Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Potenciometry TP195 (196, 199)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2672

PříspěvekZaslal: po listopad 11 2013, 10:38    Předmět: Potenciometry TP195 (196, 199) Citovat

Dobrý den všem.
Na zdroji Diametral L240R51D mi odešly potenciometry pro nastavování napětí (1k a 10k) a potřeboval bych je něčím nahradit. S tím bych asi nahradil i poťáky na nastavovoání proudu, tam je hodnota 5k. Vybral jsem si kvalitní (doufám) českou produkci ES-Ostrava - jenže tam mi dodají minimálně 50 ks od hodnoty.
Na eshopu Denkl.cz jsem našel potřebné tipy, bohužel "jen" TP195, a jsou ještě z produkce Tesly Lanškroun - čili nebudou z nejnovějších. Přitom ta cena není zrovna lidová, ale to bych překousl.
Ale na jiném webu ( http://www.instrumento.cz/diskuse-tema-5695-jake-potenciometry-do-lampoveho-zesilovace-.html ) jsem se dočetl, že právě potenciometry od firmy Denkl jsou velmi nekvalitní.
Nemáte s kvalitou poťáků od firmy Denkl někdo zkušenosti? Nebo obecně s kvalitou nepoužitých starých českých cermetových poťáků.

Jinak budu muset trochu rozvrtat plošňák, pro nastavování napětí to bude v pohodě, ale poťák pro proud má kolem sebe cestičky, tak nevím, zdali to mám natahat jinudy, nebo koupit zase shitový poťák a za čas ho vyměnit. Nebo koupit TP052, ale ten jsem skoro nikde nenašel.

Děkuji za radu.

Petr Filipi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6008
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: po listopad 11 2013, 11:04    Předmět: Citovat

TP 195 mám ve zdroji několik let bez problémů, mají pouze tužší chod hřídele ale to nemusí být na závadu. Tolerance do hodnoty 250K je 20%, větší 30%, výběrové s označením "K" 10%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: po listopad 11 2013, 11:36    Předmět: Citovat

Docela dobré potáky mají v Gesu jsou to ty co mají plastovou hřídelku a zbytek je kovový... Oproti těm všem co mají v GM jsou tyto nebe a dudy. Taky tomu odpovídá trochu vyšší cena chodí však pěkně.

Vypadají takto www.tipa.eu/fotocache/bigorig/02250553.jpg


www.soselectronic.cz/a_info/img_data/a/trim/PC16BU.jpg

Výrobce je OMEG. Velice kvalitní potáky jsou Alps ale v našich končinách nenajdeš možná tak farnell
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19582
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po listopad 11 2013, 12:02    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
...jsem se dočetl, že právě potenciometry od firmy Denkl jsou velmi nekvalitní.
Nemáte s kvalitou poťáků od firmy Denkl někdo zkušenosti?...

Firma Denkl nic nevyrábí a nabízí především bazarové zboží, výběhové a vyběhlé typy, které už obvykle nemají mechanicky stejnou náhradu.
Nic víc.
Tím ho nehodlám obhajovat, jestli skutečně věděl, co kupuje. Podle mne však věděl nanejvýše, že šlo o mimotolerantní součástky, což nám nikdy nevadilo - za takové jsme po bazarech něco utratili a v našich bastlech uspokojivě makají 20 a více let...
Chci tím říci, že stejně dobré nebo stejně špatné součástky téhož typu se čas od času prostě na trh dostanou a koupíte je takto i u jiných prodejců.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5694
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po listopad 11 2013, 13:11    Předmět: Citovat

Nevím, kdes na to přišel s těmi 50ks od hodnoty, ale ES-Ostrava posílá potenciometry i po 1kusu. Bral jsem si tam pár různých pot. po 2-3kusech. Zavolej si tam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2672

PříspěvekZaslal: po listopad 11 2013, 13:54    Předmět: Citovat

jezevec napsal(a):
Zavolej si tam.


Já tam bohužel psal a před minutkou i volal a stručný překlad rozhovoru je tento:
"Paní, potřeboval bych pár kousků klasických hodnot 1k, 4k7 a 10k, typy TP195-199. Neměli byste těch pár kousků skladem?"
"Bohužel, my všechny ty poťáky vyrábíme na zakázku"
"Aha, tak děkuji, nashledanou"
"Nashledanou"

Takže asi tak. Taky bych je rád nakoupil nové.

Petr Filipi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po listopad 11 2013, 13:59    Předmět: Citovat

Mel ses ptat jestli ti poslou co potrebujes Smile
Co maji ci nemaji skladem ti muze byt ukradene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2672

PříspěvekZaslal: po listopad 11 2013, 14:06    Předmět: Citovat

Zatím to vypadá tak, že jsem jim ukradený já s mými 6 kusy.
A to jsem teď zjistil, že v ceníku, který mi ráno poslali, mají dokonce "Min. objednané množství 100 ks od položky".
To bych se z toho pokakal.
Pro informaci přikládám dnes zaslaný ceník.

Petr Filipi

P.S. Nechcete někdo po 48 kusech poťáků TP195, hodnoty 1k, 4k7 a 10k, hřídel 32mm, lineární, tolerance asi 20%? Zn. levně (54 Kč/kus bez DPH).



cpotenciometry.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  cpotenciometry.jpg
 Velikost:  247.26 kB
 Staženo:  133 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: po listopad 11 2013, 14:15    Předmět: Citovat

Taky jsem jim tak pul roku, rok zpet psal, chtěl jsem všechny nove do music 130 a rekli mi taky min 50kusu. Kus stoji pres 100kc, takze odber takoveho mnozstvi nepripadal v uvahu. A zadneho dodavatele u nas ktery by vedl vsechny hodnoty asi ani nemaji...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2672

PříspěvekZaslal: po listopad 11 2013, 14:20    Předmět: Citovat

Další přepis rozhovoru. To aby je člověk prosil, aby mu něco prodali.

"Dobrý den, paní, já jsem s vámi před chvílí mluvil o potenciometrech s odběrem pár kusů".
"Ano, vzpomínám si".
"Nemohla byste mi prosím říci, zdali od vás nenakupuje nějaký klasický prodejce součástek?"
"Ano, bere od nás pan Krčmář, EZK nebo tak nějak. A pak takové ty obchody jako GM nebo GES"
"No GES ani GM od vás asi nebere, tam vaše produkty neprodávají"
"Aha, tak to asi bude jen pan Krčmář"
"A nemohla byste mi ještě řící, prosím, zdali tam nemáte pár kousků z nějaké nadvýroby, pokusů, odmítnuté zakázky, prostě pár kousků, které byste mi mohli prodat"
"Tak já vás přepojím na paní Papiežovou"
"Super, děkuji"
"Papiežová, prosím"
"Dobrý den, tady Filipi, vy jste mi dnes posílala ceník poťáků. A já bych se chtěl zeptat, zdali tam nemáte pár kousků z nějaké nadvýroby, pokusů, odmítnuté zakázky, prostě pár kousků, které byste mi mohli prodat"
"Vydržte, podívám se do výroby a případně vám odpovím na email"
"Děkuji mnohokrát, nashledanou"
"Nashledanou"

Koukal jsem do EZK, mají jen TP195, ale za 99,9000 Kč za kus s DPH. Žádná láce oproti 65 Kč/kus s DPH z Ostravy. Ale 1k stejně nemají, min. odběr mají 30ks a čeká se na to měsíc. Ach jo.

Petr Filipi


Naposledy upravil petrfilipi dne po listopad 11 2013, 14:28, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9004
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po listopad 11 2013, 14:28    Předmět: Citovat

Z ESO lze kusově brát jen to, co jim zbyde z hromadné výroby pro někoho jinýho, vždycky dělají něco navíc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5174
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: po listopad 11 2013, 16:14    Předmět: Citovat

Možná teď. Cry . Já jsem si u nich nechal dělat na zakázku taky pár (do 10ks) potenciometrů do anglického zdroje. Původní měly jen šlic na šroubovák. A tenkrát byli velmi ochotní a navíc to byly takové dost zajímavé hodnoty. No asi nová doba Laughing . Ale je to škoda. Jo, a taky nějaký C, impulzáky. Taky pár kousků a bez problému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18691
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út listopad 12 2013, 6:11    Předmět: Citovat

Nwm , no . http://www.hadex.cz/hledat/?search=tp195 http://neon.e-servisy.cz/katalog.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2672

PříspěvekZaslal: út listopad 12 2013, 7:42    Předmět: Citovat

Ten Hadex je boží. Jeden kus 4k7 koupíš za 90 Kč vč. DPH, ale 10 kusů koupíš za 75 Kč bez DPH, tj. 90,75 Kč s DPH. Tomu říkám sleva. A to se vyplatí.

Jinak díky za další dva prodejce, které jsem v Googlu nějak přehlédl. Bohužel ani jeden nemá všechny 3 hodnoty, jaké potřebuji. Takže zkusím toho Denkla, neboť z ES se mi nikdo neozval. I když den-dva bych jim ještě dát mohl.

Petr Filipi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2672

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2013, 9:53    Předmět: Citovat

Aleluja,
v ESO překvapili a nabídli mi poťáky TP199 za skvělých 62 Kč/kus. Jeden typ má sice kratší hřídelku, ale mám neskutečně šikovného soustružníka, tak mi ji (snad) nastaví. Naštěstí je to typ, který aspoň nějakou hřídelku má, tak to je za co upnout.
Děkuji všem za rady.

Petr Filipi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund