Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sluchátka s max. útlumem zvuku směrem ven, jaká?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3324
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 02 2013, 20:05    Předmět: Sluchátka s max. útlumem zvuku směrem ven, jaká? Citovat

Prosim o radu. Hure slysim a chtel bych si poridit sluchatka ke sledovani zvuku tv a muziky. Takze trosku kvalitnejsi. Moc penez neni a po vanocich tuplem. Tak neco do 2 tisic. Mate nekdo dobrou skusenost se sluchatky ktere vlastnite. Nebo nejaky testy sluchatek. Hledam na netu ale vzhledem k nizke cene jsem kloudny test nenasel. Dekuji

Edit. Castka opravena. Nejak si mi zamotali nuly Smile


Naposledy upravil robo dne so únor 02 2013, 22:29, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19603
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so únor 02 2013, 22:13    Předmět: Citovat

Předpokládám, že ta částka asi neměla být do 2 milionů, ale jen do dvou tisíc peněz.
Ale opravdu kvalitní uzavřená sluchátka s doživotní zárukou a zaručovanými parametry pořídíš už i pod tisícovku.
Nedávno jsem kupoval model UR18, ten už v nabídce nevidím (ale spokojenost značná), teď bych doporučil UR20 nebo KC25, podle uvážení můžeš jít i do dražších, nicméně dojem z kvality zvuku už pak neroste tak strmě, jako cena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2013, 11:11    Předmět: Citovat

1) Parametry neříkají absolutně nic o zvuku, pecky od Ťamana za dvacku mají parametry taky super.
2) Doživotní záruka je na nic. Je dobrá jen u nekvalitních Kossů. Vlastním sluchátka stáří 41let a cca 20 let a nic jim není, což je teprve náznak kvality.
3) Doporučuji se vykašlat na Koss a zvolit nějakou značku jinou než americkou čínu: AKG, Sennheiser, Beyerdynamic a podobně. A to obzvlášť pokud ti jde o kvalitu zpracování.
Namátkově stojí za zmínku třeba: Audio-Technica ATH-M20, Audio-Technica ATH-T400, AKG K511 (nebo K512), Beyerdynamic DT 231 Pro, Shure SHR240 ...

Stanov si nejdřív přesně co chceš (tzn. třeba aby byly co nejvíc nezničitelné, délku kabelu a hlavně co čekáš od zvuku: třeba hodně basu jako Kossy,... ?) a popřemýšlej o tom namísto bezmyšlenkovitého koupení prvního šmejdu, který ti prodejci vnutí (typicky je to právě Koss).

_________________
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lopez



Založen: Dec 17, 2011
Příspěvky: 884

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2013, 11:17    Předmět: Citovat

http://www.muziker.cz/studio-podium/nahravaci-studio/sluchatka/standartni-sluchatka/p/18208-superlux-HD-669

Vzhladom k cene vynikajuca kvalita zvuku a su aj pohodlne.Osobne pouzivam Superlux HD-668B tie su ale otvorene.Najdete o nich dost vela recenzii.V podstate spickova kvalita za par korun.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19603
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2013, 11:59    Předmět: Citovat

Třicetiletá AKG mám taky, k tomu dvaceti- a patnáctileté Philipsy a po celou dobu jsou s nimi stejné potíže, jako s každými jinými: praskající náhlavníky, přerušené šňůry, loupající se těsnění mušlí.
Hrají stále stejně.
Zapomněl jsem na téměř čtyřicetileté Tesla ARF300 - nejhorší, až telefonní, zvuk, pohodlné také moc nejsou. Po těch letech hrají také stále stejně mizerně (proto jsem je ani tenkrát nikomu nedoporučoval), ale na kablíky jsem za ty roky nemusel sáhnout, náhlavník také nikdy nepraskl.

Tím chci říci, že, chceš-li sluchátka na doživotí, prostě na některá vsaď - spolehlivost a výdrž mechanického provedení se liší více kus od kusu u jednoho typu, než se liší mezi jednotlivými výrobci. A, pokud jde o značky, které doporučil Amarok - i u nich existuje kategorie pro profesionály a kategorie pro domácnost. Mimochodem - ty SuperLuxy podle Lopeze také nevypadají špatně...

Navštiv nějakou prodejnu, kde ti je umožní vyzkoušet, a vyber si taková, která se ti budou jevit, že právě tobě opravdu uspokojivě hrají. Poslechový dojem je totiž také individuální a nerad bych tě tlačil do nákupu sluchátek, v nichž budeš slyšet šustit ty bankovky, cos za ně dal, místo toho zvuku, kvůli kterému sis ta sluchátka koupil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2013, 12:54    Předmět: Citovat

U AKG je problém praskající koženky dlouho známá věc a výrobce s tím bohužel nic nedělá - asi nemá motivaci. Rolling Eyes
Kabely všeobecně jsou problémové kvůli tomu, že s k nim lidé chovají nelidsky.
Při slušném zacházení kabel přežije majitele (u mě je po 41, respektive cca 20 letech kabel stále OK, ale i u 12letých Philipsů je kabel jako nový) pokud to nejsou tkaničky jako u některých Kossů (například Porta Pro).

Superluxy jsou hodně dobrá volba, je to docela stará Taiwanská značka, design mají sice okopírovaný od AKG, Beyerdynamic, nebo Audio-Technica, ale zbytek mají svůj. Za tu cenu (kolem 700.-) zaručeně nic lepšího než Superlux neseženeš.

_________________
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lopez



Založen: Dec 17, 2011
Příspěvky: 884

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2013, 13:09    Předmět: Citovat

Pokial ide o neutralny zvuk? - tak su lepsie SuperLux HD 662F.Tie su za 639Kč.Pri HD 662 si jednoducho vyberiete charakter zvuku.A ked to tak zoberem? -tak za 2000Kč mozete kupit vsetky 3. Very Happy
Mimochodom tolko stoja tie Shure SRH440 ktore maju charakter zvuku podobny ako SuperLux HD 662F.
Beyerdynamic DT 770 stoja cca 3500Kč.
Tak rozhodne stoji za to ktorekolvek SuperLux-i aspon vyskusat.

Edit:Pre dlhodobejsie pocuvanie je dobre kupit Velurove nausniky - AKG Velour Ear Pads.



superlux-hd662-spec.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  superlux-hd662-spec.jpg
 Velikost:  52.05 kB
 Staženo:  132 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2013, 16:26    Předmět: Citovat

http://www.headphone.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1353
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2013, 18:36    Předmět: Citovat

Na poslech tv a z pc tj mp3,flac jsem pořídil za 1900kč Sennheiser HD 449 ,mohu doporučit.Výborná citlivost,vyrovnaná charakteristika.Když sluchátka tak jedině Sennheiser Exclamation Jsou samo i lepší značky,ale za podstatně větší peníz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lopez



Založen: Dec 17, 2011
Příspěvky: 884

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2013, 19:17    Předmět: Citovat

Pikofarad - tie maju ale podstatne horsiu charakteristiku a stoja 3x tolko co Superlux.
http://www.headphone.com/headphones/sennheiser-hd-449.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1353
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2013, 20:06    Předmět: Citovat

Milý lopezi,nejsem tak bohatý abych kupoval haraburdí. Wink Vždy platilo a platit bude,za málo peněz málo muziky.
Na charakteristiky nedej,poslechni a pak se rozhodni.A věř,že než vydám své peníze,tak o tom řádně pouvažuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2013, 21:58    Předmět: Citovat

Nepřipadá ti, že jsi trochu naivní? Od kdy v dnešním světě cena koresponduje s kvalitou? Ve zbytku máš ale pravdu. Wink
Sennheiser bych ale osobně nevolil, protože např. ergonomie je na zvážení (např. oválné mušle). V případě Sennheiser HD 449 se rovněž nedá mluvit o vyrovnanosti, protože jsou dost basové, ale kvalitní jsou určitě více než Superluxy (taky za slušný příplatek).

_________________
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7857
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2013, 23:25    Předmět: Citovat

AmarokCZ- v čem je ergonomicky špatná oválná mušle? Já osobně nemůžu mít na hlavě kulaté mušle (ono ne každý má ouška jak mimino). Navíc mám každý boltec jinak vysoký, takže i když natrefím sluchátka, která mi sedí na uších relativně dobře, tak se mi stane že mám otlačený boltec na pravém uchu. Je trochu vyšší jak na levém.
Osobně nejčastěji používám jakési noname s popisem SOUNDS UMLIMITED SL-281- mají polootevřenou konstrukci (což tazatel zrovna nehledá), ale díky tomu mají perfektní vykreslení basů. Když si je jen trochu přikryju dlaněmi, už je to neslané, nemastné.

Nová sluchátka bych si kupoval tak, že bych si je na prodejně zkusil nasadit, trochu s nima pošiboval po hlavě (zda někde netlačí), potom bych si tam poslechl z nějakého známého zařízení nějakou muziku. Třeba pro subjektivní posouzení basů se mi osvěddčila skladba od Queen Another bites the dust.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7926
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2013, 23:44    Předmět: Citovat

Koupil jsem si v září dost levná sluchátka Sennheiser HD201. Dnes stojí necelých 500 Kč. http://www.mironet.cz/sennheiser-sluchatka-hd-201+dp96659/
http://sluchatka.heureka.cz/sennheiser-hd-201/recenze/
Zatím jsou v pohodě. Mají vyvážený zvuk, někdo by mohl postrádat zdůraznění basů. Kabely jsou dost tenké, ale přesto zatím pevné. Náhlavník JE vypolstrovaný, přestože to na některých fotkách není moc vidět. Sluchátka jsou velice lehká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2013, 23:52    Předmět: Citovat

Když si dám Sennheisery tak, že je střed měniče proti zvukovodu, případně ještě více vepředu (tak to IMHO hraje nejlíp), tak se už polstrování dotýká ucha (zezadu) a to časem začne tlačit. Možná to jedincům s malým uchem nevadí, ale mezi malo-uché nepatřím a pohodlí je pro mě to nejdůležitější. Sad
Osobně se mi osvědčila jen hodně velká oválná mušle, takovou ale dělá asi jen jeden výrobce na světě. Případně velká kruhová mušle (průměr 7cm a víc), ale tak velkou taky skoro nikdo nedělá. Pak mě přestalo bavit hledat neexistující a vyřešil to vlastními sluchátky.

_________________
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.28 sekund