Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Je možné nahrávat na staré video?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AMOS32



Založen: May 30, 2010
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 12:06    Předmět: Je možné nahrávat na staré video? Citovat

Jak mám propojit Televizi,DVD přehrávač,Videorekordér a Setobox od KNVNET abych mohl nahrávát na VHS?Je to možné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 12:17    Předmět: Citovat

A proč ne? Set top boxy mívají dva Scarty, jeden označený jako TV a druhý jako VHS/DVD. Do něj tedy zapoj video, Scart TV propoj na jeden Scart do televize. A na druhý Scart zapoj DVD přehrávač. Tak při přepnutí na AV1 a zapnutém set top boxu budeš moci sledovat signál z něj a zároveň právě sledovaný pořad nahrávat na VHS. Při vypnutém set top boxu budeš moci na AV1 sledovat VHS (vypnutý set top box propojí signál ze vstupního Scartu do výstupního), aniž bys musel přehazovat kabely. A na AV2 budeš moci sledovat DVD.
V žádném případě nebudeš ale moci nahrávat jiný pořad než ten právě sledovaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AMOS32



Založen: May 30, 2010
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 12:29    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 12:29    Předmět: Citovat

Leda pořídit dvoutunerový setobox, pak lze nahrávat jiný program, než na který se kouká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AMOS32



Založen: May 30, 2010
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 12:33    Předmět: Citovat

Já mám setobox od společnosti co dodává služby internet a tv.Tak si nemůžu vybírat.Propojili mě to že můžu koukat na dvd a přehrávat vhs.Ale nahrávat nejde.Ješte mě dali nejakej scsrt krabičku a musím přepínat když chci koukat na dvd nebo vhs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 12:56    Předmět: Citovat

Tak to jsme někde jinde, to je nějaký IPTV set top box. Tady leda zapojit set top box přes video, nebo přehazovat kabely. Z boxu kabelem CINCH-SCART do AV2 na videu, z AV1 na videu do televize. Při sledování obrazu ze set top boxu by se video muselo zapnout a přepnout na AV2. Pokud máš novou TV tak to do ní zapoj přes HDMI a analogové propojení Scart ponech jen pro nahrávání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6008
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 13:42    Předmět: Citovat

Dratak napsal(a):
zapojit set top box přes video
Mám takto propojen DVD > SAT > VCR > TV sériově přes SCARTy, VCR pak nahrává ze všech zařízení. Přehrávání DVD, SAT funguje i když je VCR v režimu Standby ale nemusí to fungovat u všech typů. Samozřejmě průběžně zapojená zařízení musí mít 2 SCARTy. Pokud poslední zařízení nemá SCART dalo by se připojit přes redukci.

Naposledy upravil Achab dne so říjen 08 2011, 16:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 16:29    Předmět: Citovat

I s jedním Scartem se dalo. Takhle jsem měl zapojený můj první "videoduplikátor". Z jednoho videa, které přehrávalo originál jsem měl vyvedeny Scartem jen oba audiosignály, kompozitní video výstup a příslušné země. A šup s tím na vstupní piny Scartu videa, které nahrávalo. Později jsem videosignál na tomto spoji přerušil a poslal přes Super Video Corrector, který jsem si postavil podle AR z roku 1994. Ten vyplnil řádky ve kterých se vysílá teletext (a také rušivý signál Macrovision, že? Laughing Laughing Laughing ) úrovní bílé. Výstupní piny audia a videa, event. i ovládací napětí ze stroje který nahrával jsem pak poslal do televize.
Pak stačilo přepnout video které nahrávalo na AV, vložit prázdnou kazetu, spustit Play na druhém videu a na prvním Record. A právě duplikovaný film bylo možno během kopírování rovnou sledovat na televizi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AMOS32



Založen: May 30, 2010
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 18:31    Předmět: Citovat

Achab napsal(a):
Dratak napsal(a):
zapojit set top box přes video
Mám takto propojen DVD > SAT > VCR > TV sériově přes SCARTy, VCR pak nahrává ze všech zařízení. Přehrávání DVD, SAT funguje i když je VCR v režimu Standby ale nemusí to fungovat u všech typů. Samozřejmě průběžně zapojená zařízení musí mít 2 SCARTy. Pokud poslední zařízení nemá SCART dalo by se připojit přes redukci.


Mám starou TV jeden SCART,Video panasonic NV-FJ 632 2 krát SCART,DVD Philip DVP 5500 1SCART

omluvte,ale vůbec se v tom neorientuju Sad můžete to popsat polopatě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AMOS32



Založen: May 30, 2010
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 18:34    Předmět: Citovat

Dratak napsal(a):
Tak to jsme někde jinde, to je nějaký IPTV set top box. Tady leda zapojit set top box přes video, nebo přehazovat kabely. Z boxu kabelem CINCH-SCART do AV2 na videu, z AV1 na videu do televize. Při sledování obrazu ze set top boxu by se video muselo zapnout a přepnout na AV2. Pokud máš novou TV tak to do ní zapoj přes HDMI a analogové propojení Scart ponech jen pro nahrávání.


HDMI nemám,a kam připojím DVD?
Chápu to tak že setobox do videa na AV2 a pak AV1 do televize?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6008
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 19:16    Předmět: Citovat

Pokud nejsou k dispozici jiné konektory tak zbývá jedině jak to popsal Dratak - z výstupu CINCH na STB kabelem s redukcí CINCH-SCART do AV2 na videu, z AV1 na videu do televize. DVD pak jde připojit ručním přehozením SCARTu nebo sbastlit přepínač k AV2 na VCR. Různé AV přepínače - slučovače se i prodávají, možná by se dal využít i ten stávající dodaný k STB. Některé TV mají skrytý čelní AV vstup CINCH vpředu pod krytem a majitel o tom kolikrát ani neví - v tom případě by se dal využít pro to DVD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18692
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2011, 12:53    Předmět: Citovat

Jen pro info . Pro tuto akci je kabel na jednom konci se scartem a na druhém s cinchy signálově "identický" . Pozor , při třech "cinchých" je kabel jednosměrný , buďto od scartu či k němu , obousměrný kabel musí mít 6xc . A při použití c nebude strkán signál pro automatické zapnutí-přepnutí TV .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2011, 18:47    Předmět: Citovat

ak by žiadateľ príspevku napísal typ televízora, videorekordéru a DVD prehrávača tak by sa dal čarbnúť aj nejaký nakres v skicári
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund