Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prosím o pomoc s LCD PanaViera TX-L42E3E

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32085
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so prosinec 28 2013, 22:01    Předmět: Prosím o pomoc s LCD PanaViera TX-L42E3E Citovat

Prosím kolegy bastlíře - profesionální servisáky TV o help.
Mám doma v titulku zmíněnou "placku" a jsa předčasně Ježuchem naježen novým PC s HDMI výstupem grafiky jsem ho po koupi příslušnýho kabelu spojil i s TV. Všecko chodí, HD mám jak vyšitý. Ale nastal problém, se kterým jsem se sice setkával už dřív, ale při pouhým sledování TV tolik nevadil. Ta Viera totiž má roztáhnutej obraz docela daleko přes viditelnej obrys zobrazovacího panelu.

Že po zapnutí režimu volby rozměrů obrazu "AUTO" se mi klasickej 16:9 obraz z digitální TV roztáhne tak, že nerozeznám logo stanice v horním rohu mi tolik neva, jako když se mi to samý stane v momentě využití TV jako monitoru - když si totiž kliknu v pravým horním růžku okna na prostřední políčko "okno na celou obrazovku", vylítne mi "ovládací oblast" celejch Winďousů z viditelnýho obrazu a já jsem v řiti s jakýmkoliv ovládáním. Uživatelsky to nastavení nijak nezměním, to už jsem zkoušel - elektronika v každým režimu zobrazování uřeže ten potřebnej Winďousáckej okraj tak, že na ty tři nejdůležitější okýnka v pravým horním rohu klikám naprosto naslepo.

A teď co bych potřeboval: vlézt do Service Menu a přenastavit tam okraje viditelnýho/zobrazovanýho pole obrazu tak, aby se TV dala bez problémů používat i jako PC monitor. K tomu potřebuju jak kód / postup k vlezení, tak i poradit kde kterej parametr poštelovat, abych zbytečně nerozházel další parametry. V tak moderní věci se budu pohybovat "mimo uživatelský cestičky" poprvé - tak mě prosím nekamenujte. Nehodlám se se svěřenou informací nijak dál chlubit, takže pokud se k tomu někdo z profíků odhodlá, klidně přes SZ, budu mu zauzlovanej. Sice máme přímo v městě značkovej servis, ale je s nima mizerná domluva, TV chtějí dovézt na dílnu, jenže s víc jak metrovou placaticí je to docela problém - už jen dostat ji do auta je vražda, natož ji převážet bez dalšího chlapa jako asistence. Navíc jde jen o seřízení, žádnou funkční závadu ta TV nemá - tak nechci zbytečně nic pokoušet a tahat ji tam, pokud se to dá vyřešit doma jen změnou v SM.

Dík předem za případnou pomoc.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: ne prosinec 29 2013, 10:35    Předmět: Citovat

Pozri užívateľský manuál TX-L42E3E strana 49
Napr. odtiaľ stiahnúť:
http://aboutmanuals.com/014159_sien.php?ID=4125153
(vyskočí nejaké xxx.exe spustiť....stačí zrušiť...pdf-ko sa načíta coby dup,dup dup).
Alebo česky...
https://dlc.panasonic-europe-service.com/EUDocs/default.aspx?lang=en&group=553205&subGroup=635933&docType=OI&model=746936
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32085
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne prosinec 29 2013, 20:38    Předmět: Citovat

Takhle chytrej jsem byl taky - než jsem si vytáhnul z CD přiloženýho k TV celej českej manuál a začal ho číst. Teď už ho mám celej přelouskanej, ale bohužel to co píšeš se týká jen zobrazování analogovýho výstupu přes kabel VGA = konektor D-sub. Kdyby to tak šlo udělat, netřepil bych si prsty vypisováním v profi sekci - já potřebuju nastavit MAXIMÁLNÍ VELIKOST obrazu při zobrazení digitálně přenášenýho zobrazení přes rozhraní HDMI - A TO UŽIVATELSKY NASTAVIT NEJDE.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: ne prosinec 29 2013, 21:17    Předmět: Citovat

Robil som to na nejakom Samsungu, a to som musel nastavovať najmä vo W7. Nakoniec to skončilo pohľadaním a nahraním nových display driverov.
Pri digitálnom prenose musia drivery prepočítať pixle na natív displaya.
Niektoré staršie drivery si mýlia formát 16:9 a 16:10.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32085
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne prosinec 29 2013, 21:31    Předmět: Citovat

Drivery na grafiku mám aktuální, dělal jsem kompletní novej čistej instal W7 64b cca týden před Vánoci - na komplet novou sestavu. Na monitoru Samsung Syncmaster P2470HD s tím problémy nejsou, tam okraj okna hozenýho na "Maximalizovat" přesně souhlasí s okrajem viditelný plochy obrazu - komunikace PC - monitor po DVI.

Zkoušel jsem i LCD TV/PCmonitor LG, typ 22MN43D, tam je to taky naprosto v pořádku - a signál běží z PC po HDMI. Ale když ho pošlu po HDMI z tý samý grafárny do PanaViery, je okraj okna mimo zobrazovanou plochu. Co ještě chceš zdokladovat? Nejsem ucho zelený jak piková sedma, který se ptá na naprostou pitomost, ptám se až v momentě, kdy jsem vyčerpal všecky pokusy, který bez vlezení do SM dokážu sám udělat.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: ne prosinec 29 2013, 21:49    Předmět: Citovat

No určite do servis menu v placke netreba ísť, to je čistá blbosť. Tiež mám inštaláciu W7 cca 1 rok starú/mladú a tú istú chybu čo máš tu s panákom som riešil na samsungu opravou driverov.
Ak tu (v prifi) budeš čakať, tak sa nedočkáš. Hoď to do lepšej sekcie.

Ešte si pozri a prípadne aktualizuj fw
http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/download/fw/europe/down_eu10.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32085
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne prosinec 29 2013, 23:46    Předmět: Citovat

Firmware byl v.1009, dal jsem nejnovější v.1016 - problém je furt stejnej.
Podívej se na přílohy, kde mám maximalizovaný okno VLC přehrávače na Samsungu Syncmasteru, a jednou zmenšený a a podruhý maximalizovaný okno toho samýho přehrávače na Vieře. Zobrazuju vždycky pravej horní roh s klikacíma okýnkama "Na lištu", "Zmenšit" a "Maximalizovat".

A pro ilustraci tam dávám i dvě fotky z pořadu "Moonshining" dnes večer na Discovery - na první fotce je tvrdě nastavenej režim 16:9 - logo stanice je vidět, na druhý fotce je režim "Automaticky" - a obraz je roztaženej tak, že z loga Discovery zbejvá pár bílejch pixelů vpravo při horní hraně zobrazovače. Jenže když dám režim 16:9 na HDMI, tak mi to stejně ušmikne vrchní část obrazu, i když to na ploše obrazovky udělá nahoře a dole černý pruhy, tak obraz není celej.

Už to chápeš WCG, že to uživatelsky bez SM nejde nastavit?



Monitor Samsung Syncmaster.JPG
 Komentář:
Okno VLC je dotaženo přesně do rohu zobrazovače

Stáhnout
 Soubor:  Monitor Samsung Syncmaster.JPG
 Velikost:  93.44 kB
 Staženo:  121 krát


PanaViera, zmenšený okno.JPG
 Komentář:
Okno VLC je zmenšeno, nevyplňuje celou plochu zobrazovače TV

Stáhnout
 Soubor:  PanaViera, zmenšený okno.JPG
 Velikost:  132.2 kB
 Staženo:  130 krát


PanaViera, maximalizace VLC.JPG
 Komentář:
Maximalizovaný okno VLC - ovládání je uříznuto

Stáhnout
 Soubor:  PanaViera, maximalizace VLC.JPG
 Velikost:  84.7 kB
 Staženo:  125 krát


PanaViera 16ku9.JPG
 Komentář:
Běžnej program DVB-C Discovery, režim 16:9 - logo je vidět, nad a pod obrazem jsou černý pruhy

Stáhnout
 Soubor:  PanaViera 16ku9.JPG
 Velikost:  149.04 kB
 Staženo:  126 krát


PanaViera automaticky.JPG
 Komentář:
Ten samej program, jen režim Auto - obraz roztažen, logo ušmiknuto mimo zobrazovač...

Stáhnout
 Soubor:  PanaViera automaticky.JPG
 Velikost:  116.76 kB
 Staženo:  118 krát


_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miri



Založen: Jul 28, 2006
Příspěvky: 199
Bydliště: Nový Jicin

PříspěvekZaslal: čt leden 16 2014, 1:28    Předmět: Citovat

Asi budeš muset pohledat novější ovladače. Syn, se kterám moc nekomunikuju tuhletu proceduru zkoušení ovladačů praktikoval víc, jak tři měsíce. Nakonec se mu to povedlo. V servis menu té TV asi neuspěješ.... Asi tak
_________________
Miri
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 16 2014, 8:49    Předmět: Citovat

S monitorem pro PC, který je i jako TV, se to nedá porovnávat - tam se přepínají režimy jak na monitoru pro PC.
Kdysi jsem měl podobný problém. Na TV bylo 1920x1080 (16:9) a z PC lezlo 1920x1200 (16:10). Nakonec jsem to vyřešil nastavení v PC grafiky na rozlišení, které pak vyhovovalo na TV.
Prostě to může být u tebe sice blbina, ale zkus dát i jiná rozlišení na grafice PC, jak to dopadne na té TV. Možná také pro srandu, zkus dát jen 16bit. barvy, pokud to půjde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32085
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 16 2014, 12:33    Předmět: Citovat

Rozlišení z PC je nastavený na 1920 x 1080 - jenže TV Pana z něj zobrazí odhadem jenom cca 1800 x 900.
Když připojím k PC jako první monitor Samsung Syncmaster přes DVI a jako druhej monitor přes HDMI monitor LG, automaticky se mi plocha "roztáhne doprava" i na druhej monitor. Rozlišení zůstane HD na obou plochách, i když LG je o 2" menší. Když pak "táhnu" nějaký okno z jednoho monitoru na druhej, když se svislej okraj okna dotkne hranice jednoho monitoru, zároveň se objevuje i na hranici monitoru druhýho. "Mezera", kterou musím překonat posunutím myši, abych dostal svislou hranu okna z pravýho okraje "monitoru 1" na levej okraj "monitoru 2" je nepatrná - dá se říct nulová. Když ten samej přesun udělám s Panasonicem ve funkci "monitor 2", dělá potřebnej posun na té 42" obrazovce Panasonicu odhadem skoro 2cm ve vodorovným směru... Svisle to je asi tak ten 1 cm, o kterej je právě schovaná ta horní lišta Woken... Prostě ve fabrice někdo ojebal nastavení a já se teď musím pokusit ho stáhnout zpátky kam patří. S nastaveným rozlišením na PC to nemá co dělat.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 16 2014, 12:47    Předmět: Citovat

Tak to je asi fakt problém v TV. To zachrání pouze 3 věci (úprava v SM (ale kde ?), prodat, vyhodit) Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32085
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 16 2014, 13:06    Předmět: Citovat

Už jsem zjistil, kudy a jak na to, pomohli i známí tady z Bastlírny - jak jsem slíbil, nebudu to šířit dál. Jen napíšu, že je to v servisním manuálu pro šasi Panasonic GLP26 na stránce 14...

Dík všem co pomohli.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 16 2014, 13:36    Předmět: Citovat

Takže verze č.1 Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund