Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Plazma TX-P37X20E
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
David1



Založen: Jul 06, 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út červenec 06 2010, 12:59    Předmět: Plazma TX-P37X20E Citovat

Zdravím vas a chci se zeptat na tento model plazmy od panasonicu model TX-P37X20E zda si myslíte že to byla dobrá koupě co se týče životnosti a poruchovosti této televize nebo by jste volili jinou značku?Pamatuji si ale,že jsem dříve u plazem panasonicu vidaval vykonové mosfety na kterých bylo napsáno japan a na řídících obvodech a procesorech bylo napsáno panasonic a nyní jsem koukal jen tak ze zajímavosti přes mřížky do tohoto modelu a vidím,že tam toho od panasonicu asi moc použito není.Na některých procesorech jsem viděl taiwan a pod.Také by mě zajímalo zda prodloužím životnost elektronických obvodů a snížím možnost vyskytu poruchy když budu mit snížen jas a kontrast na conejmenší svítivost panelu anebo to nemá moc vliv?Docela se divím a nevím zda je u panasonicu plazem provedeno záměrně aby snížili životnost jen na dobu záruky to že není použity hlavní sitový vypínač?Vypínač sice tam použity je ale mám tušení,že neodpojuje veškeré obvody od napajení myslím že jen některé elektronické obvody.Jinač jsem koukal na vaše příspěvky tak budu rád za každý co mi zde napíšete možná pan kozooka jak jsem koukal tak je v plazmách hodně zkušený tak mi k tomu poví více at jsem v obraze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: út červenec 06 2010, 20:04    Předmět: Citovat

Ja si hlavne myslim ze teraz je uz neskoro zistovat ci to bola dobra kupa a aka je zivotnost . Kazdopadne tiez neviem co si pod pojmom zivotnost predstavujes nakolko nikdo nebude vediet napisat nieco v zmysle ze na nasledujucich 15 rokov mas pokoj s TV kludne ti moze po troch rokoch odist a konec a kludne moze vydrzat 15 rokov . Ale ved Panasonic predsa uvadza zivotnost panela 100 000 hodin ale to ze elektronika ma zivotnost tretinu tej doby uz nenapisu .
Zase cakat od telky za 14 000 korun ze to bude zivotna kupa sa tiez neda a ze v tom budu komponenty made in Japan by som tiez necakal ...
A k tomu znizeniu jasu a kontrastu noo kvazi tym setris panel ale co vidavam u mnohych ludi je pouzivanie EKO rezimu a max. setrenia energie a pri hokejovom zapase je ladova plocha nie biela ale skôr hneda tak potom nech niekdo napise jak je LCD horsie od plazmy ked kazdy mudry clovek plazmu nastavi tak aby sa nedaj boze nieco nestalo PDP panelu pouzivanim aj ked obraz bude nahovno a aby mu to nahodou pocas hokejoveho zapasu nezozralo 2 kW elektriny kebyze chce mat bielu belsiu - ze ...
Ale inac teda plazma 4ever najme starsie modely ktore pri umelom osvetleni v miestnosti neprijemne blikaju najviac to je viditelne v predajniach kde je vela TVP vedla seba .
Ale tak co nekonecny flame war PDP vs. LCD bude pretrvavat lebo niektore veci si urcita skupina ludi neuvedomi nikdy ale plazma bude vzdy lepsia .

Kazdopadne za 14 000 ocakavat kvalitu pri dnesnom vyvoji trhu sa neda a skôr ci neskôr sa prejavi cinska suciastka svojimi vlastnostami .

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út červenec 06 2010, 21:42    Předmět: Re: Plazma TX-P37X20E Citovat

Panasoniky používají pořád Své procesory jak pro zpracování obratu tak řízení a drivery panelu.
model X20 je hodně povedený Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David1



Založen: Jul 06, 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út červenec 06 2010, 22:04    Předmět: Citovat

Tak to je tedy fajn,že se nemusím až tak obávat jako někteří co kupují značky Sencor,LG a podobně.Jinač budu rád kdyby mi ještě někdo vysvětlil proč vlastně u plazem od panasonicu se nepoužívá přímo hlavní sítový vypínač takže si myslím,že zdroj je stále pod napětím.Do elektroniky částečně dělám ale samozřekmě plazmám nerozumím tak se rád nechám poučit a také zda prodloužím životnost této televizi když budu používat eco režim nebo normální režim obrazu kdy budu mít nastavený jas a kontrast jen na 50procent svítivosti.Nemyslím tím zda vysvítím panel ale zda prodloužím životnost elektronickým obvodům řízení této televize.Ze zkušenost jsem si všiml,že lidé co mají jas a kontrast u plazmy téměř na maximu tak pak ta plazma topí jako topení a pokud nastavím nižší parametry tak teplota zadního krytu je taková přiměřená.Alespon mně se jeví takto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: st červenec 07 2010, 19:26    Předmět: Citovat

Ja mam LG a zatial spavam kludne ale tak zase je pravda ze zrovna lacny model to nebol takze sa ani neobavam toho ze sa s tym nieco stane nakolko niesom taky bohaty aby som si kupoval lacne veci - ako sa vravi ...
_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7105
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2010, 17:55    Předmět: Citovat

Radši bych se díval pět let na perfektní obraz, než deset let na hnusný.
Eco režim je fakt pitomost. Jestli chce těch pár wattíků ušetřit, tak můžeš použít režim dymamic (C.A.T.S.).

Pokud vim, tak tohle má jen jeden "procesor", kterej neuvidíš, protože je překrytej chladičem.
A nejvíc mu škodí to, že se za provozu zahřeje na dost vysokou teplotu, a pak vychládá na pokojovou teplotu až se nakonec, po letech, udělají studeňáky.
Je teda pravda, že množství panelem vyprodukovaného tepla závisí na množství vyprodukovaného světla, ale ta úměra nemusí být přímá a na nějaké šetření elektroniky bych se nespoléhal. To už je lepší nezastavět telku nábytkem, aby měla dost vzduchu na přirozené chlazení, viz. Návod.

Jestli máš potřebu to odpojovat od sítě, tak si pořiď prodlužku s vypínačem (radši dvoupólovým). Zdroj neustále vytváří kontrolní napětí, které vede na ten "vypínač" v té telce. Když ho sepneš, začne zdroj vyrábět další napětí a telka přejde do "normálního" stand-by.
Tenhle "vypínač" nech radši trvale zapnutý a výbec na něj nemusíš šahat, je tam prakticky zbytečně.

SenCoRychleMizí snad ani plazmy nedělá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2010, 18:40    Předmět: Citovat

Ak dovolíte, votriem sa. Uvažujem nad kúpou lacného LCD alebo jednej z najlacnejších plaziem. Žiadne parády, naozaj len základ. Nechcem vybrať posledný šuvix, viď predchádzajúce riadky o prehrievaní atp. Uhlopriečka tak cca 60-70cm. Našlo by sa niečo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2010, 22:40    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
Radši bych se díval pět let na perfektní obraz, než deset let na hnusný.

Ja mam doma vsetko TV vysielanie v 1080i alebo p , ci uz upscalovane alebo nativne takze nemam ziadne problemy a hnusny obraz taktiez nie a vdaka tomu ze mam kvalitny obraz netrpim komplexamy ze LCD ma hnusny obraz .
Radsej 10 rokov LCD ako blikajucu tazku kravu napustenu plynom ked uz je plazma taka uzasna tak preco nevyrabaju profesionalne plazmove LCD monitory he ? Preco profesionalne LCD monitory maju panely S-PVA a nepouzivaju plazmove he ? sak pri kvalite sa nehladi na rozmer, vahu ci to otrasne blikanie plaziem .

Mimo ineho moja LCD telka ma tiez S-PVA panel a nebol ziadny rozdiel medzi plazmou a tymto mojim LCD to som si v predajni velmi dôkladne preveroval .
Aaa vlastne je tu rozdiel ... nevazi to jak krava, nehreje tak extremne jak ta plazma pri 100% jase, nezere tolko elektriky a neblika na tom obraz a pri eco rezime je na LCD biela bielou kdezto na plazme nejaky grc .
A hlavne radsej si vsetci nastavuju plazmu tak ze obraz totalny humus ale hlavne ze to nehreje a neodide rok po zaruke Rolling Eyes
A hlavne ked to pouzivam na prehliadanie internetu prip. nejake pod. veci tak sa nemusim obavat ze sa niekde nieco vypali do obrazu .

Je smiesne ked uz aj v predajniach maju na plazmach pozapinane ECO rezimy a potom ked je hokejovy zapas tak dve tretiny zamestnancov NAY elektrodomu stoji pred 50 palcovou LCD telkou nez aby sa pozerali na plazmu .
Ale ved niektory nezazily tak nepochopia a ja ich chapem ze su obmedzeny len cisto na PDP a kedze stare LCD panely na PDP nemali tak LCD zavrhli navzdy.

Ale inak teda kludne sa uspokojuj tvojim tvrdenim ze LCDcka maju hnusny obraz no hlavne ze ty mas doma svetovy objav .

Ked uz flamewar tak poriadne Gunsrifling

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9794
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2010, 22:50    Předmět: Citovat

Nevím, jak Panasonic, ale u hodně plazmaTV jsem viděl vzadu ne moc malý ventilátory, zato u LCD ani jednou. To musí být pak hukot, když v určitým režimu sepnou..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2010, 23:18    Předmět: Citovat

Ma ventilatory aj panasonic uz som nato pozeral v NAY ale myslim ze tie vetraky su tak tiche a na tak nizkych otackach ze to pocas bezneho pouzivania TV nieje pocutelne ako ja nevravim ze PDP je zle ale rozhodne v dnesnej dobre tvrdit ze LCD = hnus a PDP je nieco nadpozemskeho ...
Jedno s cim suhlasim je ze ked ma niekdo analog a to napoji na LCD tak tam to bude vyzerat naozaj hnusne oproti plazme, ale niekdo kto ma kvalitny vstup signalu tak nepozoruje rozdiel medzi plazmou a LEPSEJSIM LCD ne obyc. lacnakom s TN panelom a tym kvalitnym vstupom signalu staci kludne aj DVB-T proste hocico co nieje zasumene ako otrasny analog .Kazda technologia ma nieco doseba aj lcd aj pdp ale v dnesnej dobre uz rozdiel medzi S-PVA LCD a PDP nieje tak viditelny aby niekdo mohol napisat ze LCD je hnus .Dokonca aj pozorovacie uhly S-PVA sa vyrovnavaju PDP panelom .

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David1



Založen: Jul 06, 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2010, 23:49    Předmět: Citovat

Tak s tím tedy souhlasím jak tady píše kolega jelikož jsem si všiml přímo u té mé plazmy model TX-P37X20E že má hlavní procesor v provedení BGA a je na něm připevněný hliníkový profilovaný chladič k odvádění tepla,takže určitě se hodně zahřívá a bude to jen otázka času kdy se pod ním ty studenáky udělají.U nás doma hraje televize po celý den a vypíná se až na noc takže se prohřívají veškeré elektronické obvody dosti.Jinač v dalším článku přikládám co jsem našela na netu jak někdo se pokoušel opravovat studenáky na BGA procesoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David1



Založen: Jul 06, 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2010, 23:49    Předmět: Citovat

18.6.2009 Tak se mi znenadání začala na VGA kazit videopaměť. Nejprve jsem si všiml drobného artefaktu ve 2D grafice, kdy v prohlížeči občas při scrollování textů v jednom místě zůstával za písmeny nesouvislý řetízek pixelů (všechny pixely v jednom sloupci). Nejprve jsem to považoval za softwarový problém Mozilly/Windoze, ale pak jsem si všiml dalšího artefaktu v textovém režimu 80x25, kde jeden znak v horní řadě měl jiný atribut než ostatní. To se projevovalo jen při určité kombinaci barvy popředí a pozadí. Program Ndiags (součást Norton Utilities 8.0 pro DOS) při testu základní VGA videopaměti skončil chybou. Program Video Memory stress Test, který testuje celou videopaměť, odhalil stovky vadných buněk. Napřed jsem zkusil snížit takt GPU a pamětí až na minimum, avšak bez rozdílu. Takže to vypadalo nejspíš na nějaký studeňák u pamětí (obrazek_cenzuraý bezolovnatý pájky, pryč s EuroEkoTerorismem!) Jako poslední možnost jsem zkusil pofoukat BGA čipy pamětí horkovzduchem. Přitom jsem asi nějaké BGA pouzdro nedopatřením příliš přimáčknul, že se slily koule pod ním a vznikl zkrat. Když jsem pak nic netušíc kartu zastrčil zpět do PC a zapnul, okamžitě z jednoho malého integráče v oblasti VRM vyšlehl plamen a PC zdroj se vypnul. Trvalo to jen zlomek vteřiny. Operace se zdařila, pacient je mrtev, RIP... Můžu být ještě rád, že mi neodešla základní deska. Jako náhradu jsem do PC namontoval zpět 7600GS, kterou jsem naštěstí neprodal. Rád bych ale co nejdříve pořídil opět 7900 nebo 7950.
Nedávno jsem se na netu dočetl, že někteří "experti" se snaží problémy se studeňáky na PCB řešit zapékáním celé karty v troubě, typicky při 200 - 250°C po dobu 7 minut. Takový malý domácí reflow. Při této představě se asi SMT technologům ježí všechny chlupy na těle Smile Některé součástky vydrží přetavení pouze 1 při výrobě a dalším přetavením buď značně zdegradují nebo se rovnou zničí. To platí zejména o elektrolytických kondenzátorech, které se uvaří a vyfouknou. Přitom by nebyl problém je před pečením sundat. Dále je diskutabilní i vliv na kvalitu pájených spojů. U studeňáků sice dojde k prohřátí a většinou i spojení, ale další spoje zas oxidujou a hrozí jejich porušení. Při reflow se používá přesně daný teplotní profil, který asi těžko doma někdo v troubě dodrží. Výsledkem tedy může být opět funkční karta, otázkou však je, na jak dlouho. Po pár měsících se to zas může odporoučet do kopru. Pokud s tím dotyčný počítá jako s dočasným nouzovým řešením, tak to jistě za pokus stojí, než tu kartu hned hodit do koše. Ale aspoň ty elyty bych před tím odpájel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2010, 2:19    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
Radši bych se díval pět let na perfektní obraz, než deset let na hnusný.
Eco režim je fakt pitomost. Jestli chce těch pár wattíků ušetřit, tak můžeš použít režim dymamic (C.A.T.S.).

Pokud vim, tak tohle má jen jeden "procesor", kterej neuvidíš, protože je překrytej chladičem.
A nejvíc mu škodí to, že se za provozu zahřeje na dost vysokou teplotu, a pak vychládá na pokojovou teplotu až se nakonec, po letech, udělají studeňáky.
Je teda pravda, že množství panelem vyprodukovaného tepla závisí na množství vyprodukovaného světla, ale ta úměra nemusí být přímá a na nějaké šetření elektroniky bych se nespoléhal. To už je lepší nezastavět telku nábytkem, aby měla dost vzduchu na přirozené chlazení, viz. Návod.

Jestli máš potřebu to odpojovat od sítě, tak si pořiď prodlužku s vypínačem (radši dvoupólovým). Zdroj neustále vytváří kontrolní napětí, které vede na ten "vypínač" v té telce. Když ho sepneš, začne zdroj vyrábět další napětí a telka přejde do "normálního" stand-by.
Tenhle "vypínač" nech radši trvale zapnutý a výbec na něj nemusíš šahat, je tam prakticky zbytečně.

SenCoRychleMizí snad ani plazmy nedělá.
dnešní model to mají všechno integrované v jednom procáku. včetně MPEG2 a 4 tuneru. Hřejou snad všechny procesory.. to je normální vlastnost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2010, 6:54    Předmět: Citovat

Tak napriklad ja mam LG Dual XD Engine pricom jeden cip spracovava digitalne vstupy HDMI, dvb-t MPEG4 a vsetky HD signaly a druhy cip spracovava signaly nizsieho rozlisenia analog, dvb-t, scart/cinch a rozhodne ta moja TV ani po niekolkých hodinách nehreje tak sialene ako plazma a mimo to zobrazuje 10bit farby takze horsie ako plazma to byt nemoze a garantujem ze rozdiel nebol pozorovatelny na predajni .
_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34041
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2010, 7:14    Předmět: Citovat

David1 napsal(a):
Tak s tím tedy souhlasím jak tady píše kolega jelikož jsem si všiml přímo u té mé plazmy model TX-P37X20E že má hlavní procesor v provedení BGA a je na něm připevněný hliníkový profilovaný chladič k odvádění tepla,takže určitě se hodně zahřívá a bude to jen otázka času kdy se pod ním ty studenáky udělají.U nás doma hraje televize po celý den a vypíná se až na noc takže se prohřívají veškeré elektronické obvody dosti.Jinač v dalším článku přikládám co jsem našela na netu jak někdo se pokoušel opravovat studenáky na BGA procesoru.

Tieto mudrosti mas odkial? Rolling Eyes Chipsety na zakladnych doskach PC sa v BGA robia asi 15 rokov a mnohe tie dosky sa dodnes pouzivaju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund