Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Myčka Candy CDI 45 chyba E1

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Delidad
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt březen 12 2009, 20:45    Předmět: Myčka Candy CDI 45 chyba E1 Citovat

Dobrý den, u myčky Candy CDI 45 odešlo čepadlo. Z tohoto důvodu byla v opravě a tam čerpadlo vyměnili. Po opětovném zabudování myčky na své místo se tato rozběhne, nějakou dobu myje a potom se program přeruší a naskočí chyba E1. Po vypnutí a zapnutí myčky se to většinou zopakuje, někdy se stane, že na druhé zapnutí domyje. Servisák to měl s touto chybou u sebe, ale tato se u něj prý neprojevila a myčka fungovala. Samozřejmě, že po opětovném zabudování se chyba opět projevila. Na dotaz co značí chyba E1, sdělil, že to je něco s přítokem vody, že máme zmáčklou hadici či ucpaný přívod vody, nebo malý tlak.
Přívod vody i hadice je OK, tlak je cca 2 atm. Zkoušel jsem připojit myčku jinde i na větší tlak, ale nepomohlo to. Před opravou čerpadla myčka několik let na svém původním místě myla.
Může to mi někdo prosím říci co vlastně ta chyba E1 znamená a kde mám hledat případnou chybu. Děkuji za odpotěď.
Návrat nahoru
pepito



Založen: May 10, 2005
Příspěvky: 315
Bydliště: V okolí Brd

PříspěvekZaslal: čt březen 12 2009, 21:15    Předmět: Citovat

Tady je přesný popis E1 z manuálu: MISSING COMPLETION OF THE WATER LOAD PHASE, WITHIN THE LIMIT TIME OF 4.30 MINUTES.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: čt březen 12 2009, 22:58    Předmět: Citovat

2 atm je malo. Bezne se pro mycku vyzaduje alespon 3,5 bar
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4253
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá březen 13 2009, 7:23    Předmět: Citovat

když to před zásahem šlo a po nejde, tak bych si myslel, že tím pohybem se tam uvolnil sanytr a přicpal nějaké sítko, často bývají uvnitř šroubení, nebo přidřel aquastop.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jony



Založen: Mar 07, 2007
Příspěvky: 74
Bydliště: Ujezd u Černé Hory

PříspěvekZaslal: pá březen 13 2009, 16:09    Předmět: Citovat

Zkontroluj sítko na selenoidovém ventilu hned za prívodní hadicí. Ono to asi překročilo dobu napouštění. Tomu servisákovi to dělat nemuselo,protože běžně je v řádu 0,6MPa a vodárny mají tlakáče v rozmezí 0,2-0,4MPa. Ty máš tlak,jako by to tam teklo samospádem Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Delidad
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá březen 13 2009, 21:21    Předmět: Citovat

Díky za rady, sítko na selenoidovém ventilu jsem kontroloval a bylo OK. Jak říká bu2520, předtím to několik let šlo a teď ne. Jak poznám, že se přidřel Aquastop? Je to asi ta krabička na konci přívodní hadice, v ní bude asi nějaký ventil. Jak je ovládaný? Žádné dráty tam nevedou.
Přes víkend zkusím prozkoumat celou cestu vody do myčky, zda tam nebudou někde nějaké usazeniny a uvidím. Podle popisu chyby by to mělo být opravdu někde v tom přívodu.
Návrat nahoru
Delidad
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so březen 14 2009, 21:46    Předmět: Citovat

Takže rozřešení. Podle chyby, že je něco v přívodu vody, jsem šel postupně od kouhotku. Za solenoidem jsem zjistil, že to teče stále dobře. Hadička od s. ventilu je zapojena do takové placky z průhledného plastu, ve které jsou kanálky a takový meandr. Tato věc se nachází v horní části myčky na levém boku při pohledu zepředu. Část vody odtud může téct další hadičkou do zásobníku se solí a pak je tam takový přepad rovnou dovniř do mycího prostoru. Zkusil jsem odpojit odvodovou hadičku, pod přírubu jsem dal sklenici a zjisil jsem, že nateče cca půl litru za necelou minutu. Po demontáži a po bližším prozkoumání byla závada odhalena. V tom meandru je taková úzká štěrbina, ve které se voda dělí na dva proudy a zde se zabydlel prevíd vodní kámen co porouchal myčku. Následovala lázeň v v octě a v podobných dobrotách. Nyní se myčka naplní asi za minutu a třičtvrtě i při mém tlaku vody. Opravář má zjevně doma větší tlak, tak mu to šlo a dále to nezkoumal. Doufám tedy, že již to bude OK. Tato chyba se vyskytla zhruba po pětiletém provozu. Díky tedy za cenné rady a zejména za přesný popis chyby z manuálu.
Návrat nahoru
Jurisss



Založen: Jan 15, 2015
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt leden 15 2015, 20:36    Předmět: Citovat

Zdravím tady všechny ! Vznikl mně takový problém s myčkou Candy CDI 454-S. Začalo to tím,že jednoho dne vyrazila pojistky ve skříni. Od té doby je problém v tom,že v okamžiku,kdy dojde program do sekvence,kdy by měl začít ohřívat vodu (sekvence bez ohřevu proběhnou normálně),tak jednak netopí a současně se ani neposunuje program. Asi po hodině marného studeného ostřikování myčka začne stávkovat,začne x-násobně pípat (cca 20x),začne vypouštět a na displayi se zobrazí chyba E3.Kdesi jsem vyčetl u iiného modelu Candy (u této myčky se výrobce neobtěžoval popsat,co která chyba znamená),že E3 znamená "spotřebič nedokáže vypustit vodu z vany".Což je asi blbost,protože jednak normálně před začátkem každého programu legálně vypustí zbytky vody,tak jak má,a jednak vypustí těsně před tím,než vyhodí tuto chybu ... Sad Myčku jsem rozebral na prvočinitele,tišťák pod panelem,boky,dno,všechno jsem zkontroloval a "očuchal",nikde žádné začernání,spálenina,nikde vlhko,nic. Myčka nemá topné těleso ale průtokový ohřívač,na ten jsem se zaměřil také (amatérsky),nikde známka nějakého zahoření,začenání či něčeho podobného. Věděl by tady někdo,kde by mohl být problém ? Předem díky za info ! Laicky to tipuji buď na ten průtokáč nebo programátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund