Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DVD vypalovačka LG

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17949
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 13:06    Předmět: DVD vypalovačka LG Citovat

Včera jsem po hodně dlouhý době potřeboval vypálit DVD a byl jsem nemile překvapen. Mechanika LG, ještě PATA, sice stará asi 5 let ale používaná jen občas na instalace a co možná vypálila 5-10 DVD celkem dělá podivnosti. Po cizím nečte, co vypálí po sobě přečte, a co vypálí tak se jinde dost kouše nebo jsou ve videu kostky. Zkusil jsem z ní zkopírovat originál Office 2007 který jsem přeinstalovával někdy před 2 roky a vůbec DVD nenačetla. Předpokládám, že při takovým provozu bude těžko vyblikanej laser. Rozebrat, vyfoukat a otřít optiku růčo? Hledal jsem tu nějaký vlákno na toto téma, nebo kuchařku na čištění a nic, nebo jen vzájemný napadání která metoda je větší chujovina.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3768
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 13:13    Předmět: Citovat

Vatová tyčinka namáčaná jemne v isopropyle.
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3386
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 13:18    Předmět: Citovat

Problém je jednak zaprášení - můžeš zkusit opucovat shora s použitím IPA. Ale často bývá jemný prach nasedaný i na plopropustném zrcadle/snímací matici uvnitř systému. Tady by možná pomohla ultrazvuková koupel v IPA-nikdy sem prakticky nezkoušel.
Druhý defekt je zmatnění plastových dílů - a dnes čočky + ty zrcadla jsou většinou plast Sad Kde jsou doby, kdy to bývalo poctivé sklo. Jenže laserová jednotka taky tehdy nestála dvě kilča.
Zkus ještě mrknout na support - občas vyschne mazivo a ten laser potom nepojíždí, ale spíš poskakuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17949
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 14:11    Předmět: Citovat

Koukám, že s tou kvalitou to je dnes jako se vším. Kdysi jsem si pořídil za strašný prachy jednu z prvních vypalovaček na CD nějaká BTC. Byla tady půjčovna CD a tak se kopírovalo a pak hrálo jak bylo PC zapnutý. Tisíce přehranejch, stovky nahranejch. Dodnes je ve starý dílenský P2 s Miléniama. Nikdy se nečistila. Pak nejela několik let a instalace Milénií asi před půl rokem bez problému.
Tak jdu kuchat a čistit.
A propo, nějakej testovací program na kontrolu DVD? Nejlepší by bylo, kdyby vygeneroval kontrolní sumu kterou bych porovnal s druhým PC.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9685
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 14:25    Předmět: Citovat

Z tohoto důvodu mám ve svém vehiklu z bazaru instalovány vypalovačky dvě a sice eldžínu H 55L a NEC ND 3520A to proto že se NEC nechytá na jisté značky DVD-R jako Maxell příkladem. Ještě bych uvedl jaký kopírovací program používáš, kde selhává Nero nastoupí Shrink nebo Ašampon. Na zmršené výpalky pomáhá A120. Je to velká věda teda.
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9685
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 15:26    Předmět: Citovat

Jo, do CDP Technics I. poloviny 90. let (SL-PG 400A, 420A, 470A...) implantovali mechaniky Philips CDM1. Divím se sice že strejc Matsushita na tento kompromis přistoupil ale šlo o jenen z nejtrvanlivějších přehrávačů CD a CD-R různých problémových značek. O tom vloženém CD slyším prvně, nestačí plexi atrapa CD ?
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ferro0



Založen: May 31, 2011
Příspěvky: 636
Bydliště: Jablonecko

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 16:00    Předmět: Citovat

Nekolikrat jsem cistil v IPA. Pouzivam sprej IPA 170 dukladne proplachnu celou laser optiku a vysusim fenem kde se moc neprasi. Nejdrive jsem to vyzkousel na nekolika starych funkcnich mechanikach mezi nimi jedna DVDr. Vsechny mechaniky cetly bez problemu dale. Pote prakticky u nekolika stolnich DVD a jednom CD prehravaci, kde nestacilo jen ocistit cocku z vrchu. Po proplachnuti opet funkcni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17949
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 18:54    Předmět: Citovat

Právě jsem skončil s čištením DVD LG GH22NP21. Teda to byla pakárna! Shocked Vytáhl jsem podavač, vycvaknul čelo a sundal spodní plech, to bylo ještě v pohodě. Překvapilo mě, že vevnitř ani smítko a tak jsem váhal jestli má smysl pokračovat dál. Ale zkusil jsem to a začalo peklo zvané klempířina. Normálně u jinejch DVD jde horní plechovej dekl tvaru U vysunout nahoru a zůstane jen plastovej vnitřek. A tady ani náhodou! Plechový packy U plechu byly narvaný v drážkách plastu mechaniky a jedinná možnost byla bočnice ohnout a roztáhnout tak 1 cm do stran. Po rozdělání jsem zase žádný smetí nenašel ale stejně jsem mechaniku vyfoukal stlačeným vzduchem. Pak jsem lupou 8x koukal na optiku a vůbec žádný viditelný znečištění. Tak jsem ji vzal PA metylalkoholem, nic jinýho čistýho nemám. Pak zase další klempířina s nasazením deklu.
No výsledek je, že právě dokopírovala datový DVD 4,2GB vytvořený na jiný mašině, po který před čištením nečetla. Teď to zkusím smazat a nakopírovat zpět.
Co jsem tak geniálně vylepšil nechápu. Jen pro pořádek, u mě se nekouří, takže ta optika žádnej "potah" mít nemohla.
Jo a při zkoumání Aidou jsem zjistil, že to je dokonce DL a netuším proč píše SCSI, když má IDE kšandu.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3386
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 19:13    Předmět: Citovat

částečně pomůže vložený nosič právě v prašném prostředí kde na čočku prach sedá shora.. Tak je mechanika komplet celá krytá a kdo ví, třeba brání teplotnímu prodění a nebere tolik jemného prachu ani zdola - to prý byla hlavní příčina zdechání optik mu aiwy.. Stačilo pod mechaniku udělat teplotní štít, aiwa mám po baráku několik, nikdy jsem nezkoušel už jen proto, že poslední obejdnanou KSS213 sem šteloval půl dne aby vůbec četla. Citlivost na poklep už od nova byla tragédie. Ani nastavení na škopek hold někdy není všemocné - polská kvalita, dřív šlo alespoň sehnat něco origo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7965
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 20:13    Předmět: Citovat

Jirko, celý to může mít jednoduchý vysvětlení (už se mi také stalo), pokud mašina dlouho leží a pak ji připojíš, projeví se zvýšené svody nenaformovaných elytů. To dokáže spolehlivě posunout pracovní body servozesilovačů. Co to znamená nemusím snad psát. Někdy stačí nechat nějaký čas pod napětím a ono se to srovná.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9685
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 21:07    Předmět: Citovat

Ještě by mě docela zajímalo zdalipak každá optická mechanika v compu či už playeru má onen štělovací trimr kterýmž lze zvýšit emisní výkon laseru když slábne a pokud ano jak se to projeví na jeho životnosti ? Jenom teoreticky, šťourat šroubovákem se v tom lépe nebudu.


CD ROM shoes for music fans only.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  CD ROM shoes for music fans only.jpg
 Velikost:  94.75 kB
 Staženo:  40 krát


_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17949
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 23:02    Předmět: Citovat

mi-ro napsal(a):
Jirko, celý to může mít jednoduchý vysvětlení (už se mi také stalo), pokud mašina dlouho leží a pak ji připojíš, projeví se zvýšené svody nenaformovaných elytů. To dokáže spolehlivě posunout pracovní body servozesilovačů. Co to znamená nemusím snad psát. Někdy stačí nechat nějaký čas pod napětím a ono se to srovná.


Nené, v tom to není. Ta mechanika byla v PC každej den pod napětím, jen se do ní nic nestrkalo. Smile
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: ne únor 09 2014, 12:18    Předmět: Citovat

Problem PC mechanik je aj ten, ze na ne nesada len prach, ale pocas prevadzky PC, kde je na zdroji+vzadu ventilátor, je vzduch tahaný aj cez mechaniky. Cize sa zaprasia mnohokrat rychlejsie ako v beznej vezi ci DVD prehravaci.

K cisteniu: mne sa osvedcilo vyfúkat optiku, potom ju ponorit do izopropylalkoholu(IPA) a dat na teplý radiátor. Cez noc sa to svinstvo vo vnútri zvyklo uvolnit, a ráno som to prepláchol znova IPA a nechal dobre vysusit. Z obycajnym alkoholom toto robit nejde, lebo po sebe zanecháva také ,, čmuhy,,.
K cisteniu opitk v ultrazvuku: neskusal som, ale bojim sa, ze by to mohlo poskodit vrchnu sosovku, ma velmi jemne ulozenie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34075
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne únor 09 2014, 12:27    Předmět: Citovat

Ultrazvukom som skusal - nic sa neposkodi. (Ne)fungovalo to potom rovnako ako predtym.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3386
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne únor 09 2014, 12:31    Předmět: Citovat

To bych se spíš bál na tu čočku fouknout tím sprejem, abych neurval uložní čočky na tom plastovém "pantíku". JJ, jak říkal jeden člověk co chtěl očistit na starém videu display, prach je sviňa pozor na něj Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund