Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DVB-T Technisat DigiPal 2 - slaboučký zvuk

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ruprecht650



Založen: Nov 28, 2009
Příspěvky: 54
Bydliště: okres Praha - západ

PříspěvekZaslal: st říjen 06 2010, 12:33    Předmět: DVB-T Technisat DigiPal 2 - slaboučký zvuk Citovat

Všechny zdravim,
mam na stole zmíněný Digipal 2, psal na dispeji cosi (neopsal jsem si to) a nešel, byl vadný kond 1000/16V v sekundáru zdroje 3,3V, pak měl sesypaný soft - stažený z www.technisat.cz , teď se tváří dobře, ladí ...., jen zvuk je strašně slabý.
Už jsem se stím setkal u Digipalu s 1 skartem, ale moc jsem to neřešil, vrátil jsem ho s tím. Myslím, že tato závada je u nich běžná, je vadný audioprocesor nebo má jen malé napětí, nebo ... ????
Nebo ekologicky zlikvidovat? Sad

Dík všem za názory a zkušenosti Ruprecht
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15542
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st říjen 06 2010, 13:46    Předmět: Citovat

Já nevím, ale pokud je to připojené přes scart, tak bych ho proměřil na obou koncích očima v rozdělaném stavu. Bývají urvané drátky, doteky atd. Před týdnem jsem se setkal s tím, že po zapnutí TV jim z DVBT šel zvuk ale po chvilce vynechal - špatně zasunutý (málo) scart Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12535

PříspěvekZaslal: st říjen 06 2010, 16:46    Předmět: Citovat

Také jsem se s tímto u tohoto STB setkal. Příčinou byl trvale sepnutý jeden z tranzistorových spínačů, který má přepínat podle směru audio-signálu (dva konektory SCART). Řešil jsem to nějakou úpravou (přerušení a drátová propojka). Pravděpodobně jde o poněkud nestandartní zapojení ovládacích signálů ve SCARTech. Už ten STB delší čas nemám, ani schema, které jsem si tehdy kreslil, takže podrobnosti o úpravě zkus vypátrat sám. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ruprecht650



Založen: Nov 28, 2009
Příspěvky: 54
Bydliště: okres Praha - západ

PříspěvekZaslal: st říjen 06 2010, 20:36    Předmět: Citovat

Díky za názory, kabelem scart to určitě není. Z obou scartu i ze cinchů je to slabé. Každý scart má samostatné výstupy z toho procesoru přes vazební elyty a odpor asi 300 ohm. Audioprocák je SMD AKM AK4702VQ, nic jsem k němu nenašel.
Masar, tys mě přivedl na myšlenku, jestli prochází signál z Videa do TV scartů, je pravda, že na Mute nereagoval, stále stejně potichu.

Ruprecht
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ccode



Založen: May 09, 2007
Příspěvky: 194
Bydliště: nedaleko od Prahy

PříspěvekZaslal: st říjen 06 2010, 22:38    Předmět: Citovat

http://www.digchip.com/datasheets/parts/datasheet/025/AK4702VQ-pdf.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12535

PříspěvekZaslal: čt říjen 07 2010, 9:24    Předmět: Citovat

Tak to nebyl ten můj případ. Omlouvám se, je to delší doba, asi jsem si spletl typ STBoxu.
V tomto případě bych asi navolil režim pro průchod SCART(VCR)-->SCART(TV), t.j. režim AV a zjistil průchodnost audio signálu pro ověření funkce audiopřepínače AK4702. Pokud zvuk nadále neprochází, zkontrolovat napájení tohoto obvodu a signály I2C. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ruprecht650



Založen: Nov 28, 2009
Příspěvky: 54
Bydliště: okres Praha - západ

PříspěvekZaslal: čt říjen 07 2010, 10:05    Předmět: Citovat

Díky všem a hlavně za datasheet, AK4702 chybělo napájení 12V, vadný odpor 22ohm (byl šedý), je blízko Video scartu, mezi výk. tranzistorem a kondem 56uF/50V.

A už to maká jak má, reklamy řvou!!! Laughing

Ruprecht
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hifak



Založen: May 30, 2004
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2011, 9:59    Předmět: Citovat

Ahoj,mám stejný problém se zvukem u Technisat DigitSat 1.
Přístroj vypadá totožně ale je satelitní.Našel jsem AK4702.Nemohu ale najít ten vadný odpor 22 Ohm.12 V napájení by mělo být na pinu 34 pod označením VP,ale ten je přes přes nějaký nepopsaný asi kondenzátor připojen k zemi.
Prosím o radu,kde tento 22 Ohm odpor najdu.Posílám foto.
Předem moc děkuji.
Josef



DigitSat 1 nejde zvuk 300KB.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DigitSat 1 nejde zvuk 300KB.jpg
 Velikost:  191.28 kB
 Staženo:  160 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kovka



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 570
Bydliště: Brumovice

PříspěvekZaslal: ne květen 01 2011, 21:27    Předmět: Citovat

Máš na pinu34 napetí 12V ?
Snad by neměl být problém jít po cestě kterou je napájenej.
Napětí na ostatních napajecích pinech máš v datasheetu co poslal ccode .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hifak



Založen: May 30, 2004
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 8:03    Předmět: Citovat

No je to nějaké divné.Na pinu 34 12V nemám.Jak již jsem psal tentop pin vede na druhou stranu desky,kde je přes kondenzátor ukostřen.Nafotil jsem detailněji PIN 34.Podle zaslaného datasheetu by to měl být on ale připadá mi to jako nesmysl.


DigitSat _AK4702 pin 34.JPG
 Komentář:
Pin 34 označení

Stáhnout
 Soubor:  DigitSat _AK4702 pin 34.JPG
 Velikost:  170.41 kB
 Staženo:  171 krát


datashhet AK4702.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  datashhet AK4702.JPG
 Velikost:  47.99 kB
 Staženo:  124 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kovka



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 570
Bydliště: Brumovice

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 20:39    Předmět: Citovat

Co jsi nameril na pinech 34,38,4,8. Zdroj Ti dava napeti jak ma ? Pipakem by nemel byt problem najit kam vede cesta od pinu 34.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hifak



Založen: May 30, 2004
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 5:56    Předmět: Citovat

Pin 34 ... 0,8V
Pin 38 ... 4,93V
Pin 8 ... 4,93V
Pin 4 ... 4,94V

Pin 34 ,vede přes celou desku ke zdroji.Zdroj je skutečně napájen přes odpor,který je značen 220 a je vadný.Nahradil jsem ho 70 Ohm odporem a na PINU 34 je nyní 12.2 V.Zvuk již je funkční !!!!!

Zmátla mě cesta pinu 34 přes keramický odpor na kostru.Pod procesorem však byla další skrytá cesta,která vedla druhou stranou tišťáku až ke zdroji.

Takže vše vyřešeno,děkuji za pomoc.!!!!

kovka napsal(a):
Co jsi nameril na pinech 34,38,4,8. Zdroj Ti dava napeti jak ma ? Pipakem by nemel byt problem najit kam vede cesta od pinu 34.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund