Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

HD audio bus a sběrnice SM - problém vyřešen.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st listopad 19 2008, 16:26    Předmět: HD audio bus a sběrnice SM - problém vyřešen. Citovat

Asi půl roku mám novou MB Gigabyte GA-P35-DS3L/S3L (rev.2.0) s Dual-Core E2160 procesorem, systém XP SP3, žádný tuning. Vše běhá OK, nikdy za dobu provozu se PC "neseklo". Jen mi vadí že ve správci zařízení mám dva nenainstalované ovládače pro HD audio bus a sběrnici SM (viz přiložený obrázek).

Pro podporu HD audia v XP systému jsem našel na internetu nějaký opravný balíček pro XP "kb835221.exe", dosud jsem jej neinstaloval abych si nezhoršil současnou spolehlivost PC. Nevím, zda by to vyřešilo uvedenou situaci a jak - k lepšímu nebo horšímu.

Pro sběrnici SM jsem žádný důvěryhodný ovládač nenašel.

Může mi někdo dát srozumitelnou radu zda to řešit, a když ano, tak jak a čím?? Na internetu je řada diskuzí na podobné téma, ale zdá se mi, že se tam mlátí prázdná sláma.

Předem dík.



Bez názvu.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Bez názvu.JPG
 Velikost:  43.49 kB
 Staženo:  144 krát



Naposledy upravil Brozicek dne so listopad 29 2008, 14:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st listopad 19 2008, 16:53    Předmět: Citovat

Drivery k desce máš nainstalované? Přítel má taky Gigabyte desku a také tam měl neznámé zařízení SM Bus a něco kolem audia. Pomohlo stažení a nainstalování nových driverů k chipsetu a k audio chipu ze stránek Gigabytu.

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/Driver_Model.aspx?ProductID=2778
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st listopad 19 2008, 23:06    Předmět: Citovat

Drivery jsou nainstalované z CD který byl přibalený k MB. Instalátor Driverů se tváří, že je vše nainstalované. U ovládače pro audio HD je uvedeno

"Microsoft UAA bus driver for High Definition audio (Driver installed)".

Při spuštění nové instalace tohoto ovládače se objeví hláška, že mám v PC XP SP3 a není nutno ovládač instalovat.

Tak jsem z toho "jelen".

U aktuálních ovládačů pro moji MB na stránce Gigabajtu je TXT popis aktualizace instalace jako za doby stařičkého DOS, podle toho popisu bych akorát něco pokazil (instalační soubor "infinst_autol.exe" má plno různých instalačních písmenek za lomítkem pro spuštění, podle kterých se instalace větví, řada větvení je pro mne v popisu zcela nesrozumitelná, např. INTERACTIVE MODE, SILENT MODE a další).

V rozbaleném ovládači je ještě soubor "INFHelp.exe", po jeho spuštění se objeví nápis instalují soubory INF, lítá tam pár teček ale nic se neděje.

Možná mám jen zbytečný strach spustit ten "infinst_autol.exe", ale nerad experimentuji systémem pokus/omyl, proto budu vděčen za každou jasnější radu než mi dala Andrea.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34003
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st listopad 19 2008, 23:27    Předmět: Citovat

Spusti to len tak bez nicoho. Tie parametre su tam na vselijake specialne ucely. Ten vykricnik pri SMBus by to malo vyriesit. To HD audio skus odtial odstranit a pripadne preinstalovat driver pre integrovanu zvukovku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4497
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: čt listopad 20 2008, 1:55    Předmět: Citovat

Zkus to jinak. Klikni na ten první žlutý a zvol aktualizovat ovladače. Až se to bude ptát odkud, dej fajfku na prohledat CD. V mechanice musíš mít to, cos dostal k základní desce. Mělo by si to ty ovladače najít samo a nainstalovat. Pokud zároveń s tím nezmizí i ten druhej žluťák, udělej to samé ještě s ním. Na desce je zvukovka která umí mimo jiné i osmikanálové HD audio a pro ní chybí ten ovladač.
Když to nepomůže prohledej CD k desce a určitě tam bude složka která bude mít v názvu něco o HD audio. Z ní pak spustíš klasicky instalaci. Ta nainstaluje ovladače a nějaký podpůrný program pro nastavení a ovládání tý zvukovky.
Jestli to nebudeš používat, mělo by to jít zakázat v BIOSu. Pak stačí ty žlutý odebrat a po restartu by tam být neměly.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hrnous



Založen: Dec 25, 2005
Příspěvky: 471
Bydliště: Valašské Klobouky

PříspěvekZaslal: čt listopad 20 2008, 20:12    Předmět: Citovat

oný smbus je v ovladačích k základní desce.. ta giga utilitka zas není tak inteligentní a když si zmyslí že už se jednou instalovala tak si nedá říct.. tj otevřít cd je tam někde složka chipset pak neco jako nvidia drv a ručně spustit setup.. hdaudio se ti detekuje správně.. tem kb... nepotřebuješ,, kdyby si ho už neměl tak se ti to detekuje jenom jako pci device bo tak něco.. takže pravým aktualizovat ovladač. proklikat se až k audio realtek a složce vdm a dat prohledat.. zachrastí to a pojede
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cryo6930



Založen: Dec 21, 2006
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: pá listopad 21 2008, 12:51    Předmět: Citovat

Co se týče SMBusu,mám desku od Biostaru a měl jsem ten samý problém,ovladače na přiloženém cd prostě informaci o tomto hardware neobsahovaly,ani aktualizace přímo pro desku z oficiálních stránek Biostaru nepomohla.Nakonec to vyřešilo stažení úplně jiných ovladačů pro stejný chipset. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: pá listopad 21 2008, 13:11    Předmět: Citovat

Ten SM bus jsem vyřešil spuštěním instalace ovládačů z CD přiloženého k MB, program "infinst_autol.exe". Nevím k čemu ten ovládač k SMbus bude v PC dobrý, ale alespoň tam nemám to zařízení se žlutým otazníkem.

Pro HD zvuk je nainstalován Realtek HD audio a zvuk normálně běhá. Nevím proto proč XP stále zobrazuje ten žlutý otazník u "Zvukové zařízení na sběrnici High Definition Audio". Zatím jsem tu položku odstranil tím, že jsem toto zařízení zakázal (odinstaloval). Nevím, zda se mi tam vždy neobjeví po restartu PC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34003
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá listopad 21 2008, 13:16    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
Ten SM bus jsem vyřešil spuštěním instalace ovládačů z CD přiloženého k MB, program "infinst_autol.exe". Nevím k čemu ten ovládač k SMbus bude v PC dobrý, ale alespoň tam nemám to zařízení se žlutým otazníkem.

Vo Windows je to tam na nic a v skutocnosti sa ziadny driver ani nenainstaluje. Je to len INF subor, ktorym sa tomu priradi meno, aby to tam nesvietilo. SMBus je podobna zbernica ako I2C - jednoducha 2-drotova zbernica, na ktoru su pripojene SPD pamate na DIMM moduloch, clock generatory a pod. Windows tuto zbernicu priamo nepodporuju - a preto programy, ktore ju potrebuju, musia pristupovat priamo k HW.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: pá listopad 21 2008, 13:31    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
Zatím jsem tu položku odstranil tím, že jsem toto zařízení zakázal (odinstaloval). Nevím, zda se mi tam vždy neobjeví po restartu PC.


Tak podle očekávání XP vždy po restartu prohledá HW a ten otazník u HD audio je tam znovu.

Zkusil jsem zde navržené postupy, ale žádný z nich nevedl k nalezení potřebného ovládač (nebo nepotřebného, když tam je ten Realtek HD audio).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepik9
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá listopad 21 2008, 14:45    Předmět: Citovat

Na webu ve FAQ je navod s obrazkama, jak v pripade chybneho nahrani ovladacu postupovat.
http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/FAQ_List.aspx?FAQID=2501&ProductID=2778

Nekde pisou, ze je dulezite zachovat poradi instalace ovladacu, ale...
Návrat nahoru
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: pá listopad 21 2008, 18:32    Předmět: Citovat

pepik9 napsal(a):
Na webu ve FAQ je navod s obrazkama, ........


"Soudruzi z NDR asi udělali někde chybu ... " Laughing . Postupoval jsem přesně podle návodu s obrázky pro moji MB na odkazu

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/FAQ_Model.aspx?FAQID=2538&ProductID=2629

a skončil jsem úplně stejně jako to bylo dříve, Realtek ovládač funguje, ale HD audio bus se stále tváří jako že nemá ovládač a hrozí žlutým otazníčkem. Zkrátka levá ruka je ta, která má palec na pravé straně Sad .

Napadne někoho ještě něco jiného, nebo najde se někdo, kdo podobný problém úspěšně vyřešil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá listopad 21 2008, 18:37    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
pepik9 napsal(a):
Na webu ve FAQ je navod s obrazkama, ........


"Soudruzi z NDR asi udělali někde chybu ... " Laughing . Postupoval jsem přesně podle návodu s obrázky pro moji MB na odkazu

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/FAQ_Model.aspx?FAQID=2538&ProductID=2629

a skončil jsem úplně stejně jako to bylo dříve, Realtek ovládač funguje, ale HD audio bus se stále tváří jako že nemá ovládač a hrozí žlutým otazníčkem. Zkrátka levá ruka je ta, která má palec na pravé straně Sad .

Napadne někoho ještě něco jiného, nebo najde se někdo, kdo podobný problém úspěšně vyřešil?

A zkoušel jsi to s tím CD k mb nebo s novými ovladači staženými ze stránek Gigabytu? Ty ovladače jsou ze září 2008, takže asi novější než máš na CD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 10:59    Předmět: Citovat

V manualu se pise: Before installing the audio driver, make sure the "Microsoft UAA Bus driver for High Definition Audio" has been installed from the motherboard driver disk...

Ja mam problem s GA-P35C-DS3R, taky zvuk(XP_SP2). Ovladace nainstalovane, test repraku funguje (stereo repro v zelenem vzadu), KMplayer prehrava MP3, AVI i CD, WMP prehrava vse bez zvuku, RealPlayer take bez zvuku. Web radia bez zvuku. U toho KMplayeru bylo nutne vybrat "Realtek HD audio output", ale u WMP a Realu nic takoveho najit nemuzu. V ovladacich panelech to je nastaveno. U ga-ma78gm-ds2h stejna sw konfigurace bez problemu. Co s tim?
Návrat nahoru
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4497
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 17:43    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
....
Napadne někoho ještě něco jiného, nebo najde se někdo, kdo podobný problém úspěšně vyřešil?

Ještě mi napadla jedna věc, ale je to trochu na palici, když člověk neví co tam má vlastně přijít za ovladače.
Dej si aktualizovat ovladač, nepřipojovat k internetu, instalovat ze seznamu, nevyhledávat-zvolím ovladač k instalaci, z diskety a pak to začne. Musíš projíždět to CD cos dostal k desce a všude, kde to bude mít vysvícené OK to zkusit. Dá se vynechat jen to, co bezpečně víš, že to nebude. Jinak to je potřeba projet úplně celé. Nevěřím, že by na tom CD ty ovladače nebyly. Je to sice na dlouho, ale tohle mi pomohlo vždy. Někdy to sice tvrdí, že ovladač není přímo na to, ale tím sem se nechal odradit a když jsem nenašel jiný, použil jsem ten s výstrahou a fungoval.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.33 sekund