Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Běžný účet - preferovaný bankovní ústav
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kde máte běžný účet?
Komerční B.
9%
 9%  [ 5 ]
Česká spořitelna
24%
 24%  [ 13 ]
Airbank
5%
 5%  [ 3 ]
M-Banka
20%
 20%  [ 11 ]
ERA
11%
 11%  [ 6 ]
FIO
7%
 7%  [ 4 ]
GE
1%
 1%  [ 1 ]
ČSOB
11%
 11%  [ 6 ]
Mám rád svoji matraci / jiná bankovní instituce :)
9%
 9%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 54

Autor Zpráva
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3382
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 1:01    Předmět: Běžný účet - preferovaný bankovní ústav Citovat

Ahoj, při dnešním pohledu na výpis a spočítání, kolik si č.s. každoměsíčně účtuje za manipulaci mýma pěnězma sem se fakt naštval. Sice sem po změně začal pošilhávat před čtvrt rokem, ale měl sem poslední dobou jiné starosti..

Co je podle vás dobrá volba a na co si případně dát pozor?

U mě zatím favorit Airbank
+ vedení zdarma
+ zůročení 1,3%
- nedostupné bankomaty a výběr z cizího 25,-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2420
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 5:21    Předmět: Citovat

Už jsem dlouho nevybíral z bankomatu...
Vše co jde platím kartou, včetně plateb v zahraničí. Hotovost u sebe až na pár drobných nenosím.

Jinak mám ČS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 5:54    Předmět: Citovat

Jedu si m-bank , platím kartou i dva rohlíky . Ty dva tisíce do prvního výběru kdekoliv zdarma vydám hned a jak je výše , hotovost při nulovém poplatku za platbu kartou či netem mi umožnilo platit i malinké částky , žádné poplatky za nic , mohu si během sekund nastavit limity plateb i výběru hotovosti . Spokojenost .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petus



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 594
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 7:37    Předmět: Citovat

mám č.s. jenom proto, protože mám u nich studentský účet, ale udělal jsem si účet i u airbank a naprostá spokojenost! Vše mi důkladně a srozumitelně vysvětlí (jak osobní návštěva tak i mail).
takže až dostuduju, stěhuju se k airbank a č.s. ať se klidně přetrhne...
Návštěva airbank byla opravdu pohoda a radost narozdíl od č.s., kde si připadám, že ty lidi jenom otravuju...

_________________
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ Smile
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 627
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 9:34    Předmět: Citovat

Mam od ledna mBank. Mám běžný účet, spořící (2%) a hypo. Stačí zaplatit měsíčně kartou 2000Kč a máš jeden výběr zdarma, za 4000Kč plateb už máš 3 výběry gratis a to z jakéhokoli bankomatu. Tedy není třeba hledat "ten správný" bankomat.
Zatim jsem nezaplatil jediný poplatek.
Žena byla trochu vystresovaná z každé návštěvy ČS. Teď je spokojená.

Kdybys chtěl k založení účtu dárek 500Kč, napíšu ti moje tel.číslo. Když ho zadáš při založení účtu, dostanem 500Kč na účet oba. Smile Platí to do konce roku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 593
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 9:53    Předmět: Citovat

Měl jsem celou řadu let ČS, platil jsem ke konci cca 150-180Kč/měs.
Nyní (přes tři roky)mBank a max. spokojenost, vše zdarma včetně karty, nemusím hledat bankomat, zaplatil jsem pouze pár korun za notifikační SMS,ale ty nejsou podmínkou. Platím pouze v ČR, na zahraniční platby nemají údajně nejlepší kursy.Pokud máte E-max tak tam je celkem zajímavý úrok.

Mám ještě v záloze FIO, tam je výhoda že má pobočku ve městě, ale nikdy jsem tam nepotřeboval jít. Nevýhoda -výběry z bankomatů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
css



Založen: Jan 05, 2011
Příspěvky: 356
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 10:09    Předmět: Citovat

Mám běžný účet u Equa Bank, lepší podmínky jsem jinde nenašel.

Vedení účtu v CZK: ZDARMA
Příchozí/odchozí platby v CZ: ZDARMA
Zadání/změna/zrušení platby: ZDARMA
Výpis z účtu: ZDARMA
Embosovaná platební bezkontaktní karta: ZDARMA
Změna pinu/limitů atd. na kartě: ZDARMA
Notifikační SMS: ZDARMA
Výběr z libovolného bankomatu v CZ, libovolněkrát: ZDARMA!!!!

Dále perfektní a profesionálně zpracovaná internet banka... atd. atd.
Také vynikající zákaznická linka, i pozdě večer se mnou řešili problém s platební kartou.

Ani mBank, Air Bank, Fio apod. nemá dle mě takto dobré podmínky. Jedinou podmínkou Equabanky je, aby vám na účet měsíčně dorazilo aspoň 10.000Kč.

S Fio mám hrozné zkušenosti, před Equa jsem chtěl vyzkoušet je, ale takový nezájem a jednání, jako že je obtěžuji, jsem nečekal. Nakonec jsem rád, že u nich nejsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15559
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 10:23    Předmět: Citovat

Ta Equa Bank musí být tedy fakt hrozná. Vše funguje jen když tam měsíčně přileze 10 tKč. Laughing U mBank to funguje i bez toho příspěvku.
Pro mě je solidní banka ta, že když tam dám např. 100 tKč a nic s tím 5 let nedělám, tak tam mám stejné peníze plus nějaké úroky. Všechno ostatní jsou lichváři.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dalik



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 305
Bydliště: Hranice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 10:30    Předmět: Citovat

Mám ERA už mnoho let, ale poslední dobou mám velké cukání, asi půjdu k FIO. ERA pořád snižuje úroky na červeném kontě (ač tam každý měsíc přibyde pár tisíc, tak úrok klesá) a na poplatcích taky platím nějak moc...
_________________
Líp už bylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3382
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 10:34    Předmět: Citovat

Díky za vaše postřehy a zkušenosti

To je právě ono. Pár nějakých plateb a z paušální částky 69 za vedení účtu sem na cca 150 každý měsíc. Zúročení na běžném účtu naprostá nula.

Když tohle srovnám právě s tou Airank, tak tam mi ještě připíšou úrok 1,3%. Pokud bych tam měl řekněme okolo 80K Kč, tak ten rozdíl za rok, je přes 2500 a to už není zrovna zanedbatelné.

Hlavně, že člověk pořád tráví čas v práci a pak si z toho koláče ukusují nejvíce ti, co na tom nemají žádnou zásluhu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 12:23    Předmět: Citovat

Jo pro malého člověka a důchodce vychází nejlépe m-bank .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomaw



Založen: Jan 15, 2010
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 18:33    Předmět: Citovat

Na základě tohoto vlákna jsem se opět díval že bych konečně poslal CSOB někam .Zjišťuju že už přečtení a hlavně dokonalé pochopení obchodních podmínek u většiny bank je nad moje síly.Všude je nějaký fígl. Lepší nic nemít ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 20:10    Předmět: Citovat

Čo pre boha je na tomto hlasovateľné??

Je to podobná blbosť, ako že ktorú čerpaciu stanicu je lepšie používať! (ktorá je k Vám, vaším trasám najblížšie, a čo ak cestujete 2-5 tisíc kilometrov ďaleko???)

Vo veľkomestách majú zastúpenia takmer všetky banky, v krajských už iba pár, v okresných max. 4, v menších tak 3, na dedinách iba ak poštová. Nota bene= Vo veľkomestách si vyberaj podľa
a.- blízkosti
b.- sympatie
c.- doporučenia firmy
d.- doporučenia suseda, rodinného príslušníka
c.- urob si prehľad/prieskum a vyber si najvýhodnejší produkt
e.- si blbý, ani vybrať si nevieš, iba sa čuduješ

Na dedinách si vyberaj podľa-
a- máš jednu možnosť-poštovú
b.- máš druhú možnosť-jednu(troch) z dvoch bánk v blízkom meste
c.- periňák

A vážne: vyberáte si vôbec banku podľa ich ponuky produktov určených pre VÁS a využívate ich - alebo sa iba prekvapene pýtate na detaily, písané VEĽKÝMI písmenami?

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kewin



Založen: Sep 21, 2008
Příspěvky: 466
Bydliště: Jižní Morava....

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12 2013, 20:57    Předmět: Citovat

dnes mám sber bank fer konto platim 40 kč měsičně provadim platby z domovskych bankomatu teto banky plus občas platim kartou ale převážně přes internet a naprostá spokojenost..... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5031
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13 2013, 1:18    Předmět: Citovat

to Kvicala_r: Mám mBank a Fio . Ale je skoro nepodstatné, kterou si vybereš. Vzhledem k tomu, že se u těchto nových bank neplatí žádné poplatky (to jsou všechny nové banky, které se teprve snaží nabrat klienty), můžeš jich mít klidně i několik a žádné náklady z toho nemáš. Jsou všechny v podstatě rovnocenné. Až na ty bankomaty a třeba platby na Slovensko.

Například taková věc: mám dojem, že mBank nemá žádnou možnost hotovostního vkladu na pobočce. Takže když dostaneš peníze na ruku třeba za staré auto, tak musíš nabít účet přes jinou banku, která hotovostní vklad umožňuje (třeba FIO). No a pokud máš víc peněz a chceš je uložit na spořicí účet, tak dost bank dává "lepší" úroky jen do výše vkladu třeba 50 až 100 tisíc. Spořka to taky tak dělá. Moje banka k tomu navíc chce, abych utratil kartou aspoň 4000 měsíčně a budu mít o malinko lepší úroky.

Ale hodně lidí je prostě líných udělat změnu a zůstává u Spořky a platí za každou platbu a ještě za nesmyslné balíčky.
Pokud ti jinak Spořka vyhovuje, udělej to, že tam zajdeš , řekneš, že jsi s nimi spokojený, ale že ty poplatky ti vadí a že asi budeš, ač nerad, nucen přejít jinam, kde poplatky nemají. Na 99,999% vytáhnou trumf, že tedy výjimečně pro tebe mají speciální nabídku, kdy nebudeš muset platit skoro nic. Že to ale musí schválit pobočkový nebo jakýsi manažer, ale je to jen taková finta, aby neztratili tvář a nevypadali jako bábovky. Manažer to samozřejmě schválí a dostaneš nové podmínky na dobu asi tří let. Po třech letech se uvidí, ale to už bude přeběhlíků mnohem víc, takže ti to prodlouží. Mají pokyn, že když má zákazník zaječí úmysly, tak holt trochu uberou v jeho odrbávání. Je to všude stejné, dokud se neozveš, tak tě drbou jak můžou. Přesně tohle udělal po letech váhání konečně letos kolega v práci, tak to vím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund