Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zapojenie el. gitary + vmontovanie Boostera

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
abcdef



Založen: Mar 01, 2007
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: ne květen 22 2011, 12:09    Předmět: zapojenie el. gitary + vmontovanie Boostera Citovat

Pekne Vás všetkých pozdravujem. Zdedili sme starú el gitaru, ktorú mi bolo ľúto vyhodiť. Tak som sa rozhodol ju po el. stránke, opraviť a vytuningovať.

Pôvodné zapojenie v gitare sa mi zdá nelogické, aj keď som ho neskúšal, lebo to bolo na vrabčie hniezdo a kábliky odpadnuté. Ale pýtam sa: mohlo to takto zmysluplne fungovať ? Načo tam boli 4 potenciometre ?




Do gitary chcem vmontovať booster od Hilla, našiel som ho na Nuke:



A chcem ho zapojiť za tie potenciometre. Ale to by už bolo 6 potenciometrov (4 vstupná časť, 2 booster), čo sa mi zdá priveľa nie ?

Potrebujem od Vás pomôcť, či môžem tieto dve schémy zapojiť za seba priamo v gitare, aby neboli impedančné problémy,
ale najmä, či sa ten vstupný diel s potenciometrami nedá nejako zjednodušiť, aby tam nemuselo byť dohromady 6 potenciometrov
Ďakujem za Vaše názory a pripomienky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne květen 22 2011, 13:09    Předmět: Citovat

Napiš značku/druh/typ kytary (popř. foto) - hned se bude člověku v ní orientovat líp.

Schéma víceméně sedí, až na umístění P4, C2, hodnotu P3 a P4 a průběh P4, ale nemusí to být na závadu - je několik všeobecných zapojení elektriky v kytaře(dle typu kytary, poču snímačů a pod.), ale to ještě neznamená, že tohle nemůže fungovat - záleží na typu kytary - často mohou fungovat i docela svérázné zapojení Very Happy .

Doporučuju ale opravu staré elektrické kytary brát z opačného konce - musí se na ní dát hrát, musí držet ladění, nesmí mít vyhmatané pražce, krk do vrtule a být navlhlá a pod. - nejlepší je nejdřív si zajistit, aby kytara hrála dobře nasucho a až pak řešit elektriku - ta se dá opravit skoro vždy Wink

EDIT: k tomu boosteru - nemusí být špatný, ale je to často jedna z věcí, co chvíli používaš a pak už to buď nechceš už ani vidět (přejíš se toho), nebo se ti zalíbí až moc a budeš to chtít zkusit použít do každé kytary, co potkáš - takže na zabudování do kytary je to zbytečné, nehledě na překopávání elektroniky, zabudování baterie a pod. - to si to raději postav do krabičky na zem Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
abcdef



Založen: Mar 01, 2007
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: ne květen 22 2011, 19:47    Předmět: Citovat

"nasucho" hrá gitara vynikajúco. Je prestriekaná novou farbou, preto sa nedá zistiť typ, ale asi je to Jolana.
Takže zapojenie vstupného dielu nechám tak, a Buster pôjde dovnútra. Hold, nedá sa nič robiť, gitara bude mať 6 potenciometrov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mc-vlada



Založen: Jun 24, 2009
Příspěvky: 330
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: po květen 23 2011, 5:12    Předmět: Citovat

Koukám, že už jste na to přišel sám. Samozřejmě že to tak zapojené funguje, zapojení hudebních nástrojů, zesilovačů korektorů výšek a hloubek obzvláště u kytar se trochu vymikají hifistické logice, ale jsou to léty ověřená zapojení a fungují tak, jak nástroje potřebují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po květen 23 2011, 5:58    Předmět: Citovat

Pro laboraci se zapojením snímačů koukni na stránky jolany , ale takové zapojení , jako uvádíš ty , tam není .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
abcdef



Založen: Mar 01, 2007
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: po květen 23 2011, 11:21    Předmět: Citovat

pozeral som schémy na stránkach Jolany, ale niektoré zapojenia sa vymykajú bežnej nf logike. Preto aj to moje zapojenie nechám tak ako je a pridám k tomu booster. Dík za pomoc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út květen 24 2011, 17:03    Předmět: Citovat

Dávat booster do kytary je kravina. Ne vždy je potřeba boosterovaný zvuk - jak chceš vyřešit přepínání mezi normálním a zkresleným? Kam dáš další 2 potenciometry? Kam dáš baterku aby se dala jednoduše měnit? A mnoho dalších věcí - je to na delší povídání (co až nebudeš chtít booster a budeš chtít overdrive nebo fuzz ... atd.). Postav si ten booster samostatně, vyzkoušej a pokud nejsi hluchý, zjistíš proč Ti to radím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: so září 17 2011, 14:02    Předmět: Citovat

Zdravím Vás! Nebudu začínat nové vlákno a tak se zkusím přilepit sem. Kamarád našel v práci ve skřínce kytaru Jolana Diskant a přinesl mě ji jestli ji nechci. No, já dal kytaru do pořádku, dal jsem nové obutí a zjistil jsem že nefungují snímače. Mohl by prosím někdo poradit nějaký vhodný typ zapojení vhodné pro tuto kytaru? Původně tam byl přepínač a dva potenciometry. Nešlo by to nahradit něčím bez toho přepínače? Třeba se třemi potenciometry? A ještě jaké by byly vhodné koupit snímače na tuhle kytaru?
Děkuji a zdravím! Kaca Vozeďbouch
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19572
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so září 17 2011, 16:38    Předmět: Citovat

Kolikrát potom chceš tu kytaru otevírat, až si budeš hrát s úrovněmi, stíněním a zemněním? Má totiž hodně vysokou citlivost, takže při nepovedené montáži chytá rádio a kdejaký elektromagnetický smog z okolí, snímače jsou dost dobré antény...
Dej to mimo kytaru, ostatní ti radí dobře a já ti vestavbu do kytary nedoporučuji zrovna tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
abcdef



Založen: Mar 01, 2007
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: so září 17 2011, 19:59    Předmět: Citovat

ahoj Hill. Ja to mám už dávno vmontované, a chlapci na nej drvia až mi to ide na nervy. Vf rušenie to vôbec nechytá, ale mám problém z brumom. Nech to pripojím na akýkoľvek nf koncák tak je tam brum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19572
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so září 17 2011, 21:38    Předmět: Citovat

Brumu je kolem hromady a ty funguješ jako anténa, prostě se dostává do vstupu na přiblížení (proto jsem nedoporučil montáž do těla kytary).
Nevím také, co máš za snímače, je možné, že stačí menší vstupní odpor, tak budeš muset začít laborovat s odporem M1 na vstupu: zkus tam 10k.
Podobně můžeš omezit citlivost na 50Hz zmenšením vstupního kondenzátoru na M1, případně elektrolytu ve zpětné vazbě boosteru až na 6u8 a ve zpětné vazbě nezkreslené cesty až na 10uF.
No a pak ještě něco zachrání stínicí krabička spojená s kostrou v místě připojení stínění kabelu k zesilovači.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po září 19 2011, 17:48    Předmět: Citovat

To Kaca:
Pokud se tím chceš zabývat, tak si vyber vhodný snímač (vhodnou kombinaci) tady: http://www.rmpickups.cz/ Snímače jsou velmi solidní a v přijatelných cenách. Musíš se ale hlavně zabývat mechanickou záležitostí, aby se daly snímače zabudovat. Kterýkoli z nich bude lepší než co tam bylo. Počítej s tím, že nové snímače jsou tak min. 2.000,- Kč.
Pokud se tím nechceš zabývat, koupil bych ji od Tebe a zrekonstruoval - navinul bych nové snímače do starých obalů, opravil elektroniku i mechaniku, tak aby byla jako původní - do sbírky. Pokud bys chtěl prodat nebo za něco vyměnit, napiš mi do SZ.
Kterou verzi máš? Jsou tam snímače s takovými posuvnými kolečky pod každou strunou nebo celoplošné s perleťovým povrchem?
Když tak tady ještě jedna stránka: http://www.jolany.wz.cz/index.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund