Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Úprava vánočního LED osvětlení
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ruuzha



Založen: Nov 09, 2014
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2014, 18:55    Předmět: Úprava vánočního LED osvětlení Citovat

Ahoj všichni,
předem se omlouvám, jestli už tu něco podobného je, pokoušel jsem se hledat, ale nic jsem nenašel. Jsem v této oblasti absolutní laik, tak bych rád asi jen radu. Jde mi o to, že mám starší LED řetěz na osvětlení stromku. Rád bych si ho předělal na podsvětlení TV, ale problém je v tom, že má spínač na různé efekty a já bych chtěl aby pouze svítil, žádné blikání atd...Vyfotil jsem vnitřek krabičky aby jste viděli jak je to zapojené. Je to normálně do 220V Diody jsou zapojené ob jednu viz. obrázek.
Ještě jednou sorry jsem opravdu laik, spíš mi jde jen o to jestli je to v rámci nějaké běžné šikovnosti možné Smile díky
Zapojené http://jpeg.cz/images/2014/11/09/R5dE.jpg
Foto 1 http://jpeg.cz/images/2014/11/09/NCEuO.jpg
Foto 2 http://jpeg.cz/images/2014/11/09/Pj2L6.jpg
Foto 3 http://jpeg.cz/images/2014/11/09/52FXV.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32045
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2014, 23:50    Předmět: Citovat

Na tý malý destičce, vsazený "napříč" a vpájený do hlavní desky je pod tím černým "plivancem" nějakej malej programovatelnej obvůdek. Ten řídí podle povelů zadávanejch tlačítkem podle různejch programů ty dva černý tranzistory vedle (černý bakelitový pecičky se 3 vývodama), možná to jsou tyristory, nevím - není vidět jejich označení. Pokud bys požadoval jen stabilní svícení, stačilo by je nechat trvale otevřený bez ohledu na to, co se jim bude snažit nameldovat ten řídicí obvod pod tou černou pryskyřicí. Bližší vysvětlení nedokážu dát, musel bych to mít před sebou na pitevně.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ruuzha



Založen: Nov 09, 2014
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2014, 0:16    Předmět: Citovat

Ahá já si původně bláhově myslel, že to bude stačit jen ustřihnout a zapojit to natvrdo jen na dráty Very Happy ale pak jsem si uvědomil, že 220V by asi ledky zabilo, proto ty odpory tam a tak že? Pokud si to pamatuju ze školy ještě trochu Smile Každopádně ty 2 věcičky jsem vyfotil a snad z toho je poznat co to bude.
http://jpeg.cz/images/2014/11/09/rVDng.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bastlir40



Založen: Aug 27, 2010
Příspěvky: 463
Bydliště: Příbram

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2014, 3:20    Předmět: Citovat

Jsou to tyristory na 400V/0,8A
_________________
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2014, 13:24    Předmět: Citovat

Ty LED jsou v sérii po tolika,aby snesly 325V a budou mít napájení přes odpor z těch 4 diod.Pokud maj jenom svítit,vytáhni ty tyristory a propoj vývod z řetězu s tim,kterej maj společnej(obvykle mínus toho můstku z těch černejch diod.Obvod a tlačítko se může vyndat taky.Pokud ale bude řetěz svítit furt,drasticky mu klesne životnost,ty LED nejsou nic extra super.
BTW. Ten obvod znám,dá se použít i na LED pásky a pracuje i s 5V napájením.Zvládá krom tyristorů řídit i trandy NPN a N-MOSFET (PNP a PMOS neumí).4 výstupy,tlačítko proti zemi,"hodiny" přes odpor s trimrem ze sekundáru trafa.Pájení pistolovkou přežije,pokud mu neodloupnete teplem cestičky.
50Hz "hodiny" jsou pin#1 (přes ten 2M odpor na jeden přívod sítě),vedlejší noha je mínus (GND),pak jsou výstupy Y0-Y3 zleva doprava(tady se používaj jen dva,obvod má 4),pak dva nevyužitý bez funkce,pak tlačítko proti GND (active LOW) a poslední noha je napájení +5V nebo kolik(5V stačí).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2215

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2014, 14:51    Předmět: Citovat

ako vyzeraju tie retaze? ja som pred 10-timi rokmi prerabal take tie blikajuce (5 radov po 20 ziaroviek), ale bez krabicky na Led-kove - ziarovky som nahradil cervenymi LED (klasicke, vtedy vysokosvietive stali majland), pichol na upraveny adapter a vlastne vidno len take svietiace bodky na stromceku.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruuzha



Založen: Nov 09, 2014
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2014, 16:46    Předmět: Citovat

weed_smoker napsal(a):

BTW. Ten obvod znám,...

Takže to co jsi psal níže je postup jak to zapojit? Jak jsem psal, tomuhle nerozumím a zní to složitě pro mě teda, takže z toho asi nic nebude Sad
weed_smoker napsal(a):
Pokud ale bude řetěz svítit furt,drasticky mu klesne životnost,ty LED nejsou nic extra super.

No bude to svítit sem tam za telkou pár hodin večer podle nálady, takže určitě ne nonstop.

pocitujlasku napsal(a):
ako vyzeraju tie retaze?

Je to něco takového
http://img13.allegroimg.pl/photos/oryginal/47/75/78/48/4775784825
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
trubka



Založen: May 29, 2006
Příspěvky: 94
Bydliště: na západ od Plzně

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2014, 21:58    Předmět: Citovat

Jestli Ti tohle pomůže:
http://www.circuitstoday.com/8-function-christmas-lamp
http://forum.allaboutcircuits.com/threads/need-help-to-stop-lights-from-blinking.88659/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: út listopad 11 2014, 14:20    Předmět: Citovat

Ruuzha napsal(a):

Takže to co jsi psal níže je postup jak to zapojit? Jak jsem psal, tomuhle nerozumím a zní to složitě pro mě teda, takže z toho asi nic nebude Sad

To taky,ale spíš jak zapojit ten obvod jinde (pár těch řetězů nám shořelo,obvody ale přežily).Na ten trvalej svit stačí nahradit ty tyristory drátama a díru po tý nožičce tyristoru,která je spojená s obvodem,nechat prázdnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lantros7



Založen: Nov 22, 2010
Příspěvky: 453

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2014, 17:30    Předmět: Citovat

Zdravím vás bastlíři.
Potřeboval bych něco podobného.
Ovšem já mám k dispozici solární světelný řetěz se 100 LED.
Též by mne zajímalo,jak může 100LED cirkus,utáhnout jedna tužková 1,2V 1200mAh baterie?
Zkrátka,jak už bylo uvedeno výše,chci pouze svit na 230V.



DSC04229.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC04229.JPG
 Velikost:  288.96 kB
 Staženo:  107 krát


DSC04237.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC04237.JPG
 Velikost:  87.25 kB
 Staženo:  84 krát


DSC04239.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC04239.JPG
 Velikost:  45.22 kB
 Staženo:  83 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32045
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2014, 17:53    Předmět: Citovat

Pokud jsou ty LEDky ultranízkopříkonový a v elektronice najdeš cívku, tak i z tý 1,2V baterky můžeš měničem vytřískat 1-2mA proudu při dostatečně vysokým napětí...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lantros7



Založen: Nov 22, 2010
Příspěvky: 453

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2014, 17:57    Předmět: Citovat

Žádná cívka,což je patrné již z fotografií.


DSC04237.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC04237.JPG
 Velikost:  120.89 kB
 Staženo:  83 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milous2



Založen: Jun 29, 2011
Příspěvky: 791
Bydliště: u Kolína

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2014, 18:13    Předmět: Citovat

lantros7 napsal: "Žádná cívka,což je patrné již z fotografií. "
Nechci kecat,ale to co sem "stihnul zakroužkovat" si myslíš,že je co?



cívka.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  cívka.jpg
 Velikost:  12.91 kB
 Staženo:  109 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lantros7



Založen: Nov 22, 2010
Příspěvky: 453

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2014, 18:50    Předmět: Citovat

milous2 napsal(a):
lantros7 napsal: "Žádná cívka,což je patrné již z fotografií. "
Nechci kecat,ale to co sem "stihnul zakroužkovat" si myslíš,že je co?


Řekl bych rezistor.Neměřil sem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3311

PříspěvekZaslal: ne leden 04 2015, 13:03    Předmět: Citovat

Zdravím Vás všechny v novém roce.

Nechtěl jsem zakládat nové téma, ale já bych měl podobnou prosbu. Máme řetězy na 230V= typové řady EASYFIX firmy DECOLED (alespoň tak je to deklarováno výrobcem).

Rád bych věděl, jak je řešen napájecí zdroj (na štítku max.2A - 480W) pro tyto řetězy, který na výstupu bez zatížení dává rádoby 257V= , i když měřák METEX hlásí k tomu 100Hz. Ve zdroji asi nebude žádný kondenzátor, řetěz po vytažení zdroje ze zásuvky okamžitě "umře".

Při zatížení zdroje např. řetězem nebo "padajícím sněhem", což jsou cca 2W klesne napájení na cca 203V.

Tipoval bych že bude ve zdroji jenom nějaký můstek, jen se mi to nezdá ohledně těch napětí naprázdno a po zatížení.

Díky, prima den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund