Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla 1 PF 067 08, třípásmové reproduktory
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
boreks123



Založen: Sep 30, 2006
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne říjen 01 2006, 15:05    Předmět: Tesla 1 PF 067 08, třípásmové reproduktory Citovat

Zdravím všechny,
nedávno jsem koupil v bazaru tyto reproduktory (asi za 300,- Kč) s označením na zadním štítku "reproduktorová sústava 1 PF 067 08". Obsahuje 270 mm basák, 203 mm střed a 90 mm výškáč. Velmi pěkně hrají, zejména podání prostoru. Zatím jsem se nedíval dovnitř, zadem to nejde a reproduktory jsou vsazeny do hmoty na bázi Eprozinu. Co mě však udivilo, a na to bych se rád zeptal, jestli je někdo vlastní, je to, že pravděpodobně nemají akusticky oddělený středový reproduktor od basáku (když mírně zatlačím na basák, středový se hýbe). Myslím, že takto je to už z výroby, neboť na šroubcích reproduktorů jsou ještě neporušené barevné značky. Budu rád za každý názor a nesmějte se mi, sbírám staré zesilovače a musím konstatovat, že např. se Sony TA-1010 z roku 1969 hrají skvostně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
right13



Založen: May 05, 2006
Příspěvky: 447

PříspěvekZaslal: ne říjen 01 2006, 16:14    Předmět: Citovat

preco by sme sa mali smiat? ved tesla robila pomaly nejlepsie reproduktory vobec,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
boreks123



Založen: Sep 30, 2006
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne říjen 01 2006, 17:09    Předmět: Citovat

No myslím, že ty bedny by si zasloužily i repasi výhybky (budou mít tak počítám 30 let), ale ta hmota (modrá a černá), do které jsou usazeny reproduktory ztvrdla na kámen a mám strach, abych při vyndavání basáku nezdeformoval koš. Nehledě na to, že bych otvorem po basáku s největší pravděpodobností neprotáhl krabičku na odstínění střeďáku. Stejně mi nejde do hlavy, jestli je neodstíněný záměrně nebo se ve výrobně zrovna střídala směna a zapomněli tam krabičku dát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2006, 7:43    Předmět: Citovat

Neznám tyhle bedny,ale není to něco jako 2 a půl pásmo ? Tedy basák,středo-basák,výškáč ?? I rozměr toho střeďáku by tomu napovídal.....
_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tesla_webpark_cz



Založen: Mar 03, 2006
Příspěvky: 24
Bydliště: okres Karviná

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2006, 9:51    Předmět: Citovat

Ty bedny jsou normální třípásmové, ARN738, ARO6**, ARV168. Ve výhybce podle mě není třeba dělat repasi, protože je dělaná s plechovými těsnými kondenzátory a ty nebývají poruchové. Středový reproduktor je oddělen, ale můžeš si to ověřit po jeho vymontování - tu hmotu je třeba uvolnit od reproduktoru a to buď odsekat a případně vložit šroubovák mezi filc a límec reproduktoru a kladivem to dookola pobouchat až to bude volné. Každopádně nedoporučuji to páčit, basový možná i jo, ale postupně dookola jen odlepit od lepidla a ne z jednoho mista odervat cely repro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12366
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2006, 9:57    Předmět: Citovat

Jestli tam jsou standartní krabicové MP, nebo hovnoidy (řada TC180), nic jiného jsem v Tesla výhybkách nenašel - teda kromě elektrolytů, tak ty bývaly poruchové a to VELMI ! v některých výhybkách to býval každý 5-8 kus, který měl svodový odpor v desítkách ohmů apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19578
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2006, 11:58    Předmět: Citovat

Píšeš, že hrají skvostně. Tak vůbec neřeš nějaký rozměr reproduktorů či repase a nech si hladit uši příjemným zvukem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34034
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2006, 13:02    Předmět: Citovat

Presne tak - neopravovat, co nie je pokazene Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantrax
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2006, 11:01    Předmět: Citovat

Krabicáky musí ven, nahradit svitky.
Návrat nahoru
frantrax
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2006, 11:04    Předmět: Citovat

BTW.. Nechtěl bys udělat obchod? Tyhle bedny mám, ale maj tak nějak poškrábaný ozvučnice... Jestli máš pěkný a nezáleželo by Ti na vzhledu, tak bysme se mohli domluvit. Co kdybych Ti za výměnu zrepasoval výhybku a/nebo dal nějakou tu stovku? Wink
Návrat nahoru
Hifista



Založen: May 15, 2005
Příspěvky: 753
Bydliště: U Ostravy

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2006, 11:41    Předmět: Citovat

Nechápu proč vyhazovat kvalitní krabicové kondy a nahrazovat je nějakými sprostými svitky. Ví někdo důvod?
Když změřím na svod nějaký kondenzátor v "těsném" provedení z ruského Tempu nebo Rubína ze začátku 60tých let, tak je vždy perfektní, kdežto kondy jiné už za moc nestojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12366
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2006, 12:34    Předmět: Citovat

Já tyhle kondy na brigádě vyráběl, a asi máme každý jinou představu o kvalitě. Jestli skoro nejhorší tgD z běžně vyráběných kondů (kromě elytů) je to pravé a velká pravděpodobnost poruchy, navíc tenké vývody, velká ESR....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCSALOON.cz
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne prosinec 10 2006, 21:12    Předmět: Citovat

Mám ty sestavy na stole a vyndaný výškáč (vadný) a je vidět vnitřní krabice okolo středového reproduktoru. Takže ji tam určitě dávali, je otázkou, jestli i při střídání směn ...
Návrat nahoru
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út červen 12 2012, 10:10    Předmět: Citovat

Taky mam tudle bednu - od popelnice, ale bohužel jen jednu. Hraje velmi dobře. Před několika dny jsem nainstaloval novou přívodní šnůru. Někdo kdo ji vyhodil mě ji uštípl, a nechal tam asi 30cm, celou věčnost jsem hrál s dvojlinkou, která tam byla volně omotaná o ten 30cm drát, bez jakékoliv izolace, ale tyto spoje začaly zrazovat. A tak při dobré paměti v gme jsem koupil tři metry http://www.gme.cz/vicezilove-kabely-nestinene/rg-repro-2x1-5-p650-106/ . Když jsem ho přinesl domů a viděl jsem ten původní, usoudil jsem, že by možná stačil 0.5mm2 nebo maximálně 0,75mm2... Snad za menší nevýhodu stojí pouze mírně natržená membrána výškového repráku, kterou mi z bedny utíká vzduch.. Když už jsem to měl rozdělané a měnil tu šnůru, provedl jsem renovaci gumového závěsu dle tohoto postupu http://www.repromania.net/teorie/renovace-gumoveho-zavesu-hifi-reproduktoru.php řekl bych, že guma opravdu změkla a má to víc basů..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12096
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út červen 12 2012, 11:23    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
Snad za menší nevýhodu stojí pouze mírně natržená membrána výškového repráku, kterou mi z bedny utíká vzduch..


jak jsi Jirko na tohle přišel ???
ten výškáč nemá uzavřený koš ?

spíš bych měl strach, že s dírou v papíru, bude mít velké zkreslení a bude vyluzovat různé pazvuky !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund