Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou koupit televizi ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 47, 48, 49  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út duben 16 2013, 22:42    Předmět: Citovat

Nikto nepoznáte tie stroje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5143
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út duben 16 2013, 22:45    Předmět: Citovat

Co na tom chceš hodnotit, jsou to staré krámy, dojeď si tam, nech si to zapnout a buď ber nebo nech ležet.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7926
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út duben 23 2013, 14:18    Předmět: Citovat

Tak se koupil televizor Panasonic TX-L32E5E. Je u příbuzných, kam nechodím moc často, takže na bližší dotazy asi nebudu moci odpovědět. Je to model z loňského roku. http://led-televize.heureka.cz/panasonic-tx-l32e5e/ Zakoupen byl v prodejně Planeo Elektro. Prodavačovi se nakonec podařilo dovést k TV přívod DVB-T na vyzkoušení. Anténní zásuvka byla daleko, musel použít asi pět prodlužovaček. TV je vyroben v ČR. Obraz i zvuk je asi dobrý. Díky plechové zadní stěně je zvukové podání docela slušné, ale CRT TV s velkým reproduktorem a dřevěnou skříní se nic nevyrovná. Dálkový ovladač je příjemně velký. SCART i CINCH je nutno připojit přes divnou redukci, která je přiložena, ale časem se asi bude blbě shánět, kdyby se ztratila. V té domácnosti naštěstí asi nikdy nebude žádný VCR nebo podobné zařízení se scartem, takže je to fuk.
Sluchátka mají nezávislou regulaci hlasitosti. Bohužel je to zahrabané hlouběji v menu. Připojením sluchátek nedojde k vypnutí reproduktorů. Toto se hodí např. pokud je jeden člen rodiny nahluchlý, takže musí stále používat sluchátka. Nezávislá regulace hlasitosti sluchátek není vůbec běžná, prý to jinak nabízí už jen Philips. Ale ten by neměl nikdo kupovat... Však víme. http://ekonomika.idnes.cz/philips-se-zbavuje-vyroby-televizoru-preda-ji-cinanum-p1k-/eko-zahranicni.aspx?c=A120402_100640_eko-zahranicni_neh
Tlačítka jsou na TV zezadu. To měl zas někdo blbej nápad. Není tam žádný síťový vypínač na úplné odpojení, asi už bývá jen málokdy. TV působí trochu vratkým dojmem, proto také výrobce výslovně doporučuje připevnit stojan k podkladu šroubem. Je to běžný? Viz obrázek. Předběžně lze televizor hodnotit dobře. Má jakési internetové aplikace, které vyzkouším až kdovíkdy, protože v tom bytě není internet. Ovládání je dobré, ale možná trochu složité. Pokud sháníte vyloženě velmi jednoduchý televizor pro důchodce, zkuste i jiné značky. Není přiložen plnohodnotný tištěný návod, je pouze na dodaném CD. Je přiložen akorát jednoduchý instalační návod, který vám toho moc nepoví. Přesto se zakrátko povedlo seřadit naladěné televizní stanice. U různých Samsungů a Changhongů je to prý oříšek. Televizor umožňuje časované nahrávání, ale pouze na připojený DVD / HDD rekordér, který nemáme. Pokud akorát do USB strčíte flash disk, nebo HDD, tak se na něho nahrávat nedá. Přehrávání multimédií je v pohodě, ale kdovíproč jaksi nešly zobrazit ID3 tagy u MP3. Vem to čert.



Panasonic TX-L32E5E-----05.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Panasonic TX-L32E5E-----05.png
 Velikost:  113.22 kB
 Staženo:  67 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19603
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út duben 23 2013, 15:53    Předmět: Citovat

Šroubek na počunění horní plochy nábytku není nijak vzácný, potkal jsem se s ním i u jiných "značek".
Bohužel bez něj zbývá už jen jediná možnost - nástěnný držák a dobré hmoždinky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34100
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út duben 23 2013, 16:23    Předmět: Citovat

Je lepsie mat dieru v nabytku ako rozbity televizor. Kedze mnohi zvladnu zhodit aj CRT, tak pri LCD to musi velmi lahke. Akurat pri tom CRT to casto obrazovka prezije, pri LCD takmer nikdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7926
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st duben 24 2013, 1:07    Předmět: Citovat

Ještě bych dodal, že TV stál cca 9370 Kč, ale prodavač nám zničehonic nabídl ještě prodloužení záruky na celkem pět let za 1000 Kč, což nám přišlo výhodné, tak jsme ji zakoupili.
Později mě něco napadlo... Jestlipak je prodavač vychytralý ha*zl, který nabídne prodlouženou záruku zásadně na takové zboží, u něhož předpokládá dlouhou životnost?? U nějakýho Sencora nebo Grundiga by nám ji asi nenabídl. Akorát Panasonic může s velkou pravděpodobností sloužit 5 a více roků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
denis15



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 641
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po duben 29 2013, 17:22    Předmět: Citovat

Kéž by to tak bylo Wink. Máme 107 Panasonica, plazmu. Obraz skvělý, zvuk mě překvapil-slušný.
Jen blbá televize, bez inetových fíčur. Jediný zápor mě snad napadá, ale za to TV nemůže, speciálně na COOL neví, jaký formát zvolit, tak to skáče jako koza. Když je pruh, roztáhne, když pruh není-vrátí se zpět. Ale to není chyba, tak to má být, takže spokojenost. Pokud je absolutní ticho v místnosti, je lehce slyšet jak "chrčí" nějaké pulzní trafo, ale je to zanedbatelné.
Srovnáním se stejnou uhlopříčkou a značkou ale LCD (u mých rodičů), neskutečný rozdíl ve prospěch plazmy.
Paradoxně LCD od Samsungu (má tchýně 3 roky starý model v bílé barvě) LCD od Panasonicu přehraje kvalitou obrazu minimálně o třídu....
Vybíral jsem přímo v obchodě a chtěl jsem 127cm. Po puštění těch dvou televizí vedle sebe jsem zvolil raději menší uhlopříčku, ale lepší obraz. Ta 127 byla v klasickém rozlišení (ne HD) nic moc, pokud nebyl člověk aspoň 3m od ní (malý na TV kouká občas s otevřenou pusou i s 50cm Very Happy a já taky).
Z USB flashky přehraje MP4, AVI, MP3 a obrázky, více jsem netestoval.
Osobně spokojenost a za ty prachy nelituji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út duben 30 2013, 22:52    Předmět: Citovat

Konečne som sprevádzkoval spomínaný Panasonic 100Hz. Ide o model TX-29PM11P so šáskom GP2. Konštatujem, že kvalita obrazu nenadchla. Pripadá mi umelo. Tuším by "placka" neobišla horšie. Menu je tiež nie kvalitné a to mi dáva nádej, že je za tým obrazovka. No, snáď. Švagrov Philips ale zobrazuje ešte hnusnejšie (okrem menu) a to od nova. Ktosi sa v niektorom vlákne zmienil o useknutí vyšších frekvencií u 100Hz strojoch. Platí to pre všetky bez výnimky, alebo treba vyberať?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7926
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá květen 03 2013, 17:58    Předmět: Citovat

Poraďte mi prosím... Je možný, že tento televizorek stál někdy 120 000 (sto dvacet tisíc) Kč? Třeba v roce 2002? http://www.roadstarshop.cz/lcd/detail.php?zbozi=218
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5143
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá květen 03 2013, 18:29    Předmět: Citovat

To tak staré není a 120000 by to stálo dost těžko. Asi to bude nějaká stránka pro bohaté frikulíny Laughing
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8851
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá květen 03 2013, 20:51    Předmět: Citovat

A proč ne?
První plazma (kterou jsem viděl v provozu na INVEXu v Brně - říjen 1998 !!!) stála 599.990,-Kč Surprised Surprised Surprised
Byl to PHILIPS-42" - pokud bude zájem, mohu dodat jak přesný model té plazmy (podklady mám mimo byt), tak příp. sken toho modelu z katalogu (pro r. 1998/99) vč. ceníku - tak jak jsem je na tom veletrhu získal Rolling Eyes
Ještě v tomtéž roce (někdy před vánocemi) mně některý ze zákazníků (když na to přišla řeč) potvrdil, že stejný model viděl někdy v létě ve Vídni - cena tamtéž se měla pohybovat kolem 250.000,-ATS (jestli se nemýlím, tak se kurz v té době pohyboval kolem 2,50Kč za 1,-ATS).
Věřil by dnes někdo, že se v začátcích této techniky ceny pohybovaly v těchto dimenzích?

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7926
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá květen 03 2013, 20:57    Předmět: Citovat

Jo, tomu bych věřil, ale ten Roadstar je celkem malý televizorek. Máme ho na FEKTu jako monitor ke kameře pro jakýsi pokus...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so květen 04 2013, 16:01    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Ktosi sa v niektorom vlákne zmienil o useknutí vyšších frekvencií u 100Hz strojoch. Platí to pre všetky bez výnimky, alebo treba vyberať?

Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: so květen 04 2013, 16:59    Předmět: Citovat

Docela jste mě překvapili těmi špatnými zprávami a servisními zkušenostmi se Samsungem. Před dvěma roky jsme koupili tuto:LED TV SAMSUNG UE40C6000, Full HD, 100 Hz, DVB-T/C MPEG4, 4xHDMI, USB, Ethernet.
Jsem s ní maximálně spokojen. Obraz opravdu čistý, rychlý, barvy nádherné. Jen teď,po tom co jsem přečetl, doufám, že se na ní nic nepokazí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2960
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: so květen 04 2013, 22:13    Předmět: Citovat

Victronix napsal(a):
...LED TV SAMSUNG UE40C6000, Full HD, 100 Hz, DVB-T/C MPEG4, 4xHDMI, USB, Ethernet.
Jsem s ní maximálně spokojen. Obraz opravdu čistý, rychlý, barvy nádherné.

Všetko závisí na uhle pohľadu. Ak je u niektorej značky veľká poruchovosť, treba brať do úvahy aj percentuálny podiel tej značky na trhu. Rovnako, ako subjektívne hodnotenie obrazu... LCD /a to je aj LED.../žiadnej značky totiž nemôže mať ,,Obraz opravdu čistý, rychlý," a už v žiadnom prípade ,,barvy nádherné" Wink Jedine, ak majiteľ pozeraral doteraz na TVP vyrobený 20-40 rokov dozadu, potom sa mu to tak bude javiť a bude happy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 47, 48, 49  Další
Strana 8 z 49

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.60 sekund