Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DVB-T box

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Oberleutnant



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá srpen 22 2008, 9:26    Předmět: DVB-T box Citovat

Zajímalo by mě, na jakém principu pracuje DVB-T box a jak se např. provádí dekodování programů, které chceme sledovat, neviděl jsem DVB-T box se slotem pro kartu poskytovatele služeb, jak mají digitální satelity, četl jsem, že se připojuje na normální TV antény pro analogový příjem, jsou některé programy po koupi DVB-T volné či dekodované?
Také jsem slyšel, že levné DVB-T boxy za 500,-Kč prý budou brzy k ničemu, že prý nebudou přijímat signál a že majitel si bude muset koupit nový systém DVB-T...
Já s tímto boxem nemám žádné zkušenosti, protože místo něj používám digitální satelit s rozhraním CRYPTOWORKS, tak se ptám.Díky za info Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jindra2



Založen: Aug 09, 2005
Příspěvky: 764

PříspěvekZaslal: pá srpen 22 2008, 11:37    Předmět: Citovat

Pozemní digitální vysílání slouží jako náhrada za analogové vysílání s využitím všech výhod digitálního vysílání. Analogové vysílání také není kódované. V budoucnu možná dojde ke kódovanému vysílání, ale to slouží pouze pro placené kanály. Satelitní přijímače také jsou v provedení se slotem na kartu a bez, takže i ze satelitu lze přijímat neplacené kanály.
V budoucnosti se uvažuje o vysílání HDTV v MPEG4, pak budou dnešní STBoxy k ničemu, ale toho bych se nebál, protože až k tomu dojde, tak součastná technika bude morálně zastaralá a koupíme si novou.
Vše bude určovat trh (zájem spotřebitelů) a vždy bude většina lidí, kteří nejsou a nebudou ochotni za příjem platit.
Jindra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelN



Založen: Mar 13, 2008
Příspěvky: 274
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá srpen 22 2008, 11:46    Předmět: Citovat

Co to je výhoda digitálního vysílání doufám že nemáš namysli ty Ladovy omalovánky místo pěkného analogového obrazu (samozřejmě poslouchaného na 50 Hz televizi), ale bohužel nová doba si žádá oběti a tak mi nezbýva nic než se smířit s tím že mi na zdi bude viset nějakej tenkej širokoúhlej hnus na kterej se nedá koukat(zatím)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oberleutnant



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá srpen 22 2008, 13:02    Předmět: Citovat

Tenhle DVB-T box Tesla, viz. http://www.electrohall.cz/AUDIO-VIDEO/Digitalni-prijimace-(Set-top-box)/DVB-T-prijimac-Tesla-2SC900/produkt=41482296/kategorie=10523/ asi bude z čínských součástek, ale u nás se prodává pod označením Tesla že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jindra2



Založen: Aug 09, 2005
Příspěvky: 764

PříspěvekZaslal: pá srpen 22 2008, 14:02    Předmět: Citovat

Koukám na digitální vysílání už chvíli, ale v kvalitě obrazu jsem nezaznamenal žádné zhoršení, spíš naopak. Když má někdo úhlopříčku obrazovky přes 1 metr a kouká na ní ze 2 metrů, tak se mu samozřejmě nelíbí, ale to bylo dřív také. Dnes je holt móda mít velké obrazovky, ale to chce mít zdroj signálu v HDTV a ne rozlišení PAL.
Dnes se vyrábí všechno v Číně, takže je to jedno a u STBoxů není žádná mechanika, takže buď to jde, nebo ne Very Happy
Jindra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2058
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: pá srpen 22 2008, 19:32    Předmět: Citovat

Mam 107 plazmu a koukam na ni ze 3m a obraz je jak vino, proste super, parada, Nova je horsi, ale da se to prezit.
Ale je to DVB-S ne DVB-T Smile
Na druhe strane CTcka jsou nyni super, koukal jsem na olympiadu na plavani a vodni hladina byla vodni hladina, ne shluk ctvercu.
Analog neni lepsi, jen pri tom rozliseni furu veci nevidis.

Jinak DVB-T boxy se delaji i s CI slotem na dekoder a kartu, ale jsou velmi malo rozsirene. Jinak hodne TV s DVB-T tunerem ma primo CI slot. Nevidel jsem na trhu DVB-T box primo s int.dekoderem, protoze se zatim proste nikde DVB-T kodovany signal nevysila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2058
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: pá srpen 22 2008, 19:35    Předmět: Citovat

Jindra2 napsal(a):
Koukám na digitální vysílání už chvíli, ale v kvalitě obrazu jsem nezaznamenal žádné zhoršení, spíš naopak. Když má někdo úhlopříčku obrazovky přes 1 metr a kouká na ní ze 2 metrů, tak se mu samozřejmě nelíbí, ale to bylo dřív také. Dnes je holt móda mít velké obrazovky, ale to chce mít zdroj signálu v HDTV a ne rozlišení PAL.
Dnes se vyrábí všechno v Číně, takže je to jedno a u STBoxů není žádná mechanika, takže buď to jde, nebo ne Very Happy
Jindra

Horsi nez cina je snad Turecko.

Proslo me rukama hodne STB, ale krome par znacek (nalezite ocenenych) jsou to vsechno sracky z jedne fabriky, lisi se to jen uvodnim menu a krabici (MASCOM-TESLA-EVOLVE-.....)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2058
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: pá srpen 22 2008, 20:26    Předmět: Citovat

Jindra2 napsal(a):

V budoucnosti se uvažuje o vysílání HDTV v MPEG4, pak budou dnešní STBoxy k ničemu, ale toho bych se nebál, protože až k tomu dojde, tak součastná technika bude morálně zastaralá a koupíme si novou.


Ovsem pozor - Slovensko i Madarsko a asi i Polsko ma v MPEG4 vysilat od pocatku DVB-T, takze mozna pro mnoho lidi to neni zase tak daleka budoucnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: so srpen 23 2008, 11:57    Předmět: Citovat

DVB-S je na tom kvalitativně o třídu líp než DVB-T (vyšší datový tok), přesto jsem přesvědčen, že ten kdo tvrdí, že digitál má lepší obraz než analog, tak je buď slepej, nebo nikdy neviděl kvalitní analog. Mám kabelovku UPC (analog), měl jsem chvíli i kabelový settopbox (digitál) a ještě mám i settopbox DVB-T. Když porovnám obraz z těchto tří zdrojů, tak pořád analog vítězí na celé čáře - sledováno na 50Hz CRT. Možná, kdybych to porovnával na LCD, tak by z toho digitál vyšel líp, protože na LCD je potřeba signál nejdřív tzv. "předprasit", aby po celkovém "doprasení" v útrobách televize člověk viděl i něco jiného, než zvýrazněný šum Very Happy . Jo kdyby bylo HDTV, tak to by bylo o něčem jiném, ale obávám se, že v našich končinách, kde se celá digitalizace řídí heslem kvantita na úkor kvality, to HDTV hned tak nebude. Nebo možá bude, ale dopadne to jak s DVB-T (umělý čtverečkovaný obraz, připomínající spíš počítačovou animaci než film)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2058
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: so srpen 23 2008, 12:13    Předmět: Citovat

urbanek napsal(a):
DVB-S je na tom kvalitativně o třídu líp než DVB-T (vyšší datový tok), přesto jsem přesvědčen, že ten kdo tvrdí, že digitál má lepší obraz než analog, tak je buď slepej, nebo nikdy neviděl kvalitní analog.


Na analogove vysilace se dopravuje digitalni signal s konstatnim datovym tokem 6,5Mbit/s pres opticke trasy. Jak muze byt analog lepsi nez CTcka ze satu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: so srpen 23 2008, 18:02    Předmět: Citovat

Však jsem psal, že satelit je o třídu lepší, a srovnával jsem analog s DVB-T a DVB-C, a tam si opravdu stojím za tím, že kvalitní analog má hooodně navrch. Obraz z toho digitálu mi přišel jak kdyby někdo vzal druhou kopii VHSky a na počítači ji prohnal nějakým agresivním protišumovým filtrem...
A potom, už jen to, že bych měl mít u každé TV ještě jednu další škatuli a další ovladač mě od přechodu na digitál silně odrazuje. DVB-T tak používám jen při renovaci starých BTV, protože se na settopboxu dá navolit výstup v SECAMu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PTAZZ



Založen: Feb 15, 2007
Příspěvky: 308
Bydliště: Velvary

PříspěvekZaslal: so listopad 08 2008, 20:53    Předmět: Citovat

Když už jsem tu našel tohle téma,nevíte jakej ten bazmek koupit aby to něco vydrželo a nestálo mě to majlant?
Jelikož už se na mě taky dostalo a neminulo mě to,musim ho koupit a doufam že ten obraz bude lepší poněvadž nevim co se mis tim stalo,ale nadá se na to skoro koukat,hlavně na primu ale tu asi stejně přes DVB-T nechytim.
Zkoušel jsem nějakej Philips DTR 220 (myslim) a docela se mi zamnlouval,co myslíte?
Nebo něco jinýho.
Myslim co se týče ovládání a signálu a tak podobně poraďte mi PLS než něco koupim.
Díky
Jinak myslel sem tenhle



Philips_DTR_220-119228291894003.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Philips_DTR_220-119228291894003.jpg
 Velikost:  44.36 kB
 Staženo:  62 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6122
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so listopad 08 2008, 22:16    Předmět: Citovat

urbanek napsal(a):
...jsem přesvědčen, že ten kdo tvrdí, že digitál má lepší obraz než analog, tak je buď slepej, nebo nikdy neviděl kvalitní analog. Mám kabelovku UPC (analog), měl jsem chvíli i kabelový settopbox (digitál) a ještě mám i settopbox DVB-T. Když porovnám obraz z těchto tří zdrojů, tak pořád analog vítězí na celé čáře - sledováno na 50Hz CRT. Možná, kdybych to porovnával na LCD, tak by z toho digitál vyšel líp, protože na LCD je potřeba signál nejdřív tzv. "předprasit", aby po celkovém "doprasení" v útrobách televize člověk viděl i něco jiného, než zvýrazněný šum Very Happy


To možná popisujete zkušenosti s experimentálním vysíláním DVB-T, když ještě ladili nastavení kodeků apod. Někdy to byl otřes.
Já jsem v Praze, anténa na střeše s nerušeným výhledem na žižkovskou šaltpáku, UPC v kabelu taky, tak můžu porovnávat.
Už někdy loni se DVB-T v MUXu A dostalo na takovou úroveň, že

- nejlepší byl obraz v tom MUXu A
- o chloupek horší MUX CDG, ale jenom na některých programech, takže to je spíš tím, co jim tam dodávají
- pak o něco horší (rozlišení, ostré přechody) analog ČT1, 2, Prima. Ovšem v rámci možností analogu dokonalý.
- pak všechny analog. signály UPC - šířka pásma dost bídná
- a nakonec analog Nova - někdo nám ho ruší, moaré

Od zapnutí MUXů 1 a 2 31.10. jsem otočil anténu (V polarizace) a analogy pustil k vodě.

Možná některé zkušenosti s dopraseným obrazem pocházejí z toho, jaký set-top box a jaké připojení na TV se použije. Kdo skončí u kompozitního videa, tak ať se nediví. Já jedu přes YPbPr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund