Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nebezpečný bojler Ariston INOX - vyřešeno!
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wlezley



Založen: Mar 05, 2006
Příspěvky: 672
Bydliště: Strachotín

PříspěvekZaslal: út prosinec 24 2019, 23:12    Předmět: Nebezpečný bojler Ariston INOX - vyřešeno! Citovat

Příjemný sváteční večer, není zde servisák nebo zkušenější na radu? Bojler Ariston INOX Tech 50L-nerez s jednoduchým displejem má funkci „cyklus tepelné dezinfekce“ (ochrana proti legionelle). Blbý, že tato hovadina místo prosté signalizace - vole, ohřej mě 1x měsíčně na 70 stupňů to dělá sama!Od instalace mě tento nebezpečný zlepšovák sere a dnes to děcko opařilo. Nic hrozného, nebýt Štědrý den. Naměřil jsem 73℃ horká voda z baterie! V návodu je bezpečnostních keců 5 stránek, zbytek se odvolává na displej, který se u nás neosazuje, takže se jeden nedoví nic. Nevíte někdo postup jak se dá tato funkce deaktivovat? Případně. kdo tyto ohřívače vyrábí, je výhradním zastoupením nebo koho po svátcích kontaktovat? Povedlo se mi dovolat do servisu ale o tomto slyšel poprvé. Hlavně, že chtějí v ZL potvrdit, kdo zapojil flexi kabel do zásuvky Sad Omlouvám se za tón, jsem nakrklý. Děkuji za každý typ.

Naposledy upravil wlezley dne st prosinec 25 2019, 18:14, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1690
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2019, 0:07    Předmět: Citovat

Dobrá připomínka!Málo koho to napadne!
_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4212

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2019, 3:36    Předmět: Citovat

https://najdinavod.sk/navod-na-ariston-velis-inox-50-3623265/download/
strana 10
citace:
Funkce proti bakteriím (standardně deaktivovaná) je tvořena topným okruhem vody při 70°C, který provádí tepelnou dezinfekci proti příslušným bakteriím. První cyklus začíná 3 dny po zapnutí výrobku. Následné cykly se provádějí co 30 dnů (pokud během tohoto období není voda ohřátá alespoň jednou na 70°C). Po vypnutí výrobku se funkce proti bakteriím deaktivuje. Je-li zařízení zapnuto během cyklu proti bakteriím, výrobek se vypne a funkce se deaktivuje. Na konci každého cyklu se provozní teplota vrátí zpět na hodnotu dříve nastavenou uživatelem.
•  Pro modely BASE (modely s uživatelským rozhraním typu uvedeného na obr. 3 a 4): Aktivace cyklu proti bakteriím je zobrazena jako normální nastavení teploty 70°C. Pro trvalou deaktivaci funkce proti bakteriím stiskněte a podržte tlačítka „ECO“ a „+“ současně na 4 sekundy; LED dioda 40° bude rychle blikat na 4 sekundy a tím potvrdí svou deaktivaci. Pro opětovnou aktivaci funkce proti bakteriím opakujte výše popsaný postup; LED dioda 50° bude rychle blikat na 4 sekundy a tím potvrdí svou reaktivaci.
•  Pro modely TOP (modely s uživatelským rozhraním typu uvedeného na obr. 5 a 6): Během cyklu proti bakteriím se displej přepíná mezi teplotou vody a textem "-Ab- Pro deaktivaci/aktivaci funkce, zatímco je výrobek v provozu, stiskněte a podržte tlačítko „mode“ na 3 sekundy. Vyberte „Ab0“ (pro deaktivaci funkce) nebo „Ab1“ (pro aktivaci funkce) pomocí tlačítka „set“, poté potvrďte stisknutím tlačítka. Po ověření, zda byla funkce úspěšně deaktivována/aktivována, se výrobek vrátí zpět do normálního provozního stavu.
Kašli na to a daj na výstup bezpečnostný zmiešavač na 40°C.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wlezley



Založen: Mar 05, 2006
Příspěvky: 672
Bydliště: Strachotín

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2019, 9:51    Předmět: Citovat

To samec: Díky, ten první odstavec platí, už jsem provedl. Soudruzi ale udělali chybu, zapomněli na sazbu D45D - kdy se 4x za 24 hod. bojler vypne. Tvrdí, že by si měl nastavení pamatovat, snad to platí i pro tohle, vážně o tom pochybuji. Sice si pamatuje nastavenou teplotu ale zatopit legionella bakterii určitě nedělá jednou za 30 dnů. Čekám na sazbu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5141
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2019, 11:44    Předmět: Citovat

Nemoc dnešní doby, s*át elektroniku úplně do všeho, dokonce i tam, kde je nejen k ničemu, ale dokonce i nebezpečná.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wlezley



Založen: Mar 05, 2006
Příspěvky: 672
Bydliště: Strachotín

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2019, 12:56    Předmět: Citovat

Moje řeč, všechno a všichni se starají, hlavně o naši bezpečnost a pohodlí. Pak se stane, že autonomní auto sáhne na volant, když se vyhýbáš čoklovi a doma mi bojler bude určovat, kdy a jak potřebuji teplou vodu. Dřív se lidem vedlo líp Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2019, 13:16    Předmět: Citovat

Predloni jsem vymenoval bojler Tatramat (mel asi 20let) za Tatramat.
Nastesti to delaji furt stejne bez tech elektronickych kravin.
Ale nepocitam, ze se zas dozije 20-ti let.
Nenapadlo by cloveka, ze cpou do obycejneho bojleru takovy kravoviny.
To je fakt nebezpecny hlavne pro deti. Ty nevi, ze si maji nejdriv precist tunu upozorneni v prirucce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2019, 13:20    Předmět: Citovat

Nojo, v koupelně to řeší termostatka, takže tam jsem nechal kluka máchat v klidu, ale u pákovek je to už problém, když je ta voda moc horká.

Teď jsem měnil bojler, tak jsem to nastavil na 55°C. Ono se to hodí, když potřebuje člověk pořádně vypláchnout nějakou misku, než do ní dá jídlo, co má vydržet déle.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6008
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2019, 13:24    Předmět: Citovat

Je to na zvyku, panelákové bojlery 80l byly kvůli nedostatečnému obsahu většinou nastavené na 80°C a nepamatuju, že by se někdo opařil. Tam se ani legionela držet nemohla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9791
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2019, 14:04    Předmět: Citovat

Tady u nás nehrozí opaření, ani když si pustím jen horkou vodu. problémem je, když se dostanu někam, kdo má bojler nastaven skoro na výrobu páry. Od té doby jsem se naučil v cizím prostředí napřed pustit jen horkou vodu, pak ji zastavit a pustit studenou. Do té studené pak pomalu pouštím tu horkou, takže se neopařím. Pokud jsou v domácnosti děti, tak je velice vhodné na vodovod, kde hrozí nechtěný opaření vodou, nainstalovat termostatickou baterii. Možná by bylo vhodný naučit je podobný postup, jako ten můj v případě návštěvy jiných míst.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wlezley



Založen: Mar 05, 2006
Příspěvky: 672
Bydliště: Strachotín

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2019, 15:13    Předmět: Citovat

U nás se toho sešlo víc, jinak by k tomu nemohlo dojít. Teplota nastavená na 40℃. jen 50 litrů-rychlý ohřev a inteligence hodna bojleru. Mám ho jako podružný, ruce, zuby, ranní hygiena takže si tam ty děcka umyli ruce přes den několikrát. To způsobilo, že se elektronika "rozhodla" a spustila ochranu proti bakterii. Pustili vodu, použili mýdlo a když opláchli, tekla horká! Z té vody se nepaří a ani dospělého by nenapadlo, že je z baterie pařák na prase. Dnes už je vše v pohodě ale včera jsem je vyzpovídal a klel na konstruktéry jako pohan Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2019, 15:19    Předmět: Citovat

To je zajímavý. Mně se z té vody 55°C (to samozřejmě není konstantní teplota, nejpíš to bude občas i víc) na výstupu z pákovky v kuchyni už začíná mírně "pářit", ale to je asi taky tím, že tam mám částečně vykuchanej perlátor a využívám tlaku místní vody.

Bohužel, kdo to nezná a pustí to v kuchyni naplno, klidně mu to vyrazí hrnek z ruky nebo pošle nalitej sirup ze sklinky směr okolí.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2019, 16:15    Předmět: Citovat

U nás v kempu letos pro legionellu na chvíli zakázala hygiena sprchy, protože jednak ji v teplý vodě našli v nadlimitním množství a jednak na plynovejch bojlerech nešla nastavit teplota vyšší jak 60°C, tak se musely měnit termostaty. Ta se dá přitom "chytit" i respirací aerosolu při sprchování, mortalita je 5-15%. No a Tvejch 40°C jim dává skvělý podmínky k přemnožení. Takže zvaž, jestli chceš riskovat, nebo jestli by se děti neměly naučit ubrat trochu teplý na úkor studený. My se to taky museli naučit.
Mimochodem, prodává se perlátor s elektronickou RGB indikací teploty (napájí se turbínkou s dynamem uvnitř), kde modrý světlo indikuje studenou vodu, zelený akorátovou a blikající červený až moc teplou. Hledej, šmudlo.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2019, 17:02    Předmět: Citovat

S tou potvorou mam za sebou letity boj (ne doma, ale v jinem vetsim objektu).
Muselo se kvuli tomu osadit spesl zarizeni. Vyvareni nepomahalo.

Ano doma obcas vyvarit, ale lepsi by bylo sam otocit koleckem, nez inteligence bojleru necekane rozhodne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2019, 17:07    Předmět: Citovat

Nojo, doma jsou povolený nějaký limity. U komerce ne. Tam jedině cirkulace a případně chemie.

Taková slepá větev ve zdi asi může být velký problém. Jenže problém je stejně u zdroje, napřed se to tam musí nějak dostat.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund