Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

PC, android, prenos dat.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3327
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2014, 21:41    Předmět: PC, android, prenos dat. Citovat

Obcas si stahnu z netu nejaky video. A prehravam ho na android boxu. Do ted to fungovalo tak ze jsem vytahl z android zarizeni microSD kartu, tu vlozil do ctecky pc, zkopcil video na microsd kartu. Po zkopceni videa kartu odpojit a prenest do android boxu. Nebo na flash disk. Vsechny stroje jsou na jednom routru. OS win xp, win7 a android 4.2 Mohl bych to video stahnout i na tom android boxu ale je to nepohodlne, boz je na klasicke tv a pismo, kdyz je mensi hure se to cte. Na vyhledani videa je lepsi neco s oknama.
Je mozne to udelat tak ze bych video stahl z netu bud do pc winxp-netbook win7. Z androidu bych se pripojil na to pc a video bych si pretahl na microsd kartu. Bylo by to i rychlejsi. Nebo jeste jinak. Video bych nasel na pc ale ulozil bych ho misto na disk rovnou na kartu ktera je v androidu. to kopirovani, prenaseni karty je na nic. V sitich jsem tak trochu vedle, pokud by nekdo znal reseni jak to spojit dohromady s min. naklady , prosim o postup. Dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2014, 22:18    Předmět: Citovat

To cos popsal je možné. Řešil bych to pomocí TotalCmd + LAN plugin, kterým se připojíš a můžeš kopírovat. Na XP to půjde a na Win7 bude záležet, aby ten box zvládl NTLMv2. Samozřejmě na těch windows to musíš dobře nastavit, nejlépe si najdi nějaký návod.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy


Naposledy upravil Standa99 dne so listopad 22 2014, 22:20, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9006
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2014, 22:19    Předmět: Citovat

Pokud ten android box podporuje DLNA, což by snad měl, když to má fungovat jako multimediální přehrávač, tak stačí, abys video stáhl a uložil do složky videa na počítači s Win7. Box by to měl vidět a umožnit přehrát. Po dobu přehrávání musí být samozřejmě PC s Win7 zaplý. Myslím, že je to zaplý standardně po instalaci, kdyby ne, tak spusť media player a zapni podle tohoto návodu třeba.
Já mám v síti NAS s media serverem, kam si filmy ukládám a mám je tak k dispozici pro přehrávání stále. Jinak DLNA server jde zapnout i na telefonu, takže můj přehrávač vidí všechny PC doma v síti i telefony a ze všech umožňuje přehrávat filmy, fotky, nebo hudbu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2799
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2014, 23:07    Předmět: Citovat

Já když připojím Tablet nebo smartfoun k PC přes USB, můžu si zapnout, že se t. nebo s. připojí jako velkokapacitní paměťové zařízení a pak v PC vidím jako jeden disk vnitřní paměťový prostor a jako druhý disk vidím externí (microSD). Normálně kopíruji, nejede to nejrychleji, ale jde to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3327
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2014, 12:34    Předmět: Citovat

Tak jsem zkusil navod podle Standa99. Testoval jsem to s telefonem. To je ale jedno. Slozku kterou jsem ve win7 dal ke sdileni byla v telefonu videt. Jaka radost. Pak jsem do te slozky we win 7 presunul jeden apk soubor. Nevim jestli jsem odpojil wifi od telefonu nebo odhlasil notas, ale uz se mi nedari se z telefonu ke sdilene slozce v notasu dostat. V telefonu vidim nacitani slozky a tocici se kolecko. A pak : chyba pri pripojovani k serveru. Ohlasena chyba : Unknown host : smb:// nazev pc. Neni chypa v ip adrese, odpojeni zarizeni a opetovne pripojeni. Jestli bych je nemel na pevno priradit zarizenim. Nevim, varim jen z vody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2014, 16:08    Předmět: Citovat

Pokud to jelo, tak to je dobře. Jestli používáš statické IP, tak se na ně připojuj dál, ale pokud ne, tak používej raději názvy PC.
Já osobně to používám s IP a připojím se vždy.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3327
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2014, 20:51    Předmět: Citovat

Ted na vecer jsem to zkousel znovu a funguje to jak ma. Jeste testnu rychlost. Co to udela s 1GB videem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2014, 21:11    Předmět: Citovat

Rychlost bude odvislá od toho, jestli jsou zařízení na kabelu, wifi (nebo kombinace) a z čeho se bude načítat a kam ukládat, však uvidíš.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3327
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2014, 19:26    Předmět: Citovat

OS win7. Do pc, sdilene slozky, jsem ulozil film 720*304. Do teto slozky jsem se pripojil s telefonem LG G3 pres TC. A dal na telefonu stahovat ono video na kartu. Karta je class 10, rychlostne trosku lepsi, snad. Po par procentech to spadlo. Test probehl asi 3krat. No v telefonu to primarne fungovat nemusi. V tv boxu jsem se pripojil do one slozky na pc stejnym zpusobem a zkusil pres sit primo prehravat ulozeny film. Nekde jsem cetl ze to fungovat, prehravat, nebude. Koukal jsem na ten film asi 10 minut a stihalo to. Mozna by tato varianta nebyla spatna, mit to ulozeny jen v pc. Ale to by to pc muselo byt taky pustene, coz se mi zrovna nelibi. Prenos toho filmu na pametovku v tv boxu jsem zatim nezkousel ale predpokladam ze kdyz to padalo v telefonu, bude prenos padat i v tv boxu. Vsechna zarizeni jsou v jedne mistnosti, viditelnost wifi je bez potizi. Nicim jinym nebyla v dobe pokusu sit zatizena. Jeste to budu muset nejak poladit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2014, 19:57    Předmět: Citovat

To je divné, ale všechno bude o kvalitě spojení na WiFi vrstvě.
G3 je hodně šikovný telefon, který má v sobě Qualcomm (jenž je majitelem firmy Atheros), takže je tam kvalitní WiFi chipset. A bude záležet, jaký máš WiFi router a v něm použitý chipset? Mohlo by se to rozpojovat díky nekompatibilitě.
Také bývá v rozšiřujícím nastavení pro WiFi (v Androidu) možnost "WiFi aktivní i v režimu spánku", ale defaultně bývá "Vždy", tak se podívej, jestli se náhodou to spojení nepřerušovalo při vypnutí displeje?

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3327
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2014, 20:38    Předmět: Citovat

Mam aby jela WIFI stale. Behem toho stahovani displej svitil. Mam nastaveno aby kdyz koukam na displej aby ten nezhasnul. Zkusil jsem tedy stahnout ten film do boxu. Film ma neco pres 800MB a prenos trval neco pres 12minut. PC je na kabelu na routru, box jede pred wifi. Bez problemu. Tak asi LG G a Zyxel se nemaji radi. Vic jak 5 procent jsem do telefonu nepretahl. Asi bude zalezet na rychlosti site. Ta je od UPC, 120Mb/s, ale posledni dny to nejak hapruje. Routr 100Mb/s zvlada, vic uz ne, overeno, tam chyba nebude.
Co me nastavlo tak to ze musim svuj ucet na pc met pod heslem. Bez hesla to nejde.
Zitra skusim DLNA viz. http://www.zive.cz/poradna/dlna---nasdileni-souboru-z-pc-do-tv/sc-20-cq-465347/default.aspx?consultanswers=1 WMP ma v seznamu eHomeMediaCenter co je v boxu tak to asi bude ok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2014, 21:35    Předmět: Citovat

Ano bez hesla to nikdy nejde, proto jsem hned nahoře naznačoval, ať si najdeš nějaký návod, jak sdílet ve windows.
Co se týče routeru, tak opět budu vypadat jako zapřísáhlý bojovník proti Ralinku, ale Zyxely všeobecně jedou na těchto chipsetech. V tom boxu taky bude kdoví co, ale aspoň s tím Zyxelem jede.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2014, 21:49    Předmět: Citovat

Zkus použít na přenos souborů do boxu airdroid Very Happy
Dělá se to pohodlně z PC. Pak můžeš mít PC při přehrávání filmu vypnuté.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid&hl=cs

Jinak nevím jak je to s filmy které mají víc jak 2GB.
Když stahuju něco přímo v boxu tak neuložím víc jak 2GB.
Zkoušel jsem to i na flash, která byla NTFS.


Naposledy upravil Mira_A dne pá listopad 28 2014, 21:52, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3327
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2014, 21:52    Předmět: Citovat

V boxu je Realtek RTL8723AS BT A WIFI chip.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2014, 21:58    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
V boxu je Realtek RTL8723AS BT A WIFI chip.


Já ho mám nakonec připojen radši přes LAN a WiFi mám nastavenu v režimu tetheringu, neboť pokud se dívám na IPTV, tak přes WiFi to nestíhá
a vždy stream spadne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund