Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

nastavení routeru

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2496
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2018, 10:08    Předmět: nastavení routeru Citovat

Opět se mi po nějaké době začaly projevovat problémy s připojením k internetu přes router (TP Link Archer C2). V příloze printscreen stávajícího nastavení, mohl by jste mi to někdo prosím zkouknout.
Problémy se projevují náhodnými výpadky, při kterých někdy zhasne kontrolka WAN na routeru (ale někdy připojení nefunguje ani když kontrolka svítí). Problém v patch kabelech bych vyloučil, zkoušel jsem jich několik bez jakékoli změny. A kdykoli když propojím kabely z routeru (WAN a LAN) spojkou, a na PC přenastavím MAC adresu tak připojení funguje ukázkově.
Měl jsem podezření na vadný router (zakoupený v prosinci 2017), ale dnes ráno jsem zkoušel další dva starší routery a přes žádný se mě připojení nepovedlo. To že by byly všechny 3 špatné bych skoro vyloučil, takže mám podezření že něco nastavuji blbě (napřímo bez routeru připojení vždy okamžitě funguje).



nastavení 1.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  nastavení 1.png
 Velikost:  43.88 kB
 Staženo:  105 krát


log(2).txt
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  log(2).txt
 Velikost:  2.71 kB
 Staženo:  81 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9006
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2018, 10:30    Předmět: Citovat

To zhasínání WAN kontrolky se mi vůbec nezdá, to by dělat nemělo. Bylo by dobrý vyzkoušet, v době výpadku, ping na bránu poskytovatele netu, v podstatě nejbližší bod hned za routerem. Nebo třeba na jeho DNSka.
Takový výpadky může způsobovat i špatně nastavenej firewall v tom routeru, třeba zaplý IP flood detection.
Já bych stáhnul novej firmware a provedl reset do továrního nastavení. Tento router jsem myslím viděl nedávno u zákoše, brzy by snad měl být firmware opravující tu starší chybu KRACK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2496
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2018, 12:00    Předmět: Citovat

v případě že je zhaslý wan tak přes router ping nepůjde (v tu chvíli je v síťových připojeních ve Win vidět že spojení mezi pc a routerem je ok, ale dál už před routerem už ne)
jenže kdykoli když je takovýto stav (že třeba nesvítí kontrolka Wan) a přepojím kabel z wan přímo do PC tak připojení jde, z toho usuzuju že od poskytovatele mám až po router vše ok
(někdy, pokud nesvítí wan, tak pio restartu routeru se rozsvítí,, někdy se wan samovolně rozsvěcí a zháší bez vnějšího podnětu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9006
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2018, 12:26    Předmět: Citovat

Já nemyslel testovat to jen, když je WAN zhlaslý, ale i při jiných výpadcích. Ještě bych vyzkoušel napojit mezi WAN a kabel od poskytovatele obyčejnej switch. Prostě jako mezikus. Občas jsem se setkal s tím, že si nějaký zařízení s jiným prostě nerozumělo. Pak by WAN mělo svítit furt, i když třeba kabel od poskytovatele úplně vypadne. Pokud není vada v routeru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2496
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2018, 17:15    Předmět: Citovat

zkoušel jsem ping - přes router nejde ani když WAN svítí, zkoušeno přes 3 různé routery, od dnešního rána mě prostě doma internet přes žádný router nejede, ale napřímo bez routeru ano. Teď jsem se dozvěděl že měli nějaký problémy s internetem i sousedé z mého vchodu, jenže mě to napřímo chodí takže problém na přívodu to asi nebude. Nebo je možné že by to bylo nějakým nastavením u poskytovatele, že to přes router nejde a napřímo ano??
Na tom routeru Archer C2 nejsou teď žádné hodnoty u položky WAN, resp. jsou tam nuly, když zvolím "detect" tak se mi po chvilce zobrazí ten malý modrý nápis "static IP", viz přílohy. Přikládám i nastavení jak to bylo v nastavení wan když to fungovalo



wan zmizí nastavení.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  wan zmizí nastavení.png
 Velikost:  28.97 kB
 Staženo:  98 krát


ip.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ip.png
 Velikost:  32.3 kB
 Staženo:  80 krát


wan seting ok.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  wan seting ok.png
 Velikost:  27.52 kB
 Staženo:  87 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9006
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2018, 20:31    Předmět: Citovat

To, že nedostaneš přidělenou adresu mi zavání problémem u poskytovatele. Nemá tam nějaký blokování na MAC adresu? Dřív to tak dělávali. MAC síťovky v PC má třeba registrovanou, ale routeru ne. A když to zlobí i jiným, je to minimálně dost podezřelý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5244
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2018, 21:11    Předmět: Citovat

Taky mě to napadlo, naklonovat LAN MAC. Taky bych zkontroloval jestli nějaká havěť nekomunikuje po síti a pak dojde k blokaci... Nemáš s někým sdílenou třebas IP od poskytovatele? Žeby někdo zlikvidoval net tímhle zpusobem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2496
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2018, 21:58    Předmět: Citovat

Ano připojení je vázané na určitou MAC adresu, aby mě přímo připojený pc nebo router fungoval, musím nastavit MAC registrovanou u poskytovatele
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2496
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: so květen 05 2018, 19:19    Předmět: Citovat

Takže jde opravdu asi o problém na straně poskytovatele, zkoušel jsem se připojit s NB i přímo na hlavní přívod do našeho vchodu (je tam switch ze kterého je pak rozvedeno do jednotlivých bytů) a tam to taky blbne a problémy mají i sousedi (ti ale internet asi tak moc jako já nevyužívají takže to moc neřeší). Již jsem nahlásil závadu poskytovateli, ale přijedou se nato podívat až v pondělí Sad Jen stále nechápu to, že při této závadě nastává situace že napřímo (bez routeru) připojení jde a pokud vřadím do cesty router (jakýkoli) tak to nejde Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so květen 05 2018, 21:40    Předmět: Citovat

Tak zjisti IP adresy u wan routeru a u NB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2496
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: so květen 05 2018, 22:05    Předmět: Citovat

v obou případech 10.1.1.234
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2496
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: po květen 07 2018, 12:35    Předmět: Citovat

závada byla zřejmě na straně poskytovatele - dnes tady byli a najednou vše funguje (s nikým jsem nemluvil takže netuším v čem byl problém)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund