Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

jaké VHS video koupit ??
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Daemon xxx
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st březen 22 2006, 17:51    Předmět: jaké VHS video koupit ?? Citovat

Bohužel staré video (16 let) už dosloužilo a teď řeším co koupit. Mám víc než 100 kazet, některé ještě v Secamu, takže nepřipadá v úvahu hodit do popelnice - ty filmy už neseženu na DVD (např čs nová vlna 60.let) Docela mě rozštíplo, že JVC už skončili s VHS. Snad Panasonic 61?? Preferuji kvalitu, a uvítal bych doporučení servismana.
Návrat nahoru
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: st březen 22 2006, 18:11    Předmět: Citovat

Poslední VHSky prakticky všech značek bohužel kvalitativně na nic nestojí. Takže pokud nové video tak jedině snad Panasonic nebo Sony...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19566
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st březen 22 2006, 19:48    Předmět: Citovat

Panasonic NV-FJ632 - vzal jsem ho, když předchůdce mi už nestál za opravu. Moc na výběr nebylo, ale nebyl to špatný kup.
Jen Secam už neumí, na ty nahrávky jsem používal starý přehrávač Goldstar a některé jsem si přetočil do PALu. Posloužil transkodér Secam-Pal, kdysi namontovaný a po letech zase vymontovaný z nějaké televize, když už nebyl potřeba. Jen barva je šouplá o další dva řádky dolů, což při její neostrosti zase tak moc neruší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZELKA



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st březen 22 2006, 22:20    Předmět: Citovat

urbanek napsal(a):
Poslední VHSky prakticky všech značek bohužel kvalitativně na nic nestojí. Takže pokud nové video tak jedině snad Panasonic nebo Sony...


Naprosto souhlasím.Kvalitu vystřídala kvantita prodaných šmejdů v hypermarketech.Chodím ty podivné značky lidem domů nastavovat,takže vím jakej je to problém.Vzhledem k tomu,že dotyčný neměnil za 16 let VHSku,doporučuji určitě Panasonic 61.Přehledné menu a dobrá obsluha na začátku hodně pomůže zvládnout spoustu nových funkcí,které mají dnešní VHSky.Prodávám převážně Pan.61 a vím jak je těžké aby zákazníci vůbec pochopili a naučili se nové funkce používat.Bohužel závady v záruce bývají i u tohoto typu,takže přeji pevné nervy a šťastnou ruku při výběru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daemon xxx
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st březen 22 2006, 23:09    Předmět: Citovat

A umí ten Paňák 61 taky přehrávat (barevně) kazety nahrané bývalým českým Secamem jako MESECAM? Nahrané to bylo tuším na dvouhlavé Aiwě 910. Každý prodejce tvrdí něco jiného a žádný nechce nebo snad neumí vyzkoušet mojí kazetu (podotýkám že kvalitní ) nahranou tím MESECAMem. Poněkud zvláštní přístup k zákazníkovi že Question Cry
Určitě to někdo doma zkoušel, tak neváhejte a sem s tím, díky.
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19566
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt březen 23 2006, 6:17    Předmět: Citovat

Prodejce mi nevyplnil záruční list, až, jestli si video úspěšně vyzkouším. Pravda, SECAM to nemělo, ale jinak se mi jevilo jako vyhovující, tak jsem si záručák nechal dal potvrdit a video zůstalo. Ale měl jsem možnost ho vrátit a zkoušet jiné. Na prodejně totiž samozřejmě měli televizory se SECAMem, ale to ještě neznamená, že to bude plně kompatibilní zrovna s výstupem videa, jakkoli by mělo, a že mi to bude chodit s C110STII, kterou jsem ještě loni měl.
Na ty staré kazety přehrávač vyhovuje a nové v SECAMu stejně nahrávat nebudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daemon xxx
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt březen 23 2006, 17:35    Předmět: Citovat

Tak jsem to riskl a koupil Panasonica 61 - a MESECAM umí Laughing , jinak zatím spokojenost, dokonce o něco lepší obraz ze starých kazet, než u původního starého videa. Přičítám to jakýmsi vylepšovacím obvodům, kterým Panasonic říká CVC super. Uvidíme jak to bude se spolehlivostí v době záruky Wink
Návrat nahoru
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: čt březen 23 2006, 18:50    Předmět: re: Citovat

Ja som si pred rokom a pol kupil VCR FUNAI 29D-864 tiež mi prehraje kazety nahrate v SECAM A MESECAM a tiež ma integrovane obvody CVC.
Som s nim nadmieru spokojny.Pri prehravani starých kaziet tie farby su take osviežene a ako keby zregenerovane.

Ale tiež sa spolieham na starý dobrý dvojhlavový Tesla AVEX VM 6465.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LOYZA



Založen: Feb 20, 2006
Příspěvky: 543
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so březen 25 2006, 8:38    Předmět: VCR Citovat

Osobně bych doporučil staršího Panasonika, který má ještě mechaniku poctivou a pořádnou. To je základ, který vydrží roky! Nové mechaniky jsou poruchové a nekvalitní, ostatně jako u jiných výrobců. Opravuji to lidem a doporučuji, protože jsem těch videí opravoval tisíce. Staré Panasoniky - na ty nedám dopustit! Nové nestojí z mechanické stránky za nic! Je to smutné, ale tak to chodí. Do modelové řady 6xx skoro každý. Třeba 627 má taky ještě pořádnou mechaniku. Základem je duralová slitina a vše nástrojářsky opracované. Kdo neví jak to poznat při kupování, dnes spíše bazar, pak posvítit baterkou dovniř otvorem kazety a pořádně koukat a pokud tam bude plech, jako základ, tak nebrat! Nedávno jsem koupil v bazaru právě 427 i s DO a jen vyčistit, vyfoukat od prachu a promazat a parádní kousek na dlouhé roky provozu. Mnohdy to lidi i vyhodí a nebo to porouchané mají doma, poptat se a nechat opravit a nic lepšího opravdu neznám. Loyza.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daemon xxx
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so březen 25 2006, 10:11    Předmět: Citovat

Je pravda, že starší videa měla kvalitní šasi. Ale video z bazaru bych si nekoupil, protože nikdy nevíš, jak s ním kdo zacházel, co do něj strkal a kolik má skutečně odehráto. A dávat si video z bazaru opravovat v servisu, to bych musel být padlej na hlavu. Malá odbočka - kdysi jsem si dal v autorizovaném servisu jedné nejmenované značky opravit vymačkané čudlíky u DO - napsali výměna membrány, já vypláz 500 a nějakou dobu to šlo. Později to blblo u jiných tlačítek, tak jsem DO rozdělal a hle - machři v servisu na starou membránu nalepili kousky staniolu. Asi nejdražší staniol mého života. Od té doby na servisy nejen elektroniky xERU a opravy si dělám sám (teda pokud na to mám vercajk). Takhle to bohužel u nás chodí, a tak se moc nedivím, že si spousta lidí radši koupí nový šunt, něž by se dala okrádat a podvádět u nějakejch kriplů v servisu.
Návrat nahoru
Lesnik



Založen: Jan 31, 2006
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: ne březen 26 2006, 9:06    Předmět: Citovat

Co se týče kvality servismanů, tak rozhodně jsou dobří a poctivý taky. Jen to myslím chce mít předem nějaké reference. Pak není myslím problém. Co se týče "autorizovaných servisů" tak zastávám názor, že jsou lepší a levnější "malý" opraváři. Kdysi jsem se zajímal co je potřeba splnit aby člověk mohl mít autorizovaný servis a je to hrůza. Musíš mít spoustu věcí a nejen věcí, ale na odbornost se Tě nikdo neptá. Tak asi tolik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
83.208.153.224
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po březen 27 2006, 10:35    Předmět: Citovat

Daemon xxx napsal(a):
Je pravda, že starší videa měla kvalitní šasi. Ale video z bazaru bych si nekoupil, protože nikdy nevíš, jak s ním kdo zacházel, co do něj strkal a kolik má skutečně odehráto. A dávat si video z bazaru opravovat v servisu, to bych musel být padlej na hlavu. Malá odbočka - kdysi jsem si dal v autorizovaném servisu jedné nejmenované značky opravit vymačkané čudlíky u DO - napsali výměna membrány, já vypláz 500 a nějakou dobu to šlo. Později to blblo u jiných tlačítek, tak jsem DO rozdělal a hle - machři v servisu na starou membránu nalepili kousky staniolu. Asi nejdražší staniol mého života. Od té doby na servisy nejen elektroniky xERU a opravy si dělám sám (teda pokud na to mám vercajk). Takhle to bohužel u nás chodí, a tak se moc nedivím, že si spousta lidí radši koupí nový šunt, něž by se dala okrádat a podvádět u nějakejch kriplů v servisu.


Taky jsem už pár Panasoniků spravil, ale mechniky byly kvalitní a spolehlivé než se začaly dělat Super Drive, Jak do nich začaly cpát plasty, tak stály za h*vno. Ale to už je hooodně dávno.
Návrat nahoru
ramaya



Založen: Apr 10, 2006
Příspěvky: 2
Bydliště: Detva

PříspěvekZaslal: po duben 10 2006, 4:09    Předmět: Citovat

Chcel by som kúpiť VCR. Mal by mať tieto funkcie :
- Tv tuner s českou zvukovou normou
- zálohovanie hodín najlepšie 30 minút a viac

Na značke nezáleží. Nevie niekto poradiť ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LOYZA



Založen: Feb 20, 2006
Příspěvky: 543
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út duben 11 2006, 7:46    Předmět: Citovat

Jak tu už někdo napsal, menší opravny jsou lepší. To je asi pravda, ale taky to chce brát jen jako, pořád jde o lidi. Někteří to flákají a jiní jsou poctiví. Chce to asi spíše jak někdo napsal, doporučení někoho, kdo už u něj opravoval. Koupit v bazaru, jak jsem jednou tady psal, je sice sázka do loterie, to uznávám, ale když se zadaří, pak je vyhráno. Koupil jsem v bazaru Panas. NV-SD427 a stačilo udělat základní opravu a bude sloužit roky dál ke vší spokojenosti. Možná malá rada. Kouknout na šroubky krytu. Jsou originální, černé a "neožvejkané"? Pak je to první dobrá známka. Posvítit dovnitř baterkou, jak je tam "nastláno", špína, prach a pod. Někdy i to je dobře i když to samotnému přístroji vadí. Pokud je hlava taková krásně vyleštěná, tak do ní asi nikdo nedával to hrozné co se prodává, čistící kazeta, pak je to taky dobrá známka. Oroduji za staré Panas. jelikož vím, že to je opravdové video a ne pouťová atrapa. Asi jsem krom starých Daewo, neviděl lepší. Staré Daewo má taky mechaniku z kompozitního materiálu a když se to umí opravit, spolehlivě přežije děti, tedy jejich neustálé přehrávání pohádek! Také jsem jich opravil celou řadu a letost už další dva kousky a vše je jak má být. S pozdravem Loyza.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JohnyBlack



Založen: Nov 11, 2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: čt listopad 24 2011, 21:18    Předmět: Citovat

Koupil jsem dům i s vybavením a mezi ním i JVC HR-J790 a JVC HR-V510 , jde někde sehnat český návod ?
Jaké jsou základní rozdíly mezi těmito dvěma přístroji ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund