Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Internet
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gabel



Založen: Oct 15, 2007
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04 2009, 5:29    Předmět: Internet Citovat

Zdravím.

Mám doma internet ,ktorý prímam cez AP a prevádzkovateľom mám pridelenú jednu IP adresu. AP má xx.xx.xx.49 a v PC mám xx.xx.xx.149.
Predvolená brána je xx.xx.xx.1
To AP je povolené ešte aj MAC adresou.
Ja by som chcel tento net rozviesť aj bezdrôtovo, ale kábel musí zostať.
Keďže sa v sieťach moc nevyznám tak sa chcem spýtať že aký router si mám kúpiť,poprípade či by sa na to nedalo použiť ďalšie AP a ak áno tak v akom móde,mám jedno zvyšné (Air Live WL-5460AP v2).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hurvo



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Pod Javorinou

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04 2009, 7:47    Předmět: Citovat

Ak to máš povolené len na tú MAC adresu, tak to potom budeš musieť požiadať prevádzkovateľa o zmenu MAC adresy a dať mu MAC adresu routera. Pôvodnú adresu dá IP atd. dáš do routera. Ani mu nemusíš hovoriť že to chceš na router!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04 2009, 8:18    Předmět: Citovat

Mezi AP a PC zapoj router a na něm můžeš v klidu naklonovat nebo jen zapsat novou MAC adresu (stejnou jako byla ta původní), pokud ti jde o naklonování adresy z PC. K tomu nepotřebuješ žádat o nic.
Pokud bys tam dával router s AP místo původního jen AP, tak si opět opíšeš MAC adresu z původního AP a celé nastavení IP a toto nastavíš na tom novém routeru s AP.
l
Jen si tam nezapomeň připojit router s wifi. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04 2009, 9:25    Předmět: Citovat

Tak za to APčko zarad router s wi-fi- V podstate jakýkoliv.
Nemusíš nic měnit vzhledem k poskytovateli a router si můžeš nakonfigurovat jak chceš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jancis1



Založen: Aug 05, 2005
Příspěvky: 473

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04 2009, 12:32    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):

Pokud bys tam dával router s AP místo původního jen AP, tak si opět opíšeš MAC adresu z původního AP a celé nastavení IP a toto nastavíš na tom novém routeru s AP.
l
Jen si tam nezapomeň připojit router s wifi. Wink
Chcem sa spýtať, aj ja mám internet cez WIFI a mám z routra kábel do PC. Keby to chcem napr. aj na notebook cez WIFI, tak buď to dám ešte jeden router, alebo ak tomu dobre rozumiem, tak existuje aj taký router že on zároveň príjma WIFI internet a hneď to aj vysiela, že by stačil len jeden? A keď je ten pôvodný router zaheslovaný, kďe sa dá vyčítať jeho nastavenie? Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04 2009, 13:22    Předmět: Citovat

Tak asi napřed odzadu. Ten původní "router" je co ? Značka, typ atd.
Hodně řekne výpis v příkazovém řádku. Napřed cmd a potom ipconfig /all
To si opiš a pak se dá laborovat s Resetem. Jak víš, že tam máš router ? Nepleteš si to s AP (Acces Point) ? Pokud je na tej škatulce vstup pro koax od antény a jen jeden výstup (RJ45), tak to bude jen AP (většinou).

Pokud chceš za svoji krabičku jen připojit kabel plus wifi, tak nejlevnější a funkční asi bude router s wifi např. od Edimaxu http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=80988

Tím můžeš samozřejmě nahradit i ten původní, ale jen pro 2,4 GHz příjem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gabel



Založen: Oct 15, 2007
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: so prosinec 05 2009, 10:57    Předmět: Citovat

Ďakujem.

Včera mi náhodou volal známy že kúpil router ,tak som sa u neho zastavil a mali sme to zachviľu nastavené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2496
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: po leden 28 2013, 21:24    Předmět: Citovat

Chtěl jsem vyřešit u známých problém s PC, které bylo celé zralé na přeinstalaci, (před mým zásahem internet fungoval i když neskutečně pomalu). Po kompletní přeinstalaci (Win XP) se vše zdálo OK, u mě doma po připojení kabelem k routeru internet ok. Odvezl jsem tedy PC zpět, zapojil stejně, jako to vždy fungovalo, ale tam internet nejde.
Připojení je řešeno: anténa - accesspoint WL-1120AP, za ním router MSI RG54G3.
Po připojení utp kabelu do PC probíhá načítání síť adresy (trvá hodně dlouho) , pak je načtena fyzická adresa, IP adresa a maska podsítě, zbytek - výchozí brána a server DNS se nenačte aje zobrazen stav "omezené nebo žádné připojení", aktivita sítě zobrazuje pouze nějaké odeslané pakety, přijaté žádné. Jak by bylo nejvhodnější postupovat pro identifikaci problému? Aby to šlo napřímo kabelem z AP musel bych na něm asi něco přenastavit, co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po leden 28 2013, 21:49    Předmět: Citovat

Pokud bys napojil PC nebo NB přímo na AP, tak si zjisti přihlašovací jméno, heslo a samozřejmě adresu, na kterou se musíš připojit. V AP pak můžeš nastavit LAN na statické či dynamické adresy a případně jejich počet plus nastavení DNS, DHCP.
Spíše bych doporučil vlézt do teho routru a tam nastavit WAN, DHCP, způsob přistupu, DNS atd.
Jen dávej pozor na DHCP - mělo by být nastavené pouze v jedné škatuli. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2496
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: po leden 28 2013, 22:00    Předmět: Citovat

a je nějaké vysvětlení, proč to před přeinstalací, i když blbě, fungovalo?
IP adresu AP jsem si zjistil z manualu, pokud nezjistím heslo a jméno, tak budu resetovat do továrního nastavení, co je pak tedy nejdůležitější v tom AP nastavit?


Naposledy upravil sr71 dne po leden 28 2013, 22:05, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po leden 28 2013, 22:02    Předmět: Citovat

Zřejmě tam byla nastavená pevná IP adresa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po leden 28 2013, 23:23    Předmět: Citovat

sr71 napsal(a):
a je nějaké vysvětlení, proč to před přeinstalací, i když blbě, fungovalo?

Těch vysvětlení je dost na to, že jsi vůbec nepopsal jak to je zapojeno a jaké nastavení je v AP a routeru. Zrovna dnes mě volali tam, kde si dali novej wifi router ještě za router a internet jim všude šel, ale neviděli se v síti a tiskárna taky nešla v síti a stačilo připojku do nového routru dát místo do WAN tak do LAN port 1. A doma mu to prej taky nejde a že tam dal jen za router AP kvůli wifi (to jsem mu řekl, ať si to přepne na Bridge a pak hlásí problémy).
Prostě nejčastější problémy proč to teď nejde a včera to ještě šlo, tak jsou velmi primitivní problémy.
Mohla tam být nastavena statická adresa a napevno, jak píše Andrea a teď hledá něco, co tam není (myslím v routeru). Také je možné, že v tom PC/NB není nastaveno automatické hledání adresy. Také je možné, že to chce nastavit ne zjišťování automaticky, ale na pevnou adresu danou tím AP atd. Ptákovin se dá najít dost (a vymyslet ještě víc), ale musíš si to rozdělit logicky na bloky vstupů a výstupů a ty by měly na sebe pasovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2496
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: út leden 29 2013, 20:56    Předmět: Citovat

Chtěl jsem se připojit do setupu toho routeru a protože na výchozí adresu se připojit nešlo, resetoval jsem do továrního nastavení, teď už připojení k místní síti proběhne, ale internet nejde.
Screeny obrazovek nastavení routeru a výpis ipconfigu přikládám,
údaje od poskytovatele jsou:
IP 10.100.100.83, 84AP (asi ten accesspoint?)
maska 255.255.255.0
brána 10.100.100.254
DNS 10.254.254.254

Zapojení je tedy: anténa - AP - z LAN na AP utp kabelem do WAN na routeru - z LAN routeru do PC.
Prosím tedy o radu co je nastaveno špatně, pokud je to z tohoto popisu možné.



router 1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  router 1.jpg
 Velikost:  55.8 kB
 Staženo:  58 krát


router 2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  router 2.jpg
 Velikost:  47.2 kB
 Staženo:  57 krát


router 3.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  router 3.jpg
 Velikost:  47.35 kB
 Staženo:  60 krát


router 4.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  router 4.jpg
 Velikost:  46.79 kB
 Staženo:  60 krát


ipconfig.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ipconfig.jpg
 Velikost:  46.93 kB
 Staženo:  57 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 29 2013, 21:45    Předmět: Citovat

Z tohoto jsem jaksi blbej.
"Zapojení je tedy: anténa - AP - z LAN na AP utp kabelem do WAN na routeru - z LAN routeru do PC. "
Nešlo by to napsat jinak, abych se v tom vyznal ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2496
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: út leden 29 2013, 22:17    Předmět: Citovat

anténa na balkoně, z ní koaxialem do AP, AP má 2 výstupy LAN1 a LAN2, z jednoho tohoto výstupu utp kabelem do WAN vstupu routeru, LAN routeru propojen utp kabelem se síťovou kartou PC
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.40 sekund