Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přesné naladění sat. antény - nefunknčí některé programy
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2670

PříspěvekZaslal: so srpen 07 2010, 11:04    Předmět: Přesné naladění sat. antény - nefunknčí některé programy Citovat

Dobrý den.
Mám dva satelitní přijímače Eycos 8010 CRCI, zapojené přes dva přepínače firmy EMP (tuším že P.164-IW) do dvou konvertorů. Poslední dobou se mi stává, že se mi neobjeví obraz TV Prima a ČT4. Karty mám CSLinkové, bez omezení (zkontrolováno). Anténu jsem ladil jen pomocí bargrafu v obrazu ze sat. přijímače. I teď tam mám pro Astru3A a frekvenci 12525GHz kvalitu signálu 99% (opět na obrazovce). Ostatní programy ze stejné frekvence fungují bez problémů (ČT1, ČT2, ČT24, NOE).
Myslíte, že by mohl být problém s chybějícími programy způsoben ne úplně přesně nasatvenou satelitní anténou?
Nemám vůbec natočené konvertory, resp. je mám kolmo dolů. Teď jsem našel (pomocí programu SatHunter), že na Astru 23,5° by měl být natočen o 6° a na Astru 19,2° o 3°. Tak to udělám, v tom není problém.
Ale ještě mám jeden dotaz - když bych si chtěl koupit měřič síly signálu, stačí mi ten jednoduchý, za cenu okolo 150 Kč, nebo to chce raději něco lepšího?

Děkuji za rady a odpovědi.

Petr Filipi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pida_m



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 775
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: so srpen 07 2010, 11:32    Předmět: Citovat

no záleží na tom, jestli máš vysílačky a druhou osobu co sedí u TV a kouká na ten bargraf. Mě stačil na hrubé nastavení ten levný měřáček (co pípá) a pak kámoš co seděl u tv z vysílačkou a říkal mi sílu signálu.
_________________
píďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: so srpen 07 2010, 12:30    Předmět: Citovat

V dnešní době se může dívat na bargraf přímo od talíře přes videohovor.
Jinak se i mně stane, že Prima je někdy horší (kostičkuje) a ČT1 dobrá, a to mi nejde do hlavy. Vždyť ty programy jsou v jednom streamu, tak kde se to vlastně kazí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pida_m



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 775
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: so srpen 07 2010, 13:19    Předmět: Citovat

To Bernard: nemá ČT v tom streamu větší bitrate než prima ?

-no vidíš, to mě nenaplo, já mám obyčejný GSM bez foťáku, (sme chudý).
Ale stejně by to asi nebylo k ničemu, protože ten obraz pres GSM bude mít zpoždění.

_________________
píďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: so srpen 07 2010, 14:04    Předmět: Citovat

Já do toho zas tak hluboce nevidím. A zrovna teď mám totální výpadek Primy (hláška CryptoWorksu: "Bohužel služba je nedostupná"), ale ČT1, 2, 24 a další jsou bez problémů. Přijímač GoSat GS2000CR, karta Gital. Tak v čem to vězí?
petrfilipi, omlouvám se, že s tím lezu do tvého vlákna, ale naše problémy možná mají společnou příčinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hrnous



Založen: Dec 25, 2005
Příspěvky: 471
Bydliště: Valašské Klobouky

PříspěvekZaslal: so srpen 07 2010, 14:14    Předmět: Citovat

odkaď jsi ? mrknul bych ti na to zadarmo s Telemannem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2670

PříspěvekZaslal: so srpen 07 2010, 18:53    Předmět: Citovat

Chlapi, díky za reakce. Aspoň teď vím, že v tom nejsem sám. Osobně bych to viděl na anénu, navíc jsou tu teď ty mraky plné deště. Jsem z okresu Chrudim, kousek od Skutče. Taky mám hlášku "Cryptoworks" "Bohužel služba je nedostupná" "Kontaktujte centrum pro zákazníky". Ještě k ceně - já to nechci samozřejmě změřit zadarmo, ale taky nechci dát 500 Kč za změření přístrojem z Aukra za 150 Kč.
Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: ne srpen 08 2010, 10:40    Předmět: Citovat

Bernard napsal(a):
Já do toho zas tak hluboce nevidím. A zrovna teď mám totální výpadek Primy (hláška CryptoWorksu: "Bohužel služba je nedostupná"), ale ČT1, 2, 24 a další jsou bez problémů. Přijímač GoSat GS2000CR, karta Gital. Tak v čem to vězí?
petrfilipi, omlouvám se, že s tím lezu do tvého vlákna, ale naše problémy možná mají společnou příčinu.

Tato hlaska absolutne, ale absolutne nesouvisi se signalem ale jen a jen s opravnenim na karte (spatny zapis, problem s kartou nebo cteckou)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: ne srpen 08 2010, 13:05    Předmět: Citovat

Takže karta od souseda v mém přijímači Primu nedekóduje a moje karta v sousedově přijímači ano. RadekB se tedy strefil, příčinou bude ta čtečka. Že takto diskriminuje jeden program, to je nechutné!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: ne srpen 08 2010, 16:00    Předmět: Citovat

Chybí oprávnění nebo nepropustí korektne ECM. V nouzi nahod kartu v prijimaci, ktery ma cryptoworks.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: ne srpen 08 2010, 17:20    Předmět: Citovat

Jak nahoď? V druhém přijímači ta Prima šla a nic se nenahodilo, v mém opět nejde. A ten můj rx má CryptoWorks integrován.
Že bych začal měnit ellyty? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: ne srpen 08 2010, 20:43    Předmět: Citovat

Bernard napsal(a):
Jak nahoď? V druhém přijímači ta Prima šla a nic se nenahodilo, v mém opět nejde. A ten můj rx má CryptoWorks integrován.
Že bych začal měnit ellyty? Wink

Jestli myslis, ze ma krypto, tak te pri tom necham.
Jenim uz nekolik let se licence na CRW nevydava (CRW jiz v podstate je mrtvy) a ten prijimac na trhu tak dlouho neni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: ne srpen 08 2010, 21:10    Předmět: Citovat

Se netajím s tím, že tomu moc nerozumím, mezi mou odborností a satelity je rozdíl asi 12 GHz. Mínil jsem jen, že přijímač nemá CIM na CryptoWorks, ale jen štěrbinu na kartu.
V čem tedy spočívá to nouzové nahození karty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2670

PříspěvekZaslal: po srpen 09 2010, 8:13    Předmět: Citovat

Aleluja,
snad to bude vyřešeno. Na stránkách CSLink jsem si klikl na "Kontakty", pak "Firemní kontakt", pak na "on-line průvodce řešením problémů s nefunkčními programy" a postupně jsem projel celý systém od kontroly karty až po klikání, že mi nejdou jen některé programy atd. To nahození v jiném přijímači je tam taky popsáno, znamená to vložit kartu na 1 hodinu do jiného přijímače.
No a pak jsem se dostal až k tomu, že musím kontaktovat zákaznické centrum CSLinku. Tak jsem zavolal na číslo 848 200 200 a když jsem byl po 5 minutách přepojen na sličnou slečnu, tak mi řekla, že mi zdarma aktivují nějaké slovenské programy, na měsíc placené programy a že mi pošle aktivaci na kartu, ale že musí být zapnut přijímač na ČT1. Jsem teď v práci, tak zavolám domů manželce, ať jim tam ještě jednou zavolá a uvidíme. Výsledek sem pošlu.
Takže asi tak.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: po srpen 09 2010, 11:25    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
Aleluja,
snad to bude vyřešeno. Na stránkách CSLink jsem si klikl na "Kontakty", pak "Firemní kontakt", pak na "on-line průvodce řešením problémů s nefunkčními programy" a postupně jsem projel celý systém od kontroly karty až po klikání, že mi nejdou jen některé programy atd. To nahození v jiném přijímači je tam taky popsáno, znamená to vložit kartu na 1 hodinu do jiného přijímače.
No a pak jsem se dostal až k tomu, že musím kontaktovat zákaznické centrum CSLinku. Tak jsem zavolal na číslo 848 200 200 a když jsem byl po 5 minutách přepojen na sličnou slečnu, tak mi řekla, že mi zdarma aktivují nějaké slovenské programy, na měsíc placené programy a že mi pošle aktivaci na kartu, ale že musí být zapnut přijímač na ČT1. Jsem teď v práci, tak zavolám domů manželce, ať jim tam ještě jednou zavolá a uvidíme. Výsledek sem pošlu.
Takže asi tak.

Petr


Stejnou sluzbu by ti udelal i tvuj prodejce/montaznik sat.techniky. Kazdy normalni technik ma pristup na aktivacni web a muze tohle udelat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund