Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla color 332 záhada

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hurvo



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Pod Javorinou

PříspěvekZaslal: so prosinec 16 2006, 20:18    Předmět: Tesla color 332 záhada Citovat

Tento televízor má jednu chybu, s ktorou si neviem poradiť. Najprv sa začal sám vypínať, a to kedykoľvek. To by bolo ešte tolerujúce takému starému televízoru, ale to, že sa sám vnoci zapne, a hučí na plné gule to nie. Stretol sa už niekto s takýmto prípadom. Kedykoľvek sa sám vypne (v priemere 2 x za týžden) a 1 x za týžden sa sám zapne. Mám kompletnú schému, ale neviem čím by to mohlo byť, čo treba vymeniť. Neaký kondík? Poradte prosím niekto. Sad Díki
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
souba



Založen: Jan 21, 2005
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: ne prosinec 17 2006, 6:11    Předmět: 332 Citovat

Píšeš pouze o zvuku jaké nastavení má obraz po samovolném zapnutí ?
Jinak doporučuji:
1.vyloučit fotodiodu (myslím zastínit ,aby se na ni nedostával žádný signál ) .
2. změřit napětí IO2 U 806 D, A 244 D a T2 KC 237.
3.prověřit relé Re 1.(kontakty a napětí ve vypnutém stavu) .
4.Pokud bude vše vpořádku tipuji na IO2 U 806 D.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1814
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: ne prosinec 17 2006, 6:58    Předmět: Citovat

Nepises, ci sa po takomto zapnuti da TV ovladat alebo nie,no zrejme si vymysla U806D.
Skontroluj oscilator 62,5 kHz (trimer, kondiky,IO), skontroluj zdroj pre napajanie U806D,ak to nepomoze, tak vymen IO. Ozaj, nerobi to nahodou DO? Skus ho nejaky cas niekam schovavat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hurvo



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Pod Javorinou

PříspěvekZaslal: ne prosinec 17 2006, 11:12    Předmět: Citovat

Ovládač to určite nerobí (on sa aj sám vypne, aj keď je DO prikryté novinami). To samovolné zapnutie bolo 2 x v noci tak ho už radšej vypínam zo siete. Pri tom zapnutí som mal taký šok, že ma skoro porazilo, pretože sa televítor zapal sám a hučal na plno. Navyše sa zapal na predvolbe č.1, kde nemám naladený žiadny kanál, lebo na diaľkovom ovládači mám vymačkané tlačitko a nefunguje, a telka hučala a bolo počuť len šum a obraz-zrno, ale išiel. Skúsim tam naladiť neaký kanál a budem čakať na další šok ale skúsim pozrieť aj ten U 806 D. Ak niekoho eštš noičo napadne budem povďačný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
souba



Založen: Jan 21, 2005
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: ne prosinec 17 2006, 12:03    Předmět: 332 Citovat

Zkus zastínit fotodiodu na televizi , může chytat nějaké náhodné impulsy.
Jinak měř napětí a dej vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hurvo



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Pod Javorinou

PříspěvekZaslal: ne prosinec 17 2006, 15:33    Předmět: Citovat

Tak som meral napätia na doske ovládania. Zo zdroja PN 054 21 je napájaná doska ovládania, ale napájacie napätia mi nesedia podľa schémy. Svorka 124z-zem=OK, 123ž na bázu KC237B(T2) pri vypnutom TV je 0,58V a pri zapnutom TV 0,74V, 122m má byť +5V - ja mám 4,53V a 121b má byť +12V - ja mám až 17,16V pri vypnutom TV a 15,7V pri zapnutom TV. Nemože spôsobovať toto náhodné zapínaie a vypínanie kolísanie sieťe a nesprávne napätia, teda znížené napätie +5V na 4,45 a zvýšenie napätia z +12 až na 17,16V pri vypnutom a 15,69V pri zapnutom TV? Mám skúsiť vymeniť zenerky a kondíky v zdroji a pokúsiť sa upraviť aspoň to napätie na 12V?

A ešte mám jeden problém. Po zapnutí sieťovým spínačom je obraz bez farby, peký čiernobiely. Vždy musím pridať farbu. Po vypnutí DO a zapnutí farba zostane. Stratí sa len po odpojení od siete, teda ak je vypnutý sieťovým spínačom. Skúšal som to uložiť do pamäte, ale vôbec to nepomáha.

Čo znamená číslo na schéme v trojuholníku? napr č.3 pri U 806 D pin 2, a v krúžku je MB-to je aj pin na doske. Žeby neaký merací bod?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1814
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: ne prosinec 17 2006, 20:46    Předmět: Citovat

Hurvo napsal(a):
Tak som meral napätia na doske ovládania. Zo zdroja PN 054 21 je napájaná doska ovládania, ale napájacie napätia mi nesedia podľa schémy. Svorka 124z-zem=OK, 123ž na bázu KC237B(T2) pri vypnutom TV je 0,58V a pri zapnutom TV 0,74V, 122m má byť +5V - ja mám 4,53V a 121b má byť +12V - ja mám až 17,16V pri vypnutom TV a 15,7V pri zapnutom TV. Nemože spôsobovať toto náhodné zapínaie a vypínanie kolísanie sieťe a nesprávne napätia, teda znížené napätie +5V na 4,45 a zvýšenie napätia z +12 až na 17,16V pri vypnutom a 15,69V pri zapnutom TV? Mám skúsiť vymeniť zenerky a kondíky v zdroji a pokúsiť sa upraviť aspoň to napätie na 12V?


Zenerku (D5) pozri, asi nebude OK, 4,53 sa mi zas zda malo. Ak nebude vyschnuty kondik C1 (skus pridat dalsi paralelne) pozri ten seriovy stabilizator (R2, R3, D6, T1).


Hurvo napsal(a):

A ešte mám jeden problém. Po zapnutí sieťovým spínačom je obraz bez farby, peký čiernobiely. Vždy musím pridať farbu. Po vypnutí DO a zapnutí farba zostane. Stratí sa len po odpojení od siete, teda ak je vypnutý sieťovým spínačom. Skúšal som to uložiť do pamäte, ale vôbec to nepomáha.


Problem je zrejme v nespravne nastavenych hodnotach napatia (odporovymi delicmi) pre riadenie analogovych hodnot. Tento typ DO si nevie ulozit analogove hodnoty do pamate, pretoze ziadnu pamat nema. Najskor uprav napajacie napatie 12 V (moze mat na to vplyv) a ak to nepomoze, pohraj sa s odporovymi delicmi v baze T5 v pripade far. kontrastu.

Hurvo napsal(a):
Čo znamená číslo na schéme v trojuholníku? napr č.3 pri U 806 D pin 2, a v krúžku je MB-to je aj pin na doske. Žeby neaký merací bod?

Ano.

Nepises, ci sa da telkac ovladat DO (prepinat kanale, ovladat jas...) ak sa takto zapne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
souba



Založen: Jan 21, 2005
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: po prosinec 18 2006, 6:20    Předmět: 332 Citovat

miroja napsal(a):
Hurvo napsal(a):
Tak som meral napätia na doske ovládania. Zo zdroja PN 054 21 je napájaná doska ovládania, ale napájacie napätia mi nesedia podľa schémy. Svorka 124z-zem=OK, 123ž na bázu KC237B(T2) pri vypnutom TV je 0,58V a pri zapnutom TV 0,74V, 122m má byť +5V - ja mám 4,53V a 121b má byť +12V - ja mám až 17,16V pri vypnutom TV a 15,7V pri zapnutom TV. Nemože spôsobovať toto náhodné zapínaie a vypínanie kolísanie sieťe a nesprávne napätia, teda znížené napätie +5V na 4,45 a zvýšenie napätia z +12 až na 17,16V pri vypnutom a 15,69V pri zapnutom TV? Mám skúsiť vymeniť zenerky a kondíky v zdroji a pokúsiť sa upraviť aspoň to napätie na 12V?


Zenerku (D5) pozri, asi nebude OK, 4,53 sa mi zas zda malo. Ak nebude vyschnuty kondik C1 (skus pridat dalsi paralelne) pozri ten seriovy stabilizator (R2, R3, D6, T1).


Hurvo napsal(a):

A ešte mám jeden problém. Po zapnutí sieťovým spínačom je obraz bez farby, peký čiernobiely. Vždy musím pridať farbu. Po vypnutí DO a zapnutí farba zostane. Stratí sa len po odpojení od siete, teda ak je vypnutý sieťovým spínačom. Skúšal som to uložiť do pamäte, ale vôbec to nepomáha.


Problem je zrejme v nespravne nastavenych hodnotach napatia (odporovymi delicmi) pre riadenie analogovych hodnot. Tento typ DO si nevie ulozit analogove hodnoty do pamate, pretoze ziadnu pamat nema. Najskor uprav napajacie napatie 12 V (moze mat na to vplyv) a ak to nepomoze, pohraj sa s odporovymi delicmi v baze T5 v pripade far. kontrastu.

Hurvo napsal(a):
Čo znamená číslo na schéme v trojuholníku? napr č.3 pri U 806 D pin 2, a v krúžku je MB-to je aj pin na doske. Žeby neaký merací bod?

Ano.

Nepises, ci sa da telkac ovladat DO (prepinat kanale, ovladat jas...) ak sa takto zapne.


Napětí 4,53 by ještě ušlo , ale těch 17 V je moc.
Uprav nejdříve toto napětí a pak uvidíš jestli se bude televize chovat jinak.
Na příčině jsou většinou vyschnuté elyty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1814
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: po prosinec 18 2006, 7:13    Předmět: Re: 332 Citovat

souba napsal(a):
....ale těch 17 V je moc.
Uprav nejdříve toto napětí a pak uvidíš jestli se bude televize chovat jinak.
Na příčině jsou většinou vyschnuté elyty.

No neviem, este som nevidel, aby pri vyschnutom filtracnom elyte v linearnom zdroji napatie stuplo. Ty ano? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
souba



Založen: Jan 21, 2005
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: po prosinec 18 2006, 13:27    Předmět: 332 Citovat

Pro miriju.
V prvé řadě cituj příspěvky celé a ve správném pořadí jak jsou napsané.
Jinak to dává uplně jiny smysl.
Jestli tomu trochu rozumiš a jsi rozumný tak pochopíš že je to myšleno ohledně sníženého napětí,nebo zhoršené filtrace,jak to snad každý pochopil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1814
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: po prosinec 18 2006, 14:22    Předmět: Citovat

Neviem co som citoval v nespravnom poradi a kedze som chcel reagovat na to, co si pisal o napatovej urovni 17V, tak som tam ako citaciu pouzil len to. A aby bolo jasne ze je to len cast Tvojej odpovede na ktoru reagujem, na to su tam tie bodky pred zaciatkom citacie. Mne sa to zda dostatocne transparentne. Ak som sa Ta tym nejako dotkol, prepac,nebol to umysel, len som chcel naznacit, ze ak ma napatie vyssie nez 12 V vyschnuty kondik v zdroji to sposobovat asi nebude, skor ta dioda D5 ako som mu uz radil o par prispevkov vyssie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hurvo



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Pod Javorinou

PříspěvekZaslal: út prosinec 19 2006, 19:38    Předmět: Citovat

Tak som v tom zdroji vymenil D5 (12V) a D6 (5V6) a kondiky C1 a C3. Napätia sa umúdryli je tam 5,0V a 12,45V. Akurát ma trápi, že na schéme je odpor R3 470 ohm a na doske zdroja je ten R3 4,7 k ohm. Neviem prečo, ale výstupné napätie je v pohode na 5,0V. Ale mám ďalší problém. Teraz som zistil, že sa nedá v paneli ovládania TV regulovať hlasitosť, svetlo, farba, AFC, a rýchle ladenie. Pomalé ladenie a prtepínanie kanálov a ukladanie do pamäte, a krok(P+) fungujú. Z ovládača sa dajú regulovať všetky funkcie, ktoré má. Asi bude zlý ten U806D. A tá farba, mi robí stále to isté. Po vypnutí TV hlavným spínačom a znovu zapnutím je obraz znovu čiernobiely. Má to niečo spoločné s U806D. Dá sa kúpiť tento obvod nový alebo je neaká náhrada? Prinajhoršom zoženiem neaký použitý, ale ešte nemám predstavu kde. Díki za každú radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1814
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st prosinec 20 2006, 9:32    Předmět: Citovat

Hurvo napsal(a):
... Teraz som zistil, že sa nedá v paneli ovládania TV regulovať hlasitosť, svetlo, farba, AFC, a rýchle ladenie. Pomalé ladenie a prtepínanie kanálov a ukladanie do pamäte, a krok(P+) fungujú. Z ovládača sa dajú regulovať všetky funkcie, ktoré má.Asi bude zlý ten U806D....

Ak je to skutocne tak ako pises,tak by som tipoval na problem tlacitok. Skus vybrat bocnik, rozober lokalnu klavesnicu a vycisti ju. Alebo pozri studaky na prepojeni klavesnica-doska syntezy. Integracom to asi nebude.


Hurvo napsal(a):
...A tá farba, mi robí stále to isté. Po vypnutí TV hlavným spínačom a znovu zapnutím je obraz znovu čiernobiely. Má to niečo spoločné s U806D....


Riesenie som Ti uz napisal o par prispevkov vyssie.

Ako je to zo samovolnym zapinanim?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: st prosinec 20 2006, 10:58    Předmět: Citovat

Pochybujem že to bude U806D keď ti ide ovládač ! Najprv vymeň elity ako ti tu už radili. Vyschnuté elity sú najčastejšou príčinou poruchy starých tv.

Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1814
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st prosinec 20 2006, 11:43    Předmět: Citovat

meno napsal(a):
Pochybujem že to bude U806D keď ti ide ovládač ! ...

Very Happy Very Happy Very Happy

U U806D som zazil vselico, aj to ze DO slo a local nie, no kedze mu nefunguju aj niektore tlacitka na ovladanie NS, skor by som siel po tlacitkach, konektoroch,vodicoch ako po tomto svabe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund