Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Čím se holit
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 19:01    Předmět: Čím se holit Citovat

Chlapi, jaké máte zkušenosti s různými škrabátky? Já jsem zkoušel kde co, ale už jen vzpomínám na Gillette Contour plus, od té doby je to celkem o ničem. Čím více břitů, tím horší a jen dražší. Sháněl jsem po netu, jestli se nedají ještě koupit, ale je to slabé. Ty na 2obrázku byly asi nejlepší, bohužel jsou k sehnání na e-bay, na prvním obrázku ještě někde jsou, ale většinou malé obchody, které sice posílají, ale za vysoké poštovné. Pokud by jste je někde viděli, napište prosím SZ, nějak se domluvíme.


3014260276287.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  3014260276287.jpg
 Velikost:  28.28 kB
 Staženo:  140 krát


1518_0_gillette-contour-plus-ersatzklingen-10.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  1518_0_gillette-contour-plus-ersatzklingen-10.jpg
 Velikost:  61.38 kB
 Staženo:  117 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34003
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 19:14    Předmět: Citovat

Mam odlozene asi dva alebo tri druhy Gillette, co som dostal. Ked som videl cenu tych ziletiek (hlavic), tak ma napadali same vulgarizmy. Take peniaze za spotrebny material odmietam platit. Cim viac cepeli, tym je to drahsie a rychlejsie sa to otupi...

Takze som sa vratil k Astra Platinum II.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
1N4148



Založen: Jan 15, 2012
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 19:19    Předmět: Citovat

Nějak nerozumím tomu "bohužel jsou k sehnání na e-bay"... zrovna před pár dny jsem objednával na ebay náhradní břity pro Mach 3, něco přes 300 Kč za 8 kusů, poštovné zdarma. Ty Gillette Contour Plus jsou zhruba za stejnou cenu. Jestli ti objednávání z ebay připadá složité (jakože fakt není), věřím, že by se tu našla spousta lidí, kteří by ti to objednali.
_________________
Když to fungovalo loni, musí to fungovat letos taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6008
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 19:30    Předmět: Citovat

Přesně tak jak píše rnbw, obyčejné žiletky 5ks za 20Kč plus vojenské držátko z druhé světové...Very Happy
Jenom zarovnávám plnovous takže ani nepamatuju kdy jsem je kupoval naposled.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 19:34    Předmět: Citovat

rwb: proto se to taky dělá, taky mám takovou zkušenost, čím víc břitů....
Koupě na e-bay není možná složitá, ale musíš umět anglicky, či německy. Very Happy
Jěště si vzpomínám, že někdy pře více než 15lety byly ty Contourky na 2obrázku v jednom obchodě v pojízdném košíku. Cena za 5Ks balení 60Kč, dodnes lituju, že jsme se spolupracovníkem nekoupili všechno. Doživotně by bylo vystaráno....


Naposledy upravil starecd dne út leden 13 2015, 19:47, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32013
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 19:37    Předmět: Citovat

Čím víc břitů, tím hůř to holí - moje osobní zkušenost. Ty multiškrabáky jsou stavěný leda na to, aby si jima člověk drásal držku nejmíň 3x denně, protože jakmile máte fousy delší než 0,5mm, hned se ty multibřity ucpou a jste v (_O_) jak Baťa s dřevákama ze shnilýho topolu... Kdo se potřebuje oholit jen 1x denně (večer, aby v posteli hubou neškrábal svou zákonitou nebo i nezákonitou 3/4), může na multibřity zapomenout. Zlatý dneska už historický a ŽABOŽROUTSKÝMA Z.M.R.D.A.M.A. z Gilette zrušený Astry Keramik z Jevíčka, ty mi vydržely i čtvero oholení jednou čepelkou, Astry Platinum (když se seženou) jsou o poznání horší, momentálně u nás nekoupím nic jinýho, než Wilkinson Sword a s těma si už napodruhý připadám jak nabitej prostatickou elektrikou - taky ucvrkávám bolestí...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7838
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 19:50    Předmět: Citovat

Mě se zacpávaly ty dvoubřity od Astry, tak je už tak deset let nepoužívám. Mám nějaký ten trojbřitý Gillette, spotřebák kupuju v jednom bazaru (nemám moc iluze o tom, že by to pocházelo z oficiální koupě, spíš čorka).
Předloni jsem dostal Philips se třemi kotouči, ale holení na sucho mě nějak moc nejde, hned se osypu.
Tak pokud jsem víc zarostlý (naštěstí mě to zas tak moc neroste), vezmu Philipsa, vyklopím ten zastřihovač, tím si hubu osekám na hrubo, pak se namydlím a doholím Gillettem.
A propo- když se holíš jen na mokro, tak si hubu napřed namaž třeba Niveou, když se pak za cca 15 minut půjdeš ořezat kopytem, tak to jde poznat. Je to lepší než jen s mýdlem nebo gelem.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 19:54    Předmět: Citovat

EKKAR: vidím, že nejenom já mám takové "dobré "zkušenosti s xbřïtama. Jěště ti zkusím doporučit žiletky Isana z Rossmanna. Pokud máš někde po ruce obchod vyzkoušej.
Michal 22: to jsi mi připomněl, že mají i dost dobré pěny na holení, asi za 1/2 co Gillette.

Ještě tyhle byly dobré, taky zmizely z obchodů.



p44977-44977_-1_-1_86235.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  p44977-44977_-1_-1_86235.jpg
 Velikost:  127.18 kB
 Staženo:  118 krát



Naposledy upravil starecd dne út leden 13 2015, 20:01, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8999
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 19:59    Předmět: Citovat

Toto řeším už fakt dlouho. Na 18-tiny jsem dostal nějaký to Gilette, dvoubřit. Vydržel mi neskutečně dlouho, ale před nějakým rokem se ulomil ten upínací mechanismus, tak šla do koše. Protože se mi Gilette zprotivil jak cenou, tak obrazek_cenzuraíma reklamama (nějak ty reklamní kokoty zaplatit musí že Evil or Very Mad ), tak jsem koupil Wilkinson Quattro Titanium, trochu mi trvalo si zvyknout na jinej typ hlavy, ale jinak to bylo pocitově úplně stejný, jak ten starej Gilette. Navíc cenově jsem si taky nepomohl. Žena mi furt nabízí koupit elektrickej, ale já tomu moc nevěřím. V podstatě jsem zatím za ty roky vypozoroval, že zdaleka nejdůležitější je mít hubu dostatečně dlouho namazanou nějakým tím gelem a hlavně taky před tím dostatečně ohřátou, aby byly vousy co nejměkčí, pak to jde jakž takž dobře. Naštěstí se holím tak jednou za dva až čtyři dny, jak se mi chce (nebaví mě to Laughing ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7838
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 20:02    Předmět: Citovat

forbidden- jo, to řeším taky. Nebaví mě to...
A ta moje mě vždycky ukecá, že je to už moc a tak. Ale mě stačí jednou za týden, to je ještě dobrý.
Wilkinson jsem taky dostal, taky k osmnáctinám, hned při prvním holení jsem se s ním pořezal. Nikdo nechápal jak jsem to dokázal, dyž byl zamřížovanej Shocked

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8999
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 20:05    Předmět: Citovat

Taky se mi to podařilo, ale jen na bradě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sesi



Založen: Dec 31, 2007
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 20:33    Předmět: Citovat

Tak to řeším taky - začal jsem s holením s planžetovým strojkem, ale ten moje fousy prostě neholil dobře a nebo to trvalo dlouho, zvlášť několikadenní vousy (zkoušel jsem tři druhy slušných strojků), třeba v létě i mírně zpocenou tvář oholit skoro nešlo. Pak jsem dostal Philishave (3 rotační břity, naklápěcí) - lepší, ale hrozně to drásalo tvář a nějak jsem si nemohl zvyknout na blbej pocit při holení. Každopádně strojky se mi neosvědčily při holení několikadenních vousů - kvalitou a rychlostí oholení proti holítkům (neholím se denně).
Tak jsem přešel na holítka - teď používám Gillette Blue 3 (tři břity), holí dobře, ale málo vydrží vzhledem k ceně - tak dvě-tři oholení super, po pátém jdou rychle do kopru. Tj. drahý "provoz", snažím se je aspoň kupovat v DE, kde jsou levnější a spíš kupuji v sáčku (po 12) jednorázová holítka stejné řady, ty dokonce vydrží déle a vyjdou levněji, než ta hlavice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1685

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 20:40    Předmět: Citovat

V marketu si občas koupím sáček jednorázových dvoubřitů. Na běžné denní oholení to stačí. Pokud mám po víkendu vousy delší, sáhnu po klasické žiletce Astra Platinum a pak dojedu tím jednorázovým dvoubřitem. Nic moc, ale lze to. Těm trojbřitým vymyšlenostem nějak nevěřím. Místo toho jsem si ještě pořídil bateriového Brauna. Docela dobrý. Ale holení pod tekoucí sprchou, nebo s mýdlem (pěnou) na holení, jsem s ním ještě nevyzkoušel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32013
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 21:09    Předmět: Citovat

Já začínal Moskvou = obšlehnutým Braunem. Kvůli obrazek_cenzuraům na vojně, kde v přijímači strojek bejt nesměl, jsem se musel začít holit "hrabičkama" Astra, který jsem ještě jako puberťák dostal k jakýmsi narozkám. Stálo to za hojno, stejně jsem si ten strojek na vojnu dotáh - a uhájil ho. Zkoušel jsem i frézičkovej patent od Filipsa, ale planžetovej jsem měl radši - planžeta je tenčí než ta klec na frézičkách Filipsa, takže nesestřižený zbytky fousů po holení přes planžetu jsou kratší, než po fréze. Postupně jsem až do dneška měl celkem 4 Brauny, aktuálně používám typ 32S/390cc z řady "Series 3" - s takovým tím vyplachovacím kyblíkem a dobíječkou v jednom. Je to můj první "cordless" strojek - jde teda používat i se šňůrou jen na adaptér, ale primárně je určenej pro mokrý holení i pod tou sprchou, protože má NiMH akumulátor - ten plně nabitej vydrží čtvero až patero obroušení značně zanedbaný brady - na občasný přejetí inkousta, když musí bejt oholenej i na poradě odpoledne to vyjde tam na 10x. Klasický žiletky používám vždycky když si nechám fousy až moct přerůst a strojek by to nevzal ani po sesekání zastřihovací lištou...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3377
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 21:39    Předmět: Citovat

Už leta mám Philipse8870 a je fakt, že chvilku trvalo než sem si zvykl - nebyl zrovna nejlevnější, ale mám ho už tak 10 let a baterky jsou ještě pořád celkem OK. Zvládá to celkem solidně i delší vousy. Jasně, když potřebuju oholit strniště starší než týden, už sáhnu po jednorázovém dvojbřitu. U té frezky je nutné mít totálně sochou hubu - stačí když sem spocený a už to moc nefakčí, naopak žiletkou se holím výhradně po sprše. I ta elektrika umí oholit i když žilteka mám tak ještě půlden k dobu, než začnu škrábat Smile

Naposledy upravil Kvicala_r dne út leden 13 2015, 21:41, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.48 sekund