Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak zabránit stahování instalací SKYPE- znovu problém.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1527
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út březen 08 2016, 12:22    Předmět: Jak zabránit stahování instalací SKYPE- znovu problém. Citovat

Mám na chatě starší PC s legálními XP. Na internet se připojuji jen příležitostně přes mobil, který slouží jen jako modem pro T-mobile (přes Web'n'walk Manager od T-mobilu). Na internetu se podívám občas na nějaké zprávy v Seznam.cz. Dále si sleduji svoji e-mailovou poštu (opět se nejdříve podívám do schránky přes "PopTray" na přehled pošty, kde se rovněž zobrazí délka e-mailů včetně příloh a stáhnu si jen krátké důležité e-maily).
Jako vyhledávač používám "opera-mini-4.3.25172-advanced-cs.jar" spouštěný přes "mikroemulátor.jar".
Když ve vyhledávači zakážu obrázky, tak v tomto režimu s přehledem vystačím s limitem dat 20 MB na měsíc (e-maily s delšími přílohami stáhnu až doma). Až potud vše v pořádku, tento režim mi na chatě bohatě stačí.

Problém dělá jen Skype. Když jej otevřu, tak i když mám zakázané aktualizace, Skype po otevření ihned začne stahovat aktualizační soubory, a teprve po jejich stažení napíše zprávu, že je k dispozici aktualizce a zda ji chci nainstalovat. Instalovat samozřejmě nechci (mam v tom PC funkční verzi 7.4.0.102, a nejnovější verze stejně pod XP nechodí). Jenže, musím tak napsat "blbec Skype", mi za několik minut než se stáhne vypotřebuje celý měsíční limit dat. Takže Skype pro nějaké spojení s rodinou nemohu z toho důvodu vůbec používat. To stahování dat Skype vidím na grafu Web'n'walk Manageru, a zavřením Skype se stahování ukončí. Bohužel novým otevřením Skype se stahuje znovu od začátku.

Mám dotaz, zda jde nějak tomu stahování aktualizačních souborů pro Skype zabránit, když mám aktualizaci Skype stejně zakázanou. Možná jde nějak zakázat jen ten aktualizační server, a při tom normální provoz Skype zachovat.

Budu vděčný za každou radu jak ten problém vyřešit. Obávám se však, že odpovědi budou jen takové, že to bohužel u majitele Skype Microsoftu nejde. Pročítal jsem zde jiná vlákna na téma Skype. Nic lichotivého tam na Microsoft nebylo.


Naposledy upravil Brozicek dne ne duben 09 2017, 18:20, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4045

PříspěvekZaslal: út březen 08 2016, 12:26    Předmět: Citovat

Zablokuj v "hosts" souboru (C:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts) přístup na aktualizační server.
127.0.0.1 ui.skype.com

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).


Naposledy upravil serviceman dne út březen 08 2016, 12:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7461

PříspěvekZaslal: út březen 08 2016, 12:27    Předmět: Citovat

Pod Win7 mám ve službách "Skype updater". Jestli je i v XP, zkusil bych ji zakázat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út březen 08 2016, 12:50    Předmět: Citovat

Úplně jednoduše: Ve Skypu - Nástroje - Nastavení - Rozšířené - Automatická aktualizace - Vypnout automatické aktualizace.
Funguje to, mám to vyzkoušené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9006
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út březen 08 2016, 13:10    Předmět: Citovat

Nefunguje (alespoň u mě na několika PC), jen se vypnou opravdu automatický aktualizace bez tvýho přičinění, jinak otravovat to bude stále. Vypnout službu je jistota. Anebo ten hosts soubor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1527
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út březen 08 2016, 13:13    Předmět: Citovat

satam napsal(a):
Úplně jednoduše: Ve Skypu - Nástroje - Nastavení - Rozšířené - Automatická aktualizace - Vypnout automatické aktualizace.
Funguje to, mám to vyzkoušené.

Toto mám vypnuté, a přece se spustí stahování (v dotazu jsem uvedl "tak i když mám zakázané aktualizace"). Myslím, že rozdíl mezi vypnutými a zapnutými aktualizacemi Skype je jen v tom , že u vypnutých aktualizací se Skype po stažení zeptá na instalaci, u zapnutých se po stažení rovnou provede aktualizace bez dotazu. Možná je to různé u jednotlivých verzí Skype. Možná by stálo za to uvést verzi, kde máš ověřené, že zákaz aktualizace Skype funguje i pro stažení aktualizačních souborů. U neomezených připojení na síť se stahování dat obvykle nijak nesleduje. U mého mobilního omezeného připojení je to ten nejdůležitější parametr, který se průběžně zobrazuje v okně Web'n'walk Manageru.

Ostatní uvedené náměty teprve budu ověřovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út březen 08 2016, 13:26    Předmět: Citovat

Bohužel nemohu uvést verzi Skypu, protože mám v péči několik PC s různými verzemi a kromě toho jsem momentálně mimo dosah mých PC, takž nemám, jak to případně zjistit. Ale je fakt, že tohle jsem zkoušel už před časem (1/2 roku?, 1 rok?), takže současná situace může být úplně jiná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1527
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út březen 08 2016, 13:58    Předmět: Citovat

Jen ještě doplním, že na chatě mám k dispozici pouze nejpomalejší připojení GPRS. Ještě nedávno operátor po vyčerpání limitu pouze snížil rychlost připojení, ale připojení na internet fungovalo dále. U připojení přes GPRS se snížení rychlosti téměř neprojevilo. Také aktualizace Skype měla jen asi 20 MB. Tak jsem po příjezdu na chatu nechal stáhnout těch 20 MB a normálně pracoval dále. Do odjezdu jsem PC i několik dní jen uspával, takže Skype byl pořád spuštěný a vícekrát během pobytu už nic nestahoval.
Nyní oprátor po vyčerpání limitu připojení vypne. A také aktualizace Skype má dnes kolem 40 MB.
Takže Skype dříve už není Skype dnes. Proto se snažím před letní sezónou to Skype znovu zprovoznit při současných podmínkách připojení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út březen 08 2016, 14:05    Předmět: Citovat

"Takže Skype dříve už není Skype dnes."
Bodejť by byl, když ho koupil Mrkvosoft Razz Razz Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1527
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út březen 08 2016, 18:37    Předmět: Citovat

serviceman napsal(a):
Zablokuj v "hosts" souboru (C:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts) přístup na aktualizační server.
127.0.0.1 ui.skype.com

Zkouším to zablokování aktualizace Skype na PC s XP doma na rychlém neomezeném připojení.

Ten soubor "hosts" má tento obsah:

# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# Toto je uk zka souboru HOSTS pou§ˇvan‚ho slu§bou Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# Soubor obsahuje mapov nˇ adres IP na n zvy hostitel…. Ka§d  polo§ka
# by mŘla bět na jednom ý dku. Adresa IP by mŘla bět umˇstŘna
# v prvnˇm sloupci a mŘla by bět n sledov na odpovˇdajˇcˇm n zvem hostitele.
# Adresa IP a n zev hostitele by mŘly bět oddŘleny nejm‚nŘ jednou
# mezerou.
#
# Koment ýe (jako napýˇklad tento) lze vkl dat na jednotliv‚ ý dky
# nebo za n zev hostitele, koment ý je urźen znakem '#'.
#
# Pýˇklad:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # zdrojově server
# 38.25.63.10 x.acme.com # hostitel klient… x

127.0.0.1 localhost



Jak mám zablokovat ten server "127.0.0.1 ui.skype.com".
Tu adresu 127.0.0.1 tam vidím, ale nevím co s tím. Přepsal jsem ten řádek takto:
# 127.0.0.1 localhost
ale to je asi blbost, Skype se stahuje a táže na aktualizaci dále. Můžeš mi blíže vysvětlit ten navržený postup, tj. Jak mám ten aktualizační server "127.0.0.1 ui.skype.com" zablokovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7105
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út březen 08 2016, 18:38    Předmět: Citovat

127.0.0.1 localhost
127.0.0.1 ui.skype.com
127.0.0.1 fb.com

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15561
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út březen 08 2016, 20:29    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):

127.0.0.1 localhost
Jak mám zablokovat ten server "127.0.0.1 ui.skype.com".
Tu adresu 127.0.0.1 tam vidím, ale nevím co s tím. Přepsal jsem ten řádek

Křížek před IP adresou funguje jako dání do poznámky, takže ten řádek potom nefunguje

Přidej tam prostě další řádek, který bude mít text "127.0.0.1 ui.skype.com" bez uvozovek.

Zapoměli ti totiž vysvětlit, že to není blokování, ale přiřazování (přesměrování). IP adresa 127.0.0.1 je adresa v počítači a vše, co půjde tímto přesměrováním na adresu ui.skype.com, tak bude přesměrováno na tu vnitřní adresu a tudíž se nekoná kontakt s aktualizací na serveru Skype. Habesan ti to víc naznačil s jinými adresami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2674

PříspěvekZaslal: st březen 09 2016, 11:06    Předmět: Citovat

Ještě malé vysvětlení.
Při požadavku na spojení se serverem "ui.skype.com" se operační systém podívá do souboru hosts.
A tam najde překlad této adresy na IP adresu 127.0.0.1. A jelikož je adresa 127.0.0.1 adresou Tvého PC (https://cs.wikipedia.org/wiki/Localhost), tak bude aplikace zkoušet stahovat aktualizace ze stejného PC, na kterém je nainstalována. Což se samozřejmě neprovede. Což je v tomto případě cílem.
Jednou jsem takto "cracknul" nějaký program, který si chtěl ověřovat o výrobce, zdali licenční číslo platí. Taky jsem ho přesměroval sám na sebe a ověřil prdlačku.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1527
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st březen 09 2016, 21:43    Předmět: Citovat

Dnes jsem se chvíli věnoval na PC s XP a neomezeným internetem té aktualizaci Skype s těmito výsledky:
1.
Upravil jsem ten soubor hosts jak mi radíte
127.0.0.1 localhost
127.0.0.1 ui.skype.com
2.
Spustil jsem Skype. Skype se normálně přihlásilo, ale vzápětí se zobrazila opět hláška "Aktualizace jsou připraveny pro tento počítač .....". Ve správci úloh jsem sledoval, zda se něco většího jako aktualizační soubory při spuštění Skype stahuje. Proběhlo stažení jen několika kB (Bůh ví čeho). Z toho usuzuji, že aktualizační soubory jsou již někde uloženy v PC.
3.
Prohledal jsem příkazem "Hledej" celý HDD, zda nenajdu nějaký soubor s textem "skype.." v názvu délky kolem 40 MB, který by mohl být tou dříve staženou aktualizací. Nic takového jsem nenašel.
4.
Zavřel jsem Skype a znovu jej otevřel. Po hlášce "Aktualizace je připravena ..." jsem nechal aktualizaci proběhnout. Verze Skype se změnila ze současných 7.4.0.102 na 7.18. .... . Následně jsem tu verzi 7.18.... odinstaloval ve snaze zbavit se tím toho "nenalezeného" aktaulizačního souboru. Na konci odinstalace odinstalační proces otevřel Firefox, ale ve Firefoxu se objevilo hlášení, že se nemůže najít příslušný server. Bylo to asi v důsledku té změny v souboru "hosts".
5.
Znovu jsem nainstaloval tu verzi 7.4.0.102. Po přihlášení se opět zobrazila hláška, že je aktualizace připravena. Opět se nic podstatného nestahovalo.

Takže zatím jsou výsledky snažení nejednoznačné. Zdá se, že v PC je někde ukrytý ten dříve stažený aktualizační soubor, podle kterého Skype po spuštění vygeneruje tu hlášku "Aktualizace je připravena ...". Pokud bych ten aktaulizační soubor našel (třeba dostanu nějakou radu kde ho hledat - děkuji) a smazal, pravděpodobně by již žádné další stahování a aktualizace neproběhly. To by byl ten kýžený výsledek, který s Vaší pomoci potřebuji.

Pak bych to teprve testoval na chatě v tom mém omezeném mobilním připojení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4045

PříspěvekZaslal: st březen 09 2016, 21:59    Předmět: Citovat

Na stroji s W7 se stáhnul do C:\Users\uživatel\AppData\Local\Temp\SkypeSetup.exe
Na tuto cestu je vidět link i v aktualizačním okně Skypu.

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund