Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti s televizorem pro babičku
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19579
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 10:03    Předmět: Zkušenosti s televizorem pro babičku Citovat

Současný stav: je zvyklá na C110STII, má k tomu video a DVD přehrávač, protože aktivně dělá do muziky, má hromadu kazet a DVD s nahrávkami vystoupení sboru, který doprovází, akcí jejich party, o nějakých těch rodinných záznamech nemluvě.
Jenže na to sledování má pořád nějak málo času, tak obvykle stihne zapomenout, jak to posledně přepnula (DVD si musí pouštět přes video), a rozhodla se pořídit si novou televizi, požadavky má:
- DVB-T tuner vestavěný
- přednostně CRT nebo LCD, úhlopříčka aspoň 66cm,
- formát přednostně 4:3 (když nebude, no tak co už, žejo),
- v tom případě možnost přepnout formát jedním tlačítkem DO (a nemuset lézt do menu, když zůstane obraz rozcapený do šířky, to přímo nesnáší)
- 2x SCART, pokud možno
- hloubka televize do 42 cm
- různé technické speciality a exotická jména pokládá (většinou právem) za reklamní zbytečnost, takže jí jsou fuk.

Prolezl jsem nabídky různých obchodů, ale ani ze stažených návodů (například pro LG 29FS2ALX, která by se jí zamlouvala, ale nenašli jsme ani prodejce, který by ji u nás momentálně nabízel) se nedovím, jak je to s přepínáním formátu. Podobně jsem dopadl u ECG, LG, Sencor, Sharp, Philips a dalších.
Jaké máte kdo zkušenosti se spolehlivostí a ovladatelností přístrojů, na které lze vztáhnout tyto požadavky?
Nebo můžete doporučit konkrétní typ?
Jestli nechcete dělat veřejně reklamu, nemám nic proti SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 10:54    Předmět: Citovat

Resil jsem v lednu podobne dilema a vice mene nevyresil, tak se pak koupilo 72cm 100Hz ECG. Je ultra SLIM 39cm hloubka a k tomu STB. Tata se nejdrive netvaril na to ze ma zase 2 ovladace, ale na STB lze regulovat zvuk a tak se na TV nastavila nejaka cca stredni hodnota zvuku a DO od TV pouzije jen na zapnuti. Potom uz pouziva jen DO od STB. Asi jsem ti moc nepomohl, ale nic 4:3 s DVB-T jsem nesehnal a on za zadnou cenu nechtel 16:9
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 13:10    Předmět: Citovat

A co OVP? Na stránkách ještě nabízejí (takže předpokládám, že i dělají) CRT 4:3 s integrovaným DVB-T tunerem...

http://www.ovp.sk/ovp/index.php?action=vyber&uhl=7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19579
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 13:13    Předmět: Citovat

Díky. A to jsem si jen myslel, že neumím hledat. Právě ten další ovladač trochu kazí ten dobrý pocit z klasického formátu obrazu.

Pár tipů jsem si vytiskl, tak si to odpoledne probereme, nebo prostě rovnou vyrazíme do někam pro ni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 13:14    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne st listopad 15 2017, 22:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 13:17    Předmět: Citovat

Jo, jo skoda, ze jsem se tu take nezeptal!!! Sice to ECG bylo o temer polovicku levnejsi, ale pak 800 stovek za STB a tatovi to bylo jedno. No vratit to uz nejde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
knave1



Založen: Feb 24, 2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 13:26    Předmět: Citovat

Podle mě by mohla vyhovovat televize Panasonic TX-26LED8F (nebo TX 32LED8F) s cenou kolem 11 tisíc. Formát obrazu lze pohodlně měnit tlačítkem Aspect, pod kterým se skrývá i zoom.

http://www.digiboss.cz/PANASONIC-TX-26LED8F-VIERA/d34377/
http://www.digiboss.cz/PANASONIC-TX-32LED8F-VIERA/d33826/
http://www.panasonic-eshop.cz/panasonic-tx-26led8f/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19579
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 13:29    Předmět: Citovat

Vytisknuto, díky všem.
Vyrážím směr Bydžov, ať si to rovnou probereme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 16:42    Předmět: Citovat

Jestli se muzu taky pridat se svymi zkusenostmi :
to OVP jsem instaloval pred vanoci sousedovi - chtel neco do 10tis, ma ode me 15 analog programu a DVB-T z Brna, je to starsi clovek a zvykat si na LCD moc nechtel, taky do te ceny se s nicim dostat nedalo. (Nepocitam sracky jako je ORAVA, ECG a jine turecke kramy).
Obraz te OVP celkem uchazejici, sice geometrie obrazu dost des a konvergence taky zadna slava, ale asi jsem moc rozmlsany z drivejska. DVBT tuner neni nejcitlivejsi, navic to, jak ukazuje signal je dost na p..u, takze pro zamereni anteny podle jeho "ukazatele" nehrozi. Ale celkove pro dane pouziti - starsi clovek s nevelkymi naroky na funkce vyhovi celkem dobre a cena byla do 8000. To si myslim ze jde a je to lepsi reseni nez vyse uveden kramy
Z LCD se me pro starsi lidi celkem osvedcily SONY Bravia, zejmena kvulu celkem malemu a prehlednemu ovladaci, TV se jednou nastavi a pro beznou obsluhu pak neni potreba lezt do ne moc prehledneho menu (pro starsiho cloveka). Obrazove neni model 32U4000 nebo mensi 26U4000 taky zadna hruza, zejmena ve srovnani s tim, co produkuje napr. Samsung v posledni dobe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 16:52    Předmět: Citovat

Maturoval jsem jako televizak pro OPBH. Jsem take plny predsudku, ale to ECG ma nejen perfektni geometrii, ale i statickou i dynamickou konvergenci. Nevim zda ma CTI, ale prechody jsou super. V dilne mam 72 oravu a kam se hrabe na to ECG. TAK PROC HNED MLUVIT O SRACKACH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 17:05    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne st listopad 15 2017, 22:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 17:08    Předmět: Citovat

Tata bydli 250 km ode me, ale vyfotim a poslu. Cca za tyden
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 17:19    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne st listopad 15 2017, 22:20, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 17:26    Předmět: Citovat

jave napsal(a):


Maturoval jsem jako televizak pro OPBH. Jsem take plny predsudku, ale to ECG ma nejen perfektni geometrii, ale i statickou i dynamickou konvergenci. Nevim zda ma CTI, ale prechody jsou super. V dilne mam 72 oravu a kam se hrabe na to ECG. TAK PROC HNED MLUVIT O SRACKACH

Protoze vidim, ze tehle znacky ma kolega plny stul. A je fuk jestli je to CRT nebo LCD, tak asi proto. Je to casty akter ruztnych akcnich slev a letakovych akci a po zaruce casty navstevnik servisu a sbernych dvoru. Prijd vysvetlit sousedovi, proc jeho ECG ma 2 mesice po zaruce vadnou ban Sad
Jinak netvrdim ze obrazove je to apatne (alespon ve srovnani s tim, co je jinak na trhu a ze to OVP je taky kdovico. To uz bohuzel neni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 17:29    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne st listopad 15 2017, 22:20, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund