Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaké ponorné čerpadlo které vydrží?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2011, 15:46    Předmět: Citovat

To tady mám taky - motor, dvoumetrová trubka a odstředivý čerpadlo. Ovšem na manipulaci musí být člověk fyzicky hodně v kondici.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lukar



Založen: Jun 18, 2009
Příspěvky: 420
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2011, 20:21    Předmět: Citovat

Na malyša s horním sáním nedám dopustit. Před 4 roky šlo do studny, a ještě jsme ho nevytahovali. Vodu čerpám od dubna do října.Koupeno v PL na malé burze v Polském Těšíně. Jinak jak píše Stašek - hodně záleží na vodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2011, 20:39    Předmět: Citovat

A taky pozor na umístění, ať do ničeho za běhu nemlátí, original Malyš je ze slitiny hliníku a velice rychle se těma vibracema omlátí. Já ho nechala jednou ležet v betonové jímce a po pár hodinách čerpání koukám, jak má okousanou jednu stranu, pak mi to došlo, od té doby ho pouze zavěšuju, nikdy o nic neopírám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sesi



Založen: Dec 31, 2007
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2011, 21:45    Předmět: Citovat

Malyše mám ve studně už hodně let, nevytahuju na zimu. Po roce nebo dvou ale při prvním zapnutí po zimě odmítalo čerpat(běželo, ale nečerpalo) - částečně uhnily ty šrouby(tvoří článek s hliníkovým obalem), komora netěsnila a nečerpalo to. Po výměně původních šroubů za FeZn(neměl jsem nerezové a potřeboval jsem čerpat) se další dva nebo tři roky situace s uhnilými šrouby opakovala, pak jsem konečně včas vzpomněl a předem koupil ve Faborech nerez šrouby+matky. Po výměně je od té doby klid(4 roky je to určitě) a čerpadlo jsem mezitím vytahoval jen jednou - ureznul šroub na údajně komplet nerez hadicové sponě a hadice vyjela.
Jinak obal čerpadla je vždy po vytažení pokrytý nějakými bílo-šedými minerály, ale čerpá spolehlivě pořád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po červenec 11 2011, 8:45    Předmět: Citovat

Je potřeba číst velice podrobně návody na použití . Většina dnesprodávaných ponorných "čerpadel" z -maxů nejsou určena pro trvalé ponoření . Je v návodech malým písmem . Ani se nedivím , když jsem rozdělal , těsní opravdu jen o-kroužek proti prostoru se vzduchem . Kdysi mi dodali do čističky alko a to bylo stále ucpané , tak jsem za osmičku koupil sigmu a je šest let po problému . Je fakt , že je trvale ponořené . SVAčko bych na tyto účely nepoužil . Ona stačí netěsnost ucpávky a nenasaje , po delší nečinnosti vlivem koroze litiny zatuhne a i malé nečistoty jim dělají potíže . Zase bych šel do té sigmy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: po červenec 11 2011, 16:50    Předmět: Citovat

no tak já mám třetím rokem v přečerpávací jímce -svod wc a všech vod a přečerpání na druhou stranu baráku do čov Alko drain 8001. Původně projektant doporučil čerpadlo za 16000, já koupil české s řezacími noži
http://www.e-cerpadla.cz/kalove-cerpadlo-nozi-septik-spso-101-230-plovak-p-5718.html
ale když jsem tehdy čovku rozbíhal tak jsem tam zkusil to Alko. Je tam dodnes zacpalo se jednou když dámská návštěva spláchla asi vložku, nebo nevím co to bylo. To lepší čerpadlo mi tři roky leželo doma nepoužité a nakonec jsem ho dost pod cenu prodal. (jak vidím asi jsem ho prodávat neměl) Jinak vše co bylo v jímce v pozinku (šrouby,plechy....na držáky pro čidla hladiny atd.. jsem musel letos měnit za nerez shnilo to na maděru)

ohledně toho původního dotazu tak čerpadlo Alko drain 6001 se opravit nepodařilo, kondenzátorem to nebylo. Nejspíš mezizávitový zkrat. V čerpadle po rozebrání byla vlhkost, pár kapek ale asi to stačilo, nebo to prohnilo přímo na motoru. Tam, kde není ten chrom,nebo co to je je koroze a na některých místech jsou dost nehtem citelné vyžrané hluboké důlky,jinde pouze začátek -povrchová koroze. A nebo to nateklo přes kabely.

zatím tam mám takového malého prcka starého,používaného občas na bazen,jinak v suchu. Tak uvidím jak dlouho vydrží. Asi to budu řešit levnými čerpadly s "maxů,hausů....) a schovávat záruční listy.

Jinak koupil jsem pro jistotu do rezervy ještě jedno Alko 8001, tam mne prodejce upozornil, že nemá být dlouho ve vodě, nicméně v návodu je pouze zmínka, že čerpadlo není určeno pro trvalý provoz a ne ,že je zakázáno trvalé ponoření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan222



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 1460
Bydliště: trutnov

PříspěvekZaslal: po červenec 11 2011, 16:54    Předmět: Citovat

co takhle pouzit neponorne cerpadlo sigma? da se koupit za tiskara, vydrzi to i kal ale nesmi se zavzdusnit, protoze tim kalem se odiraji lopatky a pote nedokaze nasat vodu.
potom pokud to mas nespinavou vodu, ve studni mame cerpadlo nautila od sigmy, stalo tenkrat 11tisic, ale je tam uz 15ct let a ani jednou se nelezlo do studny za tu dobu.
jo jen jednou, pul roku po koupeni se zadrela takova guma a muselo ser tam vlezt, ale to byla vyrobni vada nezpusobena nicim jinym nez vadou ve vyrobe. eklamaci uznaly a od te doby se tam valoi a nikdo nevi v jakem stavu je.
v provozu je nonstop, pac cerpa pitnou vodu do naseho baraku, a tak asi 30% dne cerpa a zbytek odpociva. taky docela plytvame vodou...

_________________
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: po červenec 11 2011, 17:10    Předmět: Citovat

šlo by použít i neponorné, výše jsme to už řešili, ale je tam dost velké riziko zatopení a jiné bezpečné řešení by bylo dost komplikované.
Tady jde o to, že když jsem v 1998 roce kupoval ten dům, tak tam už předchozí majitel měl ponorku, nevím jak dlouho, mne vydržela bez problémů dalších 10let!!! než odešel kondenzátor a opravit se nepodařilo,už bych to nezatěsnil. Byl to malý nerezový italský prcek. To Alko umřelo necelé dva měsíce po záruce.
Alko-značku jsem kupoval protože mám sekačku co jsem musel koupit po koupi domu a jede perfektně do dneška jen praská šasi. Plastová levná elektrická. Loni jsem koupil další Alko, trošičku větší, už je se šedého plastu a rozpadá se to již nyní, ale je na pohled hezčí Very Happy . Ta kvalita už tam prostě není.Takže až budu opět něco takového kupovat tak zkusím jinou značku. Alko mne zklamalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po červenec 11 2011, 17:19    Předmět: Citovat

Já jsem měla taky italskou ponorku, systém jako u toho ALKO a rozebírala jsem ji několikrát. Nejdřív když odešel plovák, tak jsem to zapojila bez plováku, pak když jsem sehnala novej plovák a potřetí když odešel kondík. Nakonec chcípla po 12 letech na zatopení motoru, ale na vině byla ucpávka kolem hřídele. Ten o-kroužek kolem motoru i těsnění kolem kabelů těsnily i po těch 12 letech a 3 rozebráních bezvadně. A žádný rezavý fleky na motoru nebyly, krásně čistej jak z výroby. Teď mám něco přes rok taky ALKO Drain, uvidím, jak dlouho vydrží. Rolling Eyes

Edit: Vlastně 4x krát, poprvé šel plovák zkrátit, podruhé se přerušil přímo u krabičky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út červenec 12 2011, 5:07    Předmět: Citovat

Jo ČOVka . To jsem byl první dva roky ve sračk-ách stále . I kvůli tomu čerpadlu . Pozinkovaný řetěz čerpadla pryč za 4 měsíce viselo čerpadlo na kabelu , stahovací kroužky "nerezové" z prodejny signa už nebyly . Jo pane tam je koroze . Ano vše včetně řetězu na čerpadle je jen nerez .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sesi



Založen: Dec 31, 2007
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: út červenec 12 2011, 18:42    Předmět: Citovat

Je to fakt hrozně agresivní prostředí, třeba u známých jsem měnil anténu, bylo tam malé síto, jeho cca půlka zvláštně odrezla. Když jsem vylez na střechu, hned bylo jasno - stožár antén na komínovém tělese, kde mimo komínu ústila i roura odvětrávající septik a nad tím přímo ta anténa. Novou anténu jsem poposadil výš a je klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15549
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út červenec 12 2011, 20:39    Předmět: Citovat

Badochu, zkus se mrknout na http://metaservis.unas.cz/
S majitelem se znám a opravěj cokoliv kromě plastů z Baumaxu a Obi. Znají cokoliv kolem Grundfosu a Sigmy a dá se dohodnout i na opravě čerpadla nebo na prodeji opravovaného staršího čerpadla atd. Rekalmace prakticky nemají, ucpávky dávají správně a tlakové i zátěžové zkoušky na vlastní čerpadla i motory mají v malíčku. Když tak zavolej majiteli a informuj se co a jak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund