Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

WI-FI pripojeni, promenna rychlost
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 25 2010, 19:12    Předmět: WI-FI pripojeni, promenna rychlost Citovat

Prosim o nejako radu. Net je od upc, routr, WIFI, Voip brana. Router SMC a WIFI a Ovislinka 1120. Voip Zyxel. Na routru jsou dva pocitace. Jeden je pres tyden vypnuty a je s routrem pripojen kabelem. Muj jde pres WIFI aVoip branu. Obcas je rychlost na hovno. Vzdalenost k accespointu je tak 20-30 metru prima viditelnost. Vcera jsem kvuli stabilite u sebe instaloval panelovku, poskytovatel ma naproti , vysunutou na tycce, 9dB sulek. Vcera jsem zkousel net a do vecera se to drzelo pre 5Mbit. Pak jsem toi vypnul. No problema. Mereno pres DSL.cz. Dneska max 1Mbit. Vim ze ty meraky nejsou az tak presne. Ja bych to ani nemeril. Ale nez se nacetla stranka. Nez se to otevrelo. Tak jsem zkusil DSL. A jak jsem uz psal max 1Mbit. Ukolo nejake wifi jsou. Ale byl jsem, na ulici mezi prvnima, takze snad neni nekdo takove prase ze by jel na mem kanale. Nemusi jet na mem, pojede na sousednim a stejne mam vymalovano. Ale notas na zjisteni, coo je okolo nemam. Uz jsem uvazoval ze prejdu na 5GHz, ale cena za zelezo me brzdi. Wifi je jak ducharina. Poradte nejake napady, kdyz jste si delali svoji wifi sit, co treba pomohlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5232

PříspěvekZaslal: čt březen 25 2010, 19:20    Předmět: Citovat

Nějak jsem to nepobral jak to máš že nedokážeš uzjistit sítě v okolí???
Ale
Na něčem snad ten signál chytáš. Co to najde za sítě okolo a na kterých kanálech? Mýš dobrý signál? Jsi si jistý že ztráta je v té wifi? Nepřipojil se ti tam někdo další? Není problém už na straně modemu (sdílená linka daleko od ústředny je pak noční můrou) Jinak všesměrové antény jsou na dvě věci. Na jaké si domysli sám.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt březen 25 2010, 19:33    Předmět: Re: WI-FI pripojeni, promena rychlost Citovat

robo napsal(a):
Ale byl jsem, na ulici mezi prvnima, takze snad neni nekdo takove prase ze by jel na mem kanale.

Nevím z čeho vycházejí tvoje iluze. Polovina lidí co si praží z kanclu do kanclu v podkroví vůbec neví, že tam nějaký kanály má a že jsou nějací uživatelé okolo, druhá půlka by si nedělala násilí ani kdyby o vzájemným rušení věděla. Asi jako vyjíždění při parkování.
Že mi nepůjde načíst stránka, bych čekal při pádu tak na 20 kbit, ale na 1Mbit z 5...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr-II



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 393

PříspěvekZaslal: čt březen 25 2010, 20:06    Předmět: Citovat

Ja vubec nejak nechapu, jak to mas vubec zapojene. Pises ze mas pripojeni od UPC a potom, ze ma poskytovatel naproti vsesmerovku. Poradne napis jak to mas. Jinak naprosty souhlas s Crifodo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 26 2010, 7:17    Předmět: Citovat

Zaklad je upc, "poskytovatel " je ve skutecnosti kamos. Delime se. Abych zjistil co je okolo za signal, musel bych vlezt do meho ovisu a prohledat eter. Jenze si nepamatuji ani ip toho ovisu, a mozna ani heslo. Nastavoval jsem to x let nazpet. Ty problemy s nestalosti site, v mensi mire, jsou taky dlouho. Ale voip jsem ppouzival jen ja. A jelikoz jsem telefon potreboval malo kdy, tak kdyz jsem volal tak to vetsinou jelo. Ted voip maji v rod. dome jeji 3 prislusnici. Vola se casteji. Odpadavala registrace voip brany u jednotlivych voip provaidru, za to muze nestala rychlost, si myslim. A tak jsem se rozhodl ze s tim neco udelam. Predtim jsem mel sveho ovise na parapetu okna. Okna jsou plastova. A tak jsem namontoval panelovku a namiril jsem to na ten klacek. Ta rychlost kolisa. Ten 1Mbit se z nekolikereho mereni ukazal jen jednou, vetsinou to bylo tak do 500Kbit. Pritom na tom druhem pc, ktere je kabelem pripojeno k routru primo, byla rychlost cca 10Mbit, tak jak hlasa upc. Rafika meraku se se u upc zastavila na 10. U me pri mereni litala sem tam jak zbesila. Takze tentokrat chyba na upc neni. Mezi nama je soused, vzdalenost je do tech 30 metru. Jsme na jedne ulici, na jedne strane. Nechapu, ze jeden den to jede obstojne, druhy den katastrofa. Pokud bych mel notas s wifi tak pri problemu se pripichnu na apecko a otestuji rychlost. Na 2 metry vzdalenost by mereni nemelo ovlivnit okoli. Jenze notas nemam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr-II



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 393

PříspěvekZaslal: pá březen 26 2010, 8:39    Předmět: Citovat

No, stale v tom mam hokej ale budiz. Zkus dat tracert na Seznam a uvidis pres jake IP to leze ven. Pak bych zkusil ping na ty jednotlive adresy az po UPC "krabicku" a uvidis kde vznika problem. A pokud tim Ovisem jedes jen k sobe je problem ho resetnout do tovarniho nastaveni a znovu ho nakonfigurovat? At vis pristupove udaje do nej a mas to pod kontrolou. Jinak je to ducharina. Hod tu tvoji sit na papir a dej to sem jako prilohu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 26 2010, 11:43    Předmět: Citovat

Zde topologie moji site


Sit.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Sit.JPG
 Velikost:  13.74 kB
 Staženo:  75 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr-II



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 393

PříspěvekZaslal: pá březen 26 2010, 12:40    Předmět: Citovat

Hod sem vysledek prikazu tracert na Seznam. I od kamose.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá březen 26 2010, 15:12    Předmět: Citovat

Pokud nemas problem s HW (nejlepe vse po resetu, zadna voda v konektorech, vadne kabely atd.), tak to vypada na ruseni.
Nahod si neco na monitorovani a sleduj vnitrni a vnejsi sit.
Pingej modem UPC (nebo SMC) a napr. nic.cz (seznam.cz, google.cz), protoze ty Ovislinky budou nejspis jako transparentni klient. Nejslabsi misto tipuju mezi nima, takze sken okoli a pripadna zmena kanalu te stejne nemine.

P.S.
pro Windows muzes pouzit napr. PRTG Network Monitor http://www.paessler.com/prtg

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 26 2010, 16:04    Předmět: Citovat

Poskozeni kabelu jeste dukladne proverim. Dik Standa 99 za info PRTG Network Monitor. Pc je v dilne, trucovne, mimo domov. A tam se dostanu asi az v utery. Jestli me neco hodne nas*re, mozna to bude i driv. Very Happy Jeste me napadlo jestli by nepomohlo dat stejnou antenu misto toho knotlu. Ale, nejsou ted love, a na tak kratkou vzdalenost si rikam jetli to neni zbytecny. Asi to budu muset koupit. Ale chtelo by to nejakou smerovou. A napalit to primo na moji panelovku. Jen jakou antenu zvolit.
Jo a vsechna zarizeni jsem vypnul, pockal chvilku a zapnul. Pry se stane ze se router, ap casem zahlti, a dela to pak problemy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 26 2010, 17:22    Předmět: Citovat

Tak jsem nainstaloval PRTG Network Monitor. Ale je to moc slozity soft. A jeste k tomu anglicky. Nebylo by neco jednodusiho, a kdyz tak v cz. Moc se v sitovych pojmech nevyznam a k tomu anglictina. To je na me moc. A to bych s nim mel nejak pracovat, a asi sem dodat nejake informace co s toho vypadnou. Dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá březen 26 2010, 18:35    Předmět: Citovat

Pokud je na tebe PRTG slozity, tak pouzij jednoduse ping do souboru.

ping -t -l 1024 nic.cz > C:\ping.txt

Akorat to nebudes mit s casovou osou, ale budes vedet ztratovost (packet loss), ktera bude ojedinela nebo v souvislejsich blocich. Nad 10% neni spojeni uz moc pouzitelne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr-II



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 393

PříspěvekZaslal: pá březen 26 2010, 19:34    Předmět: Citovat

Kdybys sem dal vysledky z toho tracert na Seznam, tak uz bys mozna vedel kde je problem. A nemusel bys nic instalovat. Ztracis cas zbytecnostma. Pokud nevis jak, tak: Start - Spustit - vlozit "CMD" a dat Enter. Do okna, ktere ti vyskoci napis "tracert www.seznam.cz" a dej Enter. A pokud chces poradit dal, tak sem dej ten vysledek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 26 2010, 20:00    Předmět: Citovat

Ono to trasování na seznam bude vcelku k ničemu. Třeba já mám taky poskytovatele UPC a výsledek vypadá nějak takto:

1 * * * Vypršel časový limit žádosti.
2 * * * Vypršel časový limit žádosti.
3 * * * Vypršel časový limit žádosti.
4 * * * Vypršel časový limit žádosti.
5 * * * Vypršel časový limit žádosti.
6 * * * Vypršel časový limit žádosti.
7 16 ms 12 ms 10 ms www.seznam.cz [77.75.76.3]

Těžko říct o čem to svědčí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15556
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá březen 26 2010, 20:20    Předmět: Citovat

Tak to asi nebude pravda. U něho jde o ty spojovací články k tomu UPC. U tebe to je asi přímo.

Ukáže se mu nejméně IP Wifi od Ovislinku a potom IP LAN toho routru SMC a o to právě jde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund