Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aký mp4 prehrávač?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st červen 23 2010, 17:34    Předmět: Aký mp4 prehrávač? Citovat

Zdravím. Chcem si urobiť radosť. Ovšem malo by to mať možnosť nastaviť tak, že pri počúvaní keď niečo poviem, aby som sa počul v sluchátkách a pokiaľ možno, nech to má samostatné nastavenie hlasitosti (cvičenie výslovnosti pri učení AJ). FM rádio považujem za samozrejmosť. Tiež nech to má užívateľský ekvalizér, teda možnosť nastaviť jednotlivé fr. pásma. A ak bude na výber, poteší line-in. Spodná cenová úroveň. Viete niečo odporučiť?
Ďakujem za tipy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: st červen 23 2010, 17:51    Předmět: Re: Aký mp4 prehrávač? Citovat

Duvsan napsal(a):
... že pri počúvaní keď niečo poviem, aby som sa počul v sluchátkách...

To se mi zdá na jakýhokoliv MP4 trochu jako sci-fi, protože u MP4 je přece nežádoucí aby byly slyšet okolní ruchy, tak proč by je měl zvýrazňovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9800
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: st červen 23 2010, 18:31    Předmět: Citovat

myslel asi diktafon. Já mám Philips Ariaz a jsem spokojen. (16GB flash, interní akumulátor, k nabíjení netřeba speciální nabíječka, stačí 5V dzroj s USB koncovkou, rádio má RDS - zaráz ukazuje RDS název i RDS zprávy)



jinak kdysi se prodával Iriver T60. Byl na mikrotužkáč (AAA), měl rádio z obstojným přijmem a docela propracovaný diktafon. Uměl i "loop" - opakování zvoleného úseku nahrávky.. diktafon se spouštěl i automaticky..


Naposledy upravil Artaban001 dne st červen 23 2010, 20:04, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: st červen 23 2010, 19:06    Předmět: Citovat

S dovolením bych se vetřel do tohoto vlákna. Vlastním MP3 Emgeton E5 Cult. Bohužel je to už dědeček a obávám se, že za chvíli odejde do křemíkového nebe.
Nevíte někdo jestli se ještě dnes dá koupit podobný přehrávač? Jde mi o napájení pomocí AA nebo AAA akumulátorů, monochromatický displej, navigace v hudbě prostým procházením složek, alespoň trošku slušný zvukový chipset.
Dnes mají všechny přehrávače barevné LCD/OLED, které zhasínají, vestavěné akumulátory a hlavně tu obrazek_cenzuraí navigaci ve stylu iPodu podle ID3 tagů. Grcek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9800
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: st červen 23 2010, 20:00    Předmět: Citovat

klidně se vetři. Jak jsem psal výše, Pokud máš možnost, jdi do Irivera T60 (je na mikrotužku), více zde:
http://blog.fineboard.cz/elektronika/150-mp3-prehravac-iriver-t60-sony-nw-e003f-a-iriver-195tc ten už ale bude výběhová záležitost, já ho mám dva roky. Důležité - při kopírování do paměti přehrávače, nebo přenosu do PC je potřeba baterie, která je ještě v dobré kondici, přehrávač žije i v PC z baterie a transport souborů jí dá docela zabrat. To je jediná nevýhoda.

jinak philips ariaz má interní baterku, já ho nabíjím jednou měsíčně při hrací době hodina denně. Má to sice ID tagovou navigaci, ale jdou i procházet složky, sám IDtagy nepoužívám. Rádio s plným RDS je použitelné, netrpí samopřijmem a je citlivosti podobné rádiím z telefonu sonny ericsson (G502, C510). Rozhraní má mini USB, i když ten konektor se vzhledově tváří jinak..

Jinak jde: Iriver E100 - v podstatě každej Iriver má možnost procházení složek.. (zvolit mód universal mass storage - neboli klasická flash paměť jako přivěsková na klíče, nepotřebuješ žádný soft, všechny soubory, které nejsou podporovaný se zobrazí a daj se jen smazat, popřípadě zkopírovat do jiného PC)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: st červen 23 2010, 20:14    Předmět: Citovat

Honza_dy: Já vlastním SONY řadu "S" a měl jsem stejný názor jako ty (tzn. chtěl jsem AAA, bez displeje a navigaci v adresářích - prostě jako můj první SONY NWZ-E107 který jsem nakonec věnoval známému který měl podobný názor na iPody a podobné), ale rychle jsem změnil názor - vydrží hrát necelých 50hodin, nabíjení trvá standardně, s LCD displejem je vše pohodlnější, díky Li-ION je skladnější (placka se vejde do každé kapsy), rádio nepoužívám (kdo by ho taky používal), kvalita zvuku výborná a ID3 je velký plus pro rychlejší hledaní atd (navigaci podle adresářů to taky umí, ale nepoužívám ji).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: st červen 23 2010, 20:43    Předmět: Citovat

Já tu MP3 používám převážně v autě napojenou na rádio. Neposlouchám hudbu ale v drtivé většině mluvené slovo, takže ID3 tagy ztrácejí na významu a navigace podle nich je nemožná.
Osobně fandím značce COWON iAudio. Kdysi měli v nabídce perfektní kousky, ale dnes už je to taky bída. Vyměnitelná baterie je asi podmínka. Pokud se mi náhodou stane,že MPtrojka klekne za provozu, vyndám z batohu náhradní tužkovku a jedeme dál.
Jednou z možností je používat mobil, ale tam se mi ekluje pomyšlení že hodím svoje HTC za 10kKč do montérek a půjdu s křoviňákem sekat trávu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: st červen 23 2010, 20:55    Předmět: Citovat

Honza_dy: pokud to používáš v autě, tak bych neviděl problém v (trvalém) připojení na nabíječku z autozásuvky. Ono dneska sehnat něco na AAA/AA s akceptovatelnými parametry je nemožné (většinou levný šmějd), to je taky důvod proč jsem i přes počáteční odpor skončil u SONY NWZ-S639, teď toho nelituju.
Navíc se mi nezdá, že by přehrávače neměly přehrávání z adresářů, u iPodu o tom nepochybuju - to jsou sračky, ale ostatní by to mohly mít (když to má i SONY).
Z dnešní nabídky fandím asi jen značce SONY - mám dobré zkušenosti a navíc požaduji velkou výdrž akumulátoru což splňují (můj první přehrávač byl na 1xAAA a vydržel 70 hodin, tak jsem si na to zvyknul Smile a musel jsem se uskromnit jen s 50hod ). COWON měl dřív dobré modely, teď jsou podle mě už jen průměrné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: čt červen 24 2010, 1:37    Předmět: Citovat

Po starostlivom výbere z bežne dostupných mp3 a mp4 som pred rokom na hudbu aj na AJ kúpil Sony (tuším Sony E430F) s "najkrištálovejším" zvukom. Keďže som náročnejší poslucháč, práve kvôli kvalite zvuku som ju po dlhšom váhaní uprednostnil pred Philipsom (podobným tu na obrázku) a oželel nahrávanie.
Žial, zostala viac-menej odložená, v tieni k nejakému bankovému produktu mi darovanej tuctovej, úplne jednoduchej, "valcovej" mp3-ky. Na hudbu som zistil že čas nezostáva a na výuku AJ sa mi osvedčila práve táto: je veľmi ľahká, neevidujem že ju nosím, nemusím dávať pozor na vypadnutie z vrecka pri zohýbaní sa, atď atď.. Zo skúsenosti môžem povedať, že kvalita mp3-ky na učenie výslovnosti vplyv nemá.
Skôr ako záznam vlastnej výslovnosti sa mi v praxi osvedčila úprava textov - robím si ich na mieru pre mňa (hlavne rýchlosť, aj poradie textu) v editovacom programe (napr. NERO).


Naposledy upravil jogo dne čt červen 24 2010, 8:29, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: čt červen 24 2010, 5:38    Předmět: Citovat

Díky za postřehy. Zatím ještě Emgetonka funguje, takže to budu řešit až po jejím úmrtí, ale je dobrý vědět s čím jsou lidi spokojení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt červen 24 2010, 23:36    Předmět: Citovat

PHILIPS mi pripadá, že robia všetko a nič poriadne. Tiež patrím k náročnejším poslucháčom. Ten SONY vyzerá pekne. Ale funkcia diktafónu sa môže zísť, nevieš kedy. Ak ju nemá, tak to je závažný nedostatok.
Počuť sa v sluchátkách pri učení výslovnosti pomôže. Ale príde vhod i keď nechceš byť celkom odrezaný od okolia, teda aby si si udržal prehľad, čo sa okolo teba deje alebo napr. či sa neblíži auto. Ak inak nie, tak to zbastlím; to ovšem bude ďalšia krabička + napájanie. Ten PHILIPS to vie? Možno by som mu dal šancu. Alebo ak by mal ešte niekto nápad.
A keď v diskusiách odbočíte, kľudne, nevadí. Veď ja to robím tiež. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: pá červen 25 2010, 0:28    Předmět: Citovat

Ja som tam pôvodne chcel viac-menej možnosť záznamu z rádia (diktafon mám samostatný), ale teraz mi vôbec nechýba.
Príposlech mi tiež nechýba, pretože na AJ používam a mi stačia obyčajné sluchátka - pre mňa najvhodnejšie (tiež po náročnejšom výbere) Sony. Ak by som počúval hudbu, zrejme by som tiež uprednostnil po skúsenosti s "výbornými" odporúčanými štupľami zase len obyčajné. Tá prebasovaná móda (ak sa tomu vôbec dá basy hovoriť) mi totiž podobne ako dnešný obraz na plochých televízoroch nejako nesedí..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so červen 26 2010, 15:42    Předmět: Citovat

Artaban001, ten Philipsák má tú funkciu, čo som sa na ňu pýtal?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: ne červen 27 2010, 0:47    Předmět: Citovat

Nevšimol som si takú funkciu, a to som tie Philipsy skúšal dosť (ale nevylučujem to).
Creativy si pozeral?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9800
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne červen 27 2010, 9:58    Předmět: Re: Aký mp4 prehrávač? Citovat

Duvsan napsal(a):
Zdravím. Chcem si urobiť radosť. Ovšem malo by to mať možnosť nastaviť tak, že pri počúvaní keď niečo poviem, aby som sa počul v sluchátkách a pokiaľ možno, nech to má samostatné nastavenie hlasitosti (cvičenie výslovnosti pri učení AJ). FM rádio považujem za samozrejmosť. Tiež nech to má užívateľský ekvalizér, teda možnosť nastaviť jednotlivé fr. pásma. A ak bude na výber, poteší line-in. Spodná cenová úroveň. Viete niečo odporučiť?
Ďakujem za tipy.


Philips Ariaz:

Záznamník - Ano
Smyčka - ne
Eqalizer - Ano
Nahrávání z rádia - Ano
externí vstup - ne
MP3, MP4, čtečka TXT,

Iriver T60
Záznamník - ano (nahrává do formátu MP3) bohatý možnosti.
Smyčka - ano
equalizer - ano
nahrávání z rádia - ano
MP3, Waw, pak ještě tuším Ogg a spousty další audio.
zdroj: AAA alkalický

Iriver E100

Záznamník - Ano
Smyčka - ano
equalizer - ano
nahrávání z rádia - ano
MP3, MP4, waw, pak ještě Ogg, a video, prohlíži TXT (čtečka textu)
line-in - ano 3,5 jack.
zdroj - Interní Li-ion baterie
má i vestavěné repro na hlasitý poslech.

A co se týká SONY:
měl jsem NWD-105F a ten nebyl nějak extra, často tuhnul a buď má slabou baterku, nebo tak vysokou spotřebu. Na mým kusu haprovalo ovládání. při pohybu v menu to občas skákalo jinam, než jsi chtěl..

Shrnutí:

Pokud chceš využívat záznam zvuku, tak jdi do Iriver E100.
Má většinu vlastností, které vyžaduješ..

pak by ještě přicházela v úvahu Iriver T60.

Pokud nevyužiješ smyčku , tak by ještě přicházel do úvahy ten Philips.

soudím, co my prošlo rukama, takže pokud má jinej model od jiný firmy lepší vlastnosti, tak o nich nevím. Každopádně od Sony modely srovnatelné z iriverem E100 stojí daleko více a jeden co jsem prohlížel měl speciální koncovku na jejich kabel, a to nemám rád, není nad to, když vezmu kabel od foťáku a naflešuju si s ním všechny svý "stroje"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.28 sekund