Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou koupit televizi ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 47, 48, 49  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7917
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so květen 04 2013, 23:08    Předmět: Citovat

Procentuální podíl Samsungu na trhu ale moc nesouvisí s blbou pověstí jejich servisů a dodávky náhradních dílů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5141
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so květen 04 2013, 23:22    Předmět: Citovat

Co se kvality obrazu týká, jsem taky LCD skeptik, ale pořídil jsem do bastlkoutu tenhle ASUS s IPS panelem
http://www.alza.cz/27-asus-mx279h-d375851.htm
a to obrazově docela ujde. Nemůžu říct, že by to bylo nádherné, ale stačí to, hlavně to umí HD, takže schéma v PDF je na tom super.

_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15542
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne květen 05 2013, 10:32    Předmět: Citovat

Victronix napsal(a):
Docela jste mě překvapili těmi špatnými zprávami a servisními zkušenostmi se Samsungem. Před dvěma roky jsme koupili tuto:LED TV SAMSUNG UE40C6000, Full HD, 100 Hz, DVB-T/C MPEG4, 4xHDMI, USB, Ethernet.
Jsem s ní maximálně spokojen. Obraz opravdu čistý, rychlý, barvy nádherné. Jen teď,po tom co jsem přečetl, doufám, že se na ní nic nepokazí.

Neber si to tak osobně. Ostatní jsou většinou toho názoru, protože hodnotí přistroje staré 5-10 let a jaksi si neuvědomují, že za poslední 2-3 roky některé výrobky jsou o něčem jiném. Setkávám se i s tím, že někdo vychvaluje něco, co už bylo taky dávno a dnes se pod tou značkou koupí už jen nějaký šmejd.
Já jsem koupil taky TV Samsunga a jsem velmi spokojenej, protože v době nákupu před asi 2 roky v tom rozměru a kvalitě nic lepšího nebylo. LG neuměla číst značkové flešky, Panasonic byla bída (spíše atrapa TV) a ostatní jsem vytřídil z výběru ještě před fyzickou kontrolou při nákupu. Ale když jsem se díval na stejný typ a označení TV před asi 3 měsíci, tak kvůli ceně asi něco ubrali a byl z toho zrovna takový aušus jako Panasonic tenkrát.
Prostě se to střídá a každý si musí vybrat podle svých priorit. Jinak se ti pokazí stejně rychle TV za 30 tKč jako TV za 10 tKč, jen někteří tomu prostě nevěří dokud se to nestane. Někdo si koupí šmejda za 6 tKč, ale mu prostě vyhovuje a kupodivu s ním nemá problémy např. 10 let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7917
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne květen 05 2013, 15:51    Předmět: Citovat

To máš asi tak. Samsung UE40ES5500 je mezi zákazníky velice oblíbený. Nabízí skvělé funkce za dobrou cenu. http://led-televize.heureka.cz/samsung-ue40es5500/recenze/?s=3#reviews
Negativních ohlasů je tam málo, tohle je jeden z nich.
citace:
Kapitola sama pro sebe je dálkové ovládání, za to by měli někoho od Samsungu zavřít. Z obou stran je DO stejné, takže se pravidelně stává, že se uživatel pokouší zadat nějaký povel, a přitom drží ovladač obráceně – míří na televizi zadní stranou (hlavně potmě). Tlačítka jsou nepodsvícená a nevýrazná, hmatem se dá rozlišit snad jen volume, přepínání kanálů, on/off a source. Ovladač je zespodu zaoblený, takže když leží na stole a pokoušíte se jedním prstem stisknout nějaké krajní tlačítko, zvrhne se a stejně ho musíte vzít do ruky. Vzhledem k jeho délce je ovládání jednou rukou nepohodlné. Ergonomie tady prostě dostala na frak.


Tak co s tím? Jak ten dálkový ovladač asi vypadá? To bude určitě v návodu... Podíváme se k výrobci na web: http://www.samsung.com/cz/support/model/UE40ES5500WXXH-downloads
Bohužel, žádný normální návod s vyobrazeným dálkovým ovladačem tam není. Akorát tahleta jakási parodie na návod: http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201211/20121110095845360/12-XTDVBEUE-CZE-1109.pdf
Tento televizor není očividně vhodný pro důchodce ani pro mě. Přesto se asi jedná o přístroj nabitý funkcemi... Ne heuréce někdo napsal:
citace:

>Přerovnání kanálů - totální hrůza již mnoho let. Samsung to evidentně nezajímá. Škoda

>Manuál dobrý snad jen pro toho, kdo už umí televizi nastavit.

Ladění kanálů automatikou celkem v pořádku. Přerovnání kanálů po automatickém naladění je totální hrůza.
Rád bych se potkal s člověkem, který je za tuto část ovládání zodpovědný. Jsem přesvědčen, že úspěšnost u průměrných uživatelů je NULA procent.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7917
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne květen 05 2013, 15:54    Předmět: Citovat

Někdo tam napsal i tohle:
citace:
žádná tlačítka na TV, možno ovládat jen ovladačem, křiklavé nebo příliš tmavé barvy, nutno dobrý signál pro TV, není VGA ani DVI

Existenci tlačítek na TV Samsung UE40ES5500 nelze posoudit vzhledem k absenci normálního návodu... Připomínám, že ten TV je jinak velmi oblíbený mezi zákazníky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15542
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne květen 05 2013, 19:22    Předmět: Citovat

Tak já nevím, ale DO od Samsungu by měl zvládat i jedinec s menším IQ. Mě tedy nedělá jediný problém s ním přehazovat kanály a vše ostatní a to jsem studoval talčítka asi 2 minuty. Výběrové menu je naprosto bezproblémové, takže mi připadá, že negativní hodnocení asi dávají ti jedinci, co ještě nedávno měli TV s otočným kanálovým voličem. Ale mě vůbec nedělají problémy DO i od jiných TV, takže to bude spíše tím, že někdo je rád, že se pomocí DO naučil zapínat a vypínat TV. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7917
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne květen 05 2013, 19:44    Předmět: Citovat

Věřím tomu, že je DO v pohodě, ale jaktože v návodě není jeho obrázek??? To je divné.
No tak přece jen jsem ho našel na jakémsi webu: http://www.digitalversus.com/tv-television/samsung-ue40es5500-p13193/test.html Vypadá normálně...

Zdá se, že na samotném TV opravdu není žádné tlačítko. Je to vůbec možný??



UE40ES5500_telecommande-g.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  UE40ES5500_telecommande-g.jpg
 Velikost:  30 kB
 Staženo:  50 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15542
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne květen 05 2013, 21:58    Předmět: Citovat

A proč tlačítko ? Bývají tam kapacitní "tlačítka". Nevím tedy opravdu jestli někde nemají ani ten vypínač. Laughing
A v návodě není popis DO s obrázkem ? To jsem ještě fakt neviděl.
Mě jde celá TV ovládat i z telefonu se všemi funkcemi s DO.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7917
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne květen 05 2013, 23:26    Předmět: Citovat

Televizor bude jistě v pohodě, ale ty návody jsou nedostačující. Ale jo, při kombinaci průměrné ergonomie a trochu schopného uživatele možná návod nebude nikdy potřeba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19566
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po květen 06 2013, 5:07    Předmět: Citovat

Návod se už dává jen proto, že to vyžaduje zákon, podstatnou část tvoří bezpečnostní pokyny. Těch je "pro jistotu" asi třikrát víc, než soudný člověk potřebuje, což paradoxně vede k tomu, že devět z deseti uživatelů tyto bezpečnostní pokyny pro jistotu nečte vůbec.
A to ostatní?
Ty televize jsou vlastně počítače se softwarem různě uživatelsky přijatelným.
Od počítačových počátků platí, že čím blbější software, tím tlustší manuál. Výrobků, které mají ovládání pomocí menu (a překlad menu do češtiny) tak jasné, že manuálu netřeba, je jako šafránu.
A to se potvrzuje nejen u počítačů, platí to zrovna tak pro televize, rekordéry a... a vůbec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15542
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po květen 06 2013, 7:45    Předmět: Citovat

Tak teď jsem se díval a přes volbu Menu na DO je tam snad celá knihovna nápovědy a v češtině. Ona to asi nakonec bude blbá TV, když má tak velkou nápovědu (ještě jsem nečetl, jen listoval) a to ještě v češtině. Laughing
Podle mě je to jen o tom, že nějaký blbec si koupí TV a pak se diví jak je to na něho "složité", ale jeho děcka z první obecné tu stejnou TV ovládají komplet bez problémů a to ho asi nejvíc štve. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7917
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po květen 06 2013, 15:04    Předmět: Citovat

citace:
Návod se už dává jen proto, že to vyžaduje zákon(...)

Když on se návod výborně hodí pro získání představy o výrobku, než si ho koupím... Po zakoupení ho už třeba moc číst nebudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15542
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po květen 06 2013, 16:14    Předmět: Citovat

Ke koupení výrobku jsem návod vůbec nepotřeboval. K tomu jsem potřeboval zkoumat na internetu a lozit po obchodech atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: út květen 07 2013, 9:08    Předmět: Citovat

Návod je pro sraby Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12087
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út květen 07 2013, 11:31    Předmět: Citovat

návod a vlastní zpěv se používá jen v sebeobraně . . . nebo čírého zoufalství !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 47, 48, 49  Další
Strana 9 z 49

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund