Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SFP 5460 , pouze sviti displej, kde sehnat firmware?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st květen 09 2012, 14:42    Předmět: SFP 5460 , pouze sviti displej, kde sehnat firmware? Citovat

Dostal se mi do rukou takovy mrzcek SFP 5460. Snad je to ten co mam. Udaje o modelu jsou setrene. Mel urvany od lcd paskovy vodic. Od desky. Ten jsem pripajel. Pripojil k pc. Nasly se dve jednotky, ta prvni nic, ta je asi pro sd kartu. A ta druha chtela naformatovat. Takze je to 4GB verze. Ale na displeji schazi obraz. Pouze sviti. Pokud ho resetnu, tak po nekolika pokusech se ukaze na displeji nejaky obraz. Ale tak jaksi necitelny. Na ON/OFF nereaguje, nesviti ani ten displej. Jedina reakce je po pripojini k pocitaci. Na strankach sencor je ku*va ho*no. Ze by tam byl firmvare, clovece jses blazen. Na netu jsem hledal ale bez uspesne. Chip je SigmaTel STMP3504. Je mi lito to zahodit, snad to pouzivat jako flesku. Poradte prosim kde sehnat patricny firmware. Dekuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr_



Založen: Dec 06, 2010
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: st květen 09 2012, 17:52    Předmět: Citovat

Chce to hledat podle chipsetu a dohledávat si obrázky. Pokud bude vypadat stejně, nejspíš bude i fungovat. Na LCD je nějaký text, jen jednobarevná plocha ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st květen 09 2012, 17:59    Předmět: Citovat

Bila plocha, nic vic. Mozna jako lampicka bych to mohl pouzit. Ted jsem mp3 prehravac po asi 2 hodinach v klidu, pripojil k jinemu pc, tedy dvoum a uz to nehlasi jako fleska ale STMP 3500. Ovladace jsem na netu nenasel. ID hardwaru USB\VID_066F&PID_3500&REV_0026
USB\VID_066F&PID_3500
Kram jeden.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34034
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st květen 09 2012, 18:03    Předmět: Citovat

Google zase nefunguje?
http://mympxplayer.org/sigmatel-recovery-guide-updated-vt8150.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7843
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st květen 09 2012, 23:01    Předmět: Citovat

Osobně bych místo poptávání FW prohlédl ještě jednou flex mezi deskou a LCD, případně i vlastní LCD. Dost často jsem natrefil, že LCD nezobrazoval, podsvícení OK, pouze bílá plocha a bylo to některým chybějícím signálem do LCD (datovým). Např. u IPhone 3G docela častý problém po necitlivé demontáži nebo po oxidaci. U Nokií často kvůli poškozeným EMI filtrům.
Než někdo namítne, že se bavím o telefonech a ne o tomto Sencoru, tak upozorňuji, že způsob přenosu dat je stejný tady i tam...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34034
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st květen 09 2012, 23:05    Předmět: Citovat

A displej by mal nieco rozumne ukazovat aj pri pripojeni k PC. Za predpokladu, ze mass storage cast firmwaru je funkcna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr_



Založen: Dec 06, 2010
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: čt květen 10 2012, 13:26    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Osobně bych místo poptávání FW prohlédl ještě jednou flex mezi deskou a LCD, případně i vlastní LCD. Dost často jsem natrefil, že LCD nezobrazoval, podsvícení OK, pouze bílá plocha a bylo to některým chybějícím signálem do LCD (datovým). Např. u IPhone 3G docela častý problém po necitlivé demontáži nebo po oxidaci. U Nokií často kvůli poškozeným EMI filtrům.
Než někdo namítne, že se bavím o telefonech a ne o tomto Sencoru, tak upozorňuji, že způsob přenosu dat je stejný tady i tam...


Proto jsem psal jestli je na LCD něco vidět. Taky se kloním k tomu, že tam bude ještě nějaký HW problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 10 2012, 19:50    Předmět: Citovat

\i kdyz jsem to kontroloval, meril, tak jsem jeden spoj spatne spajel. Po spajeni se mp3 prehravac rozjel. Moje radost netrvala dlouho, do chvile pripojeni k pc. Misto jednotky STMP3504. Po kombinaci resetu , pripojeni k pc, odpojeni a takhle nekolikrat dokola ozil. Zkopcil jsem tam mp3 pisnicky. Odpojil od pc, displej zhasnul a snim i prehravac. Displej se nerozsviti. Testnul jsem i sigmatel-recovery. Prehravac jsem dostal do spravneho rezimu, nainstalil i ovladac. Ale firmware jsem do nej nejak nedostal. Furt tam litala baterka ze hleda a hleda. Asi na to prdim, je to jen sencor.
Edit: Tak jsem ho tet zkusil zapnout a hle, normalka najel. Grafika ok. Zvuk taky, radio taky v poradku. Tak ja uz nevim. Asi se lekl ze ho rozslapu. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34034
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt květen 10 2012, 20:04    Předmět: Citovat

Moze tam byt studenak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 10 2012, 20:13    Předmět: Citovat

Ted jsem mel obraz Sencor pri vypnuti uplne posunuty a rozdeleny vejpul. Tohle uz kontakty od displeje delat nemohou. Chvilku jsem mel na obrazovce barevny sum. Verze softu 007.010.102, snad se mi ted podari splasit spravny soft.
Asi k nicemu ale pridal jsem par obrazku, obrazovka byla focena casove po par minutach. Kdyz se zacne kur*it obraz tak posun po obrazovkach se spomaly a z dalsi obrazovkou se spravny obraz postupne zacne mrsit.



IMAG0075.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMAG0075.jpg
 Velikost:  86.8 kB
 Staženo:  97 krát


IMAG0076.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMAG0076.jpg
 Velikost:  84.04 kB
 Staženo:  82 krát


IMAG0077.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMAG0077.jpg
 Velikost:  80.65 kB
 Staženo:  86 krát


IMAG0079.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMAG0079.jpg
 Velikost:  92.09 kB
 Staženo:  66 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7843
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 10 2012, 22:22    Předmět: Citovat

robo- kdybys někdy viděl, co udělá třeba chybějící signál LCD_RST v mobilu, tak bys nikdy nenapsal že to nemůže být displayem. Jestli máš ještě chuť, tak doporučuji hledat a hledat Smile
petr_": se omluvuju, jsem si tvého předešlého příspěvku nevšiml Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so květen 12 2012, 14:20    Předmět: Citovat

Zkontaktoval jsem Fast, servisni stredisko Sencor. Popsal jsem problem a poprosil o zaslani firmware. Jelo to chvilku, pote zmrseny obraz a zasek. nechtelo se to vypnout. Tak jsem to resetl. Zapnuti ne. XX restartu az se rozsvitila obrazovka. A zustala svitit. Bez obrazu. Tak jsem tl. vypnul pristroj. A jo vypnul se. Dalsi zapnuti a vypnuti ok. Jen obraz nebyl. To me utvrdilo ze to asi bude ok a jen je chyba na nejakem propoji od lcd. Opet jsem to promeril jestli treba neni zlomeny pri prechodu na pocinovanou plosku. Kdyz se urval displej, tak cast pajeci plosky kontaktu zustal pripajeny v desce. Nevim jak se to povedlo utrhnout kontakt v pulce pocinovane plosky. Sice jen pocinovane plosky ale stejne. Pripajeno bylo jen kousek, ten co zustal na desce. A to utrhnuti slo pres pulku paskoveho vodice s x vodici pripajenych k zakl. desce. Pri promerovani jsem nasel jeden pin tak nejak ze vede, nevede. Tak jsem to prepajel. Po zapnuti se ukazal spravny obraz. Pri prochazeni v menu je to v poradku. Asi je nejaka zpetna vazba mesi displejem a chipem. A kdyz obraz nebyl kompletni, chybna informace do cipu, tak svab nevedel co delat, a po chvilce se kousl. Jestli je to pravda nebo ne nevim. Podle celkoveho chovani bych rekl ze to tak je. A hledat na netu se mi to nechce.
Jeste je krapet poskozen predni kryt. Snad se mi povede ho nekde za
par kacek sehnat. Za predpokladu ze to bude ok.
Zvukove na Koss sportapro to neni zas takova hruza. V rezimu Rock to ma slusne basy a na techto sluchatkach jsou slyset i vysky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund