Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vilda Branka a jeho Vista překonána?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út květen 19 2009, 20:18    Předmět: Vilda Branka a jeho Vista překonána? Citovat

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/testy/169073-nove-windows-7-pod-drobnohledem-jak-pracuji-na-starsich-pocitacich.html

"běžné kancelářské aplikace" se spokojí "jen" s 1 GB paměti a na plochu se dostanete za 48 sec Grcek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32082
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út květen 19 2009, 20:56    Předmět: Citovat

Ano, 48 na plochu je opravdu k Grcek , ale furt je to lepší, než zhruba 2 minuty, za které nabíhá sousedovi jeho slovenská verze jehoVisty Home Premium... Akorát mne tedy zaráží ta neochota akceptovat "nepodepsané" drivery k dalším perifériím - protože ne každý výrobce si své ovladače nechává autorizovat, navíc se jich spousta průběžně aktualizuje - a navíc hodně zařízení svého výrobce už ani nemá, protože prostě zanikl - a doinstalovávat ovladače k některým jinak nezbytným zařízením při každém novém startu systému, to tedy bude masakr... Když už nemají jinou páku na spotřebitele, jak ho přimět kupovat "autorizované", nacpou takový oj.eb přímo do systému - doufám, že jim to někdo hoooodně brzy crackne a pověsí to na net - nejsem zrovna zastáncem warezu a softwarového pirátství, ale za takovouhle sviňárnu to mr.dkosoftu přeju!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: út květen 19 2009, 21:10    Předmět: Citovat

JehoVISTU si na pocitac instaluji pouze zkuseni masochisti.

My co vime svy se jen tak lehce vymazlenyho XPcka na masine nevzdame...

Jen pro porovnani. Na ctyrjadrovem procesoru s 2 GB RAM a dvema terra diskoveho pole nabihala Vista do plochy pres dve minuty. Task manager pak tvrdosijne hlasil vyuziti procesoru pres 20% (jenom systemove sluzby typu "ochrana HDMI vystupu"). Podotykam, ze slo o cistou instalaci par hodin po nainstalovani.

Takze jsem hezky rychle downgradoval na XPcka a indikator vytizeni procesoru poblikavajici u nuly mne dal za pravdu... Pri startu windowsu spoustim pres 30 aplikaci (od ICQ pres scanner, Powerchute, Zone alarm, Conection meter az po AVG) a stejne mam plochu ready pod minutu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út květen 19 2009, 21:20    Předmět: Citovat

Nejhorší je přesvědčení spousty "uživatelů", že novější = lepší a rychlejší.

Když pak provozuju jednoúčelově winamp (kterej mě mimo jiné svýma "vylepšeníma" přivádí k šílenství) na starší 1Ghz mašině s WIN98SE, každou chvilku se objeví někdo, kdo je přesvědčenej, že po přeinstalování na ukradený XP či JehoVistu by to běželo rychleji a že jsem totální "zpátečník" a nemoderní buran. Že např. restart do plnýho výkonu trvá kolem 15sec, to není pro ně argument...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9800
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út květen 19 2009, 21:24    Předmět: Citovat

Nejsem placenej za to, abych někomu dělal betatestera jeho produktu. Proto Win 7 až po vychytání všech chyb (Vista u mě vydržela asi 3 týdny, než jsem ji dal defintívně pryč - I tu skrytou partition na disku jsem si vzal. těch 11Gb není k zahození)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: út květen 19 2009, 21:33    Předmět: Citovat

Pud sebazachovy radi.

Novy soft od M$ je potreba instalovat az po zverejneni SP2. To platilo na NT4 blahe pameti, na XPcka a pokud se docka SP2 i JehoVista, zacnu pomalu premyslet nad instalaci za ucelem testovani na nejakou postradatelnou masinu.

Driv - ani omylem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út květen 19 2009, 21:38    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Nejhorší je přesvědčení spousty "uživatelů", že novější = lepší a rychlejší.

Poslední dobou mě začíná bavit zjišťování, jak stará mašina stačí na to, co mám v úmyslu na ní podnikat.
Pro účel kterému se teď zrovna věnuju, t. j. plkání na webu do EB, se ukázal jako funkční dokonce starý Dell 100 MHz a 32 MB RAM... 850 disk, chodí na tom W95 a Opera, dají se na tom posílat maily, kdysi jsme na podobných mašinách, myslím i na 486 (ale 64MB) provozovali i Photoshop a PageMaker včetně separací do postscriptu, scanování přes SCSI... Elektrický sw jako Formica nebo Orcad v pohodě. Je to deset let zpátky...
Vždycky mě zarazí, když se mluví o "běžných kancelářských aplikacích" - myslel jsem, že ouřada v kanclu má odpovídat na maily, posílat textová hlášení, tisknout rozpisy na nástěnku nebo dělat inventury v databázích. Na to stačil léta DOS a grafická nadstavba je dejme tomu hezčí a dovolí zaměstnat i síly jinak nezaměstnatelné, které nic než klikat na ikony nedovedou.
S příchodem multimédií a internetu má ouřada zřejmě v pracovní náplni šmejdit po webu, vytvářet zrůdy v powerpointu nebo posílat si s kolegamam odkazy na TyTrubko nebo videa z mobilu... na to pak samozřejmě musí být výkonný stroj, zvlášť když to machři z MS honí přes javascripty a flashe. Takže dopis z kanclu= čtyřjádro, 16GB systém, 2 GB RAM Very Happy
Je hezký být zpátečník a buran Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: út květen 19 2009, 22:17    Předmět: Citovat

Pánové, celkem zajímavý čtení Wink Jsou tomu 2 tejdny co si u mě kamarád nechával stavět PC a dával jsem mu tam Vistu a běhalo to myslim víc než solidně. Na ploše jsem byl za pár vteřin od zapnutí PC a samotná práce v OS byla taky vpohodě. Byla to konfigurace C2D E7500 (2,9GHz), 4GB RAM. Přišlo mě zbytečný mu tam cpát WinXP který ani nenaadresujou 4GB RAM a dávat mu tam 64bit verzi se mě taky nechtělo. Takže bych to asi zhodnotil tak, že kdo má výkovej PC tak jsou Visty použitelný Wink Asi před rokem jsem si je instl na booka (1,8GHz Turion64, 1GB RAM) a bylo to jaksi nepoužitelný . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32082
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út květen 19 2009, 22:21    Předmět: Citovat

Ten "drabek06" je prostě v*l...!!!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út květen 19 2009, 22:26    Předmět: Citovat

víte co je zajímavé? během dvou dekád 1000násobné zvýšení taktovací frekvence, 10 000násobná kapacita RAM, z 100 MB HDD na 500GB, z 8bitů na 64, a jaký je asi tak koeficient zefektnivnění té kancelářské práce? O době bootování systému se radši nebavit.
Pokud jde o multimédia: za pár let s novými technologiemi, rádia k neposlouchání pro optimody a kurvení modulace, CD sešlapaná dynamika do jednoho fortissima, 100Hz TV k nekoukání rozmydlený obraz, digitální TV zamrzající kostky a rozlišení pod úrovní analogu, ne kvůli principům mpeg4 ale proto, že provozovatelé a majitelé z hamižných důvodů nacpou do datového toku pro jeden kanál 8...
Ať jde do (pryč) takový způsob technického pokroku...
ty nároky sw a hw mají jeden hlavní cíl, nutit lidi k upgradu aby pustili žilou.
Když se to nepovede, vyběhne Vilda s downgradem na XP. než někdo uplácá W7 Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: út květen 19 2009, 22:27    Předmět: Citovat

To EKKAR: Jó chlapče, je to můj názor Wink Za to že Tobě jde Vista silně proti srsti nemůžu, to je už Tvůj boj Wink Cool

To Crifodo: Mno nějak ty prachy z těch lidí tahat musej Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34072
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út květen 19 2009, 22:35    Předmět: Citovat

Bezne pouzivam Cyrix MII PR300, 256MB RAM, dve grafiky Matrox, dva monitory. Aj teraz toto na nom pisem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út květen 19 2009, 22:36    Předmět: Citovat

drabek06 napsal(a):
Mno nějak ty prachy z těch lidí tahat musej Laughing

Rozumný člověk si pohlídá aby za ně dostal adekvátní hodnotu.
Mladý nadšený frikulín ale může naletět pozlátku a vyklopit svoje úspory za vyhoněnou bezcennou tretku z číny která mu za rok vyšumí... ale to je už jeho boj! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: út květen 19 2009, 22:39    Předmět: Citovat

Asi tak Wink Naštěstí tohle nemusim řešit páč o nákupu novýho PC nějak neuvažuju. Na net, filmy a psaní mě stačí můj stařičkej Athlon XP Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 20 2009, 10:41    Předmět: Citovat

drabek06 napsal(a):
Pánové, celkem zajímavý čtení Wink Jsou tomu 2 tejdny co si u mě kamarád nechával stavět PC a dával jsem mu tam Vistu a běhalo to myslim víc než solidně. Na ploše jsem byl za pár vteřin od zapnutí PC a samotná práce v OS byla taky vpohodě. Byla to konfigurace C2D E7500 (2,9GHz), 4GB RAM. .

No a na takovéto konfiguraci bude úředník psát dopisy. Opravdu sqělé.Navíc když na tom PC potřebuje člověk zkoušet komponenty, kopírovat data z disků s chybama tak jsou Visty naprosto nepoužitelné. Něco se nacpe do registrů, dám jako třetí disk vadný a ono to shodí systém, to pak Vildu blahořečím. Holt se nepovedlo a nevolám WOV ale do (_|_).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund