Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

OVP CTV2840W

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JindraBla



Založen: Sep 27, 2007
Příspěvky: 78
Bydliště: Tršice / Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 17:13    Předmět: OVP CTV2840W Citovat

Zdravím všechny,mám takoví problém,telka byla nefunkční, po vizuální kontrole zjištěn studeňák na odporu R132 ve zdroji a následnou kontrolou elitů nepasovala kapacita u C109 100uF na schématu 220uF . Kondík vyměněn na 220uF .Kontrola všech elitů OK.
Po zapnutí telka naběhla , obraz i zvuk OK,kontrola napětí sedí podle schéma.
Po půlhodinovém provozu zhasla.Měřením zjištěn vadný tranzistor BU508DF , protože jsem ho neměl tak jsem ho nahradil BU508DW plus podložka . Kontrola VN trafa OK ,ale nepasovaly podle schéma C144 47uF osazen 4,4uF dále C151 47uF osazen 2,2uF.
C144 nahrazen 47uF ,C151 ponechán.Po zapnutí telka jede ,ale chladič s BU 508DW se velice hřeje a za půl hodiny se na něm nedá udržet ruka.Prosím může někdo poradit kde je chyba,předem dekuji za každou dobrou radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8851
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 18:02    Předmět: Citovat

JindraBla napsal(a):
Zdravím všechny,mám takoví problém,telka byla nefunkční, po vizuální kontrole zjištěn studeňák na odporu R132 ve zdroji a následnou kontrolou elitů nepasovala kapacita u C109 100uF na schématu 220uF . Kondík vyměněn na 220uF .Kontrola všech elitů OK.
Po zapnutí telka naběhla , obraz i zvuk OK,kontrola napětí sedí podle schéma.
Po půlhodinovém provozu zhasla.Měřením zjištěn vadný tranzistor BU508DF , protože jsem ho neměl tak jsem ho nahradil BU508DW plus podložka . Kontrola VN trafa OK ,ale nepasovaly podle schéma C144 47uF osazen 4,4uF dále C151 47uF osazen 2,2uF.
C144 nahrazen 47uF ,C151 ponechán.Po zapnutí telka jede ,ale chladič s BU 508DW se velice hřeje a za půl hodiny se na něm nedá udržet ruka.Prosím může někdo poradit kde je chyba,předem dekuji za každou dobrou radu.


Tak, k této telce Servis Manuál č. 7.1. Na schématu jsou tyto hodnoty!! : C144 - 4M7; C151 - 4M7/250V (s tím 4,4uF - předpokládám, že jsi se pouze "uťuk" - páč takový neexistuje Very Happy ).
A proč rovnou měnit něco, co není ani evidentně vadné a defacto s vlastní závadou ani nesouvisí. Proč ti hřeje trand? - (mj. s podobnou závadou se potýkám taky, ale ne u "notoricky" známého OVP-éčka, ale "exotického" SINUDYNE !!) - je dlouho otevřený => 1. kontrola: jak vypadá jeho buzení? (co do tvaru a amplitudy !!). Měřils vůbec něco Question
A ještě, jak spolu souvisí původní závada zdroje, s tím odejitým koncem řádku? (Jedině dvě závady naráz - málo pravděpodobné!?) Pako

EDIT: - a ten tranzistor má být: S2000N (nebo BU508AF - nikoliv ... DF - je tam diodový modulátor !!) Exclamation

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JindraBla



Založen: Sep 27, 2007
Příspěvky: 78
Bydliště: Tršice / Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 20:19    Předmět: Citovat

Vážený pane KOKUN děkuji za vaši rekci , ale nemohu si pomoc na schematu které jsem stáhnul od OVP je uváděn tranzistot BU508DF jako náhrada a v telce byl také osazen a co se týká C144 a C151 tak oba mají ve schematu 47uF možná máme dvě různá schémata.Měření jsem dělal velmi důkladně i skopem a nenašel jsem žádné odchylky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3751
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 20:47    Předmět: Citovat

JindraBla napsal(a):
Vážený pane KOKUN děkuji za vaši rekci , ale nemohu si pomoc na schematu které jsem stáhnul od OVP je uváděn tranzistot BU508DF jako náhrada a v telce byl také osazena co se týká C144 a C151 tak oba mají ve schematu 47uF možná máme dvě různá schémata.Měření jsem dělal velmi důkladně i skopem a nenašel jsem žádné odchylky.


Nebyly ty kondy jen tak náhodou někým už měněny? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ivan116



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 307
Bydliště: Bratislava IV

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 21:05    Předmět: Citovat

Pri kondiku C151 na scheme chyba desat.ciarka,patri tam 4,7uF,ale v tom ako bolo uz spominane chyba nebude.Mozno este skusit C155 470uF.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8851
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 22:17    Předmět: Citovat

JindraBla napsal(a):
Vážený pane KOKUN děkuji za vaši rekci , ale nemohu si pomoc na schematu které jsem stáhnul od OVP je uváděn tranzistot BU508DF jako náhrada a v telce byl také osazen a co se týká C144 a C151 tak oba mají ve schematu 47uF možná máme dvě různá schémata.Měření jsem dělal velmi důkladně i skopem a nenašel jsem žádné odchylky.


Tak teď hledím na sch. CTV 2540 O (č. v. P 837 82 z 10.09.2003 !!) - to by mělo být přesně na tvůj TVP Exclamation

C144 - 4.7uF; C155 - 4.7uF/250V - přesně jak jsem psal výše, jen jsem to předtím napsal tak, aby nemohlo dojít k "řádové chybě", což při tomto způsobu psaní nastat může (když se přehlédne, třeba špatně natištěná tečka !!). To také byl důvod, že se k systému uvádění hodnoty (4M7 je ddto: 4.7uF !!) později přešlo Number one (Skutečně tam ty tečky nevidíš? - já je vidím!).

K tomu VT141: na tomto schématu je S2000N (BU508DF). BU508DF ale musí být "chyba tisku", poněvadž S2000N je trand bez damper diody, kdežto BU508DF je s diodou !! (Potvrzuje to i jiné schéma: CTV 2842, kde už je správně uveden ten náhradní, jako BU508AF, tedy bez diody !!).
Ty diody jsou totiž součástí toho diod. modulátoru, jak jsem už uvedl výše - tak naco ještě dioda v trandu?
A k tomu měření: signál buzení na Bázi VT141 je uveden jako měř. bod [141], avšak, jak v tomto S.M., tak ve všech jiných (počínaje S.M. č. 7 a výše) veškeré oscilogramy chybí Exclamation - firma OVP je (mně z neznámého důvodu) úplně z těchto dokumentací vypustila - věděl by někdo (kdo má k této fabrice blíže) proč Question
Přestože ten průběh [141] v této dokumentaci chybí, je všeobecně známý (jedná se o obvod budiče s budicím trafem!) a dá se použít z dokumentace starší, např. S.M. č. 5 ....

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JindraBla



Založen: Sep 27, 2007
Příspěvky: 78
Bydliště: Tršice / Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 22:45    Předmět: Citovat

Ještě na KOKUNA těm dvěma závadám,tím,že byl stuďák na odporu R132 ve zdroji mohly vznikat střídavým zapináním napěťové špičky a ty ten koncák načaly po krátkém provozu odešel.Jinak C155 je OK. Ještě k těm tranzistorům na jednom
schémátku je BU508DF,na druhém BU508AF tak který je správný aby se nehřál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8851
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2009, 22:58    Předmět: Citovat

JindraBla napsal(a):
Ještě na KOKUNA těm dvěma závadám,tím,že byl stuďák na odporu R132 ve zdroji mohly vznikat střídavým zapináním napěťové špičky a ty ten koncák načaly po krátkém provozu odešel.Jinak C155 je OK. Ještě k těm tranzistorům na jednom schémátku je BU508DF,na druhém BU508AF tak který je správný aby se nehřál.


O tomto silně pochybuji - to by se spíše "odrovnal" zdrojový koncák.
Správný trand je BU508AF - rozdíly jsem už vysvětlil. Zahřívání musí být jeho nesprávným provozním režimem (rovněž píšu výše) - co to jeho buzení? => dlouho otevřený, pozdě se zavírá!?

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JindraBla



Založen: Sep 27, 2007
Příspěvky: 78
Bydliště: Tršice / Olomoucko

PříspěvekZaslal: pá březen 20 2009, 20:30    Předmět: Citovat

Tak chybně vytištěné schéma se vyjasnilo,tranzistor jsem použil S2000AF vyletovaný ze staré telky a telka zatím jede.
KOKUN děkuju za obsáhlou informaci i všem ostatním co se snažili poradit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JindraBla



Založen: Sep 27, 2007
Příspěvky: 78
Bydliště: Tršice / Olomoucko

PříspěvekZaslal: st březen 25 2009, 21:31    Předmět: Citovat

Ještě mám dva dotazy.:Společný chladič pro VT141 BU808AF se stále hodně zahřívá , po 1 hodině provozu se ztratí obraz zvuk jde,vypnutím do ST a znovu zapnutím obraz naskočí ,ale zakrátko vypne telka úplně , po kontrole proražený BU508 ve všech směrech.Kromě tranzistoru jsem nezjistil žádnou další závadu.Výměnou nového tranzistoru telka normálně jede.Přikládám osc. báze VT 141 a C144 .
Druhý dotaz , ve zdroji se velice zahřívají odpory R130 a R132 / 39k , napětí na VD104 11,8V .Mělo by být 11V Oba elity i VD 104 vyměněny , ale napětí a zahřívání odporů se nezměnilo.
Prosím malé nakopnutí v čem je chyba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JindraBla



Založen: Sep 27, 2007
Příspěvky: 78
Bydliště: Tršice / Olomoucko

PříspěvekZaslal: st březen 25 2009, 21:43    Předmět: Citovat

báze VT141


P1050329.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1050329.JPG
 Velikost:  133.46 kB
 Staženo:  65 krát


P1050328.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1050328.JPG
 Velikost:  169.45 kB
 Staženo:  65 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8851
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st březen 25 2009, 22:40    Předmět: Citovat

Hledím na ty oscilogramy (máš je sice v jiném pořadí, než v textu - do "Komentáře" jsi je mohl popsat), ale hlavně ten na Bázi VT141 se zdá naprosto perfektní. Druhý (na Bázi "budiče") je rovněž tvarově správný. Co se týká amplitud obou - jak jsem psal, u S.M. od č. 7 - bohužel údaje o oscilogramech chybí. Nikdo se k tomu zatím nevyjádřil proč - pokud by to někdo věděl, napište Wink

Tak nevím, proč se ti ten koncák "přehřívá", i když mnohokrát za jeho zničení můžou stuďáky (často téměř neviditelné). Podrobně prohlídni všechno co je "pověšeno" na jeho Kolektoru, Bázi a taky GND spoje. Nevynechat ani obvody V.C. Jakýkoliv "student" (i uvnitř impulzních kondů !!) způsobí destrukci toho koncáku.

K tomu zdroji: tyto odpory bývají hodně vyhřáté u všech TVP, až bývá cín. kapka úplně rozpraskaná a čárky barevného kódu na rezistorech "spálené". DPS v jejich okolí to také na první pohled "odnáší". Tam jenom zkontrolovat, zda mají ještě správnou hodnotu, "oškrabat" - pocínovat vývody a znovu řádně zapájet.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JindraBla



Založen: Sep 27, 2007
Příspěvky: 78
Bydliště: Tršice / Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt březen 26 2009, 9:31    Předmět: Citovat

Ještě mě napadlo , hodně se také zahřívá TDA8351 napětí 16V a 45V sedí ,elity i diody a odpory OK stud.jsem neobjevil .Napadlo mě jestli ten vertikál moc nezatěžuje VNtrafo a proto se zahřívá BUčko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
prextid



Založen: Mar 31, 2009
Příspěvky: 92

PříspěvekZaslal: st duben 01 2009, 6:50    Předmět: Citovat

JindraBla napsal(a):
Ještě mám dva dotazy.:Společný chladič pro VT141 BU808AF se stále hodně zahřívá , po 1 hodině provozu se ztratí obraz zvuk jde,vypnutím do ST a znovu zapnutím obraz naskočí ,ale zakrátko vypne telka úplně , po kontrole proražený BU508 ve všech směrech.Kromě tranzistoru jsem nezjistil žádnou další závadu.Výměnou nového tranzistoru telka normálně jede.Přikládám osc. báze VT 141 a C144 .
Druhý dotaz , ve zdroji se velice zahřívají odpory R130 a R132 / 39k , napětí na VD104 11,8V .Mělo by být 11V Oba elity i VD 104 vyměněny , ale napětí a zahřívání odporů se nezměnilo.
Prosím malé nakopnutí v čem je chyba.
ak si to neodstranil je to kondik 10mikro vymen ho za 47mikro cez ktory idu pulzy do bazy bu808 to vysleduj je to on co sposobi prerazenie 808
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JindraBla



Založen: Sep 27, 2007
Příspěvky: 78
Bydliště: Tršice / Olomoucko

PříspěvekZaslal: st duben 01 2009, 10:40    Předmět: Citovat

Díky za upozornění , ale BU808 tam není a v bázovém obvodu žádný 10uF taky není . Pokud máš orygoš schéma tak prosí o jeho zaslání. Předem dík.
Stím BU 808 byl překlep , má tam být BU508 nebo S2000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.31 sekund