Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak nastavit zabezpečení sítě?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9787
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po prosinec 23 2013, 23:51    Předmět: Jak nastavit zabezpečení sítě? Citovat

Zdravím.
Mám tu na vyzkoušení webové rádio z Tchiba. Problém je, že i když nastavím v rádiu správný kód sítě ve tvaru (zabezpečení WPA - ba201dda5), tak se mi odmítá připojit rádio na síť. Pokud "heslo" na routeru vypnu vypnu, tak rádio funguje. Nerad bych ale síť nechal volně přístupnou.. Velikost znaků dodržuju..
(podobně se chová tablet od Samsungu, který se mě snaží přesvědčit, že zadávám špatný heslo. Přitom ho zadávám správně)



log.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  log.png
 Velikost:  229.84 kB
 Staženo:  94 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9787
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út prosinec 24 2013, 0:39    Předmět: Citovat

Tak jsem to rádio mrzutě odložil pod stůl a za pět minut začalo hrát.. (nechal jsem tam to heslo, to správný heslo). Takže již webový rádio funguje..

Edit:
Druhý den jsem jej opět zapnul a do sítě nešlo přihlásit. Opět známá hláška "spojení ze sítí bylo přerušeno". Situace se opakovala stejně jako včera.. Je zvláštní, že poté, co je připojeno už hraje do doby, než jej vypnu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6566
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: út prosinec 24 2013, 13:52    Předmět: Citovat

Taky nemohu jet zabezpečeně na net radiu. Je to ale sencor. Prostě to nejde.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: út prosinec 24 2013, 13:52    Předmět: Citovat

Asi nic zvláštního. Je to asi vysokým zarušením.
Měl jsem nastaveno zabezpečení na routeru. Pokud bylo málo sítí šlo vše OK. Časem se to občas přestalo připojovat , až to skončilo tak , že už se to nechtělo připojovat vůbec. Nakonec jsem zjistil , že když zabezpečení vypnu jako ty vše funguje. Tak jsem místo WEP použil WPA-presharekey.
Síť se připojuje normálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: út prosinec 24 2013, 13:52    Předmět: Citovat

Mám zaškrtnuto TKIP 8 číslic , zatím se to připojuje normálně.
WEP nejde při zarušení připojit.
Asi to bude podobný problém.


Naposledy upravil Mira_A dne út prosinec 24 2013, 13:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirda



Založen: May 14, 2004
Příspěvky: 597
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: út prosinec 24 2013, 14:45    Předmět: Citovat

Včera jsem se trápil s smart TV LG. Asi to samé, pět sítí detekovaných, heslo správně napsané a stále nějaká hláška. Heslo jsem už nepřepisoval, dával je opakovat a asi po osmé hláška připojeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5018
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2013, 1:07    Předmět: Citovat

SENCOR: mal som to tu, po "vytočení" posledného znaku hesla nestlačiť potvrdenie, ale podržať. Inak to tam pridá akože medzeru, dosť blbo urobené... ale dalo sa pripojiť aj WPA2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9787
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2013, 1:35    Předmět: Citovat

Tak, jak všichni trávili svátky s osobami blízkými, já neměl s kým, tak jsem se se zapálením šťoural v routeru. Jednak jsem zkrátil heslo o 2 znaky a nastavil zabezpečení "WPA-PSK" (to jsem zjistil zhruba před dvěma dny, že to jde Smile ) A milé webové rádio, které jsem už málem balil do krabice, že jej vrátím, se chytlo na prvý pokus.. Takže se vracet nebude.. Ještě prověřím zítra..

Edit: Ráno 25.. - webové rádio se chytlo na první pokus. Připojeno za necelou minutu. Takže je problém vyřešen.. :
chtělo to upravit nastavení v routeru..
Zabezpečení: WPA-PSK (původně bylo WEP)
Heslo: 8 znaků (původně 10 znaků)
ostatní ponecháno tak, jak to bylo..
(router Zyxel, viz obrázek výše)

O tohleto rádio šlo: (nejspíš přebrandovaný DNT)



1-Fotografie-0010.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  1-Fotografie-0010.jpg
 Velikost:  68.71 kB
 Staženo:  48 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2013, 14:32    Předmět: Citovat

Mirda napsal(a):
Včera jsem se trápil s smart TV LG. Asi to samé, pět sítí detekovaných, heslo správně napsané a stále nějaká hláška. Heslo jsem už nepřepisoval, dával je opakovat a asi po osmé hláška připojeno.


Jestli si myslíš , že síctí máš v okolí tolik co ti ukazuje nějaké zařízení tak je to omyl. Může jich být třikrát více. U mě v okolí routru našel Wifi telefon i-mate SP5 (s citlivější detekcí) nějkých 25 přístrojů z toho cca 10 AP. Třeba naproti tomu můj smartphone SAMSUNG S6102 najde pouze tři AP a to když má štěstí. Když jsem tam nainstaloval program pro monitoring , byl schopen detekovat 6 sítí. To však neznamená , že signál ostatní neruší.
Jinak na každém kanálu už skoro něco je takže najít kanál se sousedním volným z každé strany je problém.
Samozřejmě u toho imate jde vidět , že hodně sítí , co dektuje navíc , tak ty sítě často jen přerušovaně.

TO ZARUŠENÍ ZAČÍNÁ BÝT VÁŽNÝM PROBLÉMEM.

Bohužel se neřeší ani rozdělení kanálů. Nějaké schůzky majitelů Wifi , kde by se dohodlo , kdo kde co bude pokrývat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6566
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2013, 17:08    Předmět: Citovat

pot pao Vím, že se musí tlačítko držet dlouho. Stejně se nechytne. Ale mně je to jedno, protože je to v suterénu a okolo nikdo nebydlí:-)
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2013, 18:41    Předmět: Citovat

Ono jet bez kodování nemusí být takový problém.
Nemám FUP, tak občas zapnu kodování, pak něco zkouším nebo opravuji, tak to třeba zase vypnu...
Na starém modemu jsem měl pro 2 MAC adresy BAN, jedno byl s jistou pravděpodobností "sosák", co tahal nějak moc. Proč by to měl řešit přes moji WiFinu "zadarmo"?
Jinak když se někdo na chvíli připojí, s tím se starost dělám jen když mám podezření, že mě to může vadit...

Odpoledne chodil po ulici někdo ve věku na hranici mezi "dítětem a mladíkem"... Asi mu Ježíšek nadělil tablet... Že by zkoušel nějakou FREE Wifinu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9787
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: st prosinec 25 2013, 20:10    Předmět: Citovat

No mě bylo vysvětleno, že minimálně nějaký primitívní kódování by nastavený být mělo. Když se dá přes Wi-fi spojit PC a telefon..?
nebo PC a to webový rádio. Nebo, pokud máš klasický "heslo" do routeru, tak Ti jej nějaký vtipálek "trošku poladí" - Stejně, jako se občas rejpu v tom našem přes Wi-fi..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5018
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26 2013, 1:06    Předmět: Citovat

To máte ešte dobré. Ja som tu mal rekord 50 WiFi sietí, a to ešte neviem koľko ich bolo skrytých. Inak ich je tak okolo 34. Ako sa to vojde do tých 14 kanálov, to naozaj neviem. A pokiaľ je pravda, že mikrovlnná rúra má rovnakú frekvenciu, tak pri jej menej kvalitnejšom odtienení padnú WiFiny všetkým Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26 2013, 9:26    Předmět: Citovat

monterjirka napsal(a):
Ono jet bez kodování nemusí být takový problém.
Nemám FUP, tak občas zapnu kodování, pak něco zkouším nebo opravuji, tak to třeba zase vypnu...
Na starém modemu jsem měl pro 2 MAC adresy BAN, jedno byl s jistou pravděpodobností "sosák", co tahal nějak moc. Proč by to měl řešit přes moji WiFinu "zadarmo"?
Jinak když se někdo na chvíli připojí, s tím se starost dělám jen když mám podezření, že mě to může vadit...

Odpoledne chodil po ulici někdo ve věku na hranici mezi "dítětem a mladíkem"... Asi mu Ježíšek nadělil tablet... Že by zkoušel nějakou FREE Wifinu?



Otevřenou síť bych nepoužíval , nemám na routeru QoS a mám FUP.
MAC adresa se dá zjistit za pár sekund. Je na to nějaký prográmek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund