Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla M550TM

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mates13



Založen: Feb 18, 2009
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2009, 7:16    Předmět: Tesla M550TM Citovat

Zdravím, máme tuto TV už "nějaký ten pátek" byla dlouhou dobu na chalupě a tudíž byla zapínána za těch deset let jen párkrát.... současné době ji používáme jako druhou TV v domácnosti a běží poměrně často....v poslední době při tmavých scénách, nebo třeba při TV přepnuté do AV režimu (bez signálu) byly na obrazovce patrné svislé "našedlé šmouhy" - výměna vyschlého elytu - opraveno.....nyní se ale začala projevovat jiná závada, při přepnutí na jiný program je obraz dlouhou dobu tmavý, ustálí se to až vždycky po nějaké době (5 minut)...máte s podobnou závadou někdo zkušenost????? myslím si že obrazovka odchází do věčných lovišť....k tomu všemu TV celkem rychle začíná ztrácet na kontrastu a neusle se musí přidávat......je mi divné, to že obraz vždy po pěti minutách po přepnutí na jiný program zesvětlá Shocked ....je v tom TDA 8361 a ten myslím tu automatiku na dorovnávání změn stárnutím obrazovky, jako TDA 8362A, nebo TDA 8540 neměl????? Ptám se proto, protože mě na této TV docela štve, že je zde použit mezinosný odběr zvuku a při příjmu na VHF, TV někdy bručí (obraz se dostává do koncového stupně zvuku) a "řádkuje" (zvuk se dostává do obrazového zesilovače).....tak jsem to chtěl předělat na kvaziparalel, že bych tam doplnil plošňák třeba s MDA 4281.....má to ale vůbec cenu, jestli je obrazovka v prd.li???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robosand



Založen: Feb 18, 2006
Příspěvky: 985
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2009, 13:28    Předmět: Citovat

Chassis E5. Obrazovka "zosvetlí" pravidelne po 5 min.? Niekedy totiž "zosvetľuje" po zmiznutí OSD.
Obrazovka už asi skutočne odchádza, ako sám píšeš...

_________________
Robo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8837
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2009, 15:52    Předmět: Citovat

Robosand napsal(a):
Chassis E5. Obrazovka "zosvetlí" pravidelne po 5 min.? Niekedy totiž "zosvetľuje" po zmiznutí OSD.
Obrazovka už asi skutočne odchádza, ako sám píšeš...


Jsi si jistý - v mých "materiálech" mám uvedeno chassis E7 - mj. u všech šasi Gorenje se dá na šasi vyčíst (sítotisk na DPS, příp. "odleptáno" mezi spoji) - zase jeden, "co nic nehledá" Rolling Eyes

P.S. - A bývá to i na titulní stránce příručky "Kopaničář ve městě" (Návod k obsluze Cry ).

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Robosand



Založen: Feb 18, 2006
Příspěvky: 985
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2009, 17:17    Předmět: Citovat

Nie som si istý, či je to E5, alebo E7, vyčítal som to iba z môjho zošita. Je možné, že som si to zapísal z internetu pre budúcu potrebu a pritom tá informácia nemusí byť pravdivá... Tak či tak, ako píšeš, Mates13 už dávno mal prejsť DPS, prípadne štítok. Wink
_________________
Robo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mates13



Založen: Feb 18, 2009
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2009, 17:56    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
zase jeden, "co nic nehledá" Rolling Eyes


Robosand napsal(a):
Tak či tak, ako píšeš, Mates13 už dávno mal prejsť DPS, prípadne štítok. Wink

Ale pánové, proč tak zhurta a proč hned útočíte?? Já se Vás přece neptal jaké je v tom Chassis....je v tom Gorenje E7, to dávno vím.....šak píšu že v tom je TDA 8361......kdybych Kokune jak říkáš "nic nehledal" tak bych asi nevěděl co v tom je za sig. procesor, ani bych nemohl vyměnit ten vyschlý elyt, o kterém píši........mám i schéma...i mám vymyšleno, jak tu TV předělat na kvaziparalel - doplněním destičky s MDA 4281V a PAV filtrem.....jen jsem se ptal, jestli se někdo setkal s podobnou závadou, že po chvilce se po přepnutí programu tmavá obrazovka zjasní....a jestli je správná má teorie, že je to způsobeno slabou obrazovkou a jestli tedy dle Vás profesionálních opravářů, má cenu si s touto TV hrát a bastlit do toho ten "nový zvukový díl".......
na to v jakém je v tom šasi, jsem se neptal......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robosand



Založen: Feb 18, 2006
Příspěvky: 985
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2009, 18:04    Předmět: Citovat

No neviem. Ja by som v prvej rade pri takejto závade a budúcej úprave zistil chassis, vytiahol (alebo stiahol) schému, preštudoval ju, zapol by som meracie prístroje a meral. Neber to ako kritiku, zatiaľ Ti pomáhame... Wink
_________________
Robo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mates13



Založen: Feb 18, 2009
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2009, 18:46    Předmět: Citovat

Robosand napsal(a):
No neviem. Ja by som v prvej rade pri takejto závade a budúcej úprave zistil chassis, vytiahol (alebo stiahol) schému, preštudoval ju, zapol by som meracie prístroje a meral.


Ale notak.....Děláš si ze mě srandu??? Vždyť přece píšu, že vím co je v tom za šasi!!! vždyť přece píšu, že mám schéma!!!! dokonce mám celej servisní manuál!!! a že ho mám naštudovaný!!!! vždyť přece píšu že vím jak to přebastlit!!! .........Mně jde proboha jen o to kdyby třeba někdo napsal ať se na tu úpravu vykašlu, že to nemá cenu, že obrazovky co používala Tesla Rožnov stály zaprd......já nevím, jestli tyto TV a tyto obrazovky odcházely a jak často, nevím, jaká je úspěnost případné regenerace.....já nevím, třeba obrazovka je kvalitní a opravdu v tom je někde ještě další závada.....i když upřímně nevím kde......prostě při přepnutí programu obrazovka na vteřinu zhasne a dlouhou dobu jí trvá než se rozsvítí do plného jasu....dle mě vyčerpaná katoda (y).......tyto statistiky úmrtnosti obrazovek z tv Tesly Rožnov, máte Vy, profi opraváři.....

Robosand napsal(a):
Neber to ako kritiku, zatiaľ Ti pomáhame... Wink
Tak dík, hlavně že mi zatial pomáháte.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8837
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2009, 21:32    Předmět: Citovat

mates13 napsal(a):
Robosand napsal(a):
No neviem. Ja by som v prvej rade pri takejto závade a budúcej úprave zistil chassis, vytiahol (alebo stiahol) schému, preštudoval ju, zapol by som meracie prístroje a meral.


Ale notak.....Děláš si ze mě srandu??? Vždyť přece píšu, že vím co je v tom za šasi!!! vždyť přece píšu, že mám schéma!!!! dokonce mám celej servisní manuál!!! a že ho mám naštudovaný!!!! vždyť přece píšu že vím jak to přebastlit!!! .........Mně jde proboha jen o to kdyby třeba někdo napsal ať se na tu úpravu vykašlu, že to nemá cenu, že obrazovky co používala Tesla Rožnov stály zaprd......já nevím, jestli tyto TV a tyto obrazovky odcházely a jak často, nevím, jaká je úspěnost případné regenerace.....já nevím, třeba obrazovka je kvalitní a opravdu v tom je někde ještě další závada.....i když upřímně nevím kde......prostě při přepnutí programu obrazovka na vteřinu zhasne a dlouhou dobu jí trvá než se rozsvítí do plného jasu....dle mě vyčerpaná katoda (y).......tyto statistiky úmrtnosti obrazovek z tv Tesly Rožnov, máte Vy, profi opraváři.....

Robosand napsal(a):
Neber to ako kritiku, zatiaľ Ti pomáhame... Wink
Tak dík, hlavně že mi zatial pomáháte.......


Tak ty jsi chytrý jak rádio.

Zatímco údaj o šasi a typu obrazovky měl být uveden v dotazu, hned za modelem TVP, tak "ty si tu stavíš barák od střechy" - už řešíš "kompl. předělávku zvuku" a zatím ještě nemáš ani pořádný obraz Cry

Zato ale "máš všechno pod palcem":
mates13 napsal(a):
...... že mám schéma!!!! dokonce mám celej servisní manuál!!! a že ho mám naštudovaný!!!! vždyť přece píšu že vím jak to přebastlit!!! .....

mates13 napsal(a):
šak píšu že v tom je TDA 8361......kdybych Kokune jak říkáš "nic nehledal" tak bych asi nevěděl co v tom je za sig. procesor, ani bych nemohl vyměnit ten vyschlý elyt, o kterém píši........mám i schéma...i mám vymyšleno, jak tu TV předělat na kvaziparalel - doplněním destičky s MDA 4281V a PAV filtrem.....


A co myslíš, jak asi je velký rozdíl mezi těmi TDA8361 a ... 62 Question A na výměnu toho "vyschlého" ellytu jsi potřeboval souhlas slovinské vlády, když už jsi potřeboval celý ten jejich Servismanuál?

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mates13



Založen: Feb 18, 2009
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 7:18    Předmět: Citovat

Nejsem chytrý jak rádio, nikdy jsem to netvrdil.......servisní manuál nemám od Slovinské vlády, ale stáhnul jsem si ho z netu, proč taky ne...když je to zadarmo a může se hodit.....a nepotřeboval jsem ho kvůli tomu elytu.........ale to je jedno.......
chlapi omlouvám se Vám za to, že jsem se vůbec na něco ptal....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8837
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 8:01    Předmět: Citovat

mates13 napsal(a):
Nejsem chytrý jak rádio, nikdy jsem to netvrdil.......servisní manuál nemám od Slovinské vlády, ale stáhnul jsem si ho z netu, proč taky ne...když je to zadarmo a může se hodit.....a nepotřeboval jsem ho kvůli tomu elytu.........ale to je jedno.......
chlapi omlouvám se Vám za to, že jsem se vůbec na něco ptal....


Nic se neomlouvej a klidně se ptej dál Rolling Eyes

K tomu tmavému obrazu (po zapnutí, či přepnutí z předvolby na předvolbu) - a zkusils alespoň takovou banální věc, jako je "přidat cca 10-20V na Ug2" Question
Proč hned uvažovat o špatné obrazovce (vždyť píšeš, že má odjeto málo!?) - ale doposud nevíme, o jakou se jedná Rolling Eyes Cry

P.S. - aspoň o tom nevím, že problémy se zvukem by bývaly u typ. řady E7 - bývalo to (a řešilo se to právě montáží modulu kvazizvuku !!) u řady E5 (TVP, které běhaly v STA-čkách, či kabelovkách se takto upravovaly).

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mates13



Založen: Feb 18, 2009
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: ne srpen 09 2009, 20:44    Předmět: Citovat

TV je opravená.......jinak to Ug2 jsem taky hned ze začátku zkoušel, to ale nepomůže, dělalo to to stejné, akorát obraz byl celkově světlejší.......
Nyní už jsem ale telku opravil, obraz po přepnutí na jinou předvolbu je už normální....obrazovkou to nebylo......a už jsem předělal i ten zvuk....TV přestala při příjmu Novy vrčet a řádkovat.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8837
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po srpen 10 2009, 9:10    Předmět: Citovat

mates13 napsal(a):
TV je opravená.......jinak to Ug2 jsem taky hned ze začátku zkoušel, to ale nepomůže, dělalo to to stejné, akorát obraz byl celkově světlejší.......
Nyní už jsem ale telku opravil, obraz po přepnutí na jinou předvolbu je už normální....obrazovkou to nebylo...... a už jsem předělal i ten zvuk....TV přestala při příjmu Novy vrčet a řádkovat.......


obrazovkou to nebylo...... - a čím to bylo, už se "nepochlubíš" Rolling Eyes Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mates13



Založen: Feb 18, 2009
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: po srpen 10 2009, 12:05    Předmět: Citovat

A proč bych se chlubil?? Závadu jsem našel a opravil jsem si to sám....navíc za tu držkovou polívku, kterou jsi mi tu uvařil??? Vy tady taky nikomu hned nenapíšete kde je závada i když víte.......ale abys neřekl, tak Ti poradím..a řeknu informaci, kterou jsem v tomto vláknu ještě neřekl, ač je pro opravy podobných závad dost zásadní....při experimentování jsem zjistil, že zmíněná závada se projevuje, jen při vyšších intenzitách vstupního signálu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8837
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po srpen 10 2009, 12:37    Předmět: Citovat

mates13 napsal(a):
A proč bych se chlubil?? Závadu jsem našel a opravil jsem si to sám....navíc za tu držkovou polívku, kterou jsi mi tu uvařil??? Vy tady taky nikomu hned nenapíšete kde je závada i když víte.......ale abys neřekl, tak Ti poradím..a řeknu informaci, kterou jsem v tomto vláknu ještě neřekl, ač je pro opravy podobných závad dost zásadní....při experimentování jsem zjistil, že zmíněná závada se projevuje, jen při vyšších intenzitách vstupního signálu...


Laughing Laughing Laughing - a jenom já? Kdybys hned od začátku uváděl všechny informace, nebylo by tolik "nedorozumění". Rolling Eyes

AVC, KAVC - signál na ant. vstupu zatlumím "útlum. členem" (buďto laditelným, nebo mám pro tyto účely několik "pevných" s útlumem 3 až 20dB - min. po dvou ks, takže si "poskládám" útlum, jaký potřebuju). Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mates13



Založen: Feb 18, 2009
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: po srpen 10 2009, 13:23    Předmět: Citovat

Hned tenkrát jsem to nevěděl, že to dělá jen při vyšších intenzitách signálu, kdybych to věděl, tak bych sem vůbec nepsal, na to jsem přišel až když už jsem měl plnej žaludek dršťkový polívky Laughing a zapřísáhl jsem se, že už sem nikdy nic nenapíšu.... tak díky a sbohem....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund