o zkusenost z upravou AT zdroju. Zkousel jsem 4 AT zdroje. Pouze jeden fungoval pri odpojene civce. U ostanich jsem zkousel nahradit civku +- 1k odporem. A zdroj se nerozjel. A v jednom zdroji ta civka ani neni. Potreboval bych jeste jeden AT zdroj a nevim jak to upravit aby se zdroj rozjel i bez civky. A jaky zdroj vam bez civky funguje. Ze bych se ho pokusil sehnat./ Asi nemozne/ Dekuji


Pokud odpojim civku zdroj nejede. S odporem take ne. nevim cim to propojit. Budto to jede, a pak je tam 12V a nebo to nenabehne a tak nic. Vsiml jsem si ze kdyz neni zadny propoj, tak se po vypnuti roztoci ventos. Trosku. Zapojeni vypada tak nejak jak v nakresu z PE. Uplne stejny neni, jinak by to jelo. V orig. zapojeni zdroj jede. prosim poradte. dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PCmaniac999
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st říjen 24 2007, 20:41    Předmět: Citovat

Ahoj tak sem zkusil místo R4 180k dat 5k... konecně mám nabíjecí proud 4,4A ale R1 se po 10s hřeje tak že na něm neudržím prst... tak to zkouším obráceně, zvyšuju odpor potenciometru...
Návrat nahoru
PCmaniac999
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt říjen 25 2007, 7:04    Předmět: Citovat

tak nic pri nabíjecím proudu 3A se R1 strašně moc hřeje a mám strach to nechat běžet třeba celou noc.... stačí 20sekund a nedá se na něm udržet prst... jen tak pro doplnění autor má v návodu R1 0,082ohm 5W ale takový sem v GES, NEDIS KERR, AME teda nikde nenašel.. pouze 0.82ohm 5W a taky ho tam mám.... myslíte že je tam chyba??? v nedis kerr mi řekli že 0,082ohm se nevyrábí...
Návrat nahoru
PavelFF
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt říjen 25 2007, 8:53    Předmět: Citovat

citace:
jen tak pro doplnění autor má v návodu R1 0,082ohm 5W ale takový sem v GES, NEDIS KERR, AME teda nikde nenašel.. pouze 0.82ohm 5W a taky ho tam mám.... myslíte že je tam chyba???

Chyba v tom je - například tebou zmiňované přehřívání.
Když dáš 10x větší odpor, tak jsou na něm při stejném proudu taky 10x větší ztráty.

Při proudu 4,4A je na něm P= RxIxI = 0,82Ohm x 4,4A x 4,4A = 15,8W!!!
Návrat nahoru
PCmaniac999
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt říjen 25 2007, 10:30    Předmět: Citovat

jo to me napadlo ale kde mám vzít odpor 0,082ohm když nikde není k sehnání??? všude mají tak maximálně 0,82ohm a ten sem tam dal a to by vysvětlovalo proč mám 10x menší nabíjecí proud..... pls kde mám sehnat nebo něak udělt odpor 0,082ohm... pls pomozte mi někdo.....
Návrat nahoru
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt říjen 25 2007, 10:37    Předmět: Citovat

PCmaniac999 napsal(a):
jo to me napadlo ale kde mám vzít odpor 0,082ohm když nikde není k sehnání??? všude mají tak maximálně 0,82ohm a ten sem tam dal a to by vysvětlovalo proč mám 10x menší nabíjecí proud..... pls kde mám sehnat nebo něak udělt odpor 0,082ohm... pls pomozte mi někdo.....

Covece, jak chces stavet nabijecku, kdyz nezvladnes odpory? Podivej se poradne do katalogu GESu! GES prodava nejnizsi 5W 0,1OHM! Tak to poskladej z 0R12 a 0R27 paralelne a mas to 0R083 Wink

PS: nebo to poskladej z jinejch hodnot...tohle byl jenom priklad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 32, 33, 34  Další
Strana 4 z 34

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund