Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Huawei 315

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17909
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st leden 04 2017, 20:29    Předmět: Huawei 315 Citovat

Vážení, setkali jste se už někdo s tímhle LTE xindlem, co vnucuje O2 lidem pro přístup na internet?
To už je podruhý, co jsem se s LTE připojením setkal a zase kupa problémů.
Oživoval jsem další regulaci topení od BMR. Vlastní regl má webovej server a po káblu se má připojit do routeru. Pevně nastavená adresa, maska a port. Regulaci jsem zprovoznil napřímo z noťáku kříženým kabelem. Pak jsem normálním kabelem připojil regl do routeru a noťas taky. A nic, zařízení nenalezeno, ale internet šel.
Kouknul jsem Ipconfigem a noťas měl přidělenou IP 192.168.8.102, maska 255.255.255.0, brána 192.168.8.1. Regl jsem změnil na IP 192.168.8.110, maska stejná. Po kabelu ani po WiFi zařízení nenalezeno. Tak mě napadlo, že mají možná na RJ45 kostkách nastavený TV a podobný hovadiny a chtěl jsem kouknout do setupu routeru. V lejstru od routeru bylo 192.168.8.1, dostal jsem se dovnitř ale na uživatel a heslo admin, admin mě to nepustilo dál, špatný heslo. Zkusil jsem ještě heslo 1 2 3 4 a nic. Po čtvrthodinovým dohadování s nějakým guru obrazek_cenzura O2, kterej nedokázal pochopit že po něm chci správnýho uživatele a heslo mě konečně někam přepojili a tam jsem se dozvěděl, že v heslo je změněno na huawei aby se v routeru nešťourali neznalí zákazníci. Rolling Eyes Pak už to bylo vcelku v pohodě, samozřejmě dvě zásuvky O2 TV i když ji nemají a dvě LAN, samozřejmě, že jsem byl ve špatný. Takže jsem zprovoznil nastavení přes kabel. Nojo, ale pak vypukl zase problém s připojením přes WiFi. Strašně pomalý načítání, někdy to nešlo vůbec. Musel jsem udělat dost nepochopitelnou věc, vyblokovat adresu reglu z rozsahu DNS. Teď to chodí normálně.

Jak vlastně O2 klientům řeší předávání LTE routeru? Je mi totiž záhada, kdo nastavil Wlan a jeho zabezpečení. Zakazník to určitě nedělal, zkušenosti s tím žádný nemá. To přijede někdo od O2 připojení zprovoznit? A nebo se musí vzít noťas na O2 prodejnu a tam to zákazníkovi nastaví?
Projebaný 4 hodiny a neskutečnej zážitek při hledání cesty domů kvůli zavátejm silnicím, bouračkám a uzavřených silnic. Dvakrát jsem nasazoval řeťezy, jednou si hrál na lopaťáka. Samo cestáři nikde. Podotýkám, že jsme polabí 246 m n.v. Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt leden 05 2017, 8:40    Předmět: Citovat

Mám tenhle router z Aukra (O2 B315s-22), jel jsem na něm pár týdnů v sítích O2 a Vodafone, a byl v pohodě.
Přístup byl admin/admin (samozřejmě jsem si hned změnil), administrace 192.168.8.1, přidělování IP adres od 192.168.8.100 (myslím).
Ovšem WiFi jsem nezkoušel, můj notebook dosloužil.
Taky jsem nepotřeboval kdovíjaká uživatelská nastavení.

Pozn. Nyní jedu na Vodafone B3000, připravuju se na přechod na Vodafone bez kabelu+.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17909
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá leden 06 2017, 1:19    Předmět: Citovat

A to nastavení sis dělal sám, nebo ti to nastavili oni doma nebo v prodejně. Stále mě totiž není jasný, kdo změnil heslo.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: pá leden 06 2017, 8:53    Předmět: Citovat

Vše jsem si nastavoval sám.
Jak to měl původní vlastník, nevím.

Každopádně, připadne mi logické, že to neznalý zákazník nedostane s default heslem, pokud to dostal stylem "zapoj a funguj".
Ovšem, buď by ho měl znát, nebo by O2 mělo být schopno sdělit nebo nastavit podle Tvých požadavků.
Jaká byla domluva s hot-line ve skutečnosti, to si dovedu celkem živě představit. Sice ochotní, ale než se dostaneš na někoho, kdo zná...

Ještě, podotýkám, nemám to pro službu Internet bez drátu, nebo jak to O2 nazývá. Používal jsem běžnou SIM z mobilu s Internetem v mobilu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund