Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

El. kytara - elektrostatické stínění
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 297
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so listopad 17 2007, 20:31    Předmět: El. kytara - elektrostatické stínění Citovat

Mám kytaru + zesilovač - ten mírně bzučí. Při přiložení ruky na strunu slyším v zesilovači lupnutí a pak bzučení ustane. Vrtal jsem se ve snímačích na kytaře, ale dělá to, i když úplně odpojím ten snímač, ve kterém jsem se vrtal. Tento jev jsem před opravou nepostřehl, i když mohl být přítomen (nejsem si jistý). Dělá to jen, když je vytočené Volume na kytaře.

Dělá to i když připožím prst k nějaké kovové části zesilovače (třeba vypínač) - taky jen když je volume na kytaře víc vytočený, jinak i při zeslabené kytaře a při zesíleném volume na zesilovači to nedělá.

Moje kytara je Ibanez RG370DX, zesilovač Mesa/Boogie DC-3

Jestli bude potřeba nafotím i střeva kytary.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 297
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2007, 16:51    Předmět: Citovat

Na vnitřku víka u potenciometrů nějaký alobal je, ale ani nijak není slojen s kostrou. Nevím jestli to má vůbec něco společního s tím elektrostatickým stíněním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2007, 20:03    Předmět: Citovat

Kobylka kytary musí být spojená s kostrou elektroniky kytary (a samozřejmě s výstupním jackem). Zkontroluj, jestli si, při vrtání se v kytaře, neutrhl drát, který vede od kobylky. Ten alobal by měl být také spojen s kostrou. Většinou je to tak, že od kostry elektroniky vede měděný pásek přes jednu díru pro vrut, kterým se připevňuje ten panel. Takže jakmile to na sebe přiložíš a přišroubuješ, tak dostaneš spolehlivý kontakt. Pokud to nemáš, doporučuji dodělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 297
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2007, 20:18    Předmět: Citovat

kobylka ukostřená je, je tam kabel na úchytu pružin tremola, které je těmi pružinami vodivě spojeno s kobylou. Multimetrem naměřeno mezi strunami a jackem 1 Ohm. Vyzkouším uzemnit ten kryt elektroniky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12358
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2007, 20:18    Předmět: Citovat

Struny asi pospojované jsou, když na ně šáhne, brum mizí. Tohle pádlo prostě nemá asi žádné stínění zespod.
Prostě a jasně - pokud jsou snímače celostíněné, musí být od nich i stíněné vývody, stínění musí být i pod elektronikou. Ideální j, když stínění tvoří kompletní klec pod snímači, elektronikou atd. a je samozřejmě pospojované s GND, stejně tak spojená kobylka, kryty potů atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 297
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2007, 21:33    Předmět: Citovat

snímače humbuckery u kobyly a krku (kromě singlu uprostřed) mají stíněné kabely které jsou ukostřeny.

tak jsem zbastlil kablík ke krytu potů (viz. obr. dole uprostřed), připraveno pro upgrade (alobal u krytu pružin READY Smile


nicméně efekt zůstává, říkal jsem si, jestli to nemůže být kabelem z aparátu (mám Planet Waves, který právě nějak čachruje se stíněním, ale dělá to i na jiné mrše, takže asi ne, i tak to je blbost, protože na vývod kytary vede stejně jeden kábl)

Co dál tedy může být příčinou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12358
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2007, 22:17    Předmět: Citovat

Čti pořádně, nemáš nástroj stíněný zespod.
Dá se to jednoduše odhalit malým přípravkem, ale ne na dálku.
Xakru, těchhle informací snad musí být muzikantská fóra plná, vždyť mizerně stínění má tak 70% kytar, co se prodávají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 297
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne listopad 18 2007, 22:37    Předmět: Citovat

asi nejrozjetější čr je http://forum.kytary.cz/ ale nic jsem tam nenašel.

... a jaký přípravek? podložka na kterých snímače jsou, je připojena ke kostře, ale cívky vždy budou trochu vyčuhovat nad tělo kytary.

Jedině, že jsem měl snímače rozdělané (odlepená krycí páska cívek), ale jsem celkem přesvědčen, že jsem tam nic neuvyklal, jedině, že by mělo vliv, že jsem porušil ten vosk, ve kterém to bylo zalité. Ale to snad na odstínění nemá vliv.

Co mám tedy dělat? Pod tu pásku na snímačích mám dát alobal a připojit ho ke kostře?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: po listopad 19 2007, 8:16    Předmět: Citovat

No, mě to dělala basovka taky, dokonce to došlo tak daleko že bylo v reproduktoru slyšet i několik rozhlasových stanic, když se nehrálo a bylo ticho. Všechno je to v kostřenín a zemění. Kobyla, struny, korekce a.t.d., všechno pořádně uzemnit. Musel jsem také koupit nové zásuvky do kytary i do zes., včetně nového propojpvacího kabelu s co nejmenším odporem. Ty zásuvkozástrčkové spoje jsou hodně náchylné na hygienu. Ta je potřeba dodržovat protože při sebemenším zašpinění kontaktních míst to začne blbnout. Užil jsem si s ní svoje, když jsem ji musel v době mezi písničkama vypínat. No, po tom co jsem popsal to přestalo. Doporučuji pořídit co nejlepší propojovací konektory a kabel. Moc na tom záleží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jano2



Založen: Dec 28, 2006
Příspěvky: 1753
Bydliště: Orava,sever

PříspěvekZaslal: po listopad 19 2007, 8:26    Předmět: Citovat

U nas v kostole bol rozhlas,(dva mikrofony,mix pult,zosik,nejaka TESLA,už si nepametam aka) a ked bolo ticho ,nejake presavki,miešala sa slobodna europa.Bolo to tesne po revolucii.Inak neviem,neviem,riešil som to tak,že na vstupy som pozapajal kondiki,asi 15 piko na zem a tym to bolo vyriešene.
_________________
Malo toho viem,radšej sa spytam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: po listopad 19 2007, 8:39    Předmět: Citovat

Tím by se ale možná mohli změnit u nástroje korekce a jeho charakteristika, no možná že třeba taky ne. To je třeba zkoušet ale čistota spojů především. Myslím že tohle by mohla být taková dočasná nouzovka ale ne konečné řešení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12358
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po listopad 19 2007, 9:58    Předmět: Citovat

Stručně a jasně - celá dutina (dutiny) nástroje mají být vyloženy stíněním (kovová fólie, vodivý lak), stekně tak pickguard, vše pospojováno a tvoří to Faradayovu klec, připojenou na GND výstupu, stejně pospojovány ostatní kovové části.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 297
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po listopad 19 2007, 15:04    Předmět: Citovat

Přesto však při přiložení odstíněného krytu potů neslyším žádný pokles šumu.

Jelikož jsem tento jev před zásahem do kytary nepozoroval, stále mám obav, že jsem tam něco počubil.

Odešla mi jedna cívka na humbuckeru, tak jsem ji odpojil. A pokusil se zapojit snímač jako Singl.
Zemnící kabel původně sloužící k uzemnění cívek v polo-rozepnutém stavu (jedna cívka na HB + singl veprostřed) jsem také uzemnil, ale neměl na zvuk pražádný vliv.
Nyní ta špatná cívka tam je jen tak (odpojená).
Nevíte, jestli některá z těchto věcí nemůže bít zdrojem nějakých dalších ruchů? Ale to asi ne.

Také jsem očistil všechny kontakty (v jacku na aparátu) a je to to samé.

Kabel kvalitní.

Asi byde zakopaný pes v těch snímačích. Myslíte, že by teda pomohlo, kdybych třeba boky snímačů nastříkal tím vodivým lakem a ukostřil to?

Třeba tam ten lak byl a já ho porušil, ale o tom docela pochybuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: út listopad 20 2007, 8:18    Předmět: Citovat

Ještě než to začneš dělat, tak zkus novou propojovací šnůru mezi zesilovač a kytaru. Zkus taky jestli to vrčí i když odpojíš kytaru.Taky vyzkoušej co to dělá na jiné kombo, třeba kytarové, ale jen v klidu. ( nebrnkat )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 297
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út listopad 20 2007, 12:54    Předmět: Citovat

1) vyzkoušeno se šňůrou kvalitní i šmejdem, efekt skouro stejný.

2) nevrčí, když nemám připojenou kytaru

3) vyzkoušet to na jiné kombo asi nebudu mít šanci, ale v klidu to dělá.


To s tím lakem byl jen návrh, ale fakt si nejsem jistý účinkem.

Když je ale tento jev tak častý, proč se nedělají nějaké 3-žilové kabely, aby se ten třetí prostě připojil někam, aby to nevrčelo. Teď píšu asi pěknou blbost, ale nějak furt nevím, proč to přestane právě při dotyku člověka a ne při dotyku něčeho jiného. Protože dokonalé stínění asi nikdy tento efekt zcela nepotlačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund